Zażalenie

Komunikacja do i od admina i moderatorów forum, ogłoszenia, komunikaty.
vindemiatrix
Gaduła
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: 22 kwie 2009, 12:12

Nieprzeczytany post autor: vindemiatrix »

Przecież ja nie chcę nikogo rozliczać. Tig3r oprócz odpowiedzialności prawnej, regulaminowej ( regulamin forum ) możesz chyba wyobrazić sobie odpowiedzialność za swoje słowa. Jeśli piszę że Ziemia jest płaska to znaczy że tak uważam jeśli później dopiszę że Ziemia jest prawie płaska zmienia to sens wypowiedzi całkowicie. Takimi drobnymi krokami dochodzę do zmiany że ziemia jest płaska lokalnie ( do widnokręgu ) a tak w ogóle to jest kulą. Podobnie chyba jest z prognozami w ciągu 24h mogę przewidywanym wzrostom zaprzeczać i potwierdzać kilka razy i to edytując analizę zaledwie 40-krotnie.
Nie chodzi tutaj wcale o zgadzanie się lub nie z czyjąś prognozą ale o wartość samą w sobie takiego pisania. Co z tego że o 8:00 postawię na jakiś kierunek wklejając nawet wykres kiedy o 14:00 gdy do gry wchodzi NY mój post będzie wyglądał już całkowicie inaczej i to tylko po 10 edycjach a zostało jeszcze kilka godzin więc śmiało mogę szaleć.
Jaką wartość ma takie pisanie? A co jeśli nie daj Panie Boże jakiś początkujący mnie słucha i na podstawie tego co spłodzę podejmuje własne decyzje? No i mamy już nie 95% a 96% koleiny MC, kolejny dramat i kolejną rezygnację z inwestowania ale zapewniam Cię że jeszcze szybciej taki delikwent zrezygnuje z tego forum

Edytowanie nie jest odnotowywane a jeśli jest to błędnie poprzedni post edytowałem dwa razy a według skryptu tylko raz

Edit: Takie puszczenie tematu na żywioł ma sens jeśli w każdej chwili bierze w nim udział kilka tysięcy osób (?) wtedy w ciągu godziny pojawia się kilka nowych stron i wszystko co się tam znajduje staje się bardzo tymczasowe

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

vindemiatrix pisze:Nie chodzi tutaj wcale o zgadzanie się lub nie z czyjąś prognozą ale o wartość samą w sobie takiego pisania. Co z tego że o 8:00 postawię na jakiś kierunek wklejając nawet wykres kiedy o 14:00 gdy do gry wchodzi NY mój post będzie wyglądał już całkowicie inaczej i to tylko po 10 edycjach a zostało jeszcze kilka godzin więc śmiało mogę szaleć.
Dla mnie to nie ma sensu. Post po jakimś czasie prognoza traci ważność, więc sama edycja w moim odczuciu nie ma sensu.

Jeśli masz jakieś propozycje to śmiało http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... php?t=7523 pisz.
Nic nie obiecuje ale na pewno każda myśl będzie wzięta pod uwagę.

Pozdrawiam
tig3r
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

vindemiatrix pisze:Nie chodzi tutaj wcale o zgadzanie się lub nie z czyjąś prognozą ale o wartość samą w sobie takiego pisania.
masz rację jest to bezwartościowe ale jeśli już niektórzy forumowicze mają taką potrzebę to po prostu zostaje nie odwiedzanie tego działu. Ja nie odwiedzam m.in z tych samych powodów o których piszesz.
vindemiatrix pisze:jakiś początkujący mnie słucha i na podstawie tego co spłodzę podejmuje własne decyzje? No i mamy już nie 95% a 96% koleiny MC, kolejny dramat i kolejną rezygnację z inwestowania ale zapewniam Cię że jeszcze szybciej taki delikwent zrezygnuje z tego forum
Prawda jest taka, że KAŻDY początkujący MUSI czy chce czy nie przejść tą samą drogę(z wyjątkiem MC). Ty przechodziłeś ja przechodzę. Każdy musi się nauczyć wyciągać wnioski. Jeśli nie wyciąga wniosków to i tak będzie miał MC. Przyznasz mi chyba rację, że inwestowanie na podstawie czyjejś opinii nie jest zbyt mądre...(przecież nawet nie wiemy czy autor "prognozy" nie jest po 3 piwku i pisze dla poprawy własnego humoru).

