next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

irmentruda pisze:@pol75 - jak radzisz sobie z takimi sytuacjami? była sytuacja harmoniczna na Daily, powiedzmy, ze zdarza sie cos takiego raz na pol roku., tworzylo sie 2,5 miesiaca. Swoje zgarnalem na TP postawionym na jakims tam pierwszym oporze. Mimo 120 pipsowej korekty cena pocisła dalej 2x. Nastepmym razem brac wrobla czy czekac na kanarka?

Ja nie lubię grać na dziennych bo własnie wszystko za długo trwa. Tworzy się to całymi tygodniami , miesiącami. Jedno jest pewne że jezeli już jest układ na dziennym to biorę go pod uwagę przy analizach na niższych TF-ach.

Co do zysków to mogę doradzić coś innego. Stwórz konto dodatkowe do takich zagrań i graj na całej formacji , a dodatkowo na głównym koncie graj na korektach widocznych na niższych interwałach zgodnie z kierunkiem formacji. Wróbel nie jednokrotnie jest lepszy w garści niż stado gołębi na dachu. Jak obserwujesz np 8 par , to co dziennie coś fajnego znajdziesz na niższym TF , do realizacji w pare minut/godzin.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Dla przykładu ciąg dalszy z jena. Rynek złapał wsparcie , fibo 127 , zrobiła się prawie równość korekt ( brakowało 2-3 pips) , markowanie ceny czyli szybka reakcja na wsparciu + fibo 127 i to dało obraz sytuacji do zajęcia BUY. Wyjście na fibo 38 mierzone ze spadku. Kolejne 45 pips dołożone tego wieczoru do poprzednich 60.

Taki szybki przykład szybkiej rozgrywki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Postawiłem dziś na spadki USDJPY. Zaznaczyłem 3 strefy jako potencjalne miejsce wyjścia albo decyzji czy będę dokładał po przebiciu tego poziomu. Ogólnie docelowe TP jakie sobie zakładam żeby poprowadzić pozycje 110.600, ale po drodze może pojawić się jeszcze sporo sygnałów odwrócenia do góry, więc nie wiem czy tam dotrą skoro już na poziomie 111.225 mają problem z przebiciem w dół.

Wrzuciłem sposób analizowania wykresu i elementy którymi sugerowałem się otwierając pozycje krótką. Strefy + PA. Śledzę zachowanie ceny na wykresie M1 i M5 i tam też szukam formacji odwrócenia przeciwko mnie oraz śledze kierunek ułożenia się korekt po impulsach na tych niskich interwałach. Na razie to jest moja metoda prowadzenia pozycji - poziomy + PA + ułożenie się fal ( tutaj to troche wyjaśniłem http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p863263 ).

Jeśli zmienia się sekwencja korekt czyli będzie ruch do góry, korekta w dół, znowu ruch do góry i nie będzie kolejnego sygnału do spadków na wykresie M1 albo M5 to będę z tego wychodził.

I tak wygląda mniej więcej mój proces decyzyjny teraz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jest jeszcze jedna modyfikacja którą wprowadziłem wczoraj. Cięcie strat.

Próbowałem zbudować pozycje i zostałem zaskoczony powrotem do góry dlatego zamknąłem jedną pozycje, tą na mniejszej stracie żeby móc uśrednić i wejść jeszcze raz po lepszej cenie jeśli będzie znowu spadać. Albo po prostu uciąć straty z tej pierwszej jeśli nadal będzie rosło. Taki sposób rozkminiłem wczoraj i łatwiej mi kontrolować w ten sposób stratne pozycje które mam otwarte. Opisałem to na tej zrzucie w załączniku.

Otwieram teraz tylko 2 pozycje na początku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Nie zapomnij co dziś będzie się działo o 13 45 i 14 30

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie wygląda to jakby chciało spadać jak zakładałem. Zamknąłem wszystkie krótkie i otworzyłem 1 testową długą. Tylko że wlazłem bez żadnego potwierdzenia, na "czarnych" świecach.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: next

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Nie szarp się przed danymi, bo one lubią zaczynać od koszenia stopów
Obrazek

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ech, jednak musze to wszystko jeszcze dopracować, bo teraz odwróciłem kierunek bez żadnego potwierdzenia i otworzyłem długą. Obecnie wróciłem do scenariusza spadkowego. Ale już jestem na etapie nauki prowadzenia pozycji, więc... pewnie też minie troche czasu zanim ogarne to jak Stop Loss, kierunek i otwarcie pozycji - problemy które miałem na początku związane z otwieraniem pozycji. Też potrzebowałem czasu żeby to sobie poukładać.

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: next

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

sardo nunspa pisze:Nie szarp się przed danymi, bo one lubią zaczynać od koszenia stopów
Skoro cena wykonala jakis ruch, to znaczy ze mozna bylo na niej zarobic lub stracic. To czy nazwiemy taki ruch wycinaniem stopow czy szansa na profit, wynika tylko z tego jak patrzymy na dana sytuacje. Z tego co wiem, to ludzie bardziej pamietaja straty niz zyski, dlatego szybkie ruchy podczas danych moga byc odbierane jako wycinanie stopow. Wszystko zalezy jak patrzymy na dana sytuacje. Wiadomo ze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.
Cytaty, pipsów nie dają.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: next

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Masz jeden setup załóż kierunek, daj pozycję i czekaj, albo wygrasz albo przegrasz. Dzisiaj Cię chyba dopadła sraczka inwestycyjna :lol:
Obrazek

Zablokowany