woodie's cci system - niewiarygodnie obszerny zbiór zasad

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Czy używasz powyższego systemu

Tak
38
15%
Nie
152
59%
Zamierzam
68
26%
 
Liczba głosów: 258

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

spokoloko14 pisze:miałem na myśli zaprogramowanie na poszukiwanie jednej badż dwóch formacji ... a nie całośc
Takie coś już jest platforma z woodie i rozpoznawaniem formacji
cugan pisze:Woodie’s motto is "Traders Helping Traders". In that spirit, we at Peregrine Financial Group have setup Woodie’s trading panel, a front-end trading platform. Best Direct Navigator offers a FREE live simulated trading environment with which you can practice Woodie’s methodology.
http://www.pfgkelly.com/trading-platfor ... or-CCI.asp
Tłumacz Google
Zgodnie z mottem Woodie "Traderze Pomóż Traderom". i w tym duchu, Peregrine Financial Group oferuje panel z konfiguracjami Woodie na platformie obrotu . Best Direct Navigator z bezpłatnym symulatorem obrotu, na którym można ćwiczyć metodologię Woodie's.
http://www.pfgkelly.com/trading-platfor ... or-CCI.asp
Cytat:
:arrow: http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... &start=320
zero25x pisze:Czy używacie range bar skalpując za pomocą woodiego?
Zauważyłem że to narzędzie bardzo skutecznie filtruje wiele fałszywych wejść.
Ja nie stosuję na razie.Może za jakiś czas
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

cugan pisze:PORADA CUGANA
cugan pisze:CCI i TCCI - Porady i uwagi wg. Goinglite
.......................................................................
(+ / - 133 to najlepsza linia wejścia(WE))
Moje ostatnie odkrycie -/+ 66 Line to jedno z najlepszych wejść (WE) w pozycje przy dywergencjach .To moje prywatna opinia

PORADA CUGANA
cugan pisze:CCI i TCCI - Porady i uwagi wg. Goinglite
................................................................................
Zero Line to najsilniejszym punktem wsparcia / oporu. Najlepsze "Zero Zone" jest pomiędzy + / -33 Line.
Zero Zone może być również na +/- 66 LINE i można go traktować jak poziom CCI (podobnie jak poziom Fibo) oraz używać do zawierania transakcji handlowych.To moje prywatna opinia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
TeXs
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 886
Rejestracja: 09 maja 2007, 13:57

Nieprzeczytany post autor: TeXs »

Cugi,

zgodnie z dzisiejszą rozmową w czasówkach podrzucam ZLR w oparciu o Fibo i twoją 133 i 66.

ZLR to nic innego jak prosta korekta w ruchu głównym, która jest wielokrotnie ćwiczona w innych sysach więc ja spojrzałem na ZLR przez pryzmat NLA, które dość szczegółowo rozpracowałem.

Gotowy przepis na udanego ZLR to według mnie [ i](ten przykład wybrałem w trendzie spadkowym)[/i]
1. Mocne zejście ceny poniżej średniej
2. Ruch powrotny w okolice średniej (z tego co badałem to ideałem jest zatrzymanie na poziomie 38 Fibo (odpowiednik w woodiem poziomu 133 według Goinglite)
Im mocniejszy trend to cena zatrzymuje się niżej (i tu mamy np. poziom 23 Fibo czyli to co odkrył Cugan czyli poziom woodiego 66:))
3. Cena zaczyna powracać do ruchu pierwotnego, czyli zaczyna w tym wypadku spadać
4. Wchodzimy

Mam nadzieje, że w dość jasny sposób to nakreśliłem :)

TARKIN
zerknij na na ZLR przez pryzmat NLA :)
to jest nic innego jak prosta korekta, którą wielokrotnie ćwiczyliśmy szukając idealnego wejścia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

TeXs pisze:
TARKIN
zerknij na na ZLR przez pryzmat NLA :)
to jest nic innego jak prosta korekta, którą wielokrotnie ćwiczyliśmy szukając idealnego wejścia.
Twoje spostrzeżenia potwierdzają tezę że czym więcej systemów pokazuje że w danym miejscu ma być wejście tym to wejście ma większe prawdopodobieństwo sukcesu.
ZLR podąża za trendem jak i NLA
w NLA jak pamiętasz dużo mówiło sie o sprawie potwierdzenia wejścia
w ZLR jest to wystąpienie baru w "dobrą" strone po nurkowaniu CCI w kierunku ZL
w NLA rozwiązywane było to poprzez Fibo , odstęp czasu lub ilość pipsów
konkluzja:
jest GIT :)
do screenów z ZLR dołączę NLA ( a wiec woodi m5 plus m1 i NLA m5 )
jak widomo od dłuzszego czasu zmagam się z prawidłowym wyjściem z handlu
TeXs rozwiązujesz to za pomocą fibo ja dodatkowo spróbuje zaleceń woodiego
bo PA mi nie leży :(
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

cugan pisze:
TeXs pisze:dołożę Twoją 66 i zobaczymy jakie będą wyniki
Dołóż poziomy
Gongolite - +/- 33 Line i +/- 133 Line
dodatkowo
Woodie +/- 120 Line
no i
cugana - +/- 66 Line
to będą poziomy CCI (Zero Zone) jak poziomy Fibo do zawierania transakcji handlowych
Wykres -> Lista wskaźników -> jak na rysunku
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

