forex-inwestor.pl

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Tymek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 648
Rejestracja: 20 mar 2006, 13:39

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

Sprawa 4 - Tu na forum wypowiadał też się Tymek o tej strategii - po jego uwagach przeprowadziłem testy od na danych 2000 roku.
I jakie wyniki ?
Każdy chce mieć pieniądze, ale pieniądze nie zawsze chcą każdego ;)

wojtek_ea
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 04 sie 2010, 22:17

Nieprzeczytany post autor: wojtek_ea »

Wyniki jak najbardziej pozytywne. Dokonałem jednak kilku poprawek głównie dla dwu walut które miały za za gęstą siatkę.

Tymku - tak informacyjnie, miałem trochę innych zajęć i nie śledziłem forum przez ostatnie dwa tygodnie. Dopiero dziś doczytałem wątki na których się wypowiadasz.

Powiem krótko - z tego co napisałeś na wątku o Gralu wynika jednoznacznie, że prezentowany u mnie system pracuje dokładnie na tej samej zasadzie jak Twój pokazywany w stopce. Różnica to tylko więcej walut i może bardziej agresywne zestrojenie, ale zastosowane strategie są te same.

wojtek_ea
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 04 sie 2010, 22:17

Nieprzeczytany post autor: wojtek_ea »

Jak się okazuje myliłem się - system Tymka pracuje na innej zasadzie jak nasze - dopiero teraz doczytałem, że otwiera same longi i potem piramiduje wstecznie to co nie weszło jako TP. (U nas każdy może sprawdzić bo jest pełna historia otwarta, że jest inaczej) Teoretycznie powinno być OK, ale jak widać system się nie sprawdził.

Albo założenia były złe ? - raczej nie , ja podejrzewam, że to raczej wina otwarcia zbyt dużych pozycji w stosunku do posiadanego depozytu. Patrząc na daty i na to co się wtedy działo na rynku nie ma żadnych przesłanek by prawidłowo policzony system się posypał. Wygląda, że zadziałały dwa z siedmiu grzechów głównych jakie popełnia każdy nawet doświadczony Trader.

wojtek_ea
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 04 sie 2010, 22:17

Nieprzeczytany post autor: wojtek_ea »

Pragnę poinformować, że od poniedziałku na stronie rentasignal.com udostępniliśmy możliwość korzystania z naszego systemu.

Bezpośrednie linki:

GLS - GOLD http://www.rentasignal.com/signal/view/34649
GLS - USDJPY http://www.rentasignal.com/signal/view/34647
GLS - EURCHF http://www.rentasignal.com/signal/view/34646
GLS - EURUSD http://www.rentasignal.com/signal/view/34644
GLS - GBPUSD http://www.rentasignal.com/signal/view/34645
GLS - Other http://www.rentasignal.com/signal/view/34648

Pełne statystyki na MyFxBook dostępne na stronie WWW profilu użytkownika forum.

Pozdrawiam,
Wojtek

Awatar użytkownika
K.Czereśniak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 04 gru 2010, 08:42

Nieprzeczytany post autor: K.Czereśniak »

wojtek_ea pisze:
Żadna z prezentowanych strategi na danych historycznych nie miała obsunięcia większego jak 50% zalecanego początkowego kapitału i zalecanej wielości pozycji w ciągu całego okresu testu.
jak to ma siędo tego: http://www.myfxbook.com/pl/members/wojt ... ems/109841

wpłata 25000, strata 32000. To już jest chyba powyżej 100% kapitału początkowego.

Drugie pytanie, co ze statystykami z 1milion ?

pozdrawiam

wojtek_ea
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 04 sie 2010, 22:17

Nieprzeczytany post autor: wojtek_ea »

Witam

1. Pytanie o system 1 milion - jedną stronę wcześniej w tym wątku w poście z początku lipca jest info, że to była prezentacja testowa, która służyła do testowania połączeń

Był tam na MyFxBook od początku prezentacji tego systemu taki opis:

"Automatic system for forex investors with a deposit of $ 1,000,000. Account with an ECN broker. Hedging is required. Configurations designed to test the connection with other platforms. For example, Dukascopy, VT, Ninja etc. The aim is to test the efficiency of connections for different types of transactions and different platforms. To work on the Live account in FinFx.fi would need a slight change of system parameters to adjust it to spread from this broker. We test the connection bridge to the other brokers and therefore do not change anything. Why $ 1 million? In such a configuration the system operates in multiple currencies. In the case of high volatility in the market system can open up to 150 transactions."

