ZUS, OFE - uwaga, uwaga, nadchodzi!

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

zz pisze:mamy 140 zł miesięczny odpis,po parudziesięciu latach będzie z tego ok. 75 tyś zł
Dla ilu lat liczyles?

zz pisze:,na podatku zaosczędzimy 9 tyś zł,
Czyli liczyles dla 30 lat?
zz pisze:a w momencie wupłaty środków po zakończeniu oszczędzania podatku zapłacimy 13000-14000 tyś zł
1.) Zaraz zaraz, cos przegapilem? Czy nie jest tak, ze jak wyplacasz to w wieku emerytalnym to nie placisz podatku ?
2.) Zrob teraz taka sama symulacje, ale ze nie placisz 140 zl tylko placisz podatek i odkladasz, a na koniec nie placisz podatku. Porownaj wyniki.(czysta matematyka)

3.) Moglbys, przedstawic swoje obliczenia bardziej szczegolowo.?
Ostatnio zmieniony 10 mar 2011, 15:21 przez LowcaG, łącznie zmieniany 1 raz.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

1.) Zaraz zaraz, cos przegapilem?
Sorry jeszcze dwie rzeczy średnią rentowność liczona na 5 % w skali rok,
dodatkowo rząd podnosi możliwość wypłaty z 60 lat w IKE na 65 lat,dodatkowo rząd planuje wprowadzić podatek w momencie wypłaty środków.

Pozdro.
Ps. nie o takie zmiany mi chodziło.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

http://wyborcza.biz/finanse/1,105684,92 ... arego.html
Uwaga! Od 2014 r. emerytura będzie już w 100 proc. liczona tylko na podstawie zgromadzonych składek.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Tiger dzięki za kompleksowe wyjaśnienie tematu.

Moim zdaniem bezwzględnie forumowicze powinni zapamiętać z tego trzy rzeczy cytuję///

1-Jeżeli jednak ktoś pracował krócej niż wymagane 20/25 lat z wyliczeń wyjdzie forumowiczom 5 zł emerytury , to, niestety, tyle będzie dostawał forumowicz .

2-Osoby urodzone przed 1948 r. mogą przejść na emeryturę w wieku 60 lat (kobiety) lub 65 lat (mężczyźni) przy skróceniu o 5 lat okresu składkowego i nieskładkowego (tj. po udowodnieniu 15 lat pracy w przypadku kobiet i 20 lat w przypadku mężczyzn). Ale coś za coś. Tutaj jeśli z obliczeń wyjdzie komuś 400 zł emerytury, to tyle dostanie.

3-Z mocy ustawy prawo do wcześniejszej emerytury zachowują osoby urodzone między 1 stycznia 1949 r. a 31 grudnia 1968 r.; pod warunkiem spełnienia następujących warunków przepracowały 25 lat męszczyżni oraz 20 lat kobiety w tym 15 lat w szkodliwych dla zdrowia warunkach oraz osiągną wiek 60 lat na koniec 31 grudzień 2008 rok


:509: :509: :509: \
\



Pozdrawiam i życzę miłej lektury.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Mavratus
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 20 sie 2010, 09:49

Nieprzeczytany post autor: Mavratus »

Jednym słowem mam przesrane, gdyby tylko polegać na systemie... jestem rocznikiem 90. Ale moze zmieni się ekipa kiedyś... to może na jakieś 5 lat rozsądnego myślenia w tym kraju się załapie... :?:
Uważaj jest tu dużo zadymiarzy jeśli masz tutaj swoje zdanie i umiesz, wybierać wątki na tym forum na pewno masz predyspozycje. Tylko frajerzy kłócą się kto ma większego.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Mavratus pisze:Ale moze zmieni się ekipa kiedyś... to może na jakieś 5 lat rozsądnego myślenia w tym kraju się załapie... Question
Obawiam się że jest to niemożliwe i musisz traktować to jako proces nieodwracalny.Aby to lepiej zobrazować to u nas w mieście zaczeli się dobierać do. du..py ....komandosom i tuż przed osiągnieciem praw do emerytury wywalają komandosów na trawkę...,a ich składki przelewają do OFE aby zapieprzali do 75 lat.To tak dla lepszego zobrazowania tematu.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

http://emerytury.wp.pl/kat,7531,title,C ... omosc.html


Jedynie co mnie mocno zaskoczyło to to że do tej pory myślałem że z polski wyprowadzono ok. 120-140 mld zł,teraz się dowiadujemy że było to 320 mld zł......
Prawie cały dwu letni budżet państwa.....,teraz nie powinniśmy się dziwić że pierwsze emerytury są po 20 zł miesięcznie.


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Mavratus pisze:. jestem rocznikiem 90. Ale moze zmieni się ekipa kiedyś... to może na jakieś 5 lat rozsądnego myślenia w tym kraju się załapie... Question
_________________
Na to bym nie liczył. Licz tylko na siebie, bo nikt Ci nie da jak nie ma. Zawsze będzie za mało aby pokryć wszystko i zawsze znajdzie się jeszcze jeden wydatek.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
Mavratus
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 20 sie 2010, 09:49

Nieprzeczytany post autor: Mavratus »

Wiesz mnie wkurza to że mi zabierają - bo bym sobie sam w 100% odłożył. Po prostu mam nadzieje ze to się zmieni - ZUS i moze ja tego dożyję :)
Zawsze będzie za mało aby pokryć wszystko i zawsze znajdzie się jeszcze jeden wydatek
Prawda :)
Uważaj jest tu dużo zadymiarzy jeśli masz tutaj swoje zdanie i umiesz, wybierać wątki na tym forum na pewno masz predyspozycje. Tylko frajerzy kłócą się kto ma większego.

ODPOWIEDZ