Zmiana lewarów u brokerów w USA !!!!!!!!

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
GREENFX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 539
Rejestracja: 12 lut 2010, 09:17

Nieprzeczytany post autor: GREENFX »

AK53 pisze:Ale na plus też będzie proporcjonalnie mniej, i może nie wystarczyć na waciki dla żony...
To zalezy jakim depozytem sie dysponuje ;)
Trzeba kulać do wora kasiore na 1:500 i stawiac pierwsze kroki na 1:10
Osobiscie uwazam ze 1:10 w zupełnosci wystarcza na bezpieczną gre 2% na treid.
Dla przykładu dysponując kwotą 10.000EUR przy dzwigni 1:10 mozna otworzyc
1lot. SL-30pip = ~ 231EUR przy RR 2:1 TP wychodzi coś około 500EUR. Mało?
Przy depozycie 1000EUR, 50EUR
wiec na waciki w zupełności wystarczy :wink:

Dodano po 1 minutach:
Cyb pisze:O ile ktoś grał max lewarem... Poza tym nie panikujcie, ta regulacja nie dotknie wszystkich brokerów na świecie. Tak samo jak FIFO nie wyszło poza USA...
Dokładnie mysle ze jeszcze troche zdazymy poszaleć :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

The FIFO (First-in, First-out) method for trading means that the oldest trade of an instrument will be the first closed, or reduced, when a trade is done in the opposite direction in that same instrument.

Awatar użytkownika
AK53
Gaduła
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: 24 mar 2009, 02:22

Nieprzeczytany post autor: AK53 »

GREENFX pisze:Dla przykładu dysponując kwotą 10.000EUR przy dzwigni 1:10 mozna otworzyc
1lot. SL-30pip = ~ 231EUR przy RR 2:1 TP wychodzi coś około 500EUR. Mało?
Nie za bardzo zgodzę się z Tobą. Przy kwocie 10.000EUR jako Balance na rachunku, i dźwigni 1:10, dla par z EUR jako walutą bazową depozyt wynosi właśnie 10.000EUR, czyli Equity =0. Gdzie tu miejsce na SL= -30 pip?
A przy okazji, serdecznie gratuluję Ci wspaniałego wyniku! :564:

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

AK53 pisze: Nie za bardzo zgodzę się z Tobą. Przy kwocie 10.000EUR jako Balance na rachunku, i dźwigni 1:10, dla par z EUR jako walutą bazową depozyt wynosi właśnie 10.000EUR, czyli Equity =0. Gdzie tu miejsce na SL= -30 pip?
Ja również się nie zgodzę gdyż jak najbardziej w tym przypadku możliwe jest otworzenie pozycji 1 LOT.
Zawsze można otwierać za 100% Equity.

GREENFX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 539
Rejestracja: 12 lut 2010, 09:17

Nieprzeczytany post autor: GREENFX »

Cyb pisze:Ja również się nie zgodzę gdyż jak najbardziej w tym przypadku możliwe jest otworzenie pozycji 1 LOT.
Zawsze można otwierać za 100% Equity.
Racja! Sprawdziłem i faktycznie tak jest!
Wiec to co napisałem wczesniej nie mija sie z prawdą.
Nic usune poprzedniego posta zeby nie wprowadzał w błąd.

Awatar użytkownika
AK53
Gaduła
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: 24 mar 2009, 02:22

Nieprzeczytany post autor: AK53 »

Zgoda Cyb, jak pójdzie w przewidzianym kierunku, to OK, a jak w przeciwnym, to MC jest na wyciągnięcie ręki, nie wspominając o różnych "sztuczkach " brokerów nie koniecznie MM. A poza tym, gdzie jest jakieś sensowne MM (rozumiane jako Money Management)? Przy otwarciu za 100% Equity zawsze albo wszystko tracisz, albo zyskujesz.

