forex-inwestor.pl

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
K.Czereśniak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 04 gru 2010, 08:42

Nieprzeczytany post autor: K.Czereśniak »

wojtek_ea pisze:Witam

Dzięki za zainteresowanie. Drogi K.Czereśniak - przeczytaj mój poprzedni post, który został przykryty jałową dyskusją z MODEM. Już tam wyjaśniłem Tobie dlaczego konto "1 Milion" przeszło w stan prywatny.
Ale mi nie chodzi o konto 1milion, wiem, że je usunąłeś
wojtek_ea pisze: Aktualnie porządkuje Strefę publiczną. Na koncie wojtek_ea pozostaną tylko konta reprezentowane jednocześnie na Rentasignal.
.....(chyba jeszcze jakieś inne konta przejdą w stan prywatny)
czyt. przynoszące stratę
wojtek_ea pisze: Konto GLS-Systems nigdy Tam nie było publicznie podłączone, więc słowa jakich używacie nie mają uzasadnienia.
Pokazywałeś na nim połączenie pracy na kilku walutach, które defacto usiłujesz sprzedać na rentasignal. Póki ładnie wykres szedł, to nim się chwaliłeś, a teraz jak nie na rady strat odrobić to go usuwasz?

Czyli co? Nie warto kupować kilku sygnałów bo razem połączone przyniosą stratę?

Wojtek_ea póki co pokazałeś, że gdyby ktoś zainwestował kapitał wtedy gdy zacząłeś się reklamować to już dawno by wyzerował konto, oraz, że niekorzystne wykresy są usuwane i zastępowane nowymi ładniejszymi!!!

Za kilka miesięcy nikt nie będzie pamiętał o wyzerowanych kontach demo, bo zastąpisz je innymi (pod pretekstem zmian z systemie...... buhahahahaha)

Jak dla mnie to jesteś Oszustem i Naciągaczem

wojtek_ea
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 04 sie 2010, 22:17

Nieprzeczytany post autor: wojtek_ea »

Drogi K.Czereśniak - to zniesławienie co napisałeś - nie jesteśmy tu anonimowi - spotkamy się się w sądzie

Podjąłem już kroki prawne w tej sprawie.

Oto Kopia jednego z listów, które dziś wysłałem - może cię zainteresuje

Witam

Wczoraj zostałem zniesławiony na forum w wątku http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=16183 przez użytkownika K.Czereśniak

Rozpocząłem procedurę prawną gdzie ja osobiście oraz firma którą reprezentuje będziemy się starać o zadość uczynienie od tego użytkownika za poniesione szkody.

Proszę o zabezpieczenie danych serwera oraz logów użytkownika, co będzie potrzebne do ustalenia jego danych personalnych.

W tej sprawie zwróci się do Pana Sąd prowadzący sprawę.

Informuję, że podjąłem już następujące działania.

1. Powiadomiłem firmę Home w formie mailowej oraz pisemnej będącą Waszym Providerem o sprawie i poprosiłem o zabezpieczenie danych Waszego serwera.

2. Kopia Tego listu i pismo osobne idzie do Pana pocztą na adres ...................................

3. Dokonałem elektronicznego zabezpieczenia danych z Pana serwera w formie elektronicznej - złożone u Notariusza

4. U Notariusza dokonano wydruków zawartości forum co zostało notarialnie poświadczone i zabezpieczone jako dowód w sprawie.

Proszę o nie usuwanie wątku ponieważ zamierzam dalej w sposób merytoryczny odpowiedzieć użytkownikowi.

Przeprasza za problemy

Pozdrawiam
.........................................

------------------------------------------------
Tak jak napisałem za chwilę odpowiem merytorycznie

Dagu

Nieprzeczytany post autor: Dagu »

Jako obsolwent prawa dodam mala ciekawostke
Sprawa jest o tyle ciekawa ze moze ja wygrac zarowno jedna i druga strona
a wygra ta, ktora bedzie stac na lepszego prawnika
tak wlasnie dziala prawo, w skrocie nie ma racje ten co ma racje tylko ten co ma pieniadze
i tak pewnie skonczy sie na oficjalnych przeprosinach

spokoju zycze panowie i masy pipsow :)

Awatar użytkownika
Microbi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1157
Rejestracja: 25 lut 2010, 00:49

Nieprzeczytany post autor: Microbi »

Mój profesor z którym miałem zajęcia z prawa karnego mawiał tak , sprawiedliwości nie szuka się w sądach, jak ktoś chce sprawiedliwość to kupuje magnum 44 :mrgreen: , w sądzie jest tylko siła argumentów :-)

Awatar użytkownika
K.Czereśniak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 04 gru 2010, 08:42

Nieprzeczytany post autor: K.Czereśniak »

To teraz ja Tobie coś napiszę.

