Vipro Markets - STP/ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
16
59%
Poza paroma minusami są ok
4
15%
Przeciętny
1
4%
Mają wiele wad
1
4%
Stanowczo odradzam:
5
19%
 
Liczba głosów: 27

tomekk506
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2015, 18:36

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: tomekk506 »

Cześć,

Dzięki za odpowiedź. No właśnie tu jest pies pogrzebany, że nic innego się nie zmieniło. Mam otwarte tyle samo wykresów, i takie same wskaźniki, EA od kilku miesięcy. To samo łącze internetowe (stałe, szybkie), komputer też ten sam, z resztą potwierdzałem to na dwóch różnych komputerach.

Tak jak pisałem - problem pojawił się kilkukrotnie w przeciągu ostatnich dwóch tygodni ale tylko w czasie publikacji danych. Pech akurat chciał, że głównie te momenty mnie interesują - taka strategia.
Jeśli problem będzie się powtarzał, to po prostu zmienię brokera. Choć nie ukrywam, że z żalem, bo do tej pory Vipro miało u mnie 10/10.

Co do przejęcia przez Tickmill, też nie sądzę, żeby zmieniły się serwery i żeby to miało mieć jakiś wpływ. Bardziej wydaje mi się, że zmianie mogli ulec dostawcy płynności, bo to tej tak jakby brakuje w okresie bardzo dużej chwilowej zmienności.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

tomekk506 pisze: Co do przejęcia przez Tickmill, też nie sądzę, żeby zmieniły się serwery i żeby to miało mieć jakiś wpływ. Bardziej wydaje mi się, że zmianie mogli ulec dostawcy płynności, bo to tej tak jakby brakuje w okresie bardzo dużej chwilowej zmienności.
Jeśli ktoś jeszcze gra tu na danych to fajnie jakby się wypowiedział. Ja jednak obserwowałem ostatnio wykresy w Vipro i nic niepokojącego nie zauważyłem...

Mimo wszystko, spróbuj poświęcić 1-2 publikacje i sprawdź czy na czystym profilu (lub osobnym komputerze obok), bez żadnych EA i dziesiątek wykresów, sytuacja będzie wyglądać tak samo - to rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości ;).

Metoda porównawcza zawsze zdaje egzamin ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

tomekk506 pisze:Od kilku pojawiają się problemy z Vipro w trakcie danych - wykres staje np na minutę, w efekcie czego pojawiają się luki. W konsekwencji uniemożliwia to faktyczny trading w trakcie zwiększonej zmienności.
Może być tak jak napisał Raposo, że masz jakiś mocno obciążający wskaźnik i otworzonych jednocześnie zbyt wiele wykresów. Z własnego doświadczenia wiem, że więcej niż 12 wykresów może powodować problem.

Z drugiej jednak strony problem może leżeć po stronie brokera.
Obecnie korzystam z MT4 w TMS i od ponad pół roku obserwuję zwiechy na danych. Ostatnio jest coraz gorzej, bo zwiecha może trwać i pół godziny. Sprawdzałem to na dwóch różnych laptopach i dwóch różnych źródlach internetu. Co ciekawe na tym samym lapku odpalam MT4 XTB i tam mam te same wykresy i wskaźniki i wszystko działa. Czasami w XTB zacina się na 20-30 sekund przy istotnych danych. Niedawno wykres w TMS zwiesił mi się na prawie godzinę. W tym samym czasie w XTB wykres zacinał się na kilkanaście sekund. Najgorsze jest to, iż w TMS ostatnio zaczynają mi się zacinać notowania i wykresy w telefonie z Androidem. Chyba najwyższy czas zmienić brokera.
Podobnie kiedyś miałem w HFT. Wtedy Raposo i ludzie z HFT sugerowali, że problem jest po mojej stronie. Po kilku telefonicznych interwencjach i kilku tygodniach problem nagle minął, bez żadnych zmian z mojej strony.
Wg. mnie to nie jest problem z płynnościa, tylko problem z serwerami w siedzibie brokera. Przy zwiększonej zmienności serwery nie wyrabiają z wymianą danych w obie strony i zaliczają zwiechę.
Sprawdź na różnych kompach i z różnym netem i jeśli problem istnieje to dzwoń do brokera i zgłaszaj problem. Możesz też sprawdzić jak zachowują się w tym samym czasie notowania u innego brokera. Jeśli będą się tak samo na tak długo zwieszać to może i problem jest u Ciebie.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

arnie600
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 09 gru 2011, 07:34

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: arnie600 »

do mt4 jest bardzo duzo wtyczek ktorych uzywaja lipni brokerzy, wiedza kto zarabia, gdzie ma stopy, jak gra i jak trzeba go zniechecic zarabiac wtedy ich uzywaja. zarabiajcy klient to problem szczegolnie jak gra na danych, wtedy szybciej musza sie zabezpieczyc na rynku na szbkim rynku jest problem bo plynnosc spada i malo czasu, akurat u vipro u mnie jak uzywalem wszystko bylo ok, mialem problemy tu u polskich wynalazkow.

peterd12
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 17 paź 2014, 18:51

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: peterd12 »

Wygląda na to, że od dzisiaj Vipro Markets po raz kolejny zmienia spread. Ciekawe jak taka zmiana przełoży się na warunki handlowe w trakcie danych ( na daxie obecnie spread wynosi od 0,3 do 3 pkt, przy czym najczęściej jest 0,7 pkt).

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

pytanie o swap bo nie bardzo rozumiem

potrójna stawka naliczana jest w poniedziałek ?? w Sensie z poniedziałku na wtorek ??
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

PipsKong pisze:pytanie o swap bo nie bardzo rozumiem

potrójna stawka naliczana jest w poniedziałek ?? w Sensie z poniedziałku na wtorek ??
Raczej w środę, czyli ze środy na czwartek ;). Takie info możesz sprawdzić na platformie w informacjach o instrumencie -> jak w załączniku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

na stronie piszą że w poniedziałek ;]
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

PipsKong pisze:na stronie piszą że w poniedziałek ;]
W poniedziałek (D+2), czyli na nasze w środę :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

raposo pisze:
PipsKong pisze:na stronie piszą że w poniedziałek ;]
W poniedziałek (D+2), czyli na nasze w środę :)
To ja to odczytałem że w poniedziałek swap w wysokości D + 2 :P

BTW czy znasz datę wprowadzenia w Dukassie BTC ???
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

ODPOWIEDZ