Pozdrawiam

mrtrade
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 30 cze 2009, 22:32

Nieprzeczytany post autor: mrtrade »

Problem jest i ma znaczenie fundamentalne na forum,
z jednej stroni Modzi wykonują swoją pracę, która jest jak najbardziej
potrzebna, żeby forum trzymało pewien poziom,
z drugiej strony bywa tak, że ostrzeżenia dostają użytkownicy , którzy do forum
bardzo dużo wnoszą, (jak np. Fx killer) więc coś tu jest nie tak.
Wg mnie nie można wszystkich traktować jedną miarą.
Wszyscy zapewne chcemy, że forum miało jak największą wartość,
ale nie wiem jak wam, ale mi brakuje wypowiedzi osób z doświadczeniem, niestety przeważają "demowi milionerzy".
Uważam, że warto się zastanowić co zrobić by forum miało lepszą jakość, by dział prognoz nie wyglądał jak padaka, na którą nawet nie chce się zerknąć.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Panowie .. problem prognoz będzie zawsze ... bo obarczone są ryzykiem :wink:

a. Krótkoterminowe analizy robią sieczkę z forum ...
b. Średnioterminowe wymagają większej odwagi .. a długoterminowe jeszcze większej :D

Każdy gra też po swojemu ... a w takim mixmaszu aaaliz nie wiadomo kto z kim i o czym dyskutuje i jaki jest kontekst ... więc inicjatywa "DAY Tading " jest ok z koleii dział prognoz ... hmmm .............. :roll:
Tig3r pisze:Jeśli masz jakieś propozycje to śmiało http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... php?t=7523 pisz.
proponuje przeczytać .. były poruszane tam różne problemy ... miedzy innymi i ten.

Jest to dość skomplikowany problem bo przy analizie może ucierpiec "ego" ... a wiele osób traktuje analizy byle jak :roll:

Druga rzecz przy n postach w tych działach trudno to ogarnąć ... tak też iż przydatność jest mniejsza ... no chyba że początkujący tylko czytają :roll:

Zróbmy burzę mózgów na temat prognoz ..

1 często są analizy które są enigmatyczne .. jakieś cuda systemy, strategie .. znane tylko autorowi (patrzcie cugana .. gann .. nie wiadomo co .. )
2. Różne TF (okresy czasu)

NWO na forum zawsze służyło... więc proponujcie zmiany :roll:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

fx_killer pisze:Tig3r
Z całym szacunkiem ale czy może mi ktoś wyjaśnić w jakim celu jest 8 MOD'ów w wątku "Prognozy, Komentarze, Analizy"?
Uprawnienia nadane zostały "globalnie". Co nie znaczy że wszyscy zajmują się danym działem.

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

Osobiscie jestem za porzadkiem, ale nie za wszelka cene.
Forum, to oprocz wymiany myli, doswiadczen jest miejscem spotkania i wyluzowania. Ladnych pare latek temu bylem uczestnikeiem "wesolego" niestety juz nie istniejacego , forum. Jaja byly na okraglo, i wszystko pasowalo. Oprocz jednego goscia, ktory mial pretensje do wszystkich, wszystko funkcjonowalo. Nie bylo kar, upomnien a ludziska trzymali razem.

Nie zazdroszcze pracy moda, jest cholernie niewdzieczna, ale wprowadzac epoke Jakobinow bylo by rownierz smiertelnym posunieciem dla zycia tego forum jak przymruzanie oka na glupote, gloryfikacje niewiedzy, chamstwo i inne. I badz tu madry czleku. Czasy sie pogorszyly, anabalfetyzm (szczegolnie umyslowy) siega zenitu! Wystarczy przejrzec porale internetowe.

