webskitrader w realu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

irmentruda pisze:podziwiam spokoj i konsekwencje. jak to przeklada sie na Balance?
Ta metoda jest równie prosta co ciężka, bo jednak z założenia ma dać więcej transakcji stratnych niż zyskownych.

Na ten moment nie myślę o pieniądzach, tylko o trzymaniu się Planu. Co prawda to konto realne, ale suma jest na tyle mała, że wartościowo nie ma na co zwracać uwagi.

Na koniec roku liczy się dla mnie zwrot procentowy. Reszta zależy od wpłaconego kapitału początkowego. Oczekuję od 30% do 60% rocznego zwrotu z inwestycji. Do wszystkiego potrzeba cierpliwości.

Jak łatwo policzyć od 3000,- którymi teraz rządzę to będzie lekko powyżej 1000,- zysku, więc szału nie ma, ale liczy się % zwrotu, który już robi wrażenie.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

webskitrader pisze:W jednym z wątków, któryś z forumowiczów napisał, że:

"...POPULARNE METODY NIE DZIAŁAJĄ."

A czy nie jest tak, że te popularne sposoby gry są tak na prawdę popularne, bo wszyscy o nich wiedzą?
A tak na prawdę nie wiele osób stosuje? :

- bo brak konsekwencji, dyscypliny i samokontroli,
- bo metoda nie daje zarabiać od razu, tylko trzeba poczekać, a ludziom brakuje wytrwałości i cierpliwości,
- (w końcu przez stereotyp), bo tego przecież każdy używa, a skoro większość nie zarabia to na pewno metoda nie działa.

Jestem bardzo ciekawy co sądzicie na ten temat.
Zgadzacie się ze mną czy może macie inne spojrzenie na sytuację?
Będzie mi miło jeśli podejmiecie wątek.
Napisałem tak bo przebadałem statystycznie wiele metod które są stosowane przez traderów i po prostu nie dają określonej skuteczności. Dla mnie dyscyplina, wytrwałość, cierpliwość, nie sprawi że nagle coś zacznie działać. Cudów nie ma. Tak samo nie działa wszystko co jest niezgodne z trendem.
Dla mnie trendy które stara się złapać większość ludzi to przeciw faza oczekiwań tłumu, duże impulsowe świece w 90% przypadków są robione na stop-lossach słabych graczy (w tym są też banki) bądź na danych makro.

jackub

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Dla mnie skuteczność 25% czy 40% jest trudna do zaakceptowania. Bo skuteczność mamy wtedy kiedy wynosi powyżej 50%, wszystko poniżej jest nawet z semantycznego powodu nieskutecznością. Bo piesałem to kilka razy 30% skteczności jest logicznie rzecz biorąc 70% nieskuteczności.
systemy o skureczności 30% są źródłem podwyższonego stresu z powodu możliwych kolejnych jednych po drugich stratnych trejdach. 7 stratnych pod rząd nie jest niczym nadzywczajnym a w zbiorze 50 trejdów szansa na uzyskanie 11 stratnych trejdów pod rząd wynosi ponad 80%. Jest to dla mnie psychicznie nie do udźwignięcia. Myśłę że dla wielu innych osób również.

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

fx-emery92,

Dziękuję Masz rację, że dyscyplina, wytrwałość i cierpliwość nie sprawią nagle, że coś zacznie działać. Jednak, jeżeli postępujemy zgodnie ze sztuką, czyli cały trading zaczynamy od stworzenia Planu na kartce, to te cechy umożliwiają trzymanie się tego Planu.
Z założenia Plan ma być przetestowany na danych historycznych przed użyciem go na realu.
A zatem:

- Tworzymy Plan,
-Testujemy na danych historycznych,
- Jeżeli wyniki są zadowalające to wprowadzamy go na demo,
- Jeżeli też jest ok, to zaczynamy działać na rachunku rzeczywistym i tutaj trzeba mieć już te cechy, bo inaczej ciężko będzie trzymać się Planu i czas poświęcony na jego tworzenie i testowanie będzie straconym.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

jackub

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: jackub »

webskitrader pisze:fx-emery92,

A zatem:

- Tworzymy Plan,
-Testujemy na danych historycznych,
- Jeżeli wyniki są zadowalające to wprowadzamy go na demo,
- Jeżeli też jest ok, to zaczynamy działać na rachunku rzeczywistym i tutaj trzeba mieć już te cechy, bo inaczej ciężko będzie trzymać się Planu i czas poświęcony na jego tworzenie i testowanie będzie straconym.
I może wyjdzie a może nie wyjdzie... statystyka niczego nie gwarantuje. Rynek nie gwarantuje niczego, wyniki rok do roku nie są powtarzalne... możesz mieś co najwyżej nadzieję że ci się uda .... bo rynek jest ten sam ale nie taki sam i nie jest zalezny wyłącznie od uczestników gry

