next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pol75 pisze:...zaczynasz się przyglądać spokojnie wykresowi i w tym czasie możesz juz pozycje jakąś małą kontrolną brać i patrzeć jak zaczynają sie kształtować dołki i szczyty w korekcie i w odpowiednich miejscach dobierać pozycje piramidując na plusie zgodnie z chwilowym trendem...
O tym pisze tzn. nad tym się zastanawiam. Myślałem podobnie jak Ty jackub. Sam nie wiem... dlatego pytam.

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

jackub pisze:Jeśli mnie pytasz to odpowiadam: nie wiem, system nad którym teraz pracuję ma setup, Jak się pojawia to zajmuję pozycję. Samo pojęcie kontrolenej pozycji dla mnie jest dziwne. Co niby chcesz skontrolować? Oznacza dla mnie jedynie że w chwili wchodzenia na rynek nie jesteś przekonany o słuszności decyzji o zajęciu pozycji i zmniejszasz ryzyko wkładając mniej kasy.... albo jestem przekonany albo nie. Nie mogę być przekonany w zasadzie, ale nie do końca...
Są metody zarządzania pozycją na zasadzie uśredniania pozycji w celu zoptymalizowania poziomu wejścia (nie klasyczny grid) ale tam nie jest nic kontrolne setup musi i tak być,
Pomyśl trochę inaczej.
Podstawa sukcesu setupa, jest taka, że musi on wystąpić we właściwym miejscu.
Wielokrotnie jest tak, że to właściwe miejsce nie jest linią z "3 zerami po przecinku".
Możesz być "przekonany" otwierasz na setupie ... i SL, bo za chwilę nowy setup (w strefie).

Dlatego otwieranie "małych" pozycji zgodnie z MM jest lepsze od "przekonania" , że jestem Bogiem,
bo znalazłem setup.
To tylko moje zdanie i mogę się mylić, ale wolę SL "w razie czego" na mniejszej pozycji.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, więc teraz myślę o tym w ten sposób. Setup ma mi potwierdzać jedynie kierunek. W zależności co jest punktem odniesienia setup będzie pojawiał się w różnych miejscach, w różnych strategiach. Skoro setup potwierdził że rynek będzie poruszał się w danym kierunku to dlaczego nie robić tego co spontfx. I tak się zastanawiam teraz nad tym co pisał pol75, jak to połączyć ze sobą.

A skoro mówi się że systemy mają ograniczone życie na rynku albo sprawdzają się tylko w pewnych okresach, to może lepiej podejść do tego w ten sposób i maksymalizować zysk...
Ostatnio zmieniony 24 sty 2017, 12:59 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Wszysko jest dobre co przynosi dobre efekty.... mnie nie przynosi dobrych efektów, ponieważ kiedy mój setup jest właściwy, zajęcie pozycji określa trigger i ma to do tej pory statystyczną przewagę. Nie chcę komplikować sobie zarządzania pozycją poprzez wielokrotne umieszczanie mniejszych pozycji. Może to równiez powodować takie sytuacje że zająłeś najlepszą z możliwych pozycji za pierwszym razem i każda następna będzie gorsza ... może tak być? :wink:

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

jackub pisze:Wszysko jest dobre co przynosi dobre efekty.... mnie nie przynosi dobrych efektów, ponieważ kiedy mój setup jest właściwy, zajęcie pozycji określa trigger i ma to do tej pory statystyczną przewagę. Nie chcę komplikować sobie zarządzania pozycją poprzez wielokrotne umieszczanie mniejszych pozycji. Może to równiez powodować takie sytuacje że zająłeś najlepszą z możliwych pozycji za pierwszym razem i każda następna będzie gorsza ... może tak być? :wink:
Oczywiście, że tak może być i nawet nie dasz rady otworzyć następnej bo jadą bez trzymanki.
Nie niej jednak "z ręką na sercu" powiedz ile takich przypadków miałeś? (statystyka)

Jak każdy Twój setup jest właściwy to daremna dysputa.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Kazik, proszę ne nadymaj się, nie czepiaj się słówek ... nigdy mi nie wychodziły trejdy podzielone na ileś tam wejść... tobie wychodza i świetnie..
Każdy setup jest właściwy bo ma większe szanse na to że zapracuje niż na to że wywali SL... statystycznie udowodnione, chyba o to chodzi nie?
Mam setup, mam trigger, wchodzę.... proste? ponad 50% setupów pracuje ...

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze:Ok, więc teraz myślę o tym w ten sposób. Setup ma mi potwierdzać jedynie kierunek. W zależności co jest punktem odniesienia setup będzie pojawiał się w różnych miejscach, w różnych strategiach. Skoro setup potwierdził że rynek będzie poruszał się w danym kierunku to dlaczego nie robić tego co spontfx. I tak się zastanawiam teraz nad tym co pisał pol75, jak to połączyć ze sobą.

A skoro mówi się że systemy mają ograniczone życie na rynku albo sprawdzają się tylko w pewnych okresach, to może lepiej podejść do tego w ten sposób i maksymalizować zysk...

Ja gram na geometrii rynku, czyli wszelkiego rodzaju układach harmonicznych i swingach wynikających z mierzenia za pomocą fibo. Działa to od lat. Geometria rynku nie jest systemem, tylko strategią gry. Ja nie łapie fal impulsu, tylko fale korekcyjne wynikające własnie z geometrii rynku. Ja muszę mieć coś konkretnego do zmierzenia żebym mógł wyznaczyć teoretyczny punkt gdzie rynek może zawrócić, a ja tam czekam. Rynek ma utarty schemat zachowania , który działa od lat i właśnie ja to wykorzystuje. Jak jakiś poziom nie zadziała to wychodzę z pozycji i czekam na kolejną okazje. Ważne poziomy fibo to 61,8 , 77.6 i 88.6 jeśli chodzi o wewnętrzne poziomy, a są też zewnętrzne czyli 127.2 i 161.8. Można te poziomy z różnych swingów korekcyjnych łączyć. Jak w ważnym miejscu fibo masz dodatkowo jakieś wsparcie/opór, czy zrobi się formacja świecowa , która by wskazywała na odwrócenie trendu masz automatycznie dodatkowe potwierdzenie. Przykład z dziś na którym zgarnąłem 50 pips.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

pol75,
gram podobnie, tylko mierzę ruchy z H1 a trygger mam na M15-M5 ....

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Ja nawet na 1m mierze i zagrywam. Pipsy to pipsy , nie ważne z jakiego TF-u , a i SL mniejszy ponad szczytem/dołkiem mierzonym. I tak siedzę przed wykresami, to co mam się nudzić. Mierze wszystko jak leci, a jak mi się jakiś układ podoba to wskakuje na konia i jadę :)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ty to tak na spokojnie do tego podchodzisz. Właśnie dlatego lubie czytać fragment o analizie z poprzedniego wpisu ( ten z grudnia ), bo fajnie to tam opisałeś. Dzięki.

Zablokowany