Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

To be honest, I do not want to be a mentor or especially an instructor or teacher. I do not like to teach and it is not my dream. I have my little dream about my own hedge fund in future, this is what I would love to do :)
Lucifer pisze:
maccyw pisze:Thanks :D
Not yet, because for now I prefer to accumulate a certain amount of money that I need to be a full time trader and keep a peace of mind. However, to be honest with you I am not sure yest if I will stay an independent trader or decide to join to one of existed hedge fund, because sometimes I am thinking about such a choice.
Have you ever thought on mentoring a group of people to trade? Like CJ does or even a paid service? Then you could be independent and help others too. Because from what I see you are the only one who posts the losing trades and the wining trades on the forum which shows us how well you are doing, even on the other forum people just post wining trades which leads us to think they are constant...

caciavita
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 06 sie 2013, 14:00

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: caciavita »

hej maccyw

Ile czasu dziennie spędzasz przy wykresie?

Awatar użytkownika
3xV
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 06 kwie 2016, 22:31

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: 3xV »

Szkoda że nie pokażesz jak rozgrywałeś na wykresie :/ no ale ok.
"Historia wolnego człowieka nigdy nie jest pisana przez przypadek, ale przez wybór - jego wybór." D.D.E.
Vision :arrow: Valor :arrow: Victory

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Czasowo to różnie, akurat dzięki temu czym się zajmuję zawodowo mam na tyle dużo szczęścia aby móc mieć włączoną platformę i spoglądać na wykresy co jakiś tam czas. Zostawiam też pozycje na noc ale ubezpieczone SLkami jeżeli trejdy idą w moją stronę - wtedy przed wykresami mnie w ogóle nie ma, zresztą czasami w ciągu dnia również. Jakkolwiek, gdy nie mam dostępu na dłużej to zawsze pozycje zabezpieczam SLkami. Ale miarodajnie to średnio na dzień około 5h. Niemniej jednak jeżeli naprawdę chcesz mieć niezłe wyniki to raczej musisz na to spędzić sporo czasu.

3xV - może wrzucę w najbliższej przyszłości, zauważ że wejścia czasami wrzucam na forum tak samo jak statementy tak więc powinno wystarczyć :) Za dużo uwagi poświęcacie wejściom, trading jest prostszy niż się Wam wydaje i to nie polega na liczeniu leveli, OB, rysowaniu linii trendu. To wszystko to tzw pomoce naukowe, które zawsze powinny supportować Wasze wejścia i rozważania na temat ewentualnych wyjść natomiast obserwując moje wejścia możecie mieć spory kłopot ze zrozumieniem dlaczego tu jest sell a tu buy itp. Już to tłumaczyłem w poprzednich postach i to w zasadzie wszystko... Powiem więcej, możliwe że potrafiłem trejdować już nawet wtedy gdy za dobrze mi raczej nie szło (moje stare posty i fochy na rynek), w zasadzie w moim przypadku doszło do zajebistego przełomu w momencie gdy ustawiłem sobie comiesięczne cele które naprawdę mają wpływ na wszystkie podejmowane decyzje, jak również miarkowanie ryzyka czy wręcz przeciwnie - jego podwyższanie. Cele pozwalają jedna przede wszystkim zapanować nad dwoma zgubnymi emocjami - chciwością i strachem. Bo jeżeli masz cel cały czas wiesz ile Ci jeszcze brakuje do jego zrealizowania w danym miesiącu. TO naprawdę ułatwia trading a momentami czyni go wręcz bardzo przyjemnym, żeby nie powiedzieć - rozrywkowym. Bez comiesięcznych celów trejduje się dla samego trejdowania, co z kolei prowadzi do overtradingu, rozkojarzenia i wtopy.

Awatar użytkownika
3xV
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 06 kwie 2016, 22:31

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: 3xV »

Cześć, właśnie o to mi chodzi :) żeby pokazać na wykresie że nie trzeba mieć,
super zajebistych wejść, ba nawet można się mylić, co nie przeszkadza w tym żeby i tak robić swoje,
spokojnie mnożyć kapitał i gitara. Nikt czegoś takiego jeszcze nie pokazał na wykresie.
"Historia wolnego człowieka nigdy nie jest pisana przez przypadek, ale przez wybór - jego wybór." D.D.E.
Vision :arrow: Valor :arrow: Victory

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

maccyw pisze: Za dużo uwagi poświęcacie wejściom, trading jest prostszy niż się Wam wydaje i to nie polega na liczeniu leveli, OB, rysowaniu linii trendu. To wszystko to tzw pomoce naukowe, które zawsze powinny supportować Wasze wejścia i rozważania na temat ewentualnych wyjść natomiast obserwując moje wejścia możecie mieć spory kłopot ze zrozumieniem dlaczego tu jest sell a tu buy itp.
Już tez o tym wspominałem kilkakrotnie. Jesteś dowodem na to, że tak jest. Juz samo piramidowanie czy budowaniu runów wynika z założenia "straty tnij szybko zyskom pozwól rosnąć". Jedna z podstawowych zasad AT. :)
Prowadzenie/zarządzanie pozycją to podstawa a samo wejście to jeszczee niczego nie rozstrzyga.

