next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub pisze:Kiedys był taki film. karate kid. Dzieciak na lekcji karate byl wnerwiony bo nauczyciel kazal mu malowac plot i polerowac stara ciezarowke. Dopiero po jakims czasie zrozumial ze mistrz w ten sposob wyrabial w nim odruchy, automatyczne reakcje. Dzieciak wygrał turniej. Ty chcesz wygrac turnuej bez nauki odruchów.
Pamiętam tą scene
:564:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

graczpospolity pisze:
Raczej nie ma sensu, nie używam standardowych sygnałów, jedynie obserwuję zachowanie ceny na każdej z linii, co właściwie nie wymusza na mnie stosowanie fibo bo świetnie pokazuje zniesienia 50% na ostatnich kilku czy kilkudziesięciu świecach (w zależności od ustawień). Kumo z kolei pokazuje trend i ewentualne jego zmiany oraz odległość możliwego pullbacku po breakoucie (wyjściu z chmury) - cena często wraca w okolice chmury i się od nie odbija dając potwierdzenie trendu.

Najważniejsze zasady jakich trzeba się trzymać to moim zdaniem:
Nie grać przeciw trendowi, granie z trendem pozwala na zagrania z lepszym r/r czyli krótsze stopy i dalsze tp.
Stosownie samej chmury jest dobrym pomysłem, sama chmura jako pokazanie trendu, bez reszty elementów ichimoku? Standardowe ustawienia 12 26 9, wykres M5.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Chart_GBP_USD_5 Mins_snapshot.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

PaDo
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: PaDo »

Rookie miesiąc temu wrzuciłem wykres EDKA na W1 stwierdziłeś że nie interesują cię duże tf
grasz na małych tf to tak jak byś jechał szybkim samochodzikiem pod prąd przeciw tirom bez prawa jazdy
Musisz patrzeć na inne tf w jakiej fali jest rynek,na edku na W1 JESTEŚMY W IMPECIE DO KOŃCA WZROSTÓW DALEKA DROGA
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szczyt impulsu nie jest szczytem fali
Nie widzisz z bliska spójrz z daleka
Strach jest zabójcą umysłu

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Lubisz skalpowanie, bo jesteś niecierpliwy. A w skalpowaniu jak w każdym innym tradingu cierpliwość to podstawa..
Prztłumaczyłem kiedyś coś takiego z FF ... chmura ichimoku jest tam używana do zajmowania pozycji na M1.
Zwykły skalp a używa aż trzech templatów ... dwa służą głównie do określania warunków i kierunku w jakim grać.... coś co ty olewasz ... :d
Babon po Polsku.pdf

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

krystian74 pisze:System oparty ma 2 średnich WMA 100 i 34 oraz MACD WMA i AO WMA. Dodatkowo na wykresie masz trochę inny Pivot .
MM Line.
Wszysttko co powyżej 0 na MACD, AO oraz średnich to trend wzrostowy i odwrotnie w trendzie spadkowym.
Dodatkowym zabezpieczeniem może być porównanie 2 TF M5 do M15, M30. Lub dowolna konfiguracja.
Dywerygencja też się sprawdza na MACD oraz AO
I oczywiście SL może byś stały lub pod i nad świecą
Jeżeli korzystasz z MT4 to sobie poszukaj Pivota MM Line. W Jforex jest on dostępny na platformie.
Rzuciłem na to okiem dzisiaj. Nie robiłem gruntownych testów jeszcze żadnej metody, tak samo tutaj nie zacząłem nawet budować statystyki, ale dodałem te wskaźniki i przejrzałem jak to współgra ze świecami. Całkiem pomocne, na razie dodałem te wskaźniki na wykres do obserwacji.

Może jakieś schematy na skalp w tym znajde, gdzie zbiore ze świeczki 2 pips, coś w tym kierunku też będę kobinował z tym.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Jeżeli stosujesz Ichimoku to oryginalne ustawienia 9,26,52 dlatego że cały świat ma te ustawienia. Nie potrzebne są średnie one Tobie nie pomogą. W Ichimoku masz Tenkan Sen i Kijun Sen które widzi również pozostała część handlujących. Dla lepszego obrazu możesz dodać MACD 12,26,9 ( EMA ) oraz oscylator AO. Cały system

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, dobre rozwiązanie. Lepsze niż to co stosowałem poprzednio do szukania trendu. Więc teraz trzeba zebrać to wszystko, dywergencje, oversold / ovebought, itd i spisać to wreszcie na kartce jako zasady. Na ten tydzień zaplanowałem test pozycji na 30.000 jednostek, więc trzeba to w końcu ogarnać, a nie wiem jak będę reagował na takie pozycje, bo do tej pory największa jaką miałem to jakieś 26.000 jednostek na EURUSD.

I z tym musze coś zrobić http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p876298 - mam pozbyć się tych błedów.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Można hedge otwierać większe pozycje niż pozwala na to equity? Nie wiem jak to zrobiłem ale otworzyłem dodatkowy 1 lot na USDJPY co powoduje że wykorzystuje equity 190 PLN !!! A przecież nie miałem takiego equity na tym koncie nawet, max to było 174 i to w tamtym tygodniu kiedy jeszcze mnie nie złapało MC. Otworzyłem na chwile przeciwstawną na EURUSD 2.5 lota, i w tym momencie dodałem pozycje na USDJPY, potem zamknąłem pozycje na EURUSD i wszystko jest ok.

Tutaj dla porównania obrazki z przed, widać że equity jest 153 PLN ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p876202 ), więc można otwierać za więcej niż pozwala equity?! Albo inaczej czy można margin w ten sposób zwiększać nie mając takiego equity?

// edit - Ok, chyba wiem o co w tym chodzi. Kiedy otworzyłem hedge na 2.5 lota zwolniłem 106,03 PLN z marginesu który wykorzystałem, dzięki czemu miałem miejsce na otwarcie pozycji, ponieważ miałem wolny margines który pozwalał otworzyć 1 lot. Próbowałem 2 loty na USDJPY ale zlecenie zostało odrzucone, nie było środków. 1 lot wszedł. Widocznie można coś takiego robić bez wpływu na margin level , więc spróbuje dołożyć jeszcze jedną pozycje jak będę miał wolnego marginesu, bo obecnie mam -120 PLN, więc nawet jak zrobie hedge całej pozycji na EURUSD to będę dalej ma minusie pare złotych na margin, ale jak dźwignia będzie troche bardziej wolna, wtedy otworze 2.7 lota na EURUSD i z tej wolnej dźwigni dołoże jeszcze raz na USDJPY. Zrobie taki test.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

to co robisz, robisz zdecydowanie zbyt duzymi pozycjami do wielkosci depozytu.
mozna tak handlowac ale:
sztywne zasady otwierania pozycji np. minimalna odleglosc od poprzedniego zlecenie 30 pips, dokladanie wolumenu do poprzedniego zlecenia co 0,05 lota, TP wyliczane od linii BE wszystkich zlecen w jedna strone, ewentualnie min. kwota do wziecia z danej siatki. No i pamietaj, ze to jest handel na korekty lub konsolidacje. Jak trafi sie trend, jaki jest teraz na dolarze, to jestes w czarnej d... tzn hedgu.

Zablokowany