next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Rookie,
Pierwszy raz widzę wykonaną pracę intelektualną w twoim wykonaniu.... kompletnie nieistotne jest że nie wyszło. Bez znaczenia naprawdę. Miałeś jakiś pomysł, potrafiłeś go NAPISAĆ. Zdobywasz doświadczenie, uczysz się. Analiza na podstawie kilku ram czasowym mądra rzecz pierwszy chyba raz zaprezentowana w książce Eldera "Trading for a living" pod nazwą triple screen strategy.... w 1993 roku.
Jest spore prawdopodobieństwo że twoja analiza się sprawdzi ... tylko popełniłeś błąd niecierpliwości jak się robi analizy na MN, W i D to czas trwania tradju nie są godziny a dni.... i na miłość boską nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka jak chodzisz po linie....
Potrenuj na wykresach dla zabawy 10EMA, na D1, H4 i H1 ... sprawdź sobie miejsca kiedy po zamknięciu D1 powyżej/poniżej 10EMA co widać na H4 i H1 ... może wolisz MN, W i D1? nie ma znaczenia, ale chyba nie masz aż takiej cierpliwości... a cha w nocy to się śpi, no chyba że grasz na jenie czy ozi...
CADCHF.lmxDaily.png
Pozdrawiam...

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Hej :)
GBPCAD nadal otwarty?
Pozycja na CADCHF otwarta z powodu linii trendu nawet ciekawa, w sensie dobre miejsce, dobre R:R. Ważny jest jeszcze kontekst. Widać tam brak zdecydowania, coś w rodzaju konsoli. Łatwiej się wchodzi w konkretny kierunek, bez zgadywania i modlenia po fakcie. Nie zawarł bym tam transakcji. Mała uwaga : jeśli możesz, wklejaj obrazki z widocznym TF.
Dużo piszesz o swoich przemyśleniach, to bardzo dobrze. Może warto mieć taki zeszycik z opisami? Na pewno warto byś przeczytał to co napisałeś od początku dziennika. Motasz się i zmieniasz podejścia. I bardzo dobrze :) Bez szukania nie ma znajdowania.
Jakie były koszty innych pozycji otwartych po tej, którą zaproponowałem? Czyli ich bilans zysków i strat.
Piszesz o odpoczynku. Jeśli czujesz, że go potrzebujesz to nie ma na co czekać. Tylko niech będzie całościowy. Żadnego forum, wykresów, wiadomości ani książek na temat.
Pozycję nadal trzymamy ( ja również ). Po dzisiejszym zamknięciu D1 powyżej otwarcia będę otwierał kolejną ze stopem poniżej minimum. Możliwe, że poczekam na lepszą cenę, zależy to jednak od tego jak przebiegnie sesja. Może oczekujące? Zobaczymy. Czekamy...
Miłego odpoczywania :)

Jackub, bardzo słuszna uwaga co do snu. Odpoczywa się po to by móc znowu pracować wydajnie. Właśnie ponownie czytam Eldera ;)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Tak, potrzebuję odpoczynku. Może nie odpoczynku, ale oderwania się od tego bo już nic nie widzę na tych wykresach.
meylo pisze:GBPCAD nadal otwarty?
Chart_GBP_CAD_Hourly_snapshot.png
meylo pisze:Jakie były koszty innych pozycji otwartych po tej, którą zaproponowałem? Czyli ich bilans zysków i strat.
W tej chwili (12:13) jest +28PLN tylko na GBPCAD. Ogólny bilans w tej chwili jest taki jak na statemencie niżej, czyli +19PLN. Dwie pozycje otwarte i 3 zamknięte.
position_report_24.11.2016.png
A wieczorem siedziałem, ponieważ próbowałem zrobić "analizę" DAX (postawić kilka kresek na dziś) i tak się zastanawiałem "po co chcę codziennie wchodzić na rynek i gonić cenę". Patrzyłem na wykres H1 i na te poziomy od których odbijali. Tak w ogóle to próbuję zmienić nawyki w czytaniu wykresów. Spojrzeć na to inaczej.
Chart_DEU.IDX_EUR_Hourly_snapshot.png
Dziś bez pozycji. Zostawiam to co jest na weekend, albo niech wywali mi SL. Tak jak napisałem, minęło 10 dni od tamtej rozmowy na temat One Good Trade... a dalej nie mam żadnego planu na trading.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Spokojnie, zrobienie planu zajmuje trochę czasu. To co najważniejsze - zacząć. Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku.
N statmencie widzę, że ucinasz szybko straty. Według mnie to cecha zwycięzców.
Jeśli będziesz miał dylematy typu czy warto, dlaczego i po co to robić obejrzyj :
http://www.filmweb.pl/W.Pogoni.Za.Szczesciem
Właściwie zobacz go bez powodu.
Kiedy będziesz się zastanawiał jak zazwyczaj działa się na rynku, bo nie jest to taka zwykła praca zobacz ten obraz :
http://www.filmweb.pl/film/Na+skraju+jutra-2014-577622
Miłego oglądania :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

