Byle z trendem by Ink.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

Na jakim TF najczęściej grasz

<M5
98
29%
M15
57
17%
M30
12
4%
H1
80
23%
H4
54
16%
> H4
40
12%
 
Liczba głosów: 341

pozytyw
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 27 sty 2011, 17:51

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: pozytyw »

Ello.
Też jestem w Aud Usd tyle, że wszedłem niżej. TP mamy podobnie ale SL nad szczytami. Podam screen po trejdzie czyli chyba jutro
Spiesz się powoli.

Awatar użytkownika
sp2ews
Gaduła
Gaduła
Posty: 328
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:27

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: sp2ews »

pozytyw pisze:Dzięki Sp2ews za odpowiedź. Wydaje się to faktycznie proste teoretycznie. Kiedy jednak próbuję wrzucić to na wykres okazuje się, że różnie z tym bywa. Patrzę na to w ten sposób, że gdy znajdujemy się na wyższym interwale np. D1 w trendzie spadkowym i cena zaczyna robić korektę to schodzę na H4. Tam cena w trakcie korekty może robić którąś z 2 rzeczy: albo konsoliduje w postaci range albo tworzy mini-trend przeciwny do D1. W pierwszym przypadku wydaje mi się, że trzeba czekać na wybicie z range w kierunku trendu D1 i cofkę w pobliże bandy i wtedy wejście a w drugim przypadku czekać na złamanie mini-trendu (h4) i powrót w pobliże złamanej LT najlepiej w okolice jakiegoś SRa. Może zrobię graficzny zarys tego o co mi się rozchodzi:)
Edit: pisałem powyżej o 2 rzeczach które może zrobić cena. Tak naprawdę opcji jest więcej ale chodziło mi o to co cena powinna zrobić w moim przekonaniu żeby móc zająć pozycję.
A ja czekam aż cena zacznie robić np. LH w spadkowym na h4 i szukam wejścia niżej, na h1, m15 albo m5 w pobliżu jakiegoś poziomu. Jeśli cena daje sygnały, zaczyna spadać na tych niższych tfach to wchodzę.
Co do twoich wątpliwości - cena zawsze może coś wywinąć i musisz się z tym pogodzić. Choćbyś wszedł idealnie cena pójdzie sobie nagle w odwrotnym kierunku i nic nie zrobisz. Trudno, szukasz wejścia gdzie indziej i tyle. Ale grając schmatycznie masz więcej szans do udanych trejdów niż do nieudanych. I tylko to się liczy.

Awatar użytkownika
sp2ews
Gaduła
Gaduła
Posty: 328
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:27

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: sp2ews »

pozytyw pisze:Ello.
Też jestem w Aud Usd tyle, że wszedłem niżej. TP mamy podobnie ale SL nad szczytami. Podam screen po trejdzie czyli chyba jutro
No to jedziemy tym samym powozem :) .
No pewnie jutro albo pojutrze. Jak m15 o 19:15 zamknie się spadkowo to przestawiam na BE i jutro dopiero do kontroli :)

pozytyw
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 27 sty 2011, 17:51

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: pozytyw »

NZD CAD H4 chyba zakończyło korektę. Wejście trochę wysoko ale myślę, że cofki nie zrobi. Można było próbować wejścia z H1 w miejscu mojego SLa a poza tym ciężko o coś precyzyjnego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Spiesz się powoli.

Awatar użytkownika
sp2ews
Gaduła
Gaduła
Posty: 328
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:27

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: sp2ews »

mój kangur wybił w BE. Bywa :)

pozytyw
Grasz S-ke? Jeśli tak to przeciw trendowi :) Ja raczej bym nie zaryzykował :)

Wszedłem ponownie na pinie. Zobaczymy co z tego wyniknie. Jak nie zrobi nowego LL to trzeba będzie uważać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

pozytyw
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 27 sty 2011, 17:51

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: pozytyw »

sp2ews pisze:
pozytyw
Grasz S-ke? Jeśli tak to przeciw trendowi :) Ja raczej bym nie zaryzykował :)
Nie Sp2ews. Na Nzd Cad gram L. Nieciekawie to wygląda ale może coś z tego będzie bo kończy się na H1 ładny pin robić. Podobnie kuleje "nasze" Aud Usd. Cóż, tak to jest z FX :D
Spiesz się powoli.

Awatar użytkownika
sp2ews
Gaduła
Gaduła
Posty: 328
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:27

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: sp2ews »

No mój trejd wywalony na sl :)Bywa. Cena poszła w swoją stronę.

ODPOWIEDZ