Jaki realny zysk w przeciągu roku, zaczynając od 100 PLN ?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
zealot
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 11 sty 2013, 19:46

Re: Jaki realny zysk w przeciągu roku, zaczynając od 100 PLN

Nieprzeczytany post autor: zealot »

niech to będzie 2x depo, trzy razy z rzędu
Nie rozumiesz... to nic nie znaczy. To żaden wyczyn... Rok ma ca. 250 dni tradingowych.

Tobie tez milego wekendu :)
PFSOFT Protrader. Kompleksowa, wielozadaniowa platforma tradingowa.

Awatar użytkownika
rootec
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 08 gru 2012, 08:34

Re: Jaki realny zysk w przeciągu roku, zaczynając od 100 PLN

Nieprzeczytany post autor: rootec »

dla mnie to już coś od czego można powiedzieć "zacznę" :)
"A co, jeżeli rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje? - Cóż, w takim razie zdecydowanie przepłaciłem mój nowy dywan. "

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7575
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: Jaki realny zysk w przeciągu roku, zaczynając od 100 PLN

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

zarabianie od 100 zł to trochę jak firma z dofinansowania za 20 tys, to jest marnowanie czasu moim skromnym zdaniem
stówka to nie pieniądz, już wolałbym zacząć na demo od 2 tys, z deklaracją że będę pomnażał, a to może motywować tutaj na forum
wybacz koncentrowanie się na małej kwocie jest bez sensowne, znam to z doświadczenia, szybko ci się znudzi, nawet jak zrobisz 200% racjonalnym systemem (czyli kilkanaście i więcej dni)

-- Dodano: sob 19-01-2013, 16:01 --

możesz po jakimś czasie szukać shotów z tego poziomu przez tą nudę, a to zrobi break twojemu systemowi
https://t.me/pump_upp

Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: Jaki realny zysk w przeciągu roku, zaczynając od 100 PLN

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

Podzielam tu zdanie Zealot-a. Mozna sobie wyznaczac cel w postaci podwojenia badz potrojenia konta ale takie zalozenia na poczatku przygody z gielda raczej szkodza i negatywnie wplywaja na psychike bo w istocie rzeczy przez pierwsze lata buduje sie fundamenty wlasnej strategii i nie ma tu miejsca na regularne zyski.

Awatar użytkownika
rootec
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 08 gru 2012, 08:34

Re: Jaki realny zysk w przeciągu roku, zaczynając od 100 PLN

Nieprzeczytany post autor: rootec »

pr7emo pisze:zarabianie od 100 zł to trochę jak firma z dofinansowania za 20 tys, to jest marnowanie czasu moim skromnym zdaniem
stówka to nie pieniądz, już wolałbym zacząć na demo od 2 tys, z deklaracją że będę pomnażał, a to może motywować tutaj na forum
wybacz koncentrowanie się na małej kwocie jest bez sensowne, znam to z doświadczenia, szybko ci się znudzi, nawet jak zrobisz 200% racjonalnym systemem (czyli kilkanaście i więcej dni)

-- Dodano: sob 19-01-2013, 16:01 --

możesz po jakimś czasie szukać shotów z tego poziomu przez tą nudę, a to zrobi break twojemu systemowi
no kumam kumam,
ale poważnie, u mnie proces podejmowania decyzji na demo a na nawet nano lotach ale realnych pieniądzach, to zupełnie co innego, mimo lasu błędów tu i tu cały czas...
poza tym, 3 razy 200% depo z rzędu (przykładowo oczywiście) to już np 800pln ze 100... wtedy przerwa, poszerzenie perspektywy widzenia o ile to możliwe i kontynuacja gry :mrgreen:

-- Dodano: 19 sty 2013, 17:10 --
ZielonaMgielka pisze:Podzielam tu zdanie Zealot-a. Mozna sobie wyznaczac cel w postaci podwojenia badz potrojenia konta ale takie zalozenia na poczatku przygody z gielda raczej szkodza i negatywnie wplywaja na psychike bo w istocie rzeczy przez pierwsze lata buduje sie fundamenty wlasnej strategii i nie ma tu miejsca na regularne zyski.
no tak, ale na czyją psychikę?? ;)
bo tu wydaje mi się jest dużo miejsca na indywidualne predyspozycje,
co znaczy "negatywnie wpływają na psychikę" ??
bo ja mimo swoich założeń, mimo tego że wrzucam te stówki jak w studnie, cały czas czerpię z tego przyjemność,
samo obcowanie z wykresem mi ją przynosi, co w tym złego?
"A co, jeżeli rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje? - Cóż, w takim razie zdecydowanie przepłaciłem mój nowy dywan. "

Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: Jaki realny zysk w przeciągu roku, zaczynając od 100 PLN

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

W tradingu nie chodzi o przyjemnosc chociaz na poczatku przyplyw adrenaliny zwiazany z obecnoscia na rynku jest najwiekszym motywatorem :). Powiedzialbym ze chodzi raczej o chlodna kalkulacje i realizacje planu bez nadmiernego emocjonowania sie a dojscie do tego zajmuje troche czasu. Predyspozycje tez nie maja wiekszego znaczenia w momencie kiedy tak naprawde wiedza na temat rynkow jest plytka a glowa zamiast kalkulowac ewentualne straty koncentruje sie na zyskach. Od czegos trzeba zaczac ale wydaje mi sie ze lepszym rozwiazaniem byla by gra na malym depozycie przy uzyciu nanolotow ,gromadzenie statystyk oraz spisywanie wlasnych obserwacji w dzienniku. :)

Ktos kiedys dobrze napisal - "Trading to maraton, nie sprint" :)
Oczywiscie kazdy mysli ze jest wyjatkowy :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Re: Jaki realny zysk w przeciągu roku, zaczynając od 100 PLN

