Co kryja w sobie srednie ;)

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
zicmar
Gaduła
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, 08:34

Nieprzeczytany post autor: zicmar »

Imperator, a kiedy ten trend zauważyłeś? znaczy sie ten nowy i skąd wiesz, że jest to nowy trend a nie korekta starego? na takich średnich i z taką interpretacją, to już lepiej do wróżki iść albo rzucic monetą zgodnie z teorią, że rynek jest losowy.
Pozdrawiam i życzę sukcesów,
ale popracuj trochę jeszcze nad średnimi
Zicmar
Naucz się jak działają średnie a wtedy zrozumiesz zachowanie ceny

imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

zicmar pisze:Imperator, a kiedy ten trend zauważyłeś? znaczy sie ten nowy i skąd wiesz, że jest to nowy trend a nie korekta starego? na takich średnich i z taką interpretacją, to już lepiej do wróżki iść albo rzucic monetą zgodnie z teorią, że rynek jest losowy.
imperator_wszechswiata pisze:na usd/chf widzę możliwy sygnał odwrócenia trendu
Nie przepowiadam przyszłości, gram to co widzę stosując TYLKO prostą kreskę.

Po 5 miesiącach od świtu do nocy, mogę powiedzieć że potrafię ją interpretować w stopniu dobrym w każdych warunkach, biorę tyle ile daje rynek raz 5 pispów raz 50.

Szukam sobie czegoś co mi pomoże dodatkowo zarządzać pozycją w celu maksymalizacji zysku, najsłabszy punkt mojego systemu.
Pokazałem Ci screen, było przynajmniej go skrytykować, a nie bawić się w błędne koło.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

zicmar pisze:znaczy sie ten nowy i skąd wiesz, że jest to nowy trend a nie korekta starego? na takich średnich i z taką interpretacją, to już lepiej do wróżki iść
Prosil bym wypowiadajacych sie w tym watku, o odpowiedzi merytoryczne, a nie krytykowanie dla samego krytykowania, bez wniesienia jakiejkolwiek tresci.

Dziwny jest ten swiat (ze tak zacytuje), czesto ludzie narzekaja, ze ich inni krytykuja dla samego krytykowania, a po pewnym czasie robia to samo.

Trzymajmy jakis poziom, wszystkim bedzie lepiej.

sonictune
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 16 lut 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: sonictune »

No to zmodziłem coś takiego w excelu . Nie jetem pewien czy dobrze zrozumiałem , bo trochę zamotany mi się wydaje Twój opis .
LowcaG pisze:Co otrzymujemy?
Cenę zamknięcia pierwszej(chronologicznie) świeczki .

P.S. W weekend postaram się dojść do tego co , jak i dlaczego , bo dziś już mało wolnego czasu mam .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nec hercules contra plures .

Awatar użytkownika
zero25x
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 04 kwie 2010, 17:30

Nieprzeczytany post autor: zero25x »

zicmar pisze:znaczy sie ten nowy i skąd wiesz, że jest to nowy trend a nie korekta starego?
omg, nikt tego nie wie ani Ty, ani ja, ani już tymbardziej Twoje średnie które nie są niczym więcej jak tylko bezmózgim algorytmem, zwykłą pochodną ceny.
Nie rób ludziom wody z mózgu bo rozchwalasz je na prawo i lewo a userzy dwoją się i troją żeby znaleźć te magiczne ustawienia które wg. kontekstu Twoich wypowiedzi są bliskie gralowi.
To co praktykujesz śmierdzi tylko prowokacyjną reklamą. :shock:

Najlepsze systemy to takie które nie przewidują przyszłości, tylko reagują na danych teraźniejszych. Po jaką cholerę komu wskaźniki, kiedy gołym okiem można zobaczyć gdzie się trend zaczyna a gdzie kończy.
<kerimb> pisze: Graj co widzisz
nic dodać nic ująć

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

sonictune pisze:No to zmodziłem coś takiego w excelu . Nie jetem pewien czy dobrze zrozumiałem , bo trochę zamotany mi się wydaje Twój opis .
Wyglada na to, ze bardzo dobrze zrozumiales :)

sonictune pisze:Cenę zamknięcia pierwszej(chronologicznie) świeczki .
Brawo.
Jak spojrzysz na ostatni wiersz poczawszy od MA1 az do MA12. wtedy otrzymujesz po prsotu przebieg ceny.

