Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Cblondyn pisze:
07 paź 2021, 10:45
MarioDM pisze:
07 paź 2021, 10:22
Kursy tak w zasadzie są umowne i na niczym się nie opierają co udowodnił "szwajcarski przekręt".
A na czym ten niby przekręt polegał.
Masz alzheimera ? Byłeś wtedy aktywny na forum.
Więc nie pamiętasz czy nie zrozumiałeś ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6684
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
07 paź 2021, 10:53
Cblondyn pisze:
07 paź 2021, 10:45
MarioDM pisze:
07 paź 2021, 10:22
Kursy tak w zasadzie są umowne i na niczym się nie opierają co udowodnił "szwajcarski przekręt".
A na czym ten niby przekręt polegał.
Masz alzheimera ? Byłeś wtedy aktywny na forum.
Więc nie pamiętasz czy nie zrozumiałeś ?
Dobrze pamiętam. SBN zapowiedział, że nie będzie juz bronił poziomu 1,2 w stosunku do euro. Do czego miał prawo.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Cblondyn pisze:
07 paź 2021, 10:58
Dobrze pamiętam. SBN zapowiedział, że nie będzie juz bronił poziomu 1,2 w stosunku do euro. Do czego miał prawo.
Skoro pamiętasz, to po co się głupio pytasz ?
Szef SNB tydzień wcześniej stanowczo podkreślał, że nie zrezygnują z tego.
Wiele się wtedy pisało o tym, ze przez 2 miesiące poprzedzające JPM zbierał szorty. To był po prostu przewał na miliardy. Oczywiście nikt niczego nie udowodnił szefowi SNB ani JPM, ale też nikt nie prowadził takiego śledztwa. Jak robić przekręty to tylko na miliardy.
Po zdjęciu blokady poziomu 1.2, kurs EurChf runął w dół i spadł od 40 do nawet 50 figur. 1 figura to 100 pipsów. Brokerzy ustalali sobie kursy zamknięcia pozycji traderów z powietrza. Dopiero kilka tygodni później, gdy kurz opadł, to część brokerów zgodziła się na zmianę kursów zamknięcia pozycji wg. arbitralnych kursów.
Wtedy mnie udało się dojść do porozumienia z TMS i rozliczyli moją pozycję wg. kursu Reutersa. Różnica wynosiła około 10 figur, więc była znacząca. Zamiast debetu do spłacenia, dostałem zwrot części kasy.
Saxo nie poszło na żadne ustępstwa i sprawa skończyła się w sądzie.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6684
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
07 paź 2021, 11:26
Cblondyn pisze:
07 paź 2021, 10:58
Dobrze pamiętam. SBN zapowiedział, że nie będzie juz bronił poziomu 1,2 w stosunku do euro. Do czego miał prawo.
Skoro pamiętasz, to po co się głupio pytasz ?
Szef SNB tydzień wcześniej stanowczo podkreślał, że nie zrezygnują z tego.
Wiele się wtedy pisało o tym, ze przez 2 miesiące poprzedzające JPM zbierał szorty. To był po prostu przewał na miliardy. Oczywiście nikt niczego nie udowodnił szefowi SNB ani JPM, ale też nikt nie prowadził takiego śledztwa. Jak robić przekręty to tylko na miliardy.
Po zdjęciu blokady poziomu 1.2, kurs EurChf runął w dół i spadł od 40 do nawet 50 figur. 1 figura to 100 pipsów. Brokerzy ustalali sobie kursy zamknięcia pozycji traderów z powietrza. Dopiero kilka tygodni później, gdy kurz opadł, to część brokerów zgodziła się na zmianę kursów zamknięcia pozycji wg. arbitralnych kursów.
Wtedy mnie udało się dojść do porozumienia z TMS i rozliczyli moją pozycję wg. kursu Reutersa. Różnica wynosiła około 10 figur, więc była znacząca. Zamiast debetu do spłacenia, dostałem zwrot części kasy.
Saxo nie poszło na żadne ustępstwa i sprawa skończyła się w sądzie.
Jak to? To ja mam podac Prezesa NBP Glapińskiego do Sądu po tym co mówił pare dni temu a mimo to podniesiono stopy % dla PLN? Przecież jesli ktoś brał L na eurpln to mocno wtopił. To może wyjaśnie że Banki Narodowe mogą robic co chcą i kiedy chcą. Byle w granicach prawa. I nawet nie musza się z tego powodu przed nikim tłumaczyć. I jesli BN uzna, że jego waluta jest za mocna/za słaba może interweniować na rynku. Co jak widać NBS zrobił po zanurkowaniu eurchf w 2011 w okolice 1,0000. Uznali, że CHF jest zbyt mocna i dokonali interwencji. Jak na wykresie widac dośc skutecznie poziom 1,2 był broniony przez kilka lat. A to że któregoś dnia uznali, że im sie to juz nie opłaca to ich sprawa. A że jakiś frajer/trader z Polski uznał, że tak bedzie juz wiecznie i będzie sobie na max lewarze grał L (eurchf) to juz jego problem.
I przypomne, że wbrew pisanym tu bzdurom rynek forex to nie gra Playstation z wydumanymi cenami przez kogokolwiek.
Ja jak kiedyś miałem kupione akcje spółki na GPW po 2,12 pl i po ogłoszeniu wieczorem bankructwa miałem podać GPW do Sądu, że mój SL nie zadziałał następnego dnia na poziomie 1,90 pl? Przeciez jesli nie ma kupujacego to komu GPW ma sprzedać? Od zawsze by ktos mógł kupić musi być sprzedający i odwrotnie. Niech każdy sobie to zapamieta.
https://charts.mql5.com/30/232/eurchf-w ... ll-ltd.png

