woodie's cci system - niewiarygodnie obszerny zbiór zasad

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Czy używasz powyższego systemu

Tak
38
15%
Nie
152
59%
Zamierzam
68
26%
 
Liczba głosów: 258

MajorGC
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 806
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: MajorGC »

leszczu tutaj zalaczam Range Bars, ktore sa darmowe. W 99,9% chodza dobrze. Okazyjnie zdarza sie przeklamana świeczka o kilka pipsow, ale to naprawde rzadkość.
Z jakich ustawien Range Bars korzystasz?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Dzięki Major.
Jeśli chodzi o ustawienia range barów to póki co sprawdzam sobie 8 i 15.
Na razie ciężko mi jednoznacznie stwierdzić, które lepsze - ale chyba jednak 15.

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

leszczu pisze: 15.
Takie są zalecenie dla EUR_USD przynajmniej o tym czytałem.
MajorGC pisze:Z jakich ustawien Range Bars korzystasz?
Mógłbyś pokazać na rysunku jak się zmienia ustawienia dla tego skryptu.Byłoby to użyteczne dla wątku :!:
Mniemam ze TF jest tylko jeden M1 czy można stosować to dla M5
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

MajorGC
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 806
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: MajorGC »

Skrypt przeciagamy na wykres M1. Następnie idziemy do zakładki
plik -> otwórz offline -> EURUSD M2 otworz.
Interwal jest inny specjalnie zeby nie zamulal innych wykresów. Interwał również nie jest tu znaczący ponieważ Range Bars tworzą się na podstawie ruchu wykresu a nie skali czasowej.
Na screenach 1 i 2 widać poszczególne ustawienia. Pierwszy screen ustawic tak jak ja mam.
Drugi pierwsza linia, w zaleznosci jak Wam pasuje. Ja mam 8 pipsow dla swieczki, Woodie zaleca 15 lub 25, ale wedlug mnie przy tych ustawieniach gubia sie inne drobniejsze sygnaly.

P.S. niestety skrypt trzeba wlaczac na nowo po kazdym nowym włączeniu platformy. Jesli kogos drazni ze musi zmieniac ilosc pipsow co uruchomienie, mozna to zmienic na stale edytujac skrypt i kompilujac go.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Matinow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 26 kwie 2010, 16:19

Nieprzeczytany post autor: Matinow »

Mam małe pytanko do osób zaznajomionych z woodie, kiedy wiadomo czy dywergencja jest zgodna z trendem czy przeciwna do trendu, i czy sama dywergencja jest sygnałem do wejścia ?

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

Matinow pisze:Mam małe pytanko do osób zaznajomionych z woodie, kiedy wiadomo czy dywergencja jest zgodna z trendem czy przeciwna do trendu, i czy sama dywergencja jest sygnałem do wejścia ?
Do tego aby wiedzieć czy jest ona zgodna czy niezgodna z trendem potrzebny Ci wskaźnik dywergencji .jest ich co niemiara dla RSi i Stoch i MACD lub wskaźniki specjalne do dywergencji .Sam doświadczalnie musisz dokonać wyboru co Ci pasuję oraz jaki jest najlepszy TF do podejmowania decyzji inwestycyjnej.
Temat dywergencji jest szeroki i chyba najważniejsze jest rozpoznanie jego rodzaju dla danego Tf jaki używasz.Sposoby inwestowani i wzory zastosowań dywergencji w strategi woodie omówione zostały na stronie 41 ,42 i 47 .Polecam się zaznajomić .Planuje wrzucić temacik kontynuacyjny na ten temat
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

ROBERTPOL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 09 kwie 2008, 03:17

Nieprzeczytany post autor: ROBERTPOL »

Matinow pisze:Mam małe pytanko do osób zaznajomionych z woodie, kiedy wiadomo czy dywergencja jest zgodna z trendem czy przeciwna do trendu, i czy sama dywergencja jest sygnałem do wejścia ?
Nie wie czy to po woodiemu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

ROBERTPOL pisze:Nie wie czy to po woodiemu.
Myślę ze za duża perspektywę bierzesz a zatem nie patrzysz na CCI co Ci pokazuje tylko na wykres,a to ma być odwrotnie.Z panelem można pracować nawet bez wykresu danego waloru i niektórzy tak robią.Uwaga moja w rysunku
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

ROBERTPOL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 09 kwie 2008, 03:17

Nieprzeczytany post autor: ROBERTPOL »

Bardzie chciałem zwrócić uwagę na występowanie dywergencji. Która stanowi jedno z podstawowych zadań CCI.
Masz rajcie co do wykresu, nie mogę się bez niego obejść. Takie przyzwyczajenie ( jest to pierwszy wskaźnik odzwierciedlenia co się dzieje na rynku), ale powoli do celu.

