Najlepsze strategie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
profession
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 19 mar 2008, 08:44

Nieprzeczytany post autor: profession »

kor4x pisze:hard jakis ... to az takie masz zdanie o czlonkach tego forum .. niezle
Dziwie się, że Ty masz inne(Wyjaśnienie na końcu) :) Oczywiście wszystkich tu szanuje, i bardzo lubię to forum, wiele się z niego nauczyłem, jednak większość osób tutaj nie cechuje profesjonalne podejście do inwestowania. Zobacz na zagraniczne fora a powinieneś stwierdzić to samo.

Nie o tym jednak chcemy mówić, miało być o najlepszych systemach :P

Jeśli ktoś opiera się na czymś niekonkretnym jest według mnie spekulantem. Jeśli opiera się na analizie technicznej, lub jakichkolwiek innych obiektywnych przesłankach może nazywać się inwestorem.

Jeśli opierasz się na szczęściu to grasz jak w kasynie, oczywiście są osoby które zarabiają bardzo długo. Np systemy martingale, gridy itp. Jednak jest jedna rzecz która jest pewna. Przegrana - prędzej lub później. Dlaczego? Ponieważ nie ma obiektywnych podstaw do otwierania pozycji w danym kierunku.

Jeśli ktoś chce nadal wierzyć, że się szybko dorobi to niech tak będzie nikt nie zmieni jego podejścia. I ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać, wypowiadam tylko swoje zdanie które uważam za warte wysłuchania. Może kiedyś przyznacie mi racje. Ja myślę o inwestowaniu jako pracy na całe życie dlatego szukam rozwiązań które dają zarobić przez długi czas. (Nie znaczy to, że chcę rezygnować z dużych zarobków)

kor4x pisze:Zalozmy, ze mam szczescie ... i mam to szczescie przez powiedzmy 50 dni z kolei, czy to wciaz szczescie czy juz doswiadczenie?
Szczęście możesz mieć nawet przez kilka lat. Jeśli nie opierasz się na czymś co ma sens, prędzej czy później stracisz wszystko.

p.s. Jeśli chcecie odpowiedzcie sobie na proste pytania: Czy naprawdę masz jakiekolwiek system? Czy się go trzymasz w każdym wejściu w 100% czy analizujesz codziennie swoje transakcje? itp (dość życia w kłamstwie odpowiedzcie sobie na to :P)

Wyjaśnienie: Jeśli chodzi o te jakieś fantastyczne statystyki(95 % traci), to nie trzeba ich nawet w jakiś sposób przeprowadzać, wystarczy zobaczyć ilu osobom chce się coś zrobić z własnej woli ponad przeciętną, ilu osobom chce się pracować bez przymusu? I to odpowiedź ile osób jest naprawdę zaangażowanych w forex a ile tylko ślizga się po jego powierzchni grając sobie. i tracąc kasę. Ale tak jest w każdej dziedzinie życia, na uczelni, w szkole, w pracy itp. :) "Jedni myślą, inni myślą, że myślą, a jeszcze inni woleli by umrzeć niż myśleć"

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

Dziwie się, że Ty masz inne Oczywiście wszystkich tu szanuje, i bardzo lubię to forum, wiele się z niego nauczyłem, jednak większość osób tutaj nie cechuje profesjonalne podejście do inwestowania. Zobacz na zagraniczne fora a powinieneś stwierdzić to samo.
Nie uwazam, zeby nasze polskie fora ani traderzy byli gorsi od zagranicznych. Prowadze wedlug mnie najlepsze forum o harmonicznosci: http://tradingarsenal.com (wciaz nabiera wiatru w zagle)
a forex nawigator mysle, ze niejednemu polskiemu traderowi pomogl w drodze do sukcesu. Doceniajmy co nasze.
Ktore zagraniczne fora uwazasz za lepsze od polskich? Daj ze 2 przyklady tych "profesjonalne podejscie do inwestowania". Powaznie, moze cos ominalem.