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
07 paź 2021, 12:00
MarioDM pisze:
07 paź 2021, 11:26
Cblondyn pisze:
07 paź 2021, 10:58
Dobrze pamiętam. SBN zapowiedział, że nie będzie juz bronił poziomu 1,2 w stosunku do euro. Do czego miał prawo.
Skoro pamiętasz, to po co się głupio pytasz ?
Szef SNB tydzień wcześniej stanowczo podkreślał, że nie zrezygnują z tego.
Wiele się wtedy pisało o tym, ze przez 2 miesiące poprzedzające JPM zbierał szorty. To był po prostu przewał na miliardy. Oczywiście nikt niczego nie udowodnił szefowi SNB ani JPM, ale też nikt nie prowadził takiego śledztwa. Jak robić przekręty to tylko na miliardy.
Po zdjęciu blokady poziomu 1.2, kurs EurChf runął w dół i spadł od 40 do nawet 50 figur. 1 figura to 100 pipsów. Brokerzy ustalali sobie kursy zamknięcia pozycji traderów z powietrza. Dopiero kilka tygodni później, gdy kurz opadł, to część brokerów zgodziła się na zmianę kursów zamknięcia pozycji wg. arbitralnych kursów.
Wtedy mnie udało się dojść do porozumienia z TMS i rozliczyli moją pozycję wg. kursu Reutersa. Różnica wynosiła około 10 figur, więc była znacząca. Zamiast debetu do spłacenia, dostałem zwrot części kasy.
Saxo nie poszło na żadne ustępstwa i sprawa skończyła się w sądzie.
Jak to? To ja mam podac Prezesa NBP Glapińskiego do Sądu po tym co mówił pare dni temu a mimo to podniesiono stopy % dla PLN? Przecież jesli ktoś brał L na eurpln to mocno wtopił. To może wyjaśnie że Banki Narodowe mogą robic co chcą i kiedy chcą. Byle w granicach prawa. I nawet nie musza się z tego powodu przed nikim tłumaczyć. I jesli BN uzna, że jego waluta jest za mocna/za słaba może interweniować na rynku. Co jak widać NBS zrobił po zanurkowaniu eurchf w 2011 w okolice 1,0000. Uznali, że CHF jest zbyt mocna i dokonali interwencji. Jak na wykresie widac dośc skutecznie poziom 1,2 był broniony przez kilka lat. A to że któregoś dnia uznali, że im sie to juz nie opłaca to ich sprawa. A że jakiś frajer/trader z Polski uznał, że tak bedzie juz wiecznie i będzie sobie na max lewarze grał L (eurchf) to juz jego problem.
I przypomne, że wbrew pisanym tu bzdurom rynek forex to nie gra Playstation z wydumanymi cenami przez kogokolwiek.
Ja jak kiedyś miałem kupione akcje spółki na GPW po 2,12 pl i po ogłoszeniu wieczorem bankructwa miałem podać GPW do Sądu, że mój SL nie zadziałał następnego dnia na poziomie 1,90 pl? Przeciez jesli nie ma kupujacego to komu GPW ma sprzedać? Od zawsze by ktos mógł kupić musi być sprzedający i odwrotnie. Niech każdy sobie to zapamieta.
https://charts.mql5.com/30/232/eurchf-w ... ll-ltd.png
No to tu pokazujesz jaka jest twoja wiedza o Forex, CFD i Dostawcach płynności, skoro piszesz takie bzdury.
Poczytaj:
https://www.investopedia.com/terms/c/co ... ovider.asp

