next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, ostatni wpis na temat systemu który stosuje, ponieważ od następnego tygodnia zaczynam optymalizować to na Dukascopy. Tutaj na koncie w XM ze względu na spread musze stosować inną strategie, ale pewnie metody będą podobne, tylko rama czasowa to minimum H1. Mniejszą uwagę będę do tego konta przykładał. Raczej wykresów już nie będę wrzucał bo to mija się z celem. Kto to będzie oglądał i po co... liczy się wykorzystanie sytuacji / okazji jakie codziennie daje rynek i to wszystko.

Na obrazku niżej opisałem jak powinno prawidłowo wyglądać stawianie zlecenia.
_optymalizacja.png
Na obrazkach w załączniku wejścia z dziś. Zaliczyłem 3 złe trejdy.
1. Otworzyłem pozycje pod signal bar, po czym pojawił się popyt i biała świeca, ale rynek wrócił i zamiast zamknąć na zysku 8 pips albo min 4 pips czekałem aż wróci na min tego ruchu ale tak się nie stało i zaliczyłem BE. Straciłem 45 minut na oglądanie jak cena wraca na poziom BE. Dobry trejd ale nic na tym nie zarobiłem.
2. Wejście na świecy która testowała EMA ale nie poczekałem do zamknięcia i w ostatniej chwili korpus zrobił się biały. Gdybym mógł postawić zlecenie oczekujące pod świecą, 1 pips pod jej knotem, wtedy do tego by nie doszło, ale nie mogłem wiec otworzyłem z palca i okazało się że cena rosła jeszcze przez kolejne 4 świece. Na szczęście na wyższym TF byłą ciągle pod EMA jak na M15 albo M30 dlatego trzymałem choć normalnie powinienem zamknąć nad signal barem czyli świecą na której otworzyłem te pozycje. Mogłem zamknąć potem na małym zysku więc to zrobiłem po pojawieniu się tej dużej czarnej świecy.
3. Znowu wejścia na białej świecy, za wcześnie. Ta sama sytuacja co wyżej tj test ema i zamknięcie w ostatniej chwili dało biały korpus. Gdybym ustawił zlecenie pod tą świecą nie naraziłbym się na niepotrzebny stres i ryzyko byłoby nieduże bo świeca była mała.

Na wykresach niżej są dalsze opisy.

Tutaj ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p870993 ) też o tym pisałem, więc jest tam przykład z opisem. A cała reszta jeśli chodzi o wykorzystanie PA to Al Brooks i jego podejście.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Widzę że coś zaczynasz kombinowac, ja bym tam nie zajmowal żadnej pozycji ... średnia której używasz na wykresie na którym trejdujesz jest praktycznie płaska, można spodziewać się właśnie takiego niezdecydowanego zachowania ceny, jak to mówią choppy market....
wcześniej kiedy średnia była ładnie pochylona, był piękny pulback do średniej i dobre miejsce na szybki trejd z trendem. Strefy kiedy średnia jest płaska to mejsca wyhamowania momentum całego ruchu spadkowego i właśnie rzeczy takie jakich doświadczyłeś się dzieją.
Ja dzisiaj tylko dwa skaply, problemy z internetem , po 30 sekund brak data feedu i jak tu grać M5 w takich warunkach. Nie było mnie również jak był ten ładny wodospad. Przegapiłem, cóż nie pierwszy i nie ostatni raz. Ważne że zadanie dzienne wykonane z nawiązką...

Milego weekendu
GDAXI.lmxM5.png

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub, jak duże zabezpieczenie PLN jest potrzebne do otwarcia takich pozycji jakie Ty otwierasz na DAX, jakie wczoraj otworzyłeś?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

I został mi ostatni tydzień na fx, teoretycznie. Właściwie dopiero teraz pojawiają się w mojej głowie jakieś konkretne pomysły. Ogólnie wróciłem do tematu runów, ale na razie nie mam planu jak pomnażać konto wg tej metody, Mam koncepcje żeby ustawiać zlecenie na wybiciu z konsolidacji ( lub przebicie linii trendu / wyjście z kanału itp - RSI i CCI nieźle pokazują linie trendu i przebicie ) i troche dalej oczekujące jako piramide, ale konkretów nie mam póki co. Obecnie widze harmonika na EURUSD który daje sygnał na short, ale nie wiem czy to wypali. W tamten weekend też podobnie prognozowałem i przejechałem się na tym. Poziom wierzchołka B powinien zostać zaliczony, ale potencjał jest na 70 pips i dalej jeśli ma to spaść. Może tutaj będę próbował coś zdziałać z tej stówy która mi została. Jeśli chodzi o konto Dukascopy to musze jeszcze zrobić troche testów, bo właściwie nie testowałem jeszcze tak dokładnie tej metody którą opisałem wyżej i ta optymalizacja jak to nazwałem, czyli po prostu dopracowanie szczegółów właśnie mam zaplanowane na ten tydzień. Na tym koncie planuje skalpować na M5 EURUSD, GBPUSD, USDJPY, DAX, tylko te 4 instrumenty. Na tę chwile ciągle gram jak amator, to znaczy sprzedaje na dołkach i kupuje na górkach, gonie za rynkiem itp. Zobacze jak to będzie wyglądało kiedy dopracuje metody.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: next