Jeśli ktoś opiera się na czymś niekonkretnym jest według mnie spekulantem. Jeśli opiera się na analizie technicznej, lub jakichkolwiek innych obiektywnych przesłankach może nazywać się inwestorem.

od inwestowania jest gielda. na forex jestesmy spekulantami.
Jeśli opierasz się na szczęściu to grasz jak w kasynie, oczywiście są osoby które zarabiają bardzo długo. Np systemy martingale, gridy itp. Jednak jest jedna rzecz która jest pewna. Przegrana - prędzej lub później. Dlaczego? Ponieważ nie ma obiektywnych podstaw do otwierania pozycji w danym kierunku.
tez tak przez dlugi czas myslalem.

Jeśli ktoś chce nadal wierzyć, że się szybko dorobi to niech tak będzie nikt nie zmieni jego podejścia. I ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać, wypowiadam tylko swoje zdanie które uważam za warte wysłuchania. Może kiedyś przyznacie mi racje. Ja myślę o inwestowaniu jako pracy na całe życie dlatego szukam rozwiązań które dają zarobić przez długi czas. (Nie znaczy to, że chcę rezygnować z dużych zarobków)
zgadzam sie calkowicie. Na hobby sie wydaje kase, By ja zarobic trzeba ciezkiej pracy. Na kazdym forum pojawi sie kazdego dnia dziesiatki osob ktore szukaja szybkiego zarobku i lekkiej pracy. Reklamy mamia. Wiekszosc traci. I odchodzi.

Mysle, ze 99% ludzi na rynkach nie ma czysto mechanicznego systemu. A nawet Ci co maja to go nie przestrzegaja. Tu twi problem z tradingiem. Powiem ci jak zarabiac a i tak wrocisz do domu i bedziesz modyfikowal i "usprawnial".

wedlug mnie by zarabiac na rynkach nie konieczny jest czysto mechaniczny system. Mechaniczny system ma lepsze i gorsze lata. Nawet jesli cos dziala przez 3 lata, przetestowane, etc, to jak trafisz na 4ty rok gdzie system bedzie radzil sobie gorzej to jak zniesie to psycha.

Mniej ksiazek wiecej upraszczania, sugeruje. Wiekszosc z nas ma grala w reku, tylko nie wie ze go ma i szuka dalej. Szukamy, szukamy, bo nie wierzymy ze trading koniec koncow jest prosty. Szukamy skomplikowanego rozwiazania, wskaznikow, regul matematycznych. Nie uwazam, ze sukces na rynkach musi tak wygladac.

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Nieprzeczytany post autor: brother »

kor4x pisze:a forex nawigator mysle, ze niejednemu polskiemu traderowi pomogl w drodze do sukcesu. Doceniajmy co nasze.
Problem jest taki, że na forach o pewnych kwestiach się nie pisze, nikt nie będzie pisał o czymś co odkrył po długim czasie poszukiwań, a zaraz się znajdzie ktoś kto zacznie z tego szkolić albo sprzedawać jako system. Myślę,że dawka wiedzy u niejednego użytkownika forum jest potężna, ale cwaniactwo innych uniemożliwia pisanie o pewnych kwestiach, które decydują o dochodowości w tym biznesie. Wiem z doświadczenia, że ludzie sami bez proszenia napiszą na PW i pomogą, ale na ogólnym o tych rzeczach się nie mówi z powodów, które opisałem powyżej.
Certyfikaty i Zaświadczenia Potwierdzam rzetelność szkolenia każdy poziom. Dołącz do nas zostań autoryzowanym szkoleniowcem na terenie EU szczegóły na stronie http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

@brother: dobra uwaga.

