XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Może głupio to zabrzmiało, bo spread może być niekorzystny albo prowizje i wtedy to się nie będzie opłacać, ale tak się nad tym ostatnio zastanawiałem... Ok, dzięki.

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

zygan pisze:Kolejna kwestia. Broker stp/ecn i tak wysyła zlecenia do większego mm, od którego bierze płynność i kwotowania - już chyba lepiej działać bez pośredników :)
Otóż to. Ale wiara w to, że brak możliwości konfliktu interesów ma poprawić nasze wyniki jest jednak silna wśród ludzi ;-)

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

Troszkę się dzisiaj rozczarowałem, gdyż poinformowano mnie na chat, że nie ma VPS!!!
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

AdamKruchy pisze:Troszkę się dzisiaj rozczarowałem, gdyż poinformowano mnie na chat, że nie ma VPS!!!
Hmm, fakt kiedyś mieli ale kosztowało to 70 zł za miesiąc. Raczej żaden broker go nie daje za darmo, najczęściej jest opłata albo warunek obrotu.

Ale w przypadku XTB, gdzie serwery są bodajże w Polsce to na VPS-a nie trzeba się specjalnie wykosztowywać - 20-30 zł i po sprawie ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

raposo pisze:
AdamKruchy pisze:Troszkę się dzisiaj rozczarowałem, gdyż poinformowano mnie na chat, że nie ma VPS!!!
Hmm, fakt kiedyś mieli ale kosztowało to 70 zł za miesiąc. Raczej żaden broker go nie daje za darmo, najczęściej jest opłata albo warunek obrotu.

Ale w przypadku XTB, gdzie serwery są bodajże w Polsce to na VPS-a nie trzeba się specjalnie wykosztowywać - 20-30 zł i po sprawie ;)

Do niedawna mieli po 15 czy 16 dolarów a teraz mnie zdziwiło. Potrzebuję po prostu coś co będzie bardzo bliziutko, bo gram pod dane a 35-40 ms to dla mnie sporo zysku, który ucieka
Obrazek

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

https://forexclub.pl/knf-xtb-kara-finansowa-99-mln-zl/


obszerniej
https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/ ... 16308.html


niezle jaja. prawie 10 milionw kary od knf to chyba pierwszy polski brok fx ktory cos dostal. ciekawe czy knf bierze sie za reszte? :twisted:

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Wszystko dotyczy transakcji z lat 2014-2015 i wygląda na to, że to nie koniec sprawy - XTB przedstawiło swoje oficjalne stanowisko. Zapowiada również odwołanie.
W toku postępowania przed KNF, Zarząd przekazał nadzorcy obszerne wyjaśnienia oraz ekspertyzy prawne i ilościowe niezależnych podmiotów, które potwierdzają, że stosowanie przez XTB mechanizmu niesymetrycznej dewiacji nie naruszyło zasady działania w najlepiej pojętym interesie klientów oraz nie miało wpływu na wyniki transakcyjne klientów. Uwagi KNF do firmy XTB odnośnie stosowania tego mechanizmu dotyczą działalności od stycznia 2014 r. do maja 2015 r. Wytyczną dotyczącą konieczności stosowania symetrycznej dewiacji, KNF wydała w maju 2016 r., prawie rok po tym, jak spółka dokonała samodzielnie zmiany w swoich systemach IT.

Działając w interesie spółki i jej akcjonariuszy, a także kierując się dobrem klientów, spółka zamierza odwołać się od decyzji nadzorcy.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

jak ja bym byl kaenefem to bym im rypnoł 100 melonów.
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

