next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Podany link nie wyjaśnia niczego na temat koncepcji "wyjściowej"
Zadam ci pytanie, czy ty ukrywasz przed nami zasady zajmowania pozycji? Obawiasz że kotś z nas podpatrzy i okradnie cię z pomysłu?
Z grubsza plan tradingu składa się z:
1 opisu stanu rynku i zewryfikowanie czy stan rynku pozwala na grę twoim systemem i w którą stronę
2. określenie zachowania się rynku aby stworzyć setup jaki chcesz swoim systemem rozgrywać
3. okreśłenie triggera, czyli miejsca, poziomu ceny w określonej sytuacji setupu będziesz zajmował pozycję na rynku
4. okreśłenie jakiego zasięgu ruchu możemy się spodziewać i gdzie nasz setup przestaje być setupem (SL)
5. określenie wielkości pozycji na bazie usykanych informacji z wykresu.
6. egzekucja i prowadzenie trejdu
7. Analiza zakończonego trejdu, statystyka.
Zrozum proszę że bez statystyki nic nie wiesz o swoim trejdowaniu, a wszelkie zmiany dokonywane nie mają sensu bo nie opierają się o żadne prawdziwe dane tylko własne emocje.
Czy tak wygląda twoje trejdowanie?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ale tutaj nie ma niczego odkrywczego, rozbijam pozycje na 4 instrumenty, dzięki temu jak jeden instrument ma trend boczny inny może mieć większe ruchy, albo dłuższy trend. W ten sposób zarządzanie całym trejdem jest prostsze. I takie rozwiązanie testuje obecnie. Nie mam już ochoty pisać wszystkiego co robie jak kiedyś, pisać te teorie. Po prostu sprawdzam swoje idee na rynku teraz. Jest myfxbook i widać czy zarabiam na tym czy nie...

btw. Kiedyś to tylko pisałem i nic nie robiłem poza tym. Teraz próbuje robić odwrotnie .
Ostatnio zmieniony 22 lip 2017, 11:21 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Nie ma nic odkrywczego? do dlaczego tracisz? Tu nie chodzi o odkrywanie tylko o dyscyplinę, statystykę powtarzaność i konsekwencję, zupełeni jak w zyciu. Ty szukasz jakiegoś tricku który pozwoli ci zarabiać.... a tu nie ma żadnych tricków. Tobie nawet nie chcało się przez te miesiące zrobić żadnych backtestów ...
Móiłem że w ubiegły weekend zapoznałem się z nową strategią i postanowiłem ją sporawdzić?
Grałem przez cztery dni, w piatek byłem zajęty a szkoda bo byłaby szansa na podwojenie wyniku....
Screenshot_4.png

CZtery dni dobrych wyników... czy ja polecę z tym na konto real 10000 USD +?
Musiałbym mieć co najmniej 3 miesiące zagrań i pozyttywne na tyle wyniki aby wejść na konto real z niewielką kasą i dopiero ewentualnie myśleć po dobrych wynikach o większym koncie. Jest gigantyczna różnica grania za 100 PLN od brokera a 10.000 USD własnych. Czy jestś gotowy bezstresowo stratcić swoje duże konto w dukasie? Jeśłi nie to nie marnuj tu czasu i zajmij się czymś konstruktywnym.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

To, co napisał NT jest totalną bzdurą.
Właśnie dlatego "tracimy", bo gdy jesteśmy w tradzie, to zamiast realizować swój algorytm tradingu,
mamy tysiąc jeden pomysłów co akurat cena robi, albo nie robi, i nie widzimy szerszego aspektu.
Wykres nas wciąga w moment, w chwilę i jego nielogiczne, pozornie ruchy.
Najlepiej jest zająć pozycję według założeń i odejść zupełnie od kompa.
Albo zyskamy, albo zaliczymy SL.
Trader, który nie chce tracić wogóle, który nie umie się pogodzić z elementem straty,
po prostu nie nadaje się do tego zawodu.
Liczy się wynik końcowy serii transakcji, a nie jeden poszczególny.

Natomiast, gdy trader chce z tradingu zrobić jakąś grę internetową i chce narzucić własne
warunki, to jest z góry skazany na porażkę.
Wykres rysuje się zgodnie z popytem i podażą na danym rynku w danym momencie.
Niczego nie jesteśmy w stanie mu narzucić, ani niczego nie możemy wymagać.
Możemy, natomiast bazować na tym, co jest dla danego instrumentu typowe.
Typowe, tzn., że w 90% powtarzalne, niezależnie od warunków w danej chwili.

A do tego potrzeba zmienić nastawienie do rynków i tradingu - poprzestawiać sobie klepki w mózgu.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@ fx-technik, @ jackub

Autor tego dziennika ma inny tok myślenia, inną wizję handlu. Która jest zrozumiała tylko dla niego. Doradzać i pisać tutaj to szkoda czasu.
212 stron pisania o czym ?