W pogoni za szczęściem to jeden z lepszym filmów tego typu jaki powstał moim zdaniem, tego drugiego nie widziałem.

http://www.filmweb.pl/film/Cud+w+Lake+Placid-2004-98564 - https://www.youtube.com/watch?v=XD6Vnynjcrc
http://www.filmweb.pl/film/Trener-2005-121936 - https://www.youtube.com/watch?v=LEbi5GEmElY

Teraz to by mi się raczej to przydało.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Mam pomysł i zadanie dla Ciebie. Znajdź jedną rzecz, setup, formację kreskę, fazę księżyca, czy cokolwiek innego czym mógłbyś handlować. Tylko jedną prostą rzecz. Na przykład pinbar. Plus zasady. Na przykład w ruchu wzrostowym wchodzę w transakcję po utworzeniu jedno świecowej formacji pinbar. Weście następuje albo z oczekującego po wybiciu high pinbara, albo na 50% zniesienia albo cokolwiek innego sobie wymyślisz.
Podsumowując:
- 1 setup z określonym z góry miejscem na SL
- 1 para walutowa, indeks czy cokolwiek wybierzesz
- określ czy TP będzie otwarty czy ustalony.
Opis ma być tak szczegółowy jak instrukcja rozbiórki działającej bomby. Żadnej uznaniowości, nie tym razem. Ma być krótko i na temat.
Wszystko co do Ciebie piszę, drogi autorze tego ciekawego wątku jest propozycją, moim widzeniem rynku, moją nieobiektywną opinią. Nie wierz mi na słowo, bierz wszystko w wątpliwość.
Zadanie jednak wykonaj. Jeśli chcesz... :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, moment... zajmę się tym teraz. Sprawdzam przy okazji kilka wskaźników, m.in. ten o którym wspomniał jackub. Nie wiem czy to jest to... Wróć nie ten wykres, nie DAX, tylko CADCHF miało być.
CADCHF.lmxDaily.png
Chart_CAD_CHF_Daily_EMA(10).png
moje ustawienia czasu na platformie: UTC+2H ( 16:20 czasu polskiego = 17:20 czas na platformie ). Rysowanie świeczek po cenie BID.

...

Dobra, na razie to zostawię. Chyba o to chodzi. Zajmę się pinbarami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2016, 16:24 przez -rookie-, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Pinbar był tylko przykładem. Zakładam, że to Twój świadomy wybór? Jeśli tak to dopisuj resztę założeń.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

meylo pisze:Pinbar był tylko przykładem. Zakładam, że to Twój świadomy wybór? Jeśli tak to dopisuj resztę założeń.
Będę kierował się wskazówkami z pierwszego postu. Nie wiem czy to będzie tylko 1 świeca, czy 2, a może 3 i na tej podstawie będę identyfikował setup. Wstępnie przeglądnąłem "candlestick pattern recognizer", który jest w jforex. Jeszcze nie wiem dokładnie czego szukać, ale zajmę się tym teraz. Pinbar będzie podstawą systemu i tego będę się trzymał.

Nie zakładam, że zbuduję od razu system doskonały. Zrobię coś na początek, trochę popracuję nad tym, coś się nauczę przy okazji. Potem trzeba będzie jeszcze stosować to w praktyce, a do tego potrzeba dyscypliny. Nawet jak wyniki będą marne, to tak jak piszesz, będzie "to pierwszy krok".

Na razie jest etap nauki i zbierania doświadczenia. Nie nastawiam się teraz na wyniki, tylko podchodzę do tego jak do eksperymentu z GBPCAD.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Nie kombinuj za dużo.
To nie musi być coś czego będziesz się trzymał przez następne 3 lata. Wyluzuj, pobaw się na demo. Mam być przede wszystkim prosto. Zaangażowanie finansowe jak najmniejsze, by pozycja nie stresowała Cię. Nawet jeśli zostawisz ją na weekend.
Jeśli to ma być pinbar to na jakim TF?
Jaki walor?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Zablokowany