Najlepsze strategie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Nieprzeczytany post autor: brother »

kor4x pisze:Nie lubie tez "systemow" ktore ignoruja czas. Cena + czas idzie dla mnie w parze.
kor4x chodzi ci o czas otwarcia zamknięcia poszczególnych rynków czy w innym sensie?
Certyfikaty i Zaświadczenia Potwierdzam rzetelność szkolenia każdy poziom. Dołącz do nas zostań autoryzowanym szkoleniowcem na terenie EU szczegóły na stronie http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

cena i czas na wykresie, czas mierzony w swieczkach.

Awatar użytkownika
profession
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 19 mar 2008, 08:44

Nieprzeczytany post autor: profession »

Jak dla mnie konkluzja jest prosta nikt nie potrafi wskazać skutecznych systemów które mógłbym przetestować :)
Austryjacka Szkoła Ekonomii jest sednem.

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

1. watpie, ze ktokolwiek da ci dzialajacy system ot tak.
2. watpie, ze podejscie czysto systemowe pobije doswiadczenie tradera.
3. doswiadczenia tradera nie przekaze sie w paru linijkach tresci.

ja tam znalazlem grala w harmonikach, i jakos nie wyobrazam sobie jak mialbys (lub ktokolwiek inny) moj styl gry przetestowac :-)

Awatar użytkownika
profession
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 19 mar 2008, 08:44

Nieprzeczytany post autor: profession »

Bardzo chciałbym wam kiedyś pokazać moje podeście do tematu. Jednak zaznaczam nie mam zamiaru pokazywać żadnych systemów. Może po prostu kiedyś napisze jakiś swój temat o moim stylu inwestycji.

Dlatego piszę o tym by ktoś przesłał systemy którymi inwestujecie, bo wciąż sądzę, że mało kto tutaj zarabia :) a nawet nikt :P

Za każdym razem podejmując decyzje opierasz się na jakiś przesłankach. Sygnały do otwarcia pozycji mogą być różne. Jednak pozostaje zawsze pytanie czy sygnał występuje (otwieram pozycje) czy nie występuje (czekam, nic nie otwieram). Jeśli twoje przesłanki należą do obiektywnych (każdy jest w stanie je zobaczyć). Jeśli wynikają z doświadczenia to dobrze - są to np formacje trudne do zauważenia na początku ale wraz z doświadczeniem dostrzegasz je dużo sprawniej. Jednak nadal są to powody obiektywne. Ktoś z takim doświadczeniem jak ty może je wyrysować w tych samych miejscach.

Jeśli już wiesz kiedy następuje twój sygnał możesz przetestować te sygnały badając wykres wstecz. Dzięki temu zdobędziesz informacje o skuteczności systemu i optymalnych parametrach SL TP itp.

To jest podstawa do jakiegokolwiek systemu.

Jeśli więc nie opierasz się na jasnych przesłankach to polegasz na szczęściu i jest to gra (jak w ruletkę w kasynie internetowym. Nie ma żadnych podstaw by twierdzić, że po 5 czerwonych z dużym prawdopodobieństwem wypadnie czarne.) A my cały czas szukamy tych twierdzeń które mają jakieś podstawy.

To tak w ogromnym skrócie. Zainteresowanym tym sposobem rozumowania polecam książkę "Giełda, wolność pieniądze - poradnik spekulanta". Serdecznie polecam.

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

Bardzo chciałbym wam kiedyś pokazać moje podeście do tematu. Jednak zaznaczam nie mam zamiaru pokazywać żadnych systemów. Może po prostu kiedyś napisze jakiś swój temat o moim stylu inwestycji.
ej, to wez napisz...
Dlatego piszę o tym by ktoś przesłał systemy którymi inwestujecie, bo wciąż sądzę, że mało kto tutaj zarabia a nawet nikt
hard jakis ... to az takie masz zdanie o czlonkach tego forum :) .. niezle
optymalnych parametrach SL TP itp.
nie wierze w cos takiego

rozumiem twoje podejscie do: obiektywne zasady versus gra na czuja. Moje zdanie jest tu jednak takie, ze wcale pelna, obiektywna specyfikacja systemu nie dziala na FX lepiej od "gry na czuja". Zalozmy, ze mam szczescie ... i mam to szczescie przez powiedzmy 50 dni z kolei, czy to wciaz szczescie czy juz doswiadczenie?

