zimna fuzja - ogrzewanie przez 20 lat za 5400$

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
RoLudlum
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 14 kwie 2011, 09:55

Nieprzeczytany post autor: RoLudlum »

Nie twierdzę że istnienie zimnej fuzji zostało zanegowane w 89r a znacznie wcześniej i nie wynika ono z jakiegoś doświadczenia.

Jeśli gdzieś napisałem inaczej lub w sposób taki że ktoś odniósł mylne wrażenie, śpieszę to naprawić: Zimna fuzja rzekomo zachodząca w doświadczeniu Fleishmana i Ponsa ( 89r. ) została w tym samym roku uznana za nieistniejącą w kilku powtórzonych doświadczeniach, dowiedziono też że Pons i Fleishman uznali że naturalne promieniowanie ( można go posłuchać włączając po prostu licznik geigera zawsze słychać wtedy jakieś stuki-puki ) jest przejawem reakcji której oczekiwali.
Tak jak wyjaśniłem wcześniej połączenie dwóch jąder jest możliwe dopiero po pokonaniu siły kolumbowskiej ( tej działającej między ładunkami elektrycznymi ). Jądro deuteru składa się z protonu i neutronu i to dwa odpychające się protony nie będą pozwalały na połączenie, chyba że nada się im energię wystarczającą do pokonania tej bariery. Zimna fuzja według jej wyznawców omija tą siłę tak po prostu, jednym słowem nie ma prądu, elektryczności, komputerów ...... Więc o tym że jądra atomowe nie mogą się łączyć tak sobie wiadomo od dawna. W los Alamos powstała chyba ostatnia praca która mówiła że jest to niemożliwe.
Więc tak mam prawo być sceptycznym i mówić że zimna fuzja to bajka bo przeczy podstawom fizyki. To tak jakby zaprzeczyć grawitacji i założyć że jabłka nie spadają na ziemię tylko lecą na księżyc, nie dość że wbrew fizyce to i wbrew doświadczeniu.

Co do Rossiego to moim zamierzeniem nie było nikogo dyskredytować jedynie napisać o kilku faktach o których wielu w swym hurrra optymizmie zapomina. Gdzieś koło połowy 2010r. założył własne pismo "Journal of Nuclear Physics". Sam nie będąc naukowcem postanowił publikować swoje odkrycia, nie spotkał się z entuzjazmem więc założył pismo w którym się z nim spotyka. Na początku 2011 nawet w Polsce w nieco bardziej popularno naukowych "miejscach" też się o nim mówiło. Wtedy na zachodzie sporo się pisało o jego przeszłości. Gdzie dokładnie nie jestem w stanie tego powiedzieć szukaj w "science", "physics" coś Cię pewnie nakieruje na info o nim.



p.s.
dwa linki na szybko:
http://www.polskieradio.pl/23/266/Artyk ... rmojadrowy
no i wikipedia, choć tu nieścisłość bo według mojej wiedzy został skazany i odsiedział 2 lata.
http://en.wikipedia.org/wiki/Andrea_Ros ... preneur%29
"Unia Europejska uznała apokalipsę 21.12.2012 za niezgodną z dyrektywą Parlamentu Europejskiego."
Deklaracja Niepodległości USA - 1337słów.
Dyrektywa UE o przewozie cukierków karmelkowych 25911 słów

Awatar użytkownika
mohertrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 132
Rejestracja: 12 lip 2008, 18:56

Nieprzeczytany post autor: mohertrader »

RoLudlum pisze: Zimna fuzja rzekomo zachodząca w doświadczeniu Fleishmana i Ponsa ( 89r. ) została w tym samym roku uznana za nieistniejącą w kilku powtórzonych doświadczeniach, dowiedziono też że Pons i Fleishman uznali że naturalne promieniowanie ( można go posłuchać włączając po prostu licznik geigera zawsze słychać wtedy jakieś stuki-puki ) jest przejawem reakcji której oczekiwali.

Eksperyment Mosier-Boss zbliżony układ badawczy jak u Ponsa i Fleishmana. Przy czym detektorem nie jest licznik a specjalna płytka która "utrwala" ślad po neutronach.

http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... 110450.htm
http://www.newscientist.com/article/dn1 ... usion.html
http://www.lenr-canr.org/Collections/USNavy.htm

Pozdrawiam
_________________
Tnij straty głupcze II Euro albo socjalizm - wybór należy do ciebie II Kup tanio , sprzedaj drogo II

Awatar użytkownika
RoLudlum
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 14 kwie 2011, 09:55

Nieprzeczytany post autor: RoLudlum »

Płytka jest czerwona, czy zielona?