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

Próbowałeś sprawdzić i jednocześnie uczyć się metod przy użyciu testera strategii ? To dobry sposób na weryfikację i szukanie wyjątków odbiegających od reguły , jednocześnie nie siedzisz " darmo " przed wykresem realnego rynku czekając na setup . Wtedy najczęściej pojawia się myśl " a może coś innego ? "
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

wrongWay pisze:Próbowałeś sprawdzić i jednocześnie uczyć się metod przy użyciu testera strategii ? To dobry sposób na weryfikację i szukanie wyjątków odbiegających od reguły , jednocześnie nie siedzisz " darmo " przed wykresem realnego rynku czekając na setup . Wtedy najczęściej pojawia się myśl " a może coś innego ? "
Tak szczerze to zabieram się za temat i nie mogę się zabrać. Ostatnio pisałem że jak checklista ma 12 punktów i masz to ręcznie sprawdzać to zanim to zrobisz to już pojawi się kolejna świeca M1 albo M5, a ty powinieneś mieć już odpowiedź po chwili czy składasz zlecenie czy nie. Wiem o tym że można wykorzystać komputer do tego, ale lenistwo. Z tym wypełnieniem czasu masz racje, lepiej poświęcić czas na napisanie skryptu który to sprawdzi w tle zamiast ręcznie to sprawdzać i liczyć, a Ty wtedy możesz robić coś innego. Pewnie kwestia czasu kiedy w końcu bym się za to zabrał i ogarnął temat, ale dzięki za sugestie. Póki co będę musiał to jednak ręcznie posprawdzać, bo jeszcze nie wiem jak zaprogramować swoje koncepcje handlu w jforex albo na MT4. Wiki już od jakiegoś czasu przeglądam i przykładowe skrypty albo wskaźniki. Przerabiałem troche ten temat na początku dziennika, ale ostatnio całkowicie to olałem bo byłem zajęty czymś innym, czyli nauką PA itp... Ok, dzięki za sugestie wrongWay.

PaDo
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: PaDo »

Cz to morze się zdarzyć na W1 na D1 cena się konsoliduje ,a wskazniki spadły
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szczyt impulsu nie jest szczytem fali
Nie widzisz z bliska spójrz z daleka
Strach jest zabójcą umysłu

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: next

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

rookie , ale tu nie chodzi o skrypt tylko o ręczne testowanie . W mt4 masz możliwość przyspieszania , zwalniania i pauzy .
Jeżeli widzisz setup zatrzymujesz wykres , sprawdzasz listę i podejmujesz decyzje . Jednocześnie przy stratnej pozycji możesz przeanalizować kontekst np. trend wyższego tf , nocną porę czy okolice godz. 14.30 16.00 ( ważne dane makro ) . Automat jest głupi i nie wyciąga takich wniosków . Są darmowe testery mt4 gdzie można składać zlecenia na wirtualnej kasie .
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

@PaDo. Zabawa we wróżbite tydzień temu skończyła się dla mnie tym hedge na USDJPY i trzymaniem strat, a w tym tygodniu robie to samo heh. Jeśli o mnie chodzi to bardziej jest nastawiony na test poziomów na wierzchołku B ( http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/142854 ) i dalsze wzrosty, to wydaje się bardziej logiczne, a ten harmonik to patrząc na świece weekly. Chociaż bardziej możliwe jest dojście do 127 czyli wersja harmonika z zew mierzeniem, i to by akurat było odbicie od górnej linii kanału jeśli wziąć linie trendu z dołu. Dobra, już ostatni raz wstawiam taki wykres, bo tylko wprowadza to zamęt, zwłaszcza u mnie.

@wrongWay. Ok, rozumiem. Włączyć tester w tle i między czasie próbować rozgrywać setupy na wykresie historycznym. No właśnie tak będę musiał do tego podejść.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

PaDo
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: PaDo »

Chciałem tylko Ci pokazać czym może się skończyć granie runów na małych TF przeciw dużym
Szczyt impulsu nie jest szczytem fali
Nie widzisz z bliska spójrz z daleka
Strach jest zabójcą umysłu

Zablokowany