leszczu pisze:Cugan, w jakiej formacji Woodie mówi o linii +/- 120 :?:
cugan pisze: CCI i TCCI - Porady i uwagi wg. Goinglite
.......................................................................
11. Regularne dywergencji (Regular Divergences)
Arrow http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... ___819.jpg
a. Regular Divergences są dla dla setupów przeciw-trendowych.
b. Regular Divergences zwykle zachodzą w pobliżu dotykania i krzyżowania z linią (Touch/Cross) + / - 133 Line . (Woodie uważa ze linia ta jest na poziomie + / - 120 Line) .
(zob.Zero Line Zone +Touch_Cross Line.gif)
:arrow: http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... &start=460
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Jeszcze jedna sprawa - może mi ktoś pomóc, jak usunąć te wszystkie cyferki z panelu woodiego po prawej stronie? Znaczy pousuwałem je, zapisałem jako nowy szablon ale zaraz wracają. Ja potrzebuje tylko żeby mi pokazywało czas do zakończenia bieżącej świecy.
Jakieś pomysły?
Z góry dzięki.

[img][img]http://img156.imageshack.us/img156/6395/woodiepanel.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

leszczu pisze:Jeszcze jedna sprawa - może mi ktoś pomóc, jak usunąć te wszystkie cyferki z panelu woodiego po prawej stronie?
Jest to możliwe wrzucając do Woodie-Panel-Heart-v4 zamiast CCI_Woodie_Panel_Heart_v3 plik woodie_cci_adv.1.0_171.mq4
Dodać go możesz albo z Navigatora po uprzednim usunięciu z listy wskaźników CCI_Woodie_Panel_Heart_v3
Wygląda to mniej więcej tak..Kolory wpadałoby dostroić.Zrobiłem plik Real Woodie CCI.tpl.
Po wrzuceniu do MT4/ templates pliku Real Woodie CCI.tpl z Real Woodie CCI.zip można uzyskać taki wygląd .Może Cię to zadowoli 8)
Oba pliki są spakowane w Real Woodie CCI.zip
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2011, 19:18 przez cugan, łącznie zmieniany 7 razy.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

leszczu pisze:Jeszcze jedna sprawa - może mi ktoś pomóc, jak usunąć te wszystkie cyferki z panelu woodiego po prawej stronie?
Kontynuując zagadnienie znalazłem coś dla Ciebie panel bez cyferek tyle ,ze jak używasz MT4 to raczej potrzebny Ci drugi komputer albo komp z mocnym prockiem z dobrym netem .Zresztą nie wyobrażam sobie profesjonalnego tradingu z jednym monitorem .Na krótką metę tak,ale na dłużej zachodzi taka konieczność szerszego spojrzenia na rynek ,aby czegoś nie przegapić.
Istnieje możliwość odpalenia Panelu Woodie na Fibonacci Trader.Wszelkie składniki są dostępne czyli LSMA ,CZI i SI .Po za tym możliwość ustawienia chart M2 lub M3 nie stanowi najmniejszego problemu.Nie trzeba używać skryptu Period Converter. W moim przypadku jak odpalałem ten skrypt to chart M3 albo mi się wieszał,albo wszystko trzeba uruchamiać od nowa po restarcie MT4.Panel wygląda tak jak na załączonym rysunku. Kolory można sobie dowolnie dostosować Filmik instruktażowy jak to zrobić poniżej
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=FrRS9aj5 ... re=related
Fibonacci Trader do pobrania w linku - wersja na 15 dni bezpłatna po uprzedniej rejestracji.
:arrow: http://www.fibonaccitrader.com/fibonaccitrader.htm

Dorzucam MultiChart zrobiony na czterech TF dla M1, M2, M3, M5 takie same ustawienia .Również na Fibonacci Trader.Widać jak kolosalne są różnice.Jak wielkie ma znaczenie moment WE lub WY z pozycji.
Poniżej kolejny rysunek świadczący jak istotne jest używanie M3 .To co widać na TF M1 i M5 nie wyczerpuje pełnego obrazu rynku.Stosowanie M3 jest bezwzględnie istotne.Dlatego ,ze są tam zawarte informacje których nie widzimy normalnie. Na M3 zarysowało się kończenie tendencji wzrostowej której towarzyszyły dywergencje bearish czyli negatywne . w kanale TL tworzącym TLB .Na M5 został on pokonany przez TCCI ale nie przez CCI .To może świadczyć o zatrzymaniu tendencji wzrostowej i dywersyfikacji pozycji na otwarcie. Pojawiający się REV DIVER S może być sygnałem do zajęcia pozycji krótkiej. :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 15:08 przez cugan, łącznie zmieniany 2 razy.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Dzięki cugan za info. Z tym, że mówiąc szczerze olałem wykresy czasowe i przeniosłem się na range bary. A do tego najlepszy jest Ninja Trader.
Chociaż znalazłem też wskaźnik do range barów na MT4 (płatny co prawda, ale nie dużo) ale działa bardzo dobrze.

ODPOWIEDZ