Całość tego co prezentujemy jest projektem komercyjnym i musiałem wyłączyć ten system testowy bo powodował zamieszanie. Ponadto tak naprawdę skończyliśmy testowanie mostów z sukcesem zresztą.

2. Pytanie drugie - Tak masz rację - życie pokazało, że nie zawsze jest jak w testach i to założenie było zbyt optymistyczne. Obsunięcie o którym piszesz wynika w całości z CHF - czyli jest na skutek interwencji Banku Centralnego. Nie usuwam i nie interweniuje ręcznie bo "sciemy" nic nie załatwiają.

Muszę jednak przywołany do tablicy zrobić trochę PR.

System działa od listopada na real, a od maja pokazujemy go publicznie, bo budujemy sobie profolio dostawcy sygnałów (co jest drogą, która potrwa około roku) przez system kopiowania zleceń.

W tym czasie wprowadziliśmy kilkanaście zmian w strategiach na poszczególne waluty jak i module głównym, bo żadne testy nie zastąpią prawdziwego rynku.

Ostatnią z zmian wprowadzoną w zeszłym tygodniu jest właśnie system ochrony przed interwencjami Banku centralnego na danej walucie i osobne centralne zabezpieczenie - system wykrywania nienormalnego zachowania rynku na skutek Interwencji Banków Centralnych lub innych wydarzeń jak klęski żywiołowe itp. Takie sytuacje mogą zdarzyć się na każdej parze zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Ogólnie działa to tak, że na każdej parze z osobna można włączyć ręcznie opcje typu "Możliwa interwencja" z wybraniem jej kierunku. System wtedy zmienia dla tej pary sposób pracy dla otwartych pozycji w przeciwnym kierunku jak spodziewana interwencja oraz utrzymuje dodatkowo dynamicznie przesuwane zlecenia oczekujące w kierunku interwencji (oczywiście możliwe tylko u Brokera dopuszczającego z Hedge), lub działa tylko z pozycjami w kierunku interwencji jeśli Broker jest bez Hedge i jeszcze kilka innych małych "myków" związanych z takimi sytuacjami.

W największym skrócie "moduł centralny" działa tak, że w przypadku wykrycia niestandardowego zachowania rynku zmienia sposób pracy dla otwartych już pozycji oraz ogólnie wstrzymuje się z otwieraniem nowych do momentu ustabilizowania sytuacji. Algorytm "blokowy" jest znacznie bardziej skomplikowany od tego co piszę.

I jeszcze dwie informacje - odłączyłem system od wszystkich publicznych systemów kopiowania sygnałów poza RentaSignal i ZuluTrade.

RentaSignal to jedyny publiczny system kopiowania zleceń, który nie narzuca ograniczeń i kopiuje wszystko 1:1 przez co umożliwia użytkowanie i realizację bardzie skomplikowanych strategii.

Dla ZuluTrade przygotowaliśmy (jeszcze nie podłączona) osobną wersję omijająca narzucone ograniczenia za względu na potencjał reklamowy i być może faktyczny potencjał komercyjny, ale o tym się jeszcze nie przekonałem a Broker i system jest z Grecji więc nie wiadomo czy nie będzie tam jakiegoś zaćmienia słońca.

Mamy też moduł uprawiający Hedge u Brokerów w USA - czyli pracującą równolegle na dwu różnych kontach u jednego Brokera lub dwu kontach u różnych Brokerów. Na danej walucie u jednego tylko UP a u drugiego tylko Down + rotacja.

No i na koniec ciekawostka - w ciągu najbliższych kilku dni podłączymy (dla ateistów) do prezentacji na MyFxBook konta Live.

Dziękuje za zainteresowanie i Pozdrawiam

PS.
A, tak ogólnie to przyszło nam żyć w ciekawych czasach – nic nie jest już takie jak dawniej.

Forex z dziś to nie to samo co rok temu, co innego jak dwa lata temu i zupełnie co innego jak 3-5 lat temu, a Forex jutro będzie jeszcze inny.

Nie wiem jak się to wszystko skończy i czy Forex w obecnej formie przetrwa obecne zawirowania rynkowe. Ja w każdym razie prywatnie regularnie wycofuje co ugram.