Na początku lipca chwaliłeś się kontem na myfxbook
wojtek_ea pisze: Tu mamy system http://www.myfxbook.com/portfolio/gls-systems/109841 z depozytem początkowym 25 000 $ który miesięcznie generuje ok 8 000 $...

Wymagany depozyt to 50 000$.
Maksymalne obsunięcie Balnace to 12 500$ czyli 25%.
Miesięcznie system generuje 16% zysku z wartości depozytu czyli 8000 $ .
Tak więc rocznie jest 96 000 $ zysku (nadwyżki) nad depozytem
Czyli po roku z depozytu 50 k $ generujemy 96 k $ nadwyżki lub wychodzimy w całości z kwotą 146 k $. Procentowo to jest .....(każdy sam policzy) "
Teraz gdy na tym koncie jest bardzo duża strata to skasowałeś je z myfxbook, by zapewne nie straszyło przyszłych inwestorów.
Poinformowałem Cię, że to jest OSZUSTWO i wprowadzanie w błąd klientów (bo czym innym jest usuwanie niewygodnych wykresów, którymi wcześniej się chwaliłeś i zastepowanie ich innymi?)

Myślałeś, że posty chwalące Twoją "firmę" będą tylko słodzio-miodzio? Pamiętaj, ze ludzie patrzą Ci na ręce i nie łatwo będzie ukryć próby manipulacji.

Za jakiś czas możesz przecież zrobić to samo. Usunąć kolejny wykres, bo coś znowu "nie poszło". Jednak niesmak u tych co Cie obserwują zostanie. A nowi? Będą widzieli tylko to co im pokażesz....
K.Czereśniak pisze: Jak dla mnie to jesteś Oszustem i Naciągaczem
To jest forum publiczne i jest to moja prywatna opinia o Tobie poparta faktami, które przytoczyłem.

czyżbym nieprawdę napisał post wyżej, że
K.Czereśniak pisze: Wojtek_ea póki co pokazałeś, że gdyby ktoś zainwestował kapitał wtedy gdy zacząłeś się reklamować to już dawno by wyzerował konto
Prawda w oczy kole.
Tak Cie to rozzłościło, że próbujesz sądem straszyć??



EDIT: widzę, że jednak przywróciłeś statystyki tego konta z powrotem. Nie można było tak od razu? na drugi raz nie chwal się swoimi produktami i jeśli coś nie wyjdzie nie zamiataj tego pod dywan i nie udawaj, ze czegoś nie było.

wojtek_ea
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 04 sie 2010, 22:17

Nieprzeczytany post autor: wojtek_ea »

Witam Drogi K.Czereśniak

Jeszcze wczoraj przywróciłem publiczny status linku na MyFxBook o jaki Tobie chodzi. Ta sama statystyka cały czas jest wyświetlana pod linkiem http://www.mt4i.com/users/gls-systems/

Jeszcze raz pragnę zwrócić Tobie uwagę , że Twoje pomówienia nie mają uzasadnienia bo prezentowana konfiguracja GLS-Systems nigdy nie była podpięta do RentaSignal więc nikt nie mógł nic zainwestować ani ponieść żadnych strat.

Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności jaka ciąży na projektancie publicznie dostępnego EA z którego pracy korzystają inni i dlatego to co jest podpięte przez naszą Firmę na RentaSignal czym innym niż prezentacja potencjalnych możliwości systemu jakim jest konto GLS-SYSTEMS na MyFxBook.

Zwrócili Koledzy uwagę, że prezentowany system ma aktualnie obniżony wynik Equity.

Jak łatwo zauważyć całość problemu jest na jednej walucie USD/CHF i powstał po interwencji SNB. System nie był niestety zabezpieczony przed taką sytuacją jak zamrożenie kursu.