Lucifer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 21 mar 2018, 21:48

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Lucifer »

maccyw pisze:Czasowo to różnie, akurat dzięki temu czym się zajmuję zawodowo mam na tyle dużo szczęścia aby móc mieć włączoną platformę i spoglądać na wykresy co jakiś tam czas. Zostawiam też pozycje na noc ale ubezpieczone SLkami jeżeli trejdy idą w moją stronę - wtedy przed wykresami mnie w ogóle nie ma, zresztą czasami w ciągu dnia również. Jakkolwiek, gdy nie mam dostępu na dłużej to zawsze pozycje zabezpieczam SLkami. Ale miarodajnie to średnio na dzień około 5h. Niemniej jednak jeżeli naprawdę chcesz mieć niezłe wyniki to raczej musisz na to spędzić sporo czasu.

3xV - może wrzucę w najbliższej przyszłości, zauważ że wejścia czasami wrzucam na forum tak samo jak statementy tak więc powinno wystarczyć :) Za dużo uwagi poświęcacie wejściom, trading jest prostszy niż się Wam wydaje i to nie polega na liczeniu leveli, OB, rysowaniu linii trendu. To wszystko to tzw pomoce naukowe, które zawsze powinny supportować Wasze wejścia i rozważania na temat ewentualnych wyjść natomiast obserwując moje wejścia możecie mieć spory kłopot ze zrozumieniem dlaczego tu jest sell a tu buy itp. Już to tłumaczyłem w poprzednich postach i to w zasadzie wszystko... Powiem więcej, możliwe że potrafiłem trejdować już nawet wtedy gdy za dobrze mi raczej nie szło (moje stare posty i fochy na rynek), w zasadzie w moim przypadku doszło do zajebistego przełomu w momencie gdy ustawiłem sobie comiesięczne cele które naprawdę mają wpływ na wszystkie podejmowane decyzje, jak również miarkowanie ryzyka czy wręcz przeciwnie - jego podwyższanie. Cele pozwalają jedna przede wszystkim zapanować nad dwoma zgubnymi emocjami - chciwością i strachem. Bo jeżeli masz cel cały czas wiesz ile Ci jeszcze brakuje do jego zrealizowania w danym miesiącu. TO naprawdę ułatwia trading a momentami czyni go wręcz bardzo przyjemnym, żeby nie powiedzieć - rozrywkowym. Bez comiesięcznych celów trejduje się dla samego trejdowania, co z kolei prowadzi do overtradingu, rozkojarzenia i wtopy.
I agree with you! :564: You have to have a goal or something to archieve to succeed. I made a goal on my trading to make a certain amount of money in my Demo account, I was able to almost archieve a result that I never archieved before that's great! I'm not saying that I dind't lost any trade indeed I lost several trades but my ratio of wining to losing was very high so it didn't stopped me to almost archieve. The problem of trading without levels, trendlines, patterns is that it makes us(traders that are still learning) very unsure or even confuse we don't see clear price as Maccyw which makes us frustated and to be like Maccywf. :564:

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Thx :564:

A tak poza tym...to jednak w kwietniu przebiłem swoje upatrzone 200K :lol: :lol: :lol:
Wszakże mamy dzisiaj 30 kwietnia, haha dało radę ! :D

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Lucifer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 21 mar 2018, 21:48

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Lucifer »

maccyw pisze:Thx :564:

A tak poza tym...to jednak w kwietniu przebiłem swoje upatrzone 200K :lol: :lol: :lol:
Wszakże mamy dzisiaj 30 kwietnia, haha dało radę ! :D

Obrazek
Nice!! :D

What do you think of EU?
I see that price have broke out of a big consolidation. I see that the price direction is short. Do you think price will go until 1.20300 and retrace to the consolidation? I'm looking to go short from that red line do you see any chance to price go there or I'm predicting too much?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Lucifer - E/USD I closed with a profit and make a buy position now. Normally, they should sell it but we have end of month, they want to sell if for sure but they need to build something first I think, so I buy it but probably I will close it on Wednesday. But be carefull, this is risky trade but for me some factors are meet so I can take this risk.

EDIT: This red line which I found on your screenshot - yes, they can go there first it is possible. But I assume that they will go start selling in this week probably in mid-week. So if you want buy it can be profitable for you but in this case...do not forget about stop loss :D
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2018, 19:46 przez maccyw, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