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Może przewrotne ale....
Naucz się przegrywać to....zaczniesz zarabiać :idea: :!:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Tolmonnika pisze:Może przewrotne ale....
Naucz się przegrywać to....zaczniesz zarabiać :idea: :!:
Właśnie tak działa mechanika ceny - przewrotnie!
Ergo, to co piszesz jest czystą prawdą.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Nieśmiertelny Trader

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

fx-technik pisze:To, co napisał NT jest totalną bzdurą.
Właśnie dlatego "tracimy", bo gdy jesteśmy w tradzie, to zamiast realizować swój algorytm tradingu,
mamy tysiąc jeden pomysłów co akurat cena robi, albo nie robi, i nie widzimy szerszego aspektu.
Wykres nas wciąga w moment, w chwilę i jego nielogiczne, pozornie ruchy.
Najlepiej jest zająć pozycję według założeń i odejść zupełnie od kompa.
Albo zyskamy, albo zaliczymy SL.
Trader, który nie chce tracić wogóle, który nie umie się pogodzić z elementem straty,
po prostu nie nadaje się do tego zawodu.
Liczy się wynik końcowy serii transakcji, a nie jeden poszczególny.

Natomiast, gdy trader chce z tradingu zrobić jakąś grę internetową i chce narzucić własne
warunki, to jest z góry skazany na porażkę.
Wykres rysuje się zgodnie z popytem i podażą na danym rynku w danym momencie.
Niczego nie jesteśmy w stanie mu narzucić, ani niczego nie możemy wymagać.
Możemy, natomiast bazować na tym, co jest dla danego instrumentu typowe.
Typowe, tzn., że w 90% powtarzalne, niezależnie od warunków w danej chwili.

A do tego potrzeba zmienić nastawienie do rynków i tradingu - poprzestawiać sobie klepki w mózgu.
Naucz się czytać ze zrozumieniem to raz.
Dwa, Ja Twoich wyników nie widzialem a Tej osoby o której piszę owszem i co roku ta osoba dostawała ogromnego bonusa o którym Ty Sobie moześz pomazyć więc z racji Swojej ''zaszufladkowany traderze z klapkami na oczach myślący zabobonnie'' nie pisz proszę że coś jest bzudrą skoro nie wiesz, nie byłeś, nie widziałeś i nie uczestniczyłeś w życiu traderskim na co dzień. Ty Masz Swoje podejście ale są też inne.

:wall:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

krystian74 pisze:Autor tego dziennika ma inny tok myślenia, inną wizję handlu. Która jest zrozumiała tylko dla niego. Doradzać i pisać tutaj to szkoda czasu.
212 stron pisania o czym ?
Tak, znalazłem coś co próbuje rozwijać i jest to mix moich doświadczeń. Ale to nieprawda że nikogo nie słucham i to strata czasu mi doradzać. Korzystam z Waszych rad. Twoje pomysły i rozwiązania obecnie próbuje stosować i ich używam. To co mi tutaj pokazałeś próbuje zamienić na system. CCI używam w analizie, niektóre dołki/szczyty lepiej pokazuje od RSI. Sam jeszcze tego nie rozpracowałem, dopiero rozwijam metody, ale z wielu rad skorzystałem, wiele rad mi pomogło, sam bym do tego wszystkiego nie doszedł.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

To co teraz stosuje wyszło mi z prostego eksperymentu. Podejście do PA Brooksa. Ryzyko na podstawie świecy, chociaż z ostatnich testów nie wiem czy jest sens stosować tak krótki SL gdzie wchodze na wykresie tickowym. Wejście -> dajmy na to close poprzedniej świecy ale jak napisałem niektóre świece można rozegrać wchodząc na ich cieniu czyli cofnięciu do 50% albo 78%. Jak pozycja stratuje i buduje się świeca w kierunku otwarcia pozycji mam zyskowną pozycje. Kolejna świeca powtarzam proces. I teraz rozkładam te wejścia na 4 instrumenty i szukam sygnałów do wejścia. Nawet teraz można to sprawdzić, policzyć pipsy na świeczkach i zrobić wirtualane wejścia i rozłożyć to na 2-3 instrumenty. Akurat ja to próbuje stosować na EURUSD, GBPUSD, USDJPY, DAX. Tak to wygląda w terorii. I teraz moje zadanie to znaleźć dobre signal bary które dadzą mi zysk na starcie i kolejne świeczki będą budowały się w moją strone. Wydaje się proste ale trudno zastosować to pkratyce. I tutaj właśnie próbuje wykorzystywać CCI, RSI, EMA, żeby pomagały mi znaleźć te miejsca zwrotne na wykresie i signal bar. A rozłożenie pozycji na 4 instrumenty powoduje że świeczka M5 o 13:00 będzie inna na USDJPY, inna na DAX, inna na GBPUSD, itd, to daje dywersyfikacje i też łatwiej podejmować decyzje co zamknąć a co zostawić. I cała idea systemu jest taka. Wszystko można sprowadzić do zapisu binarnego ( logicznego ). Potem dochodzi zarządzanie pozycją, czyli które pozycje uciąć, a które zostawić, itp. I tak próbuje grać teraz.

Zablokowany