M.Ó.J. system

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: M.Ó.J. system

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

irmentruda pisze:no to teraz popatrz ile razy bedzie wybijalo tego sl'a, cos mi tu nie pasuje albo czegos nie rozumiem.
Te założenia to oderwane od rzeczywistości. Ale "papier przyjmie wszystko" :)

feliokulio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2013, 18:33

Re: M.Ó.J. system

Nieprzeczytany post autor: feliokulio »

jackub pisze:A średnia, ilookresowa, o ile to nie tajemnica?
Przepraszam nie podałem w pierwszym poście. Średnia pięciodniowa. Prosta MA 5 (HLC) z przesunięciem 1.

feliokulio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2013, 18:33

Re: M.Ó.J. system

Nieprzeczytany post autor: feliokulio »

Cblondyn pisze:Jeśli dobrze przeczytałem to SL=40 pips a TP=1000 pips? To daje RR=25.
Witaj Cblondyn
Tak potwierdzam SL 40, TP 1000 i daje to RR 25.
Może się okazać, że jedna transakcja może trwać i parę miesięcy.
Nie obliczałem nigdy czasu ich trwania choć mam w planie to zrobić. Ich czas raczej liczy się w dniach, na pewno nie w miesiącach. Najkrótsza zamknęła się zyskiem w drugim dniu po otwarciu (mam na myśli testy).
Założenie bardzo ambitne, ale szansa na RR25 jest bardzo mała.
Masz rację. Prawdopodobieństwo osiagnięcia takiego zysku wyniosło po trzynastu latach 2.01%. W sumie 21 transakcji co daje średniorocznie 1,62. Najwięcej w jednym roku to 4, najmniej 0 (w sumie trzy lata w tym dwa lata z rzędu).
A czy system przewiduje przestawianie SL? Kiedy i gdzie?
Nie, nie przesówam stopu.
I pytanie dlaczego ryzyko 3% w jednej transakcji to pewny bankrut? Akurat z tym się nie zgodze. No chyba, że ktoś otwiera takich zleceń kilkanaście w jednym czasie.
Wyjaśnie na przykładzie. Inwesując 1000 złotych moje ryzyko to 30 złotych. Oczywiste. System generuje długie serie strat. Nie wiem dokładnie jaka była najdłuższa ale ponad 40 razy z rzędu. 40x30 to 1200 złotych. W obliczeniach zakładam, że moje ryzyko jest stałe, liczone od kwoty początkowej. Jeśli ryzyko będzie zmienne sytuacja przedstawi się zupełnie inaczej. Nie wiem jak ponieważ nie sprawdzałem tego pod tym kontem. Moje ryzyko postanowiłem ustalać raz w roku 1 stycznia.
Myślę, że to wyjaśni twoje wątpliwości.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: M.Ó.J. system

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Ale skuteczność ok. 2% to jedna udana na 50 prób prawda? A co jeśli się ta seria wydłuży do tych 50ciu? Depa nie ma. Dla mnie ten system w tych założeniach jest nie do zaakceptowania. Mnogość stratnych pozycji źle wpływa na psychike. A jak byś miał konto 100k pln też tak byś pozwolił na taki DD? Kolejna sprawa dla mnie kluczowa. Nie przestawianie SL. Jak można pozwolić gdy już mamy zarobione np 700 pips nic z tego nie wziąć dla siebie? To bez sensu. Ktos kiedys powiedział mądre zdanie. Nie można pozwolić aby pozycja dobrze profitująca nie dała żadnego zysku i przerodziła się w stratną. To dla mnie nie pojęte takie podejście. Moja rada. Skup się na RR5-10 i będzie duuużo lepiej. Setup wejścia ten sam i przestawiany SL z krokiem 2xSL.

jackub

Re: M.Ó.J. system

Nieprzeczytany post autor: jackub »

