Złoto - dla niektórych GOLD :)

Wszystko na temat handlu kontraktami na surowce, towary rolne oraz metale szlachetne.
Anderk17
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2015, 16:10

Gold

Nieprzeczytany post autor: Anderk17 »

Zobaczcie sami.......
Jak myślicie w którą stronę ... a już obstawiłem dużo wcześniej....

Na północ na północ .....tylko log....
"Jak po zimie przychodzi lato, tak po spadkach przychodzą wzrosty"
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

zakopiec
Gaduła
Gaduła
Posty: 138
Rejestracja: 22 mar 2013, 17:45

Re: Gold

Nieprzeczytany post autor: zakopiec »

Anderk17 pisze:Zobaczcie sami.......
Jak myślicie w którą stronę ... a już obstawiłem dużo wcześniej....

Na północ na północ .....tylko log....
"Jak po zimie przychodzi lato, tak po spadkach przychodzą wzrosty"
I jak już większości widzi long to trzeba zacząć rozglądać się za sell. A już czas

Awatar użytkownika
P3rkoz
Gaduła
Gaduła
Posty: 174
Rejestracja: 23 sty 2014, 14:24

Re: Złoto - dla niektórych GOLD :)

Nieprzeczytany post autor: P3rkoz »

Ja tylko zwrócę uwagę, że te rajdy do góry zaczęły się po referendum w Szwajcarii. Po referendum każdy spodziewał się że jak złoto nie przejdzie, to się znacznie osłabi. Na zagranicznych stronach producenci złota rekomendują kupowanie, bo ma być i po 5000$ za otz ich zdaniem.

Ciężko coś teraz ustalić, ale złoto albo rośnie bo ma rosnąć, albo jest to zmyłka przed ogromną przeceną.

Na fx kasa nie bierze się znikąd. Przed spadkiem edka, również były absurdy. Każdy niby czekał na spadek, ale ogromna część graczy w ostatnich dniach przed spadkiem jak atakowano 1.4 straciła wiarę w spadek i zaczęła pakować Lki.

Ja osobiście skłaniał bym się ku jakiejś manipulacji aby wyciąć małych graczy. Zobaczcie jak wyglądał wykres w grudniu - ciągle powtarzający się schemat - jakaś formacja, wybicie dołem i nagle bez żadnych danych wystrzał w górę. I schemat powtarzał się cały czas.

Nie tylko ja zauważyłem ten problem. Sporo traderów zagranicznych uważa że ktoś podbija cenę złota. Ruchy na fx z czegoś wynikają, dużo osób widzi coś, gra pod to i w ten sposób mamy ruch. Natomiast sytuacja w której wszystkie wybicia z formacji zgodnie z trendem jaki obowiązywał (czyli spadkowym bo teraz już nie wiadomo), są kasowane nagłym strzałem do góry bez danych, to sytuacja nienaturalna. Złoto zmienia krótkookresowe trendy w inny sposób, te dziwne strzały są jak napisałem dopiero od grudnia, a konkretnie od referendum w Szwajcarii w którym uwalono parytet złota.

Jeśli nie szykuje się jakaś wojna albo kryzys, to złoto jest pompowane sztucznie aby mali zmienili nastawienie na wzrosty - banksterzy nie lubią dzielić się zyskiem.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Złoto - dla niektórych GOLD :)

Nieprzeczytany post autor: highend »

P3rkoz pisze: Jeśli nie szykuje się jakaś wojna albo kryzys, to złoto jest pompowane sztucznie aby mali zmienili nastawienie na wzrosty - banksterzy nie lubią dzielić się zyskiem.
1. zwała na ropie
2. zwała na indeksach (w trakcie)

troche analogii z 2008 roku

patrz wykres złota styczeń 2009
porównaj wykres złota styczeń 2015 ;)
spójrz na 12 miesięcy wcześniej, miesiąc w miesiąc.

Analogia? ;)

Spójrz na wykres złota od 20 lat ;)
dlaczego złoto ma tanieć? A jeśli tak - to do ilu? :mrgreen:
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
P3rkoz
Gaduła
Gaduła
Posty: 174
Rejestracja: 23 sty 2014, 14:24

Re: Złoto - dla niektórych GOLD :)

Nieprzeczytany post autor: P3rkoz »

Na rynku analogie działają jedynie dzięki samospełniającej się przepowiedni - nie doszukiwał bym się niczego w dłuższym terminie.

Zwała na ropie się kończy, ponieważ ci którym się to nie opłaca będą zaprzestawać wydobycia - mniejsze wydobycie zmniejsza podaż co podnosi cenę.

Indeksy wyglądają jak wyglądają dzięki zwale na ropie, ponieważ do dołu poszły spółki naftowe i surowcowe. Jak na moje oko to tragedii nie ma jeśli trzymają się jako tako mimo takiej zwały w sektorze surowcowym.

A złoto ma tanieć, ponieważ nie da się go dodrukować, więc banksterzy zrobią wszystko co się da aby ludzie się od niego odwrócili :D

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Złoto - dla niektórych GOLD :)

Nieprzeczytany post autor: highend »

P3rkoz pisze: A złoto ma tanieć, ponieważ nie da się go dodrukować, więc banksterzy zrobią wszystko co się da aby ludzie się od niego odwrócili :D
Kiedy złoto będzie tanieć? :mrgreen:
szczególnie w piątek taniało bardzo :lol:
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

monikazale
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 08 kwie 2015, 15:16

Re: Złoto - dla niektórych GOLD :)

Nieprzeczytany post autor: monikazale »

Ja mysle, ze trzeba czekac na podejscie do 1229 i wtedy wchodzic na buja. taka moja taktyka na złoto na najblizszy czas

Awatar użytkownika
c.ajto
Gaduła
Gaduła
Posty: 367
Rejestracja: 18 kwie 2015, 11:52

Re: Złoto - dla niektórych GOLD :)

Nieprzeczytany post autor: c.ajto »

Patrząc technicznie na złoto, wyjście z trójkąta jest IMO o wiele bardziej prawdopodobne dołem niż górą. Szczególnie patrząc przez pryzmat TF Monthly poziom 1000 wydaje się być magnesem który w końcu przyciągnie cenę, kilkadziesiąt USD poniżej 1000 kończy się zasięg wybicia z trójkąta, na 947 wypada też 78.6F
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
grzelulukas
Gaduła
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: 22 paź 2014, 21:11

Re: Złoto - dla niektórych GOLD :)

Nieprzeczytany post autor: grzelulukas »

http://icmarkets.ctrader.com/images/screens/q8dyn.png

Na tygodniowym ja to widzę tak, w sumie ameryki nie odkryłem. Nic tylko czekać na przytulenie żółtej linii, aczkolwiek w końcu z tego klina/trójkąta wypada wyskoczyć kiedyś.
"Jedyna rzecz, nad którą masz kontrolę, to część kapitału, jaką jesteś gotów zaryzykować w jednej transakcji"

Awatar użytkownika
Kuba Brzeziński
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2009, 10:38

Re: Złoto - dla niektórych GOLD :)

Nieprzeczytany post autor: Kuba Brzeziński »

wybitny trader to taki który nie udowadnia nikomu tego co potrafi i co robi... ja 80% swoich zyskownych transkacji opieram właśnie na rynku złota i srebra... kawa i sok pomarańczowy...
Racja jest jak dupa,każdy ma swoją - J.Piłsudski

ODPOWIEDZ