next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

A spread masz 0?
Albo najlepiej ujemny?
Ja do podobnej idei EA napisałem.
Tzn. nie robota, tylko na kliknięcie na linii Fibo świecy się zlecenie otwiera.
A idea była raczej na Range Bar Chart, bo wtedy warunki (świecę) ustalasz ty.

A te wskaźniki, co wymieniasz nie nadają się, bo są za wolne.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Spread w dukascopy jest mały na tych instrumentach. Masz tutaj niżej wykres tickowy i zobacz sobie jakie są szerokie ticki, mają 0.2 - 0.3 pips ale prowizje mam 0.8 na EURUSD, USDJPY, GBPUSD, więc...

Przykład setupu na świeczce BO + wykres tickowy + geometria. O to mi chodziło z tym PA + geometria. Wtedy ryzyko jest na tickach. Ale nie z tą prowizją którą mam teraz. To nie przejdzie.

Przeciętna świeca M5 ma około 2.0 pips zasięgu, więc teoretycznie da rade zarabiać, teoretycznie... :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2017, 13:51 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Stała świeca o wysokości 10 pips.
EA rysuje Fibo świecy np. 2-giej (to sobie ustawiasz):
USDJPYM2.png
Zadanie polega na wejściu przy cofce tak jak ty pokazujesz.

Kwestia tylko, że potrzebujesz wejść np. tam:
USDJPYM2_1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

-rookie- pisze:Spread w dukascopy jest mały na tych instrumentach. Masz tutaj niżej wykres tickowy i zobacz sobie jakie są szerokie ticki, mają 0.2 - 0.3 pips ale prowizje mam 0.8 na EURUSD, USDJPY, GBPUSD, więc...

Przykład setupu na świeczce BO + wykres tickowy + geometria. O to mi chodziło z tym PA + geometria. Wtedy ryzyko jest na tickach. Ale nie z tą prowizją którą mam teraz. To nie przejdzie.

Przeciętna świeca M5 ma około 2.0 pips zasięgu, więc teoretycznie da rade zarabiać, teoretycznie... :D
Praktycznie musisz podzielić na 3.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

fx-technik pisze:Stała świeca o wysokości 10 pips.
krystian74 pokazywał mi coś takiego na wykresie range bar, tak samo 10 pips świece. Przyglądałem się temu przez chwile ale wróciłem na standardowy wykres M5.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

-rookie- pisze:
fx-technik pisze:Stała świeca o wysokości 10 pips.
krystian74 pokazywał mi coś takiego na wykresie range bar, tak samo 10 pips świece. Przyglądałem się temu przez chwile ale wróciłem na standardowy wykres M5.
Czyli, tak naprawdę nie wiesz co chcesz robić...
Testujesz...
A to do niczego nie prowadzi.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Opisałem tutaj http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p876290 co próbuje robić + harmoniki, zresztą już na poprzednich stronach pisałem dokładnie co testuje. Popełniałem błędy w złym zarządzaniu kapitałem - przelewarowane konto, uśrednianie strat na jednym instrumencie żeby ratować trejd, złe rozłożenie ryzyka, pchanie się na rynek czyli wchodzenie na słabych signal bar. Kiedy nie rozłoże ryzyka tylko zapakuje się full depo w jeden instrument to mam zablokowane inne możliwości i nie mogę rozegrać lepszych sygnałów, a jeśli pozycja traci to ciężko mi uciąć strate żeby to poprawić. Jest sporo błędów które wychwyciłem.

Chce przez to powiedzieć, że to nieprawda że nic nie mam po tych 8 miesiącach, tydzień przed tym jak chce przejść na większe konto. Mam zarys systemu i metody które rozwijam.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2017, 15:11 przez -rookie-, łącznie zmieniany 2 razy.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

:lol: ... czyli zagrywasz pullback :lol:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pullback w tej formie jak wyżej to tylko 1 z setupów. Każda świeca może być signal bar i świecą entry. Precyzyjne wejsćie na wykresie tickowym wg geometrii to lepszy RR, jeśli setup zadziała, i tyle. Ale to jest główna koncepcja ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p871887 ). Ok, to tyle na dziś tego pisania.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Czyli, że nawet jeżeli masz jakiś plan, a się go nie trzymasz, to tak jak napisałem - testujesz -
a to prowadzi do strat.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Zablokowany