Przepraszam ale to był żart. bo problem nie polega na tym czy detektorem jest płytka czy licznik Geigera ( standardowo rejestrują jedynie piki od promieniowania jonizującego a neutron jak wiadomo nie ma ładunku ale wystarczy jako detektor umieścić np. komorę wodorową i można je rejestrować )

Problemem są prawa fizyki które ten proces chce ominąć a których ominąć nie można bo prowadziło by to do paradoksów jak np istnienia perpetum mobile czy nieistnienia gwiazd, w których podobne procesy zachodzą w znacznie wyższych temperaturach ( energiach ) a przecież mogłyby zachodzić już w temeperaturach panujących w obłokach gazowo-pyłowych ( czyli w tych z których powstają gwiazdy )

Pozdrawiam
"Unia Europejska uznała apokalipsę 21.12.2012 za niezgodną z dyrektywą Parlamentu Europejskiego."
Deklaracja Niepodległości USA - 1337słów.
Dyrektywa UE o przewozie cukierków karmelkowych 25911 słów

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

RoLudlum pisze:Tak jak wyjaśniłem wcześniej połączenie dwóch jąder jest możliwe dopiero po pokonaniu siły kolumbowskiej ( tej działającej między ładunkami elektrycznymi ). Jądro deuteru składa się z protonu i neutronu i to dwa odpychające się protony nie będą pozwalały na połączenie, chyba że nada się im energię wystarczającą do pokonania tej bariery. Zimna fuzja według jej wyznawców omija tą siłę tak po prostu, jednym słowem nie ma prądu, elektryczności, komputerów ...... Więc o tym że jądra atomowe nie mogą się łączyć tak sobie wiadomo od dawna. W los Alamos powstała chyba ostatnia praca która mówiła że jest to niemożliwe.
Więc tak mam prawo być sceptycznym i mówić że zimna fuzja to bajka bo przeczy podstawom fizyki. To tak jakby zaprzeczyć grawitacji i założyć że jabłka nie spadają na ziemię tylko lecą na księżyc, nie dość że wbrew fizyce to i wbrew doświadczeniu.

To co piszesz jest nielogiczne.
Skoro jak mówisz już przed 89 fizyka twierdziła, że zimna fuzja to bajki to:
- dlaczego Fleishman i Pons w ogóle zajmowali się tym tematem ?
- dlaczego po ich doświadczeniu kilkadziesiąt ośrodków na całym świecie starało się powtórzyć to doświadczenie ? I dlaczego sporo z nich (w tym nasza rodzima WAT) dało się "wkręcić" i potwierdziło rezultat pozytywny ?
Przecież, gdyby naukowcy byli przekonani, że zimna fuzja jest niemożliwa to od razu uznali by gości za oszołomów, a nie bawili się w potwierdzanie doświadczeń. I co więcej kompromitowali się przyznając im rację.

Idąc dalej:
- dlaczego nadal ten temat jest badany przez ośrodki na całym świecie? Patrz linki które podałem Ci wyżej. Wyraźnie z nich wynika, że NADAL prowadzone są prace naukowe w tym temacie. No to po cholerę oni tym się zajmują jeśli jak twierdzisz wiadomo, że jest to niemożliwe ?
- po co znane uniwersytety organizują takie seminaria jak to: http://research.missouri.edu/vcr_seminar/may09.htm ?


Zgadza się: wiadomo że fuzja jest możliwa w wysokich temperaturach. Ale nauka nadal poszukuje innego sposobu. Nie możesz więc twierdzić, że powszechnie wiadomo, że zimna fuzja jest niemożliwa: to tylko Twój punkt widzenia a nie całej obecnej nauki.
RoLudlum pisze:Co do Rossiego to moim zamierzeniem nie było nikogo dyskredytować jedynie napisać o kilku faktach o których wielu w swym hurrra
Hehh no raczej to co napisałeś trudno było odczytać inaczej :)
RoLudlum pisze:p.s.
dwa linki na szybko:
http://www.polskieradio.pl/23/266/Artyk ... rmojadrowy
Jak rozumiem ten artykuł według Ciebie jest wiarygodny i potwierdza Twoje zdanie ? Po pierwsze jak dla mnie nie ma tam, żadnych odniesień do konkretnych źródeł.
Po drugie czytam tam:
Tym niemniej: zimna fuzja zachodzi. Obecnie coraz więcej ośrodków naukowych, w tym amerykańskie wojskowe laboratoria, ale także japońskie, włoskie, izraelskie i chińskie, donoszą o eksperymentach z zimną fuzją, w których, ich zdaniem, musi dochodzić do reakcji syntezy jąder deuteru. „Klasyczna” zimna fuzja miałaby zachodzić podczas elektrolizy (przepuszczania prądu elektrycznego) przez tak zwaną ciężką wodę z użyciem elektrod z palladu. W procesie tym obserwowano wydzielanie się znacznych ilości ciepła, nadmiarowych jak na „zwykłą” reakcję chemiczną. Według doniesień udało się także znaleźć jądra helu, neutrony, promieniowanie. Gdyby tak było byłaby to bardzo silna przesłanka, że jednak zimna fuzja zachodzi. Trudno bowiem wytłumaczyć inaczej wyniki tajemniczej reakcji
Przecież, to zupełna przeciwność tego co Ty twierdzisz ! :)
no i wikipedia, choć tu nieścisłość bo według mojej wiedzy został skazany i odsiedział 2 lata.
http://en.wikipedia.org/wiki/Andrea_Ros ... preneur%29
Z tego nic nie wynika: również brak odnośników do źródeł. Wspominają, że został aresztowany i wypuszczony. Ale przepraszam na ile ? Równie dobrze można by tak napisać jeśli gościa zatrzymali na "ustawowe" 48 godzin (choć nie wiem jak tam we Włoszech to wygląda).