Awatar użytkownika
profession
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 19 mar 2008, 08:44

Nieprzeczytany post autor: profession »

kor4x pisze:Nie uwazam, zeby nasze polskie fora ani traderzy byli gorsi od zagranicznych. Prowadze wedlug mnie najlepsze forum o harmonicznosci: http://tradingarsenal.com (wciaz nabiera wiatru w zagle)
a forex nawigator mysle, ze niejednemu polskiemu traderowi pomogl w drodze do sukcesu. Doceniajmy co nasze.
Ktore zagraniczne fora uwazasz za lepsze od polskich? Daj ze 2 przyklady tych "profesjonalne podejscie do inwestowania". Powaznie, moze cos ominalem.
Na całym świecie jest taka tendencja, że najwięcej informacji z danej dziedziny można znaleźć własnie w języku angielskim i podobnie jest z forexem i giełdą. To po prostu taki trend. Większość ludzi zna angielski.
Nie będę pisał o konkretnych forach aby nie robić reklamy ale ja znam przynajmniej 3(powszechnie znane) gdzie w odpowiednich działach można znaleźć o wiele więcej informacji (wskaźników, systemów,książek itp) niż na naszym forum.

Może powiesz mi, że nie jestem patriotom. Ale patriotyzm to uznawanie prawdziwego oblicza jego wad i zalet. Więc ja jestem patriotą który przyznaje, że pod tym kątem jesteśmy słabi.

O spadku wartości merytorycznej rozmawiałem nawet z jednym z adminów i On także nie ukrywał tego więc nie wydaje mi się abym tylko ja to zauważał. Coraz więcej tematów i off-topów a coraz mniej wiedzy dotyczącej rynku. Tak jak już kiedyś pisałem łatwo dyskutować i debatować o głupotach trudniej o konkretach.

Masz swoje podejście i jeśli działa to gratulacje i trzymaj się tego. Naprawdę mówię to bez podtekstów.
kor4x pisze:Mniej ksiazek wiecej upraszczania
Ja staram się (nie wiem na ile mi to wychodzi) patrzeć ma rynek trochę szerzej i cały czas się rozwijać. Czytać dużo książek wbrew twojej radzie :wink: bo tylko wiedza (nawet ta teoretyczna) może dać mi przewagę nad innymi. Od zawsze wiedza była wartością i jest i dla mnie. Mogę mieć inne podejście bo od wielu lat inwestuje także na GPW.


brother pisze:Problem jest taki, że na forach o pewnych kwestiach się nie pisze, nikt nie będzie pisał o czymś co odkrył po długim czasie poszukiwań, a zaraz się znajdzie ktoś kto zacznie z tego szkolić albo sprzedawać jako system.
Zgadzam się z Tobą, ale jednak jest to trochę przesadzone. Zobacz jak fenomenalnie działają np wsparcia i opory i inne elementy AT. A i tak ludzie z nich nie korzystają, dlaczego? Większość ludzi wie, że palenie szkodzi, że ćwiczenia fizyczne są zdrowe na serce i kręgosłup. Dlaczego tego nie robią? Dlaczego cały czas mamy problemy z tym samym w naszych społeczeństwach? Odpowiedź jest prosta - ludzie nie myślą lub są głupi(w statystycznej większości). Nie mówię tego by obrażać ile razy każdy z nas i ja sam myśle sobie "jaki ja byłem głupi że to zrobiłem..."

Jest jeszcze drugie spojrzenie. Czy twórca AT nie bał się, że jego spostrzeżenia przestaną działać gdy powie o nich innym? Przecież większość zna AT i ona działa. Nie, bo to samo spełniająca się przepowiednia :) Przyczyna wzmacnia skutek :)

Ja też nie zawsze dziele się tym co odkryłem ale to nie dlatego, że się boje się, że przestanie działać, ale dlatego, że to żadne tajemnice i każdy kto poświęci trochę czasu może to sam odkryć. Dlatego tylko daje wam taką mini radę w przeglądaniu zagranicznych forów :) bo tak jest więcej wiedzy niż u nas.