Nie twierdzę że nie nalezy tak robić jak opisujesz, tylko lekko irytuje mnie twoja pewność otrzymania pozytywnego rezultatu stosując taki scenariusz
sam przebadałem formację engulfing i pin bar ( to to samo) na przestrzeni kilku lat i każdego roku było zupełnie inaczej, jaką więc te wyniki mają wartość? w ogóle nie bierzesz pod uwagę takie go coś jak FART lub jego brak?
Ogólnie im przepowiednie (analiza) obejmuje dłuższy okres czasu tym mniejsze ma prawdopodobieństwo jej sprawdzalności ...

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

jackub,

Każdy Trader musi dostosować sposób handlowania do swoich upodobań i charakteru. Wiadomo, że to Plan ma być dostosowany do Tradera, a nie Trader do Planu.
Na skuteczności 25%-30% jak najbardziej można zarabiać. Podstawą w takim działaniu są stałe, żelazne zasady zarządzania kapitałem. Dlatego to działa. Udowodnią to wyniki mojego tradingu. Będą w grudniu tego roku. Gram metodą podążania za trendem, która z założenia ma więcej strat niż zysków.

Napisałeś, że "...30% skuteczności to 70% nieskuteczności." Logicznie tak, ale co jest ważniejsze w tym biznesie?

Żeby mieć rację? Czy żeby zarabiać? To jest mój trik psychologiczny, który na mnie działa. Dlatego stosuję tą metodę.
Taka metoda jest dla mnie do ogarnięcia, bo mi dochodzi jeszcze dostosowanie godzin tradingu do pracy zawodowej.
Przede wszystkim ze względu na ten fakt nie bardzo mam wybór. Przed monitorem nie spędzam dziennie więcej niż kilka minut. Mój trading to przede wszystkim pomysły i ich testy.

Masz rację, że nie każda metoda jest dla wszystkich. Ale jest 1000 sposobów zarabiania na spekulacji, dlatego każdy znajdzie metodę dla siebie.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

jackub pisze:... lekko irytuje mnie twoja pewność otrzymania pozytywnego rezultatu stosując taki scenariusz
sam przebadałem formację engulfing i pin bar ( to to samo) na przestrzeni kilku lat i każdego roku było zupełnie inaczej, jaką więc te wyniki mają wartość? w ogóle nie bierzesz pod uwagę takie go coś jak FART lub jego brak?
Ogólnie im przepowiednie (analiza) obejmuje dłuższy okres czasu tym mniejsze ma prawdopodobieństwo jej sprawdzalności ...
Jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Nie jest powiedziane, że będzie zysk, ale dane historyczne to jedyny aspekt na jakim Trader może oprzeć swoje działania.
Osobiście uważam też, że każdy Trader powinien mieć wiarę w to że się uda. Podejście typu: "no dobra pogram, ale i tak wiem, że nie wyjdzie" jest dla mnie bez sensu. Osobiście jestem optymistą i tak podchodzę do swoich działań. Trading to ciężki biznes i gdy nie podchodziłbym do niego z uśmiechem, to już dawno bym go zarzucił.

Fart lub jego brak od nas nie zależy, więc nie martwię się o to. Jest wiele innych spraw do ogarnięcia.

W końcu nikt by tutaj nie przychodził, gdyby nie miał nadziei, że dowie się czego co mu pomoże.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Dzisiaj ryneczki pokazały, że są nieprzewidywalne. Ale na szczęście mój Plan przewiduje i taką ewentualność.
2017_04_24 transakcja GOLD.png
2017_04_24 transakcja US500.png
2017_04_24 transakcja USDJPY.png
We wszystkich powyższych przypadkach rynek otworzył się luką i powystawiane zlecenia oczekujące zostały zrealizowane dużo poza poziomami początkowymi. Gold zamknął się na SL, natomiast S&P500 i JPY zamknąłem z ręki.
Wszystko zgodnie z Planem, ponieważ zapisałem w nim założenie, że mogę zamknąć transakcję ręcznie gdy tylko stanie się coś nie przewidzianego. To zdecydowanie byłą taka sytuacja.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

siema, Jaką skuteczność ma takie zagrywanie?

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

fx-emery92 pisze:siema, Jaką skuteczność ma takie zagrywanie?
Po 8 miesiącach gry tym systemem, profit factor = 1,48, czyli średnio jedna na dwie transakcje była zyskowna.
Natomiast średni wynik metod podążania za trendem to 1 transakcja zyskowna na 3 albo 4 stratne.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

ODPOWIEDZ