GREENFX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 539
Rejestracja: 12 lut 2010, 09:17

Nieprzeczytany post autor: GREENFX »

AK53 pisze:Zgoda Cyb, jak pójdzie w przewidzianym kierunku, to OK, a jak w przeciwnym, to MC jest na wyciągnięcie ręki, nie wspominając o różnych "sztuczkach " brokerów nie koniecznie MM. A poza tym, gdzie jest jakieś sensowne MM (rozumiane jako Money Management)? Przy otwarciu za 100% Equity zawsze albo wszystko tracisz, albo zyskujesz.
Stracisz jedynie ~2.5% depozytu i nastepna pozycja jaka bedzie mozna otworzyc wyniesie max 0.8lot
Obrazek

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Chyba nie bardzo wiesz co mówisz. Przy lewarze 1:10 i kwocie 10k euro na rachunku mogę otworzyć 1 lot. Wartość pipsa na chwilę obecną to 7,81 Euro.
I teraz kwestia przy jakim % konta broker ustalił MC. Średnio jest to 30% stanu konta. Tak więc musimy stracić 7k euro co daje nam 896 pips.
Faktycznie na wyciągnięcie ręki....

Najpierw należałoby zapoznać się z podstawami Fx.

Awatar użytkownika
AK53
Gaduła
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: 24 mar 2009, 02:22

Nieprzeczytany post autor: AK53 »

Masz Rację Cyb, jest margines bezpieczeństwa, ale czy tak powinno się postępować? Jak piszesz, MC średnio jest to 30% stanu konta, ale również poniżej Margin Level =100% w większości przypadków tracisz możliwość otwarcia jakiejkolwiek pozycji (w tym przpadku wskazany jest hedge), i tylko pozostaje czekanie na ruch rynku w "naszą" stronę, a jak nie, jedynym ratunkiem jest rozsądny SL i pogodzenie się ze stratą. Dla mnie nie jest to zbyt komfortowa sytuacja kiedy angażuje się 100% posiadanych środków w transakcję. Wolę unikać takich sytuacji, a ściślej mówiąc, nie dopuszczać do nich.

Awatar użytkownika
Leming
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2010, 04:27

Nieprzeczytany post autor: Leming »

Osobiscie gram na wysokim levarze 1:400 i otwieram max 2-3 pozycje chyba ze dokupuje i idzie w moim kierunki i zasada podstawowa margin level nie schodzi u mnie ponizej 2000% tzw poziom zabezpieczenia wiec kazdy lubi co to ma.
Nigdy jakos nie nalezalem do zachlanych ludzi ale wszystko jest dla ludzi jeden woli brunetke drugi blondynke jeden lewar 1:10 1:50 itd Osobiscie wala mnie pejsy ich smieszne regulacje itd burdel jest u nich tak samo jak kryzys przywedrowal ze stanow a wszystkiemu jak zawsze byla Europa i niczemu winna Grecja. Nie ma to jak dodrukowac many many i jeszcze umocnic walute odwracajac uwage na inne kraje ale to potrafia zrobic pejsy z ny :lol: Pocieszajace jest fakt ze kiedys to sie musi skonczyc a przez najblizsze 7lat to ja nie wiedze zeby cos na plus sie zmienilo w stanach chyba ze pokolorujemy sobie raporty i statystyki :P

Dodano po 4 godzinach 3 minutach:

Ciekawe co na to FXDC (Forex Dealer Coalition) wiedza co ich czeka skoczny sie tak ze panowie z nfa i cftc sami siebie zwolnia za jakis czas. W Las Vegas tez chcieli walczyc z hazardem automatami a jak sie skonczylo :lol: Broki w stanach zaloza sobie wlasne Associate a wszystko zaczelo sie od suckersow z azji niech tylko uwolnia juana to bedzie jak pociagniecie za reczny hamulec :wink:
Pieniądze są jak energia. Muszą swobodnie przepływać :P

ODPOWIEDZ