Zmiany w indykatorze

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
bilibil
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 30 sty 2018, 14:13

Zmiany w indykatorze

Nieprzeczytany post autor: bilibil »

Witam

Mam pytanie do ekspertów od programowania. Czy da się w pliku typu - ex4 dokonać pewnych zmian dokładając coś do niego?

Chodzi o dołożenie strzałek sygnałowych do zakładki "kolory" pod numerami 3 i 4. Poniżej sceeny o co chodzi.

Wyprzedzając pytania po co? Bo dzięki temu będę mógł zsynchronizować bufory sygnałowe z konektoren autotradera MT2IQ.
Screeny i plik dodaję w załączniku:

Jakby było to możliwe to czy ktoś mógłby to zrobić i zamieścić na forum? Byłbym wdzięczny.

Indykator:
https://megawrzuta.pl/download/62731d7a ... 1a309.html

pozdrawiam
Krzysiek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

z6yszko
Gaduła
Gaduła
Posty: 266
Rejestracja: 17 sty 2011, 10:09

Re: Zmiany w indykatorze

Nieprzeczytany post autor: z6yszko »

Jeżeli strzałki nie są buforami wskaźnika, to znaczy że są to obiekty dodawane do wykresu. A powstanie takiego obiektu najlepiej wyłapać zdarzeniem OnChartEvent. Nie ma potrzeby wykonywania żadnych zmian w kodzie indyka.
A o modyfikacji ex4 raczej zapomnij.

bilibil
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 30 sty 2018, 14:13

Re: Zmiany w indykatorze

Nieprzeczytany post autor: bilibil »

Witam

Dzięki za odpowiedź z6yszko.
Tak naprawdę, to nie do końca wiem o co chodzi z tym OnChartEvent.
Czyli trzeba napisać dodatkowy skrypt który będzie wychwytywał zdarzenia z wykresu (czyli strzałki) a następnie wygeneruje odpowiednie sygnały do MT2IQ?
Mógłbyś mi dokładniej podpowiedzieć jak sobie z tym poradzić i jak się do tego zabrać, oraz jak to na koniec z MT2IQ zsynchronizować. Nigdy takich skryptów nie pisałem.

pozdrawiam
Krzysiek

z6yszko
Gaduła
Gaduła
Posty: 266
Rejestracja: 17 sty 2011, 10:09

Re: Zmiany w indykatorze

Nieprzeczytany post autor: z6yszko »

Trzeba napisać własny wskaźnik. Nie jest to trudne, ale jeśli nie masz doświadczenia w programowaniu, to nie wytłumaczę tego w jednym poście. Szybciej napisałbym po prostu ten wskaźnik. Naukę programowania rozpoczyna się od prostszych rzeczy.
Najprościej zlecić to komuś doświadczonemu, jeśli uważasz że gra warta świeczki.

Pozdrawiam
Zbyszek

ODPOWIEDZ