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

mony1 pisze:Czy to jest gra do pierwszej większej wtopy czy coś z tego może być?

http://www.myfxbook.com/pl/members/wojt ... ems/109841
Śmieszna sprawa jak chwalicie się kontem DEMO, nie mówiąc już o tym że przetrzymujecie straty po kilka miesięcy..
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

wojtek_ea
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 04 sie 2010, 22:17

Nieprzeczytany post autor: wojtek_ea »

Tig3r - Witam

Może Kolega też się pochwali chociażby Demo, a może Real by podeprzeć swoje opinie jakimś wynikami ? i podbudować wiarygodność wypowiedzi krytykujących wszystko i wszystkich na wielu wątkach.

Kiedyś już napisałem i napisze jeszcze raz - pozycja stratna powstaje w momencie jej zamknięcia - do tego czasu jest to inwestycja.

Są różne strategie - przetrzymywanie pozycji nie jest niczym złym - rynek rządzi się określonymi prawami które warto poznać. Bezwarunkowe (automatyczne) zamykanie stratnych pozycji bez głębszej analizy czy i kiedy rynek może zawrócić i o ile i jak to wykorzystać jak widzę jest Koledze obce.

Ale jak napisałem na początku - proszę pokazać swoje wyniki a potem zabierać głos. Dokładnie to sama Kolega Tig3r pisze o szkoleniach - pokażcie wyniki - więc może zacząć od siebie ?

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

wojtek_ea pisze:Tig3r - Witam

Może Kolega też się pochwali chociażby Demo, a może Real by podeprzeć swoje opinie jakimś wynikami ? i podbudować wiarygodność wypowiedzi krytykujących wszystko i wszystkich na wielu wątkach.
Nie mam potrzeby nic nikomu udowadniać, nic nie sprzedaje w odróżnieniu o licznie tu zebranych..
wojtek_ea pisze:Kiedyś już napisałem i napisze jeszcze raz - pozycja stratna powstaje w momencie jej zamknięcia - do tego czasu jest to inwestycja.
Haha, Miałeś 10k, masz 5k ale nadal widzisz to jako 10k..
No ale nie będę polemizował na ten temat..
wojtek_ea pisze:Są różne strategie - przetrzymywanie pozycji nie jest niczym złym - rynek rządzi się określonymi prawami które warto poznać.
No tak - np SWAP. Nieprzyznawania się do porażki (straty) to pierwszy krok do bankructwa gdyż zakłada że ktoś inwestuje bez planu (co potwierdza brak SL i TP)..
wojtek_ea pisze:Ale jak napisałem na początku - proszę pokazać swoje wyniki a potem zabierać głos. Dokładnie to sama Kolega Tig3r pisze o szkoleniach - pokażcie wyniki - więc może zacząć od siebie ?
Jak kolega Tig3r już napisał - on niczego nie sprzedaje więc nie ma potrzeby obnażania się przed innymi.

Skoro coś sprzedajesz to wypadałoby to robić rzetelnie. A tu wyjeżdżasz z zachwytem pokazując konto demo. po prostu PORAŻKA - no ale to jest moja subiektywna opinia.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

wojtek_ea
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 04 sie 2010, 22:17

Nieprzeczytany post autor: wojtek_ea »

Drogi Tig3r

Coś tak oczywistego jak SWAP jest uwzględnione w naszym EA. Ma Kolega pełną historię na MyFxBook może sprawdzić.

SWAP to element Forexu taki sam jak spread, poślizgi itp - trzeba z tym żyć i pamiętać, że jest i uwzględnić w strategii.

A teraz trochę pyskówki w tym samym tonie jak pisze Kolega - może nawet dostanę bana i inne możliwości jakie ma MOD

Czym się różni Bóg od Administratora - Tym ze Bóg nie może wszystkiego, a Admin ....


Oczywiście, że Kolega nic nie sprzedaje. Wypowiada się Kolega jednak o postach innych i strategiach innych uczestników forum recenzując je.

Może warto potwierdzić swoje kompetencje w zakresie wiedzy o Forex wynikami ?.

Bez najmniejszej wątpliwości w zakresie dawania Banów i kasowania wątków oraz postów Kolega posiadł perfekcje - mam nadzieje ze tak samo jest na realnym rynku Forex czego serdecznie życzę.

ODPOWIEDZ