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

zero25x pisze:
zicmar pisze:znaczy sie ten nowy i skąd wiesz, że jest to nowy trend a nie korekta starego?
omg, nikt tego nie wie ani Ty, ani ja, ani już tymbardziej Twoje średnie które nie są niczym więcej jak tylko bezmózgim algorytmem, zwykłą pochodną ceny.
Nie rób ludziom wody z mózgu bo rozchwalasz je na prawo i lewo a userzy dwoją się i troją żeby znaleźć te magiczne ustawienia które wg. kontekstu Twoich wypowiedzi są bliskie gralowi.
To co praktykujesz śmierdzi tylko prowokacyjną reklamą. :shock:

Najlepsze systemy to takie które nie przewidują przyszłości, tylko reagują na danych teraźniejszych. Po jaką cholerę komu wskaźniki, kiedy gołym okiem można zobaczyć gdzie się trend zaczyna a gdzie kończy.
<kerimb> pisze: Graj co widzisz
nic dodać nic ująć
Kolego, ale co w tym złego, że można przewidzieć ruch ceny :?: Moim zdaniem to zaleta, znać zakres ich ruchu.
Ja obyłem się na tyle z nimi, że wczoraj dokładne miejsca zwrotu przewidziałem i mam na to świadków (nowi się uczą dopiero) bo razem gramy
Dziś tak samo, wczoraj i tydzień temu również.
Ty się wściekasz, bo nie chcemy Ci tego wyłożyć jak na tacy i zmuszamy do myślenia. Sorry bardzo jeszcze lenistwem nikt niczego w życiu nie osiągnął.
Jak się przyłożą co niektórzy to rozgryzą czemu średnie są tym "grałem"
Pozdrawiam.


====edit==
Zeby nie było, ja tez gram co widze :wink:

Awatar użytkownika
zero25x
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 04 kwie 2010, 17:30

Nieprzeczytany post autor: zero25x »

Nie wiem w którym miejscu wyczytałeś, że oczekuję aż ktoś poda mi coś na tacy.
Język polski :arrow: czytanie ze zrozumieniem. Polecam, przydaje się...

Potrafisz przewidzieć ruchy cen. Fajnie, fajnie. Tylko cholera jasna, w głowie mi się nie mieści, że przez tyle dziesięcioleci wszyscy, począwszy od Fibonacciego, Elliota, Ganna, szamani czy wróżki, najwybitniejsi informatycy i inwestorzy nie potrafili przewidzieć ruchów cen (nie myl proszę z prognozowaniem) a nagle wpada taki Zicmar i Damfry którzy pieją że znają punkty zwrotne i jeszcze się tym chwalą. Powiedz mi, gdzie tu logika? Pewnie, że mi nie powiesz bo jej nie ma.

Wracając do meritum sprawy. Chrzanicie obydwaj, Ty i Zicmar o jakimś cudownym systemie który jest niczym więcej jak kilkoma kreskami tylko po to żeby namieszać ludziom w głowach aby szukali jakichś magicznych ustawień które nie istnieją. Doprawdy żałosne.
Damfry pisze:i mam na to świadków (nowi się uczą dopiero)
Aha, a jak dobieracie tych nowych? Za ładny uśmiech czy za grubość portfela? Bo napisałeś, że nie podajecie nic nikomu na tacy
Damfry pisze:bo nie chcemy Ci tego wyłożyć jak na tacy
Akurat z tego co wyczytałem z Twoich poprzednich postów to nikt inny ale właśnie Ty dostałeś system z ww. tacy :)


Pozdrawiam życząc miłego weekendu :wink:

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

zero25x pisze:Tylko cholera jasna, w głowie mi się nie mieści, że przez tyle dziesięcioleci wszyscy, począwszy od Fibonacciego, Elliota, Ganna, szamani czy wróżki, najwybitniejsi informatycy i inwestorzy nie potrafili przewidzieć ruchów cen (nie myl proszę z prognozowaniem) a nagle wpada taki Zicmar i Damfry którzy pieją że znają punkty zwrotne i jeszcze się tym chwalą. Powiedz mi, gdzie tu logika? Pewnie, że mi nie powiesz bo jej nie ma.

Logika jest,. znajdziesz ją w mojej stopce.....

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

zero25x pisze:Najlepsze systemy to takie które nie przewidują przyszłości, tylko reagują na danych teraźniejszych.
Damfry pisze:Ty się wściekasz, bo nie chcemy Ci tego wyłożyć jak na tacy i zmuszamy do myślenia.
zero25x pisze:nie potrafili przewidzieć ruchów cen (nie myl proszę z prognozowaniem) a nagle wpada taki Zicmar i Damfry którzy pieją że znają punkty zwrotne i jeszcze się tym chwalą.
zgadzam się z zero25x, te dwa cytaty podsumowują całą dyskusję na temat średnich.

Tak nawiasem Zicmar i Damfry po co wklejacie swoje 3 grosze o średnich skoro nie potraficie rzeczowo uzasadnić dlaczego one są takie dobre hm? i jak je stosować? Piszecie, że zmuszacie do myślenia, a tu nawet nie ma nad czym się głębiej zastanawiać...

ODPOWIEDZ