To, że XTB utrudnia handel osobom zarabiającym wiadomo było od dawna. Dobrze, iż KNF w końcu się za nich wziął. Lepiej późno niż wcale.
To co zwykle w takich sytuacjach mi się nie podoba, to fakt, że XTB zapłaci karę i tak niewspółmierną do uzyskanych korzyści, a pokrzywdzeni klienci nie dostaną nic. Zdaję sobie sprawę, że trudno by było obliczyć, jacy klienci ile stracili, ale może sprawę powinno się rozwiązać tak, że każdy klient, który uważa, iż został pokrzywdzony pisze maila do XTB o zwrot utraconych korzyści i XTB zwraca podaną wartość, albo udowadnia, że nic takiego nie miało miejsca. Mieliby taki zawrót głowy, że na drugi raz każdy broker, który wpadł by na taki pomysł, dwa razy by pomyślał.
Oczywiście w Polsce drugi raz taka sytuacja się już raczej nie zdarzy, ale miałem na myśli różne przewały, których dopuszczają się zachodnie (zwłaszcza amerykańskie) banki inwestycyjne. Manipulowanie kursami itp.
Poślizgi po danych jakoś tak zawsze są niekorzystne dla klienta. Dziś dla przykładu miałem poślizg w Vipro na parze Gbp/Cad, po danych o inflacji. Moje TP zamknęło się 10 pipsów lepiej niż je ustawiłem, ale parząc na wykres minutowy, to podejrzewam, że SL zamknąłby się 34 pipsy gorzej niż powinien. Niesymetryczność poślizgów to niestety codzienność i nie wiem czy można coś z tym zrobić.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

dolf
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2011, 16:18

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: dolf »

Sytuacja z tego tygodnia w XTB. Otwarta pozycja L na kawie, SL ustawiony na 94,98. Kurs schodzi do 95,03 po czym idzie do góry, a mi wybija pozycję. Zgłaszam reklamację, podsyłam zrzuty i wykresy. Otrzymuję odpowiedź - reklamacja nie uwzględniona. Wklejam poniżej uzasadnienie i proszę bardziej doświadczonych forumowiczów o opinię, czy walczyć dalej czy takie sytuacje to normalka i racja leży po ich stronie

Zgodnie z Regulaminem świadczenia usług wykonywania zleceń nabycia i zbycia praw majątkowych, prowadzenia rachunków tych praw oraz rachunków pieniężnych przez X-Trade Brokers DM S.A. (“Warunki Ogólne”) z dnia 1 sierpnia 2018 r., punkt 6.71 „W przypadku Instrumentów Finansowych z egzekucją rynkową ceny pokazywane na Rachunku Inwestycyjnym mają charakter orientacyjny, przy czym nie ma gwarancji, że Klient zawrze Transakcję po takiej właśnie cenie. Właściwa cena wykonania Zlecenia Klienta będzie oparta na najlepszej cenie, jaką XTB może zaoferować w danym momencie bez uzyskiwania dodatkowych potwierdzeń od Klienta. Cena Instrumentu Finansowego z egzekucją rynkową, po której zostanie rzeczywiście zawarta Transakcja, zostanie podana Klientowi zwrotnie przez XTB po wykonaniu Zlecenia. Cena zawartej Transakcji będzie widoczna na Rachunku Inwestycyjnym ” oraz zgodnie z Polityką Realizacji Zleceń z dnia 1 sierpnia 2018 r. punkt 6.2.13. „Zlecenia rynkowe (market order) dotyczące CFD na Rachunku Professional są wykonywane według ceny VWAP (średniej ceny ważonej wielkością wolumenu). Ceny podane na Rachunku Inwestycyjnym przed złożeniem Zlecenia rynkowego mają wyłącznie charakter informacyjny i nie są wiążące, a ostateczna cena wykonania Transakcji zostanie podana po wykonaniu Transakcji (…)”.

Z analizy rachunku o numerze login *** wynika, że pozycja *** została zamknięta prawidłowo, po pierwszej cenie po przekroczeniu poziomu stop loss. Przypominamy, że posiada Pan konto PRO gdzie egzekucja zleceń jest rynkowa a co za tym idzie uwzględnia głębokość rynku. Realizacja zlecenia odbyła się po drugiej linii książki zleceń, po cenie 94.98, gdyż inne zlecenia wykorzystały dostępną na rynku głębokość, zatem taka cena nie będzie widoczna na wykresie.
Należy pamiętać, że ceny pokazane na wykresie mają jedynie charakter orientacyjny.

ODPOWIEDZ