Szczerze mowiac przypadek Kerimba mnie zaskoczyl, pomyslalem sobie, ze moze cos innego odegralo role w zbanowaniu tego wspanialego goscia.
Mod to tez czlowiek i moze popelnic bledy.
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Hikari pisze:Szczerze mowiac przypadek Kerimba mnie zaskoczyl, pomyslalem sobie, ze moze cos innego odegralo role w zbanowaniu tego wspanialego goscia.
Mod to tez czlowiek i moze popelnic bledy.
To było dlatego, że nie "wplansował" sie w formę działu analiz i urządzali jadke z cuganem i wtedy pozostałymi... kto ma racje, udowadnianie etc :roll:
Udało się go przekonać do journala (nie wiem czyja zasługa) pokazał jak i czym gra i jest ok ... a cugan dalej swoje :wink:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

fx_killer pisze:Tig3r
Z całym szacunkiem ale czy może mi ktoś wyjaśnić w jakim celu jest 8 MOD'ów w wątku "Prognozy, Komentarze, Analizy"?
Akurat tak się składa że w tym dziale jest najwięcej niewdzięcznej pracy. Dużo jest bluzgów między stronami i dużo jest zgłaszanych postów. Wszyscy mają więc uprawnienia w tym dziale. Nie ma też takiej sytuacji aby wszyscy modzi byli dostępni na raz na forum. To że ktoś ma uprawnienia nie znaczy że będzie z nich korzystał.

Nie znam do końca przypadku kerimba ale ktoś wyżej pisze że ostra wymiana zdań to jego przypadek.

Jeśli sięgasz myślą do poprzednich postów to może rozważ poprowadzenie jurnala? Tam nikt Ci się mieszał nikt będzie i nie będzie problemu.

Zerknijcie na posty DayTrading, czy chcielibyście aby takie dyskusje były prowadzone w dziale analiz, gdzie dokopanie się do jakiejkolwiek informacji nie miałoby sensu? Uważam że nie.
fx_killer pisze: Podam swój przykład. Zamieściłem szereg analiz popartych wykresami w kilku wątkach. Wszystkie z bardzo dobrą sprawdzalnością. Wszystkie były poparte wykresami. W pewnym momencie dodałem dalszy komentarz do ostatniej mojej analizy na wątku "Prognozy itd.". Kto czytał stronę 97, ten wiedział czego dotyczy jedno zdanie na stronie 100.
Jak nie będzie wykonywana moderacja i będzie dowolność to kontynuację swojego postu ze strony 97 być dokonał na stronie 143, myślę że nikt nie sięga aż tak daleko wstecz.

fx_killer pisze: Napisałem, że nie walę postów na prawo i lewo tylko jeśli już coś zamieszczę to chcę żeby miało ręce i nogi. Do momentu kiedy nie zmienię nastawienia i o tym nie poinformuję, to zawsze podążam za ostatnią myślą. Tylko trzeba zadać sobie trochę trudu aby być na bieżąco z wątkiem. Prawda?
To może jurnal? Taki tok postępowania nadaje się na jurnal. Dział prognoz i komentarzy powinien wskazywać na bieżącą sytuację, a nie na to co ktoś napisał 10 dni temu. Skoro mają to być prognozy średnio i długoterminowe to musy być porządek aby to można było przeczytać.
fx_killer pisze: Wydaje mi się, że traktujesz trochę to co dzieje się na wątkach jak każdy post byłby nowelą i zawierał odrębne wiadomości. Owszem, tak jest bardzo często ale też są i te drugie wartości.
Sam widzisz, bardzo często tak jest a nie powinno. Wystarczy na chwilę zostawić watek samopasem aby wejść po kilku dniach i zobaczyć że toczy się tam dyskusja jak na czacie. I co z tym proponujesz/cie zrobić?

Jak już powyżej napisał reptile: sieczka w wątku, albo tak jak jest teraz. Oczywiście z czasem wszystko się zbalansuje, user'zy będą bardziej przyzwyczajeni i modzi też.

Po to zostawiłem ten watek aby wyłoniła się z niego jakaś konstruktywna dyskusja.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

sonictune
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 16 lut 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: sonictune »

Ti3er. W ramach journala autor ma jakąś możliwość moderowania swojego wątku :?: Bo może rzeczywiście lepiej przenieść tam z działu prognoz .
THX


// tak jak wszędzie 24H na edycję, a jak mało to można poprosić moderatora o pomoc
mod itg3r
Ostatnio zmieniony 25 mar 2010, 22:44 przez sonictune, łącznie zmieniany 1 raz.
Nec hercules contra plures .

ODPOWIEDZ