Dowiesz się dlaczego nie jest tak, jak piszesz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Cblondyn pisze:
07 paź 2021, 12:00
Uznali, że CHF jest zbyt mocna i dokonali interwencji.
Zastanawiam się jak to możliwe, że tyle lat jesteś na rynku i nadal nic nie kumasz.
Po raz kolejny udowadniasz, że jesteś z tych, do których trzeba mówić p o w o l i .
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6684
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
07 paź 2021, 13:21
Cblondyn pisze:
07 paź 2021, 12:00
Uznali, że CHF jest zbyt mocna i dokonali interwencji.
Zastanawiam się jak to możliwe, że tyle lat jesteś na rynku i nadal nic nie kumasz.
Po raz kolejny udowadniasz, że jesteś z tych, do których trzeba mówić p o w o l i . :)
I kto to mówi hehehe. Koleś jak nauczysz sie liczyć ile jest wart pips to mi zgłoś i pogadamy :)
:d :d :d :d :d

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Cblondyn pisze:
07 paź 2021, 13:22
I kto to mówi hehehe. Koleś jak nauczysz sie liczyć ile jest wart pips to mi zgłoś i pogadamy :)
:d :d :d :d :d
Skoro wyliczenia wartości pipsa to dla ciebie kłopot, to wklejam indykator, który w tym pomoże. Nie wiem tylko czy dasz rade go wstawić do platformy. Pewnie nie. :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6684
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
07 paź 2021, 13:30
Cblondyn pisze:
07 paź 2021, 13:22
I kto to mówi hehehe. Koleś jak nauczysz sie liczyć ile jest wart pips to mi zgłoś i pogadamy :)
:d :d :d :d :d
Skoro wyliczenia wartości pipsa to dla ciebie kłopot, to wklejam indykator, który w tym pomoże. Nie wiem tylko czy dasz rade go wstawić do platformy. Pewnie nie. :D
To może przypomne "wysiłki intelektualne" tradera w wyliczeniu tak prostej rzeczy jak wartość pipsa. Nawet indykator mu nie pomógł :d
Masakra. I dodam, że ja takie wyliczenia robie w pamięci. A więc szybki kurs liczenia dla mało rozgarnietych traderów:
1 lot to dla waluty xxx/yyy wartość 1 pipsa wynosi 10,00 waluty yyy
0,1 lota to 1,00 waluty yyy
a 0,01 lota to 0,10 waluty yyy. Jak widac proste jak drut :)
mam-strategie-nie-mam-pieni-dzy-t32190-60.html

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6684
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
07 paź 2021, 13:21
Cblondyn pisze:
07 paź 2021, 12:00
Uznali, że CHF jest zbyt mocna i dokonali interwencji.
Zastanawiam się jak to możliwe, że tyle lat jesteś na rynku i nadal nic nie kumasz.
Po raz kolejny udowadniasz, że jesteś z tych, do których trzeba mówić p o w o l i .
Tutaj natomiast krótki kurs z historii. Jak i podstaw ekonomi.
Zacytuje by było jasne i dobrze zrozumiałe, W szczególności dla tradera/frajera :)
.....Ostatecznie 15 stycznia 2015 SNB przekazało informację o porzuceniu polityki obrony minimalnego kursu wymiany euro na franka szwajcarskiego[7]. W wydanym oświadczeniu Jordan podkreślił, że usztywnienie kursu zostało wprowadzone w okresie znaczącego przewartościowania franka szwajcarskiego i co ważne miało charakter tymczasowy[7]. W uzasadnieniu podano, że utrzymywanie sztywnego kursu nie było już uzasadnione z uwagi na znaczące osłabienie euro wobec dolara amerykańskiego co z kolei przekładało się na osłabienie franka wobec dolara na co SNB nie mógł już sobie dłużej pozwolić[7][8]......
Zródło:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Czarny_czwartek_(2015)

ODPOWIEDZ