zeusik

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
zeusik
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 18 lis 2005, 19:17

Nieprzeczytany post autor: zeusik »

Rozumiem SL wyjdzie ten sam, ale w razie odwrotu mam ochrone jakichs tam zyskow. Pomysle nad tym, tym bardziej ze jak trafie z trendem jest szansa na jeszcze wieksze zyski.

zeusik
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 18 lis 2005, 19:17

Nieprzeczytany post autor: zeusik »

Monthly -184% he he jakim cudem? Kto jest to w stanie wyjasnic?

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

zeusik to pokazuje że gdybyś utrzymał taką średnią stratę dzienną to miesięcznie byłbyś -184%
Czyli inaczej mówiąc MC po prawie 2 tyg
Widzę że ostro zacząłeś ;)
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

zeusik
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 18 lis 2005, 19:17

Nieprzeczytany post autor: zeusik »

Spokojnie to tylko demo. Wlasciwie im wiecej SL tym blizej do mojego wymarzonego TP. Kurs nie bedzie ciagle dreptał +-20pipsowym kanale.

Fomc namieszalo mi na demku
:lol: :lol:

Dobranoc

zeusik
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 18 lis 2005, 19:17

Nieprzeczytany post autor: zeusik »

Witam!

Jeszcze rano z 10 000 USD bylo 9 000 USD, teraz 9980 USD. Transakcji zyskownych 33% a mimo to kasa prawie na zero.

Gram (specjalnie) chaotycznie, otwieram pozycje oby byl SL = 15 pips i czekam na wiekszy ruch, ktory wygeneruje ok 60-70 pipsow aby pokryc cztery straty , ewentualnie ktory da cos zarobic

Mam problem z przedluzaniem pozycji zyskownej. Nie wiem strach czy cos innego, nawet na demo. Moze jeszcze nie wierze w swoja strategie?

Zobaczymy jak dalej bedzie puchlo moje konto :lol: :lol:

seedraev
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 12 wrz 2009, 13:43

Nieprzeczytany post autor: seedraev »

zeusik pisze:Witam!

Jeszcze rano z 10 000 USD bylo 9 000 USD, teraz 9980 USD. Transakcji zyskownych 33% a mimo to kasa prawie na zero.

Gram (specjalnie) chaotycznie, otwieram pozycje oby byl SL = 15 pips i czekam na wiekszy ruch, ktory wygeneruje ok 60-70 pipsow aby pokryc cztery straty , ewentualnie ktory da cos zarobic

Mam problem z przedluzaniem pozycji zyskownej. Nie wiem strach czy cos innego, nawet na demo. Moze jeszcze nie wierze w swoja strategie?

Zobaczymy jak dalej bedzie puchlo moje konto :lol: :lol:
Hej. Wiesz tak samo nie dawno grałem, chodzi o wejścia chaotyczne. Dzieki czemu zauważyłem ze najważniejsze jest mieć jak najmniejszy SL( ja mam obecnie 5 pips ze spread) i trzymać pozycje jak najdłużej dzięki czemu mamy wysokie R:R. Następnie pracowałem nad skutecznością(ostatnio doszedłem do 75%) później tylko psychologia i jak to mówią sky is the limit :D Trzymam kciuki.

zeusik
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 18 lis 2005, 19:17

Nieprzeczytany post autor: zeusik »

Jak trenowales skutecznosc? Bo grajac chaotycznie zbytnio sie nie da. Dopiero analiza wg mnie moze wprowadzic skutecznosc wejsc.
5pipsow na rynku takim jak gbpusd to dosc waski przedzial, grajac chaotycznie musialbym wykrecic okolo 15-20strat zanim pozycja wejdzie . Ale...dopoki nie sprobuje , dopoty nie zasmakuje. Byc moze pomysle nad zmiana SL.

Wiem ze greenfx gra na gbpusd i gra na 7pipsow SL i nie moze sie doliczyc ile zarobil :) z calym szacunkiem :) Takze, jest to mozliwe.

Poczekamy zobaczymy...:)

seedraev
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 12 wrz 2009, 13:43

Nieprzeczytany post autor: seedraev »

Tu nie chodzi o wartość SL tylko o jego stałą wartość, oraz dostosowanie do TP jakie zgarniasz. Ja osobiście nie lubię mieć otwarte zlecenie dłużej niż kilka minut i nie znoszę większych strat. Dlatego jestem typowym skalperem(gram na EUR/USD), gram na świeczkach M1 w oparciu o analizy z większych TF na których wyszukuje S/R i linie trendu. Łapie po kilka, kilkanaście pipsów i wychodzę, jak tylko widzę ze coś jest nie tak. Dostosowałem system pod siebie i Ty tez musisz tak zrobić. Co do skuteczności to musisz znaleźć jakiś system który będzie generował wejścia, nawet rzucając moneta powinieneś mieć skuteczność w dłuższym terminie 50%:) Najprościej rób dalej jak robisz, czyli stałe SL i szukanie jak największego R:R tylko wejścia opieraj na jakiejś zasadzie później dyscyplina, psychologia i sukces.

zeusik
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 18 lis 2005, 19:17

Nieprzeczytany post autor: zeusik »

Chodzi o to aby SL byl stalym % kapitalu a nie staly jako ilosc pipsow? Tzn. otwierasz 0,1lota SL = 20 pipsow , albo 0.2 lota przy mocnym oporze/wsparciu ryzykujesz tyle samo ale masz SL = 10pipsow???

Tak co do chaotycznego otwierania pozycji, po dniu juz jestem prawie pewny ze nie tedy droga. Prawdopodobnie bede musial 'udoskonalic' gre i wprowadzic analize techniczna. Co do TF to mysle o krotkich odcinkach czasu, wg mnie rynek sie zmienia, ciasne SL i rosnace TP- to to co chce uzyskac. Bede potrzebowal czasu aby uzyskac swoja grę , ale sie uda.

Dobranoc.

seedraev
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 12 wrz 2009, 13:43

Nieprzeczytany post autor: seedraev »

Tak dokładnie chodzi o stały % kapitału przeznaczony na SL. Sposób gry to osobiście proponuje tylko PA :)

ODPOWIEDZ