XlusiV - 10751.15 % w 20 dni na koncie Real

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mpapiez

Re: XlusiV - 10751.15 % w 20 dni na koncie Real

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

meylo pisze:Pytanie do autora. W ogólnym rozrachunku jesteś na plus?
Jak widzisz na obrazku, jest na plus te 7000 PLN.
Problem w tym, że on tak naprawdę na początku zarobił 7000 PLN z 10 000, czyli 70%, a potem to wypłacił i zostawił mniejszą kwotę.

Gość cały czas gra bez SL (przynajmniej tak twierdzi) i wejście ma z ręki na czuja, więc moim zdaniem te 7k profitu to duża doza szczęscia pomimo dużej skuteczności.
Pomijam już fakt przelewarowanych pozycje które mu wykręciły takie kosmiczne % :).

Najlepszym przykładem są kolejne dwie 100% obsuwy kapitału który zostawił na koncie :).
Krótko mówiąc, jego SL -> to margin call out ;). Pewnie gdyby nie wypłacił tej kasy, to by był już dawno bankrutem i jego teoria nie używania SL poszła by do piachu.

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: XlusiV - 10751.15 % w 20 dni na koncie Real

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Mpapiez pisze:
meylo pisze:Pytanie do autora. W ogólnym rozrachunku jesteś na plus?
Jak widzisz na obrazku, jest na plus te 7000 PLN.
Zgadza się.
Jeśli pytasz jednak o wcześniejszą moją historię (nieco ponad 10 lat z przerwami na rynkach lewarowanych) to szczególnie na początku było ciężko. Na szczęście traktuję to jako hobby :wink: i nie grałem dużymi kwotami, co mnie chroniło - a mimo to raz miałem sytuację podbramkową, na której straciłem więcej niż w moich najśmielszych przypuszczeniach zakładałem.
Dodatkowo, gdy przestałem stosować SL poprawiła mi się skuteczność i zyski, stąd moje indywidualne przekonanie do tego.
Mpapiez pisze: Krótko mówiąc, jego SL -> to margin call out ;). Pewnie gdyby nie wypłacił tej kasy, to by był już dawno bankrutem i jego teoria nie używania SL poszła by do piachu.
Masz rację i dlatego wypłacanie zysków jest przy moim podejściu konieczne. :)
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: XlusiV - 10751.15 % w 20 dni na koncie Real

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Regularne wypłacanie zysków to odmiana SL. Ja też ją stosuję od lat. Musicie zrozumieć, że SL to nie tylko sztwyne zlecenie dostępne w waszej platformie transakcyjnej. To równiez inne zachowania. Dla jednych będzie to odpowiednie MM, dla innych regularna wypłata części zysków, dla innych headge.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: XlusiV - 10751.15 % w 20 dni na koncie Real

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

xlusiv pisze: Masz rację i dlatego wypłacanie zysków jest przy moim podejściu konieczne. :)

Tak jak niejaki pan Sportii pokazywal na demo. ciekawe co u niego slychac i czy jego pomysl jest na plusie.

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: XlusiV - 10751.15 % w 20 dni na koncie Real

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

xlusiv pisze:
Mpapiez pisze:Jak tam idzie ?:) mamy już 20k% ?
Niestety nie :(, ...
Przerwa w grze potrwa minimum miesiąc...
Po zakończeniu przerwy, opiszę dalszy ciąg, obiecuję. :564:
No dobra wróciłem z dziennikiem i grą :)
Szkoda tylko, że nie załapałem się w między czasie na co najmniej 500 pipsowy zjazd na edku z 1.15, co do którego byłem przekonany, że nastąpi :cry:
Dopłaciłem do konta, by było na nim na początku 500 złotych na start.
Jak wiadomo gram tak, że SO jest moim SL i nie jest to nic strasznego. Załapałem się na niego już w 1 transakcji :P
W tym momencie jest na koncie 340,70 zł oraz 6887 zł czystego zarobku.
Mfxbook, który odwiedziło 1456 osób :) nie będzie uaktualniany, aż nie poprawię obecnych wyników :wink:
By to zrekompensować zsynchronizowałem konto w innym miejscu, gdzie poprawnie są wyświetlane stan konta (po lewej) i historia (na dole):
https://www.mql5.com/en/signals/90176
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: XlusiV - 10751.15 % w 20 dni na koncie Real

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Mam do Was prośbę :561:

Czy ktoś zna jakąś sztuczkę psychologiczną :wink: , by odciągnąć się od przymusu ciągłego patrzenia się na to jaki jest kurs :mrgreen: , mimo, że i tak nic to nie daje, bo:
-cena nie wygląda na taką, by była bliska poziomów zamknięcia pozycji - nieważne zysku czy straty
-jesteśmy już zlewarowani w takim stopniu, że i tak nie otworzymy nowej pozycji
???
Bo nie ukrywam, że mam z tym czasami duży problem :(
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Re: XlusiV - 10751.15 % w 20 dni na koncie Real

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

xlusiv pisze:Mam do Was prośbę :561:

Czy ktoś zna jakąś sztuczkę psychologiczną :wink: , by odciągnąć się od przymusu ciągłego patrzenia się na to jaki jest ?
B :(
Masz dwie możliwości: kochasz wykresy i handlujesz tym co widzisz albo Twoje strategie dasz komuś zautomatyzować.
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

semafor

Re: XlusiV - 10751.15 % w 20 dni na koncie Real

Nieprzeczytany post autor: semafor »

Hikari pisze:Masz dwie możliwości: kochasz wykresy i handlujesz tym co widzisz (...).
To ma taki sens jak właściciel sklepu, który nieustannie patrzy na przesuwające się cyfry na kasie fiskalnej.
xlusiv pisze:Czy ktoś zna jakąś sztuczkę psychologiczną , by odciągnąć się od przymusu ciągłego patrzenia się na to jaki jest kurs , mimo, że i tak nic to nie daje, bo:
Po prostu wyłącz terminal i zajmij się czymś innym. Jeśli nie potrafisz się odciągnąć to widocznie masz poważny problem i lepiej w ogóle na jakiś czas z tego zrezygnować, żeby nabrać dystansu.

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: XlusiV - 10751.15 % w 20 dni na koncie Real

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

semafor pisze:Po prostu wyłącz terminal i zajmij się czymś innym...
Zwykle się w tym czasie zajmuję czymś innym, ale obok muszę mieć komórkę z notowaniami i to w dużym stopniu odciąga moją uwagę :(
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Re: XlusiV - 10751.15 % w 20 dni na koncie Real

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

Nie lubię pyskówek, dlatego trzymam się z dala od "specjalistów".
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

ODPOWIEDZ