No kamon.... pierwszy z 12 podsystemów mówi o trzech możliwych sposobach wyjścia z tradu, więc nie bardzo można liczyć samej skuteczności na podstawie tylko dwóch sposobów zamknięcia tradu (SL/TP). Wyliczenia skuteczności czy oczekiwalności systemu (nie wiem jak to po polsku) dają obraz systemu ale z wykonanych tradów a nie liczonych do przodu ponieważ nawet Atlanticos nie zna przyszłości i maluje dwa co najmniej warianty zachowania ceny.
fajne jest też zajmowanie pozycji owszem 40 pipsów SL na rzeźniku na D1 to bardzo niewiele ale pozycje zajmujemy w momencie jak para wykazuje się jakimś momentum (przełamanie MA, czyli rewersal plus 20 pipsów od średniej, czyli zazwyczaj oczekiwanie na potwierdzenie kontynuacji momentum...
System jest prosty i wszystko zależy od tradera... da się tym zarabiać. Tak na pierwszy rzut oka... mojego oka.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: M.Ó.J. system

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

dlatego chetnie poprosze wykres z zamknietymi trejdami

-- Dodano: 15 lut 2016, 21:47 --

akurat dziś wykres GBPJPY na D1 przecina w górę SMA(5,1). to gdzie będzie buy limit i SL?

feliokulio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2013, 18:33

Re: M.Ó.J. system

Nieprzeczytany post autor: feliokulio »

Cblondyn pisze:Ale skuteczność ok. 2% to jedna udana na 50 prób prawda?
Witaj. Suteczność 2% odnosi się tylko do transakcji zakończonych zyskiem 1000 pipsów. Faktyczna skuteczność to 16.39%. Nie powala ale działa.
Kolejna sprawa dla mnie kluczowa. Nie przestawianie SL.
SL traktuję tutaj jako koszt. Gotowy jestem stracić 40 pipsów plus spread. Godzę się z tym zanim wejdę na rynek. Godzę się również z tym że mając dzisiaj 700 pipsów jutro mogę mieć 500 albo i mniej, tak samo jak mogę mieć 800 i więcej.
Moja rada. Skup się na RR5-10 i będzie duuużo lepiej. Setup wejścia ten sam i przestawiany SL z krokiem 2xSL.
Dziękuję za radę. Musiałbym to krok po kroku przetestować.
Moje pytanie. Czy wniosek, że będzie duuużo lepiej opierasz na konkretnych danych?

-- Dodano: 15 lut 2016, 22:46 --
irmentruda pisze: akurat dziś wykres GBPJPY na D1 przecina w górę SMA(5,1). to gdzie będzie buy limit i SL?
Decyzję podejmę po zamknięciu świecy. Będę szukał okazji do kupna jeśli świeca zamknie się ponad średnią i ponad nią otworzy lub jeśli zamknie się pod średnią ale otworzy już powyżej. Ruch ceny musi wypełnić definicję przecięcia średniej.

-- Dodano: 15 lut 2016, 23:15 --

Witam
W załączniku wykres zaraz po otwarciu świecy. Cena przecięła średnią. Wartość średniej wynosi 164.551. Ustawiłem zlecenie oczekujące typu buy limit o wartości 164.711. (średnia plus 20 pipsów, minus 4 pipsy spreadu). Stop Loss 164.311 (średnia minus 20 pipsów, minus 4 pipsy spreadu).
Na dzisiaj to wszystko.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: M.Ó.J. system

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

no i jak? jakieś efekty? masz te screeny ze stratnych i zyskownych transakcji?

feliokulio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2013, 18:33

Re: M.Ó.J. system

Nieprzeczytany post autor: feliokulio »

Witam po dłuższej przerwie.
Nadal gram tym systemem choć zmodyfikowałem go nieco. Znaczy to tyle, że zredukowałem liczbę podsystemów do trzech a ten który opisałem na początku przechrzciłem na system bazowy.
Szczegóły są opisane w załączniku.
Wyniki postaram się publikować w odpowiedniej części forum.
Dziękuję.

-- Dodano: 01 kwie 2016, 16:34 --

Założyłem nowy temat o identycznym tytule w części Forex Journal. Prezentuję w nim wyniki systemu od 10.11.2015.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

feliokulio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2013, 18:33

Re: M.Ó.J. system

Nieprzeczytany post autor: feliokulio »

Witam
Wątek umarł nie umarł jednak system, który opisuje. Gram nim nadal z sukcesami. Zgodnie z regulaminem nie mogę się nimi podzielić w tym wątku więc wszystkie wyniki zamieściłem w części forex journal w poście pod tym samym tytułem.
Może to trochę rozrusza ten temat.
Dobranoc

ODPOWIEDZ