... w kazdym razie ja glosuje na harmonicznosc/geometrie rynku :-)

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Nieprzeczytany post autor: brother »

kor4x pisze: Moje zdanie jest tu jednak takie, ze wcale pelna, obiektywna specyfikacja systemu nie dziala na FX lepiej od "gry na czuja"
Moim zdaniem gra na "czuja" nie jest dobrym sposobem na regularne zarabianie, wtedy musisz polegać często na "szczęściu", a jak masz z tego żyć to cały czas zastanawiasz się czy coś dzisiaj "trafisz". Mając system o którym pisze profession wiesz, że dostajesz sygnał, który w powiedzmy w 70-80% pokazuje właściwy kierunek, wtedy gra zamienia się w prawdziwy handel, a nie jest hazardem. Kierunkiem do którego trzeba zmierzać jest zrozumienie mechaniki rynku, ale nie tej opisanej na stronach typu Sam Seiden, bo tam nie ma sygnałów tylko jest gra uznaniowa 50 na 50. Trzeba wiedzieć dlaczego rynek robi to co robi i na podstawie tej wiedzy szukać sygnałów i układać swój system.
Certyfikaty i Zaświadczenia Potwierdzam rzetelność szkolenia każdy poziom. Dołącz do nas zostań autoryzowanym szkoleniowcem na terenie EU szczegóły na stronie http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

Moim zdaniem gra na "czuja" nie jest dobrym sposobem na regularne zarabianie, wtedy musisz polegać często na "szczęściu", a jak masz z tego żyć to cały czas zastanawiasz się czy coś dzisiaj "trafisz". Mając system o którym pisze profession wiesz, że dostajesz sygnał, który w powiedzmy w 70-80% pokazuje właściwy kierunek, wtedy gra zamienia się w prawdziwy handel, a nie jest hazardem.
zgadam sie, tak tez mozna: sygnal, wejscie, SL lub TP i znow czekanie na kolejny sygnal. Jest to dosc wygodne, poznaje sie dokladnie specyfikacje swojego systemu i mozna "bezpiecznie" zwiekszac wielkosc pozycji do wielkosci konta. Tak uzywam Gartleya na przyklad. Jasno okreslone wejscie, SL, choc wciaz TP "na czuja" w zaleznosci od sytuacji na rynku i kondycji psychicznej.

ale z czasem (przynajmniej ja tak mam) system sie upraszcza, ilosc warunkow ktore sie sprawdza maleje i handel staje sie bardziej "na czuja"/"z doswiadczenia" niz systemowy. Nie znam osoby ktora dzien w dzien, przez dlugi okres, potwarza 100% mechaniczne wejscia, sprawdza te same warunki, etc, etc.

eh, mysle, ze mnostwo jest sposobow na zarabianie na rynku. Koniec koncow system czy czuj musi pasowac do psychy. Nawet najlepszy mechaniczny system w rekach roznych osob da rozne rezultaty.
zrozumienie mechaniki rynku
czy mozesz napisac jak Ty to rozumiesz...

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Nieprzeczytany post autor: brother »

kor4x pisze:czy mozesz napisac jak Ty to rozumiesz...
kiedyś pytałem tu http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=19160

Ujmując rzecz ogólnie chciałbym poznać "mechanikę" rozumianą z perspektywy "dużych graczy". Czym oni się kierują przy swoich decyzjach widząc dołki, górki, trendy, konsole w poszczególnych sesjach, co one oznaczają. Wszędzie czytam o SR,SD Liniach trendu,kanałach, ale tam nie ma nic poza tym, że jest szansa 50 na 50, że przebije albo nie i wpadłem na "ścianę" informacyjną. Być może szukam gralla, którego nie ma i wraz z doświadczeniem uznam, że będę zarabiał tylko na MM, ale na tym etapie szukam wyjaśnień dla procesów rynkowych bo to odciąży przynajmniej u mnie psychikę.
Certyfikaty i Zaświadczenia Potwierdzam rzetelność szkolenia każdy poziom. Dołącz do nas zostań autoryzowanym szkoleniowcem na terenie EU szczegóły na stronie http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

Im bardziej upraszczam tym lepsze rezultaty. To ze myslimy ze trading ma by skomplikowany to wina ksiazek i ludzi ktorzy biora kase ze szkolen.

znam roznych traderow z ca20 letnim doswiadczeniem:
1szy zapalony Elliottowiec, analizujacy zawsze co najmniej 3 skale czasowe i gdy kierunek ze wszystkich trzech jest ten sam i RR odpowiednie - handluje.
2gi - trader harmoniczny, z doswiadczeniem maklerskim w banku w UK, stale uklady z dobrym MM i jedzie tym od lat.
3. systemowiec, max uproszczenie tradingu, sprowadzenie do "biale i czarne", z dobrym MM

kazdy zarobi choc ich metody maja bardzo rozny poziom skomplikowania. Mysle, ze zaden z nich nie rozumie mechaniki duzych graczy. I wcale im nie jest to potrzebne.

Gral jest w psychice. ... ale nie od razu to zrozumialem, choc jest powtarzane jak mantra w roznych zrodlach.

ODPOWIEDZ