Tym niemniej nie ma to znaczenia: to, czy siedział czy nie siedział nie przekreśla tego, że mógł coś wynaleźć.
A jeśli już jesteśmy przy wikipedii: przypis z artykułu o zimnej fuzji:
http://www.eurekalert.org/pub_releases/ ... 021306.php

I pierwsze zdanie z niego:
Researchers at Rensselaer Polytechnic Institute have developed a tabletop accelerator that produces nuclear fusion at room temperature, providing confirmation of an earlier experiment conducted at the University of California, Los Angeles (UCLA), while offering substantial improvements over the original design.
No to co z tą fuzją ?
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

A Rossi? no cóż a Rossi ma na koncie odsiadkę za oszustwa podatkowe, wyłudzenia i przemyt złota
nie do konca za to siedzial,
http://ingandrearossi.net/
jest tez po angielsku, proponuje rozdzial pod tytulem " The persecution".
Mowimy o kraju gdzie smieci stanowia ogromna czesc dochodow mafi. Wystarczy zobaczyc co sie dzieje w Neapolu ze smieciami gdy "chlopcy" chca wymusic cos na rzadzie.
Rossi byl wowczas wlascicielem firm o wartosci 25 milionow euro (owczesnuch 50 miliardow lirow), ktore mialy ambitny plan produkowania plynnego paliwa ze smieci. Cala jego dzialalnosc a potem i odsiadka zwiazane byly zawsze i tylko i wylacznie z poszukiwaniem alternatywnych zrodel energi.
Jesli chodzi o sam wynalazek, to optymista jestem i mam nadzieje ze to nie bajki, jakie to moze miec konsekwencje dla calego swiata latwo sobie wyobrazic.

Awatar użytkownika
RoLudlum
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 14 kwie 2011, 09:55

Nieprzeczytany post autor: RoLudlum »

Owszem mogę tak pisać bo znam fizykę jądrową i na gruncie fizyki pokonanie bariery koulumbowskiej wymaga takiej a nie innej energii. Słyszałeś coś jeszcze o tych dwóch panach, mają jakieś odkrycia na swoim koncie? Jeśli nie to masz odpowiedź. Ciężko się dziwić że wszyscy oszaleli na punkcie CF, w końcu takie odkrycie podważa podstawy fizyki każdy chciał brać w tym udział ( podobnie było z niedawną nadświetlną prędkością neutrin ). No właśnie temat badany od 22 lat na całym świecie i żadnych efektów a potencjalnie to odkrycie na miarę stworzenia koła.

Artykułu na portalu polskiego radia nie czytałem wkleiłem link bo tam pojawił się klucz słów o Rossim i jego kryminalnej przeszłości, więc nie będę się do niego odnosił ( to była moja odpowiedź na zarzut że próbuje dyskredytować tego Pana ). Owszem wynika z tego wiele jeśli budujesz dom raczej nie zatrudnisz ekipy która obiecała postawić go twojemu sąsiadowi zainkasowała pieniądze i sąsiad pozostał bez pieniędzy i domu.

Strona stworzona przez niego samego jest równie wiarygodna co i wiki.

Problem w tym że nic nie wynalazł, opatentowany przez niego proces nie przyniósł ani lira zysku wręcz przeciwnie usuwanie szkód kosztowało dziesiątki mln euro.

Widzę że temat z zimnej fuzji zszedł na przeszłość Pana Rossiego i takie tam więc dla mnie to EOT. Każdy może żyć marzeniami i w oczekiwaniu na cud więc śmiało.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Unia Europejska uznała apokalipsę 21.12.2012 za niezgodną z dyrektywą Parlamentu Europejskiego."
Deklaracja Niepodległości USA - 1337słów.
Dyrektywa UE o przewozie cukierków karmelkowych 25911 słów

ODPOWIEDZ