Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10010
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie. Zazwyczaj doliczają coś do spreadu albo rekompensują to sobie w inny sposób np. zryczałtowaną opłatą za prowadzenie konta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

raposo pisze:Nie. Zazwyczaj doliczają coś do spreadu albo rekompensują to sobie w inny sposób np. zryczałtowaną opłatą za prowadzenie konta.
nigdy tego nie rozkminię ;/
siedzi sobie Islamista na dwóch kontach, jedno bez swapu drugie normalnie i trzepie kasiorę bez ryzyka w sumie ;/

a jak brokerzy w ogóle się rozliczają z tego swapu ? codziennie są rekwotowania ?
bo znalazłem brokera co np. dolicza Swap tylko jak zostawiasz pozycję na weekend
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10010
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

No właśnie nie bez ryzyka, bo ma większy spread albo płaci dodatkowo za używanie konta. A normalnego konta ze swapem sobie nie założy, bo jest głęboko wierzący... :D
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

raposo pisze:No właśnie nie bez ryzyka, bo ma większy spread albo płaci dodatkowo za używanie konta. A normalnego konta ze swapem sobie nie założy, bo jest głęboko wierzący... :D
no właśnie nie bo na koncie bez swapów znalazłem mniejszy spread na USD/TRY niż standardowo :]

dla kasy jest w stanie ukryć wiarę na chwilę , moim zdaniem ;)
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10010
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

To jeszcze dowiedz się czy nie ma innych opłat, bo co broker, to inna historia. Zobacz jak to wygląda np. w Dukascopy, gdzie są dodatkowe opłaty dla swap-free:
https://www.dukascopy.com/swiss/english ... overnight/
(na samym dole)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
RafManFX
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:07

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: RafManFX »

Na platformie MT4

Przy otwarciu pozycji długiej i ustaleniu SL, można zauważyć, że cena BID spada delikatnie poniżej linii SL. Czy to jest normalne? Chodzi mi, że jeszcze o 0.5 pipsa chyba cena potrafi zejść niżej niż poziom SL, ale liczy normalnie wartości.

prostokąt
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 21 gru 2014, 17:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: prostokąt »

Witam!
Czy Średnia Krocząca pokazuje sygnał kupna/sprzedaży dopiero po zamknięciu (np. po 1h przy interwale 1H) czy po otwarciu w koljenej godzinie?
Chodzi mi o to czy jak jest np.godzina 11 i wtedy średnia dawała sygnał kupna, to czy o godzinie 12 od razu będzie wiadomo czy sprzedać czy kupić ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10010
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jeśli Twoim jedynym sygnałem ma być przecięcie średnich to tak, będzie to widać od razu po zamknięciu świecy po wystąpieniu przecięcia. Aczkolwiek nie polecam ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

prostokąt
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 21 gru 2014, 17:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: prostokąt »

Dzięki.
Nie polecasz bo wiesz że to sie nie sprawdza tak?
Sądząc po wykresach jak sobie je przeanalizowałem to zawsze było tak że były to prawdziwe synały, szczegówlnie na wyższych interwałach - 1d,1w,1m. W dodatku próbuje je zgrać z RSI i zobaczę co z tego będzie.

CR04
Gaduła
Gaduła
Posty: 153
Rejestracja: 24 sty 2015, 22:29

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: CR04 »

up:
Średnia krocząca się zmienia wraz z ceną, dlatego na historii się sprawdza IMO.


Większość brokerów do weryfikacji wymaga poza ID, potwierdzenia adresu zamieszkania. Chcą w tym celu rachunki lub wyciąg z konta. Problem jest taki, że nie płacę rachunków, a na koncie bankowym mam wpisany inny adres (już uaktualniony, ale na e-wyciąg trzeba dwa miesiące czekać). Co można alternatywnie podesłać na drugi poziom weryfikacji, lub jak inaczej ją przejść?

ODPOWIEDZ