candle system by sgorn

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

sgorn pisze:scalp , short, SL=5 pips, tatget 20 pips. RR=4, starczy na dzis.
Ale go trafiłeś :clap:
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

dzieki :) mialem ustawiony sell limit na tym poziomie :) w sumie nie lubie grac w ten sposob(poniekad pojawia sie ta zasrana uznaniowosc), bo to niby łapanie noży , ale takie miejsca , po tak silnym ruchu az sie prosza o wejscie :)
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

Ja nie kapuję o co chodzi z tymi ZL-kami, ale podoba mi się taki sposób trejdowania - szybko i skutecznie ...
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

Mike ta metoda to nic innego jak tworzenie wsparc i oporow. Dumnie brzmi, Zero line czy Mighty zone ale jak blizej sie przyjrzec( troche juz siedze nad tym) to ZLki sa wsparciami/oporami dobrze widzialnymi na nizszych interwalach. Cena swietnie niektore z nich respektuje. W scalpingu tez sie sprawdzaja, idealnie, czasem praktycznie co do pisa :) poza tym czysciutki wykres, na tym mi najbardziej zalezalo.
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

sgorn pisze:Mike ta metoda to nic innego jak tworzenie wsparc i oporow. Dumnie brzmi, Zero line czy Mighty zone ale jak blizej sie przyjrzec( troche juz siedze nad tym) to ZLki sa wsparciami/oporami dobrze widzialnymi na nizszych interwalach. Cena swietnie niektore z nich respektuje. W scalpingu tez sie sprawdzaja, idealnie, czasem praktycznie co do pisa poza tym czysciutki wykres, na tym mi najbardziej zalezalo.
Wszelkie moje próby trejdowania w ten sposób kończyły się niepowodzeniem tzn. wejściami pod prąd ...
A już zlecenia B/S LIMIT kompletnie nie pasują do mojej psychiki ...
Używam wyłącznie B/S STOP, a najczęściej wchodze z palca ..
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

teraz pracuje nad tym by na podstawie analizy z 1H 4H i 15M , zrobic wejscie na 1M z e stopem maks 7 pips tyle ze wyznacze target z poziomu 1H ..wtedy RR bedzie na swietnym poziomie. Poki co to teoria ale zaczne realizowac to w praktyce, przynajmniej sprobuje :) bede wrzucal screeny.
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

witam, szybka analiza z dzis. Scenariusz bazowy to poki co longi, jesli chodzi o long term. Natomiast na 15M i 5M cena weszla w obszar ZLek spadkowych wiec pojawila sie okazja na scalp . wejscie z waskim SL 6 p. target 21 p. RR-3.5. Tylko tyle bo wejscie pod prad wedlug long term.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

Ze ja proszę Ciebie szanowny kolego wejście pod co ? :D chyba z tf nie wiem jakiego pod prąd:)

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

Shadi pisze:Ze ja proszę Ciebie szanowny kolego wejście pod co ? Very Happy chyba z tf nie wiem jakiego pod prądSmile
sugerowalem sie tym wykresem,:) wydawalo mi sie ze korekta sie konczy i lecimy na polnoc. ale faktycznie 15M/5M mi wyszlo na spadki:)
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

screen
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

ODPOWIEDZ