Co więcej sytuacja jest nietypowa ponieważ waluta CHF przestała podlegać prawom rynkowym, a jej kurs jest sztucznie utrzymywany na określonym poziomie przez bank Szwajcarii.

Tym samym system w formie jakiej był dotychczas sam nie wyjdzie z zaistniałej sytuacji.

Można albo czekać z otwarta pozycją, aż waluta zacznie znowu pracować na zasadach rynkowych albo interweniować ręcznie albo ....

Aktualnie na tej samej walucie USD/CHF jest postawione Hedge (pozycja przeciwstawna) co utrzymuje wynik dla tej waluty na nie zmienionym poziome. System na pozostałych walutach pracuje normalnie dalej mając świetne wyniki.

Co w tym wszystkim dobrego - a to mianowicie, że mamy zakończone testy i wdrażamy na wszystkich kontach nowszą wersję, która całkowicie zabezpiecza nas na przyszłość przed takimi sytuacjami.

Nie chodzi tylko o zabezpieczenie przed gwałtownymi niespodziewanymi ruchami na rynku. Chodzi o możliwość płynnego i samodzielnego automatycznego wyjścia systemu z takiej sytuacji jak ta, choć nie w takiej skali.

W nowej wersji system nie dopuścił by do otwarcia tak wielu pozycji lub przy luce zastosował sam Hedge na niższym poziomie, a potem przeszedł by w tryb uśredniania pozycji i wszystko było by dawno zamknięte.

Zapraszam do dalszej obserwacji ( twitter.com/#!/GlsSystems1 tu będzie łatwo ) - sądzę, że w zależności od zmienności rynku na USD/CHF zobaczy Kolega w najbliższych dniach bardzo ciekawą pracę systemu na tej walucie, który będzie stopniowo redukował tę pozycje bez starty. (technika znana z giełdy od niepamiętnych czasów)

Co dalej - Prezentowany system jest cały czas rozwijany. Nie był nigdy i nie będzie sprzedawany. (Ale podobno każdą rzecz na świecie można kupić)

Myślę, że z każdą modyfikacją coraz bliżej nam do odszukania "Forex Holy Grail" dla inwestora detalicznego i nie tylko, bo wyniki na demo i lewarze 1:1 (czyli bez lewara) są ..... - każdy może policzyć. (To nie jest taki zwykły Grail [od początku był tak projektowany] co z żebraka zrobi milionera, ale z milionera zrobić podwójnego to Pikuś)

Jeszcze jedna uwaga - z sygnałami jest i są dwa problemy.

1. Techniczny współpracy różnych systemów i Brokerów- ten jak sądzę mamy już za sobą. Będzie to widać w najbliższych dniach ponieważ znacząco wzrośnie rentowność wszystkich prezentacji jednak dla sygnałów cześć tej rentowności zjedzą opóźnienia i różnice w spread u Brokerów. Pełna podmiana EA dla wszystkich walut i prezentacji może zająć nawet dwa tygodnie.

2. Ludzki - z takich sygnałów korzystają często użytkownicy o minimalnym poziome wiedzy Forexowej, nie stosujący się do instrukcji i mający problemy z poprawną konfiguracją konta jak i obliczeniem wielkości pozycji w stosunku do depozytu, kalkulacji ryzyka itp. Nie widzą także wiele lub nic o problemach z Brokerami i stosowanymi "mykami". Na to nie ma rady - wszystko musi być proste na współczesnym obrazkowym poziomie i stąd zmiany w i systemie o jakich pisałem.

Gdy ktoś chciał merytorycznie to zapraszam do dalszej rozmowy.

Pozdrawiam
Wojtek

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

wojtek_ea pisze:Aktualnie na tej samej walucie USD/CHF jest postawione Hedge (pozycja przeciwstawna) co utrzymuje wynik dla tej waluty na nie zmienionym poziom
To niemożliwe, na pewno suma SWAPów jest ujemna i taki hedge generuje codziennie straty.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

wojtek_ea
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 04 sie 2010, 22:17

Nieprzeczytany post autor: wojtek_ea »

Do Tig3r

SWAP - oczywiście uproszenie - ale o SWAPach już pisaliśmy w tym wątku, że są uwzględnione w kalkulacji EA przy zamykaniu pozycji

Do Matka

Firma która jest właścicielem kont na ZULU i RentaSignal to Angielska Spółka Ltd. i w ramach prawa UK się poruszamy w tym zakresie.

