next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Cześć rabit i Pablo90
Nie mam systemu, czyli konkretnych zasad opisujących wejście i wyjście z pozycji. Na razie gram na pałę. Na samym początku wyjaśniłem po co tu jestem i czemu służy ten dziennik. Akurat teraz ma taką formę, ponieważ na chwilę obecną walczę z lenistwem i stagnacją, a zasada „minimum 3 pozycji dziennie” ma mi w tym pomóc.
Pablo90 pisze:Jak chcesz łapać ruchy z H1 to SL 1 pips to jest za mało... Sry ale taki trading nie ma żadnego prawa się udać...
- Po wykresach tickowych z ostatnich dwóch dni widać, że pozycje przetrwały jeśli były otwarte w dobrym momencie i w dobrym kierunku.
Pablo90 pisze:Czy przeglądając historię z ostatnich 3 miesięcy Twój system ma w ogóle szansę być zyskowny? Jeśli nie to pytanie czego w ogóle oczekujesz po tym, że będziesz grał systemem, który prawdopodobnie sam w sobie nie jest zyskowny.
- Nie mam jeszcze pomysłu na konkretny system, dlatego postanowiłem zacząć od zbierania doświadczenia i robienia notatek. Będąc codziennie na rynku i otwierając min. te 3 pozycje na koniec dnia mam krótki materiał do analizy.

Jak to mówią "nie od razu Rzym zbudowano". Postępując tak, bazuję na doświadczeniach kiedy uczyłem się grać na gitarze oraz zdawałem kurs na prawo jazdy. Wtedy też zaczynałem od zera. Dopiero po pół roku systematycznej i intensywnej jazdy samochodem od momentu otrzymania prawa jazdy zaczynałem nabierać wprawy w jeździe, jeździłem płynniej i czułem lepiej samochód. Z gitarą było podobnie. Po kilku miesiącach zrobiłem widoczne postępy, ale dopiero po 9 miesiącu poprawił mi się słuch muzyczny i zacząłem grać bardziej świadomie. Nawet jeśli teraz wygląda to bez sensu, to wiem że postępuję właściwie. Być na prawdziwym rynku codziennie, zbierać doświadczenie, analizować błędy i je poprawiać. Pracować konsekwentnie dzień po dniu i w końcu musi przyjść jakiś przełom, mniejszy lub większy. Byle być konsekwentnym w tym co się robi. I dlatego jest ten dziennik, bo w tym przypadku tej konsekwentnej pracy dzień po dniu do tej pory nie było, a chcę to zmienić...

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

No ok, tylko w moim przekonaniu ucząc się jeździć samochodem masz system - kodeks drogowy. Teraz sobie wyobraź, że wjeżdżasz na drogę bez znajomości zasad, jedziesz lewą stroną jezdni, nie znasz znaków drogowych. Jak długo potrwa taka nauka? I na ile będzie owocna? Tak samo jak naukę jazdy samochodem zaczynamy od nauki kodeksu, tak samo naukę tradingu należy zacząć od stworzenia systemu. Takie jest moje zdanie w tej kwestii, ale zrobisz jak uważasz :)

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Ewidentnie marnujesz czas, gra na gitarze i na rynkach to jednak nie to samo, prawda?
Ty nie zbierasz żadnych doświadczeń, tylko ci się zdaje, wybacz ale z twoich słów oprócz optymizmu wynika tylko dramatycznie mała wiedza o rynku jego mechanice, zachowaniach ceny itp.... jesteś kompletnie nieświadomy w co wdepnąłeś, jesteś kompletnie nieprzygotowany do tego. Za pięć lat ciągle nie będziesz zarabiał ale zrozumiesz jakie wybacz ale banialuki sadzisz teraz

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Pablo90 - Tylko ten kodeks drogowy trzeba najpierw poznać, tak samo jak podstawy prowadzenia samochodu. Przecież tego wszystkiego nie wiesz od urodzenia, zawsze gdzieś jest ten pierwszy krok, który trzeba postawić zanim dojdzie się do tego etapu w rozwoju, czy to uczysz się na jazdy na rowerze, jazdy samochodem czy robisz jeszcze coś innego. Według tej logiki jestem teraz na etapie poznawania kodeksu drogowego i pierwszych momentów siedzenia na fotelu kierowcy, kiedy poznajesz samochód z tej perspektywy.

Dzięki za szczerą opinie jackub. Być może masz rację, ale ja nie jestem tutaj, żeby coś komuś udowodnić tylko pomóc samemu sobie. Też często dostrzegam taką ślepą wiarę kogoś, kto kompletnie nie ma pojęcia o tym co go czeka i gdzie się obecnie znajduje. Możesz mieć całkowitą rację w tej chwili w stosunku do mnie. Faktycznie, jedyne co mam teraz to ten naiwny optymizm i wiarę w to, że może mi się uda...

Ok, na dziś wystarczy.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Dobra. Wrócę do dyskusji jak będę miał więcej danych. Odezwę się za kilka tygodni. Do tego czasu publikuję tylko czyste wykresy z transakcjami oraz wynik w pipsach.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Wynik na dziś: -52 pips
Ilość pozycji: 3
Wynik ogólny: -561 pips
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Wynik na dziś: -58 pips
Ilość pozycji: 3
Wynik ogólny: -619 pips
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Rozumiem, że nawet fakt, że na te wszystkie transakcje, które tu wkleiłeś ani jedna zdaje się nie była na plus, nie sprawi, że przemyślisz/stworzysz jakiś plan działania?

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Pablo90

Zostaw go. Początkujący powinien spróbować każdego, dosłownie każdego systemu od lekkiego GRIDa, martyngału bez SL przez swingtrading pozycyjny, różne trendfallowy, niedziałające formacje świecowe, aż po ciężkie piramidowanie z antymartyngałem. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Niech próbuje, na razie z tego co widzę, pyka w małe SL. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Nie mam nic przeciwko wąskim SL'om, chociaż 1 pips to rzeczywiście bardzo mało... Odnoszę się głównie do braku systemu. Bez sytemu nie dojdzie się do żadnych sensownych wniosków. Jedynie do takiego, że gra bez sytemu nie ma sensu. A ten wniosek chciałem przekazać koledze na podstawie swojego własnego doświadczenia, po co uczyć się na własnych błędach i tracić kasę...

Zablokowany