Nieprzeczytany post autor: brother »

rootec pisze:
no tak, ale na czyją psychikę?? ;)
bo tu wydaje mi się jest dużo miejsca na indywidualne predyspozycje,
co znaczy "negatywnie wpływają na psychikę" ??
bo ja mimo swoich założeń, mimo tego że wrzucam te stówki jak w studnie, cały czas czerpię z tego przyjemność,
samo obcowanie z wykresem mi ją przynosi, co w tym złego?
Pomyśl tak, zakładasz firmę i produkujesz towar, czy jesteś gotów podjąć ryzyko aby po 10 reklamacjach zamknąć firmę? tak samo z depo 100 zł kilka transakcji nawet na mikrolotach i nie masz tych pieniędzy. Poza tym wrzuciłeś dopiero 100 czy 200 zł a co będzie gdy będzie to powiedzmy 10000 zł, bo jak przegrasz 1000 to pomyślisz "kurde z tej stówy tego nie odegram wrzucę tysiaka i zagram na minilotach", znowu przegrasz i tak w kółko aż się uzbiera większa suma. Uwierz na forum jest mnóstwo osób które przeżywały w pozytywny sposób pierwsze porażki, ale po miesiącach czy latach ich zdanie zmieniło się diametralnie, poszukaj wypowiedzi takich osób zrozumiesz wtedy o co chodzi i jak ludzie stopniowo się "staczają" aby się obudzić po naprawdę długim śnie.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2013, 17:32 przez brother, łącznie zmieniany 1 raz.
Certyfikaty i Zaświadczenia Potwierdzam rzetelność szkolenia każdy poziom. Dołącz do nas zostań autoryzowanym szkoleniowcem na terenie EU szczegóły na stronie http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
rootec
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 08 gru 2012, 08:34

Re: Jaki realny zysk w przeciągu roku, zaczynając od 100 PLN

Nieprzeczytany post autor: rootec »

ZielonaMgielka pisze: Od czegos trzeba zaczac ale wydaje mi sie ze lepszym rozwiazaniem byla by gra na malym depozycie przy uzyciu nanolotow ,gromadzenie statystyk oraz spisywanie wlasnych obserwacji w dzienniku. :)

Ktos kiedys dobrze napisal - "Trading to maraton, nie sprint" :)
Oczywiscie kazdy mysli ze jest wyjatkowy :)

Pozdrawiam

o taak, tu się podpisuję pod każdym zdaniem :)
zwłaszcza ---> "jestem wyjątkowy" :mrgreen:

również pozdrawiam i dzięki za uwagi,
mimo wszystko i mimo mojego uporu maniaka,
każda z nich wbija znak zapytania, który jest niezbędny w procesie bolesnej edukacji :)

-- Dodano: 19 sty 2013, 17:38 --

brother
no dobra, biorę to mocno pod uwagę,
ale mówisz raczej o procesie który jest już mocno szkodliwym hazardem, efektem uzależnienia,
uwierzcie mi albo nie, nie mam zamiaru nikogo przekonywać i na prawdę jestem przekonany że dyskutuję tu z ludźmi którzy są fachowcami w swojej dziedzinie, z "traderami" z doświadczeniem póki co w ogóle nie w moim zasięgu,
jeśli zauważyłbym u siebie symptomy uzależnienia, temat jest ucięty u podstaw i nawet na niego nie patrzę
"A co, jeżeli rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje? - Cóż, w takim razie zdecydowanie przepłaciłem mój nowy dywan. "

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Jaki realny zysk w przeciągu roku, zaczynając od 100 PLN

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Wszystko zależy od systemu, którym będziesz sie posługiwał. Wiadomo przy kwocie 100 zł w grę wchodza tylko mikroloty. Na twoim miejscu nie bawiłbym się grą 0.02 bo wtedy MM wygląda fatalnie. Znam osobę, która z tej kwoty zrobiła w ciągu roku 1000 zł. Przy dźwigni 1:100. Gdy na koncie było już 500 zł przeszła na 0.02 lota.


Niby dłubanina ale uczy cierpliwości. :lol:


Nie krytykowałbym ludzi, którzy zaczynają od takiej kwoty. Gra na mikrolotach jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż gra na demo. Pieniądze to pieniądze i zawsze budza jakieś emocje. Wtedy możemy się choć częściowo sprawdzić, a właściwie sprawdzić nasz psychikę.


Może w takim wariancie warto poszukać obecnie brokera, ktory proponuje jakieś dodatkowe bonusy czy pozwala na odzyskanie części strat. Chyba tutaj nawet na forum były jakieś oferty tego typu. :lol:
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Awatar użytkownika
rootec
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 08 gru 2012, 08:34

Re: Jaki realny zysk w przeciągu roku, zaczynając od 100 PLN

Nieprzeczytany post autor: rootec »

Adrianoforex pisze: Pieniądze to pieniądze i zawsze budza jakieś emocje.
otóż to,
jeśli chodzi o emocje, uczucia
kto z was, ma poczucie że żyje w pełni świadomie, zna "siebie", ma wgląd w samego siebie, rozwinął jakkolwiek to rozumie - szeroko pojętą duchowość, nie mylić z religijnością, może otwarcie powiedzieć że: (jakkolwiek głupio to zabrzmi) kocha samego siebie?? ;)
ile potraficie nazwać emocji w trakcie otwierania pozycji na rynku?
ile z nich rozpoznajecie trafnie?

to sztuka o tym samym poziomie trudności co 1000 ze 100 na Forex, jeśli nie wyższym
"A co, jeżeli rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje? - Cóż, w takim razie zdecydowanie przepłaciłem mój nowy dywan. "

ODPOWIEDZ