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

ROBERTPOL
Musze zrobić testy na samym wykresie CCI bez wykresu chart.Ciekawe jakie będą efekty .Być może element skupienia i koncentracji jest lepszy w takim wydaniu :!: :!:
Generalnie to wykresem CCI kierujemy się, a nie wykresem chart .Być może wywołuje to uboczny efekt jak spoglądanie na cenę na to co się dzieje na wykresie.Pomijamy w ten sposób istotne sygnały WE I WY ,które są widoczne, ale my ich nie dostrzegamy,zapominamy o nich lub to po prostu nam umyka z uwagi poprzez spoglądanie na wykres chart Przyczynia się to czasami do błędnej oceny i pozbawia nas racjonalnego myślenia Jedno co powinniśmy wiedzieć z chart to tendencja trendowa ,którą byłoby lepiej jakbyśmy rozpoznali z CCI a reszta nie powinna nas interesować.. No i pattern REV DIVER dla zwrócenia uwagi o występowaniu dywergencji.Wykres chart powinien moim zdaniem być wykresem kontrolnym do sprawdzania czy to co robimy to robimy dobrze,a nie wykresem analitycznym.Do analizy służy nam wykres CCI Wiem ,ze to trudne,ale tak jest .Trudno zmienić nawyki zdać się na to czego do końca nie znamy i rozumiemy. Poniżej :

zestaw obowiązujący do dywergencji.
cugan pisze:CCI i TCCI - Porady i uwagi wg. Goinglite
...................................................................................................
9. Definicje rozbieżności.

a. Regularne rozbieżności(Regular Divergence) są w zasadzie niezgodne z trendem przeciw-trendowe (counter-trend ).
b. Podstawowe zasady zagrania pod regularne dywergencje (Regular Divergence) są następujące:
(zob.Regular Divergence (against the trend).png)
b1.Wejście w pozycje długą (WE Long) zachodzi gdy Cena jest niższa od najniższej (Lower Low)(maleje), a CCI powinno być wyższe od najniżej wartości CCI do poprzedniej Ceny (Higher Low)(rośnie).
b2.Wejście w pozycje krótką (WE Short) zachodzi gdy Cena jest wyższa od niskiej (Higher Low)(rośnie),a CCI powinno być niższa od najniższej wartości CCI do poprzedniej Ceny (Lower Low)(maleje).
c. Obecne i zachodzące rozbieżności(Reverse Divergence) są przeciwieństwem regularnych dywergencji(Regular Divergence).
c1.Regularne rozbieżność są zwykle przeciw-trendowe (counter-trend). Obecne i zachodzące rozbieżności(Reverse Divergence) są zwykle kontynuacją trendu.
d. Podstawowe zasady Reverse Divergence są następujące:
(zob. Reverse or Hidden Divergence ( with the trend).png)
d1.Wejście w pozycje krótką (WE Short) zachodzi gdy Cena jest niższa od najwyższej (Lower High)(maleje),a CCI powinno być wyższe od najwyższej wartości CCI do poprzedniej Ceny (Higher High)(rosnie).
d2. Wejście w pozycje długą (WE Long) zachodzi gdy Cena jest wyższa od najniższej (Higher Low)(rosnie), a CCI powinno być niższa od najniżej wartości CCI do poprzedniej Ceny (Lower Low)(maleje)
:arrow: http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... &start=460
cugan pisze:Handlując przy użyciu The Rev Diver
1) nie musimy znać cen,
2) nie weryfikujemy cen,jako podstawy do wejścia do handlu przy użyciu tej formacji,
3) nie stosujemy cen w handlu system Woodies CCI
Woodie dokonał wielu w latach badań i prób na żywo na ten wzór i udowodnił, że tak naprawdę rozbieżności w porównaniu do cen zajmują ponad 95% czasu.Dlatego nie spoglądamy na ceny podczas handlowania. Obserwujemy jak się zachowuje formacja i korzystamy z jej dobrodziejstw- sygnałów wejścia i wyjścia w handlu
:arrow: http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... &start=400

TRZY ŚWIĘTE OBRAZKI DYWERGENCJI
Chcąc sobie radzić z dywergencjami skutecznie te trzy obrazki trzeba mieć w jednym paluszku i stosować jak mantrę. Zalecany TF = M3, oscylator Stochastic Fast [14/8] ,wiadomo CCI [14] ,a także jakiś wykrywacz dywergencji. W bibliotekach mql4 ich co niemiara wybór jest więc tu jest dowolny (np: RSI Diivergence ,MACD Divergence lub odmiany w/w)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

ODPOWIEDZ