Awatar użytkownika
K.Czereśniak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 04 gru 2010, 08:42

Nieprzeczytany post autor: K.Czereśniak »

matka
Przedsięwzięcie stworzone przez jakąś firmę z UK, ale nigdzie nie jest podane jaka firma stoi za GLS-System, tylko że jakaś tam stoi i będzie się sądzić z tymi którzy jej nie chwalą.

W sumie to pierwszy raz spotykam się z firmą świadczącą jakieś usługi, ale nie podająca swoich danych. Czego się boi? Skoro coś sprzedaje, warto chyba wiedzieć od kogo się kupuje. chyba, że to ściema i żadnej firmy nie ma

Wojtek_ea chciałeś merytorycznej dyskusji? Także się pytam, skoro firma sprzedaje swoje usługi w postaci sygnałów czemu nigdzie nie widnieje jej nazwa i dane adresowe?????



EDIT: Zakład o 100zl, że wojtek_ea wykręci się jakoś by nie podać danych firmy która sprzedaje sygnały GLS-System??

wojtek_ea
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 04 sie 2010, 22:17

Nieprzeczytany post autor: wojtek_ea »

Firma nic nie sprzedaje bezpośrednio, tylko za pośrednictwem wymienianych tu systemów.

Systemy te nie umożliwiają podania danych osoby/firmy, tylko je ukrywają i wprost za podanie linków i maili kontaktowych dostaje się Bana.

Na forum Nawigatora także nie ma kont firmowych i oficjalnych, a wszelkie formy reklamy są ledwo tolerowane. Zdaje się że Tylko Panowie z BossaFx jako jedyni poza ............. wywalczyli sobie prawo do oficjalnej reprezentacji firmy w której pracują.

Nie ja założyłem ten wątek , choć przyznaje że nie mogłem pozostać obojętny kiedy został on założony i czułem się zobowiązany do udzielenia pełnej i rzetelnej informacji, co z niezrozumiałych (albo i zrozumiałych) dla mnie powodów budzi u części użytkowników forum skrajną agresję.

Przyznaje - w mojej stopce jest link do prezentacji na MyFxBook. Sądzę, że dobrze by było by więcej osób miało odwagę coś pokazać nawet demo. Przynajmniej wiemy wtedy, że osoba wypowiadająca sie orientuje się w temacie, a nie jest pdf-teoretyk poszerzony o Forex dla Bystrzaków.

Drogi K.Czereśniak

Tytuł tego wątku to forex-inwestor.pl - może nie zauważyłeś ale to jest jednocześnie domena na której wisi strona www. Miała być rozbudowana prezentacja i oferta, ale plany się zmieniły i jest tylko szkielet nie zmieniony od dawna. Jednak zgodnie z dobrym obyczajem Internetu na dole jest nazwa firmy właściciela strony. Dalej wystarczy użyć Google by uzyskać wszelkie dane. Co więcej sądzę , że w ciągu krótkiego czasu można dotrzeć do moich danych personalnych.

Niestety to samo dotyczy Także Ciebie - Twoje dane (i wiele więcej) poznałem z sieci wczoraj w ciągu około godziny po tym jak opublikowałeś swojego posta. Cała reszta to tylko zachowanie drogi formalnej, bo mam tylko 99% pewności z kim rozmawiam, a nie 100%.

Co miałem na myśli mówiąc o merytorycznej rozmowie ?

Myślałem, że ktoś mnie zapyta na przykład o to jak zabezpieczyć EA przed niespodziewanymi ruchami na rynku, lub o coś innego w tym guście . Sądzę, że mógłbym wtedy swoimi wypowiedziami pomóc wielu osobom i poszukiwaczom Grala na Forum.

Ale tym jak widzę nikt nie jest zainteresowany - tylko dalej nasze .......... piekiełko.

Tak więc Drogi K.Czereśniak proponuje nie prowokujmy się dalej i zakończymy temat. Mleko się już rozlało.

Już rano pisząc do Właściciela forum oświadczyłem, że poza tym wątkiem nie będę się wypowiadał na forum więcej i zabierał głosu.

Sądzę, że także w tym wątku temat już został wyczerpany.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