next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze:pol, czyli sugerujesz że próbuje używać techniki którą ledwo co znam ale otwieram wg tego pozycje i kiedy mi nie wychodzi ( kiedy mam strat )jestem zły i sfrustrowany. Tak jak z tą dywergencją na RSI albo Pinbarami gdzie mnie wycinało ciągle jakiś miesiąc temu. Otwierałem pozycje jak to określiłeś "bez sygnału". Więc sugerujesz żebym popracował troche nad techniką i dopiero wtedy zawierał transakcje? Żebym przestał otwierać na razie pozycje?

Masz odpowiedz. Otwierałeś na dywergencji albo na pinbarach. Gdybyś otwierał na zbiorze sygnałów skumulowanych z kilku technik to wiedział byś gdzie trzeba ciąć straty, a gdzie dokładać w razie gdyby szło ok i jaką masz szanse na realizacje danej sytuacji technicznej. Masz słabą nie przetrenowaną wiedzę techniczną , to nie wiesz czego sie złapać i jak mocno. Np dywergencji nigdy nie stosuję jako jej samej. Musi być jakaś formacja świecowa i np opór/wsparcie, a jak by się jeszcze jakieś fibo dołożyło to juz miód. Pokazywałem juz takie sytuacje na zrzutach. Ty zajmujesz pozycje w miejscach gdzie ja kompletnie nic nie widzę albo widzę co innego, wiec wiem że to technika wyciągnięta z kapelusza , którą można rozegrać na plus tylko przez przypadek. Takich przypadków widać ile masz , wiec znasz odpowiedz.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

No dobra, przemyśle to przez weekend jeszcze.

A co myślisz o USDJPY bo mam 2 testowe buy

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze: Na USDJPY jest chyba dobre miejsce na buy.

Przedstaw argumenty. Określ TP i SL.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pol75 pisze:
-rookie- pisze: Na USDJPY jest chyba dobre miejsce na buy.

Przedstaw argumenty. Określ TP i SL.
Tylko na tej podstawie otworzyłem jak opisałem na obrazku w załączniku. Nie mam na razie TP i SL. Dlatego pytam Ciebie jak to widzisz bo może coś odrobie tym trejdem :P

Poza tym ten spadek od 14:50 ( 15:50 czasu serwera ) uznaje jako korekte skoro jest tutaj reakcja do góry.

SL 111.315. Wyciągną świece dzienną do góry?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2017, 18:41 przez -rookie-, łącznie zmieniany 2 razy.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

STUDENT pisze:rookie znalazlem na myfxbooku oferenta sygnalow

http://www.myfxbook.com/members/patrick ... -2/2030557

gdzie jest cena subskrybcji za m-c albo jak subskrybowac taki signal?
mozesz korzystac z Myfxbook Autotrade, sledze na symulatorze od 2 lat trzech oferentow ale czy akurat ten delikwent tez sie tam udostepnie to nie wiem.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze:
pol75 pisze:
-rookie- pisze: Na USDJPY jest chyba dobre miejsce na buy.

Przedstaw argumenty. Określ TP i SL.
Tylko na tej podstawie otworzyłem jak opisałem na obrazku w załączniku. Nie mam na razie TP i SL. Dlatego pytam Ciebie jak to widzisz bo może coś odrobie tym trejdem :P

Poza tym ten spadek od 14:50 ( 15:50 czasu serwera ) uznaje jako korekte skoro jest tutaj reakcja do góry.

Ja już dziś tego w ogóle nie widzę. 18:30 w piatek to nie jest czas na zarabianie, a tym bardziej na odrabianie. W dodatku wejście bez określonego TP i SL

Podwójny szczyt po fałszywym wybiciu bliższego szczytu ( najbliższego oporu), ale zamknięcie pod tym oporem. Gdyby mieliło nad nim ,to bym myślał o wybiciu ponad podwójny szczyt, ale nie wczesniej. To z ostatnich 2-3 dni, a jeszcze masz tam cały obszar oporu z dłuższego czasu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Właśnie to samo widziałem ale teraz jakby próbowali wyciągać i znowu próbuje. SL jest na 111.315.
Świeca miesięczna jest jeszcze zawieszona jako jakieś doji, więc może to pociągną do góry na koniec tygodnia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze:Właśnie to samo widziałem ale teraz jakby próbowali wyciągać i znowu próbuje. SL jest na 111.315.
Świeca miesięczna jest jeszcze zawieszona jako jakieś doji, więc może to pociągną do góry na koniec tygodnia.

Dobrze że wszedłeś grubo , przynajmniej jak Ci nie wyjdzie to stres rozładujesz :)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Dwa razy już nie zrobie dziś tego samego błędu żeby dać odjechać cenie kiedy mogłem zamknać na małej stracie albo jeszcze niektóre pozycje na plusie a tego nie zrobiłem mimo sygnałów. Zamknąłem to bo nie ma żadnego ruchu i tak pewnie do końca dnia już będzie szło w bok albo w dół jeszcze pociągnął troche... Jest sygnał PA na short, a nic na long na M5 nie widze co wybija świece z 19;30 czasu serwera, więc...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

-rookie- pisze:Dwa razy już nie zrobie dziś tego samego błędu żeby dać odjechać cenie kiedy mogłem zamknać na małej stracie albo jeszcze niektóre pozycje na plusie a tego nie zrobiłem mimo sygnałów.
Dzisiaj może już nie.... ale zrobisz to wiele razy, raz sprobowałeś, coś tam bredzisz o grze bez stopa ....
rookie tobie się wydaje że się znasz (tzn że znasz siebie) ... to jeszcze większa bzdura niż to że "budujesz pozycję", że "stosujesz MM" , że "cena powinna na tym poziomie zawrócić"
Dostajesz od pol75 praktycznie blueprint'a (swoją drogą facet ma anielską cierpliwość) i zamiast to chłonąć, ćwiczyć, pożerać mierzyć robić statystyki, screeny, opisywać je pytać, zadawac mądre pytania TY SIĘ WYMĄDRZASZ... wybacz ale mnie krew zalewa ...
facet pokazuje ci właściwą drogę, drogę o najwiekszym prawdopodobieństwie sukcesu a ty zajmujesz się "budowaniem pozycji", "runem", techniką multientry, grą bez SL'a nie umiejąc nawet określić trendu ani miejsca jego zmiany... weż się otrząśnij z tych pierdół i weź się za naukę według proponowanego kierunku. Jeśłi wytrwasz i do czegoś dotrzesz za trzy lata zobaczysz jakim (wybacz to nie złośliwie) idiotą byłeś, jakie kretyńskie zachowania prezentujesz dzisiaj.Jeśłi rozumiesz Danbo to zapewne zrozumiesz ten przekaz... Danbo zebrał tony rad, od wielu mądrych ludzi. Nie zastosował ani jednaj. Gdzie jest Danbo dziś? Jak poradzi sobie ze swoim problemem?
Weekend na przemyślenia. ...
miłego

Zablokowany