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

@profession: czy moglbys napisac cos o systemie ktory stosujesz?

Awatar użytkownika
profession
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 19 mar 2008, 08:44

Nieprzeczytany post autor: profession »

profession pisze:Ja też nie zawsze dziele się tym co odkryłem ale to nie dlatego, że się boje się, że przestanie działać, ale dlatego, że to żadne tajemnice i każdy kto poświęci trochę czasu może to sam odkryć. Dlatego tylko daje wam taką mini radę w przeglądaniu zagranicznych forów bo tak jest więcej wiedzy niż u nas.
Przez wzgląd na poświęcony czas nie, ale może kiedyś założę swój wątek :lol:
Austryjacka Szkoła Ekonomii jest sednem.

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Nieprzeczytany post autor: brother »

profession pisze: Zgadzam się z Tobą, ale jednak jest to trochę przesadzone. Zobacz jak fenomenalnie działają np wsparcia i opory i inne elementy AT. A i tak ludzie z nich nie korzystają, dlaczego?
Ale to jedynie część, same wsparcia i opory nic nie znaczą dopóki nie zobaczymy tego na historii, jest jeszcze czynnik, który musi to jakoś filtrować i pokazywać, który opór czy wsparcie zadziała i coś co da sygnał, że odbijemy się od oporu i znów polecimy do wsparcia. Przez kilka miesięcy tak grałem, ustawiałem SL i ryzyk fizyk, ale sobie odpuściłem. Często czytam ff, ale tam też pisze się to samo, nie ma konkretów.
Profession szczerze mówiąc już się pogubiłem bo myślałem, że chodzi ci o to, że wszyscy grają na farta i nie ma skutecznego systemu, a piszesz o fenomenalnym działaniu SR :?
Certyfikaty i Zaświadczenia Potwierdzam rzetelność szkolenia każdy poziom. Dołącz do nas zostań autoryzowanym szkoleniowcem na terenie EU szczegóły na stronie http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

a moze choc +- jakiego typu to system?

Awatar użytkownika
profession
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 19 mar 2008, 08:44

Nieprzeczytany post autor: profession »

brother pisze:Profession szczerze mówiąc już się pogubiłem bo myślałem, że chodzi ci o to, że wszyscy grają na farta i nie ma skutecznego systemu, a piszesz o fenomenalnym działaniu SR
Uważam, że są ludzie którzy grają "na farta" i jest to większość - przekazuje wam moje zdanie na ten temat, że to nie ma żadnego sensu. Szczególnie jeśli ktoś chce się tym zajmować bardzo długo. Jest temat o systemach więc chce wam przekazać, że systemy nieobiektywne nie mają podstaw działania w długim czasie.

A podałem przykład SR czy czegokolwiek z Analizy technicznej po to by zbić nietrafny argument, że jak każdy pozna system to on przestaje działać. Bo to nie prawda. Może zacząć działać wiele lepiej.

Nie w chodzę w kwestie SR bo to długi temat wszytko zależy od ilości sygnałów które chcesz brać TF itp. To tylko przykład. Równie dobrze mógłbym podać linie trendu.

Mogę wam powiedzieć, że korzystam z 3 systemów i każdy z nich działa w oparciu o inne ramy czasowe (inny czas trzymania pozycji). Korzystam z trendów krótkoterminowych i długoterminowych i ich korekt do zawierania pozycji. Opieram się na modyfikowanych wersjach popularnych wskaźników opierających się na prawach popytu i podaży które rządzą tym rynkiem. Jednak najważniejsze jest to, że systemy są skuteczne na kilka lat wstecz z małym rozrzutem a ich sygnały są w pełni obiektywne (jak to nazywacie automatyczne). Tak naprawde niewiele to mówi, ale najważniejsze zdanie zaznaczam pogrubioną czcionką. Jeśli ktoś tworzy system to na to moim zdaniem powinien zwrócić uwagę.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2012, 16:19 przez profession, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