nauka boksu/kickboxingu

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

nauka boksu/kickboxingu

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Jest temat o pokerze, może być i o boksie.;)

Znacie jakieś fajne materiały edukacyjne o boksie i kickboxingu?

Ja oczywiście chodzę na zajęcia praktyczne, ale u nas jest więcej praktyki niż teorii. I właśnie, co niektórzy szmaciarze tak mnie ostatnio zdenerwowali, że się chcę podszkolić samodzielnie, żeby co większe łajzy rozjebać o ścianę. Bo naprawdę, czasami u nas są takie sytuacje na treningach, że po prostu nie mogę tego zdzierżyć.;) Tyle że bez dobrej techniki mi na przykład jest ciężko rozwalić kogoś, kto np. trenuje od dwóch lat.;)
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Nie jestem specjalistą(żeby nie powiedzieć, że się nie znam), ale coś mi się wydaje, że tutaj to tylko praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka, czyli możesz sobie ćwiczyć "w domu".
Chociaż nie popieram motywacji
Cwicz silną wolę :P

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

jasonbourne pisze:Znacie jakieś fajne materiały edukacyjne o boksie i kickboxingu?
Trenuj ,trenuj i jeszcze raz trenuj. Teoretycznie możesz się podszkolić z różnych materiałów w sieci. Ja kilka lat trenowałem taekwondo :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Taekwondo
Kupiłem tylko jedną książkę z ważnymi technikami i radami ,ale to i tak mało mi dało. Dużo więcej mi dał regularny trening ,ćwiczenia ,dbanie o kondycje. Niestety kontuzja kolana przerwała mi to fajne hobby ,ale jak tylko w 100 % się wykuruję to znów będę trenował ,ale raczej coś w stylu boxu/kickboxingu.Ważna jest praca nad własnymi słabościami ,nad strachem w walce z silniejszym (takich było najwięcej przynajmniej u mnie ).To dużo daje ,bo oswajasz się z teoretycznie lepszym przeciwnikiem.U mnie dobrym pomysłem było zrobienie mięśni brzucha :D Polecam ,bo często ciosy szły na brzuch.

Brałem też udział w kilku zawodach z dobrymi wynikami .W tym sporcie liczy się bardziej technika i szybkość niż siła mięśni .Więc teoretycznie nawet "mniejszy" może Ci zrobić niezły wjazd :D

Jednym słowem trening ,dbanie o kondycje i częste sparingi z lepszymi od Ciebie zrobią z Ciebie wojownika :D Pozdrawiam

Dagu

Nieprzeczytany post autor: Dagu »

zastosuj kilka wejsc z krav
nie ma mocnego
teoretycznie w sytuacji 1 na 1 max na 3 rozwalisz kazdego

bylem kiedys na szkoleniu tyle ze wersji wojskowej
czyli to samo co cywilne tylko ze wersji brutal + odbieranie noza przechwytywanie klamki/karabinu

calosc o tyle rewelacyjna ze do dzisiaj pamietam wiekszosc wejsc, no i skutecznosc najwieksza ze wszytskich sztuk ;)

Awatar użytkownika
Pierz Andrzej
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1200
Rejestracja: 02 lip 2006, 14:17

Nieprzeczytany post autor: Pierz Andrzej »

jasonbourne jak bym mial teraz wybierac sztuke walki do nauki to bym wybral na 99.9% muay thai ;) jeden z najpieknieszych moim zdaniem stylow walki ....... ale jedynie na co mi pozwolono za mlodu i jakie byly mozliwosci finansowe to uczylem sie karate oyama (czy jakos tak):D , i edukacja szybko sie skonczyla :D
z poważaniem
Andrzej Pierz
FOREX-SERVICE

dulf
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 24 kwie 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: dulf »

Jak to powiedział baca - karate karatem , a siekierka siekierkom :-)
Nie spiesz się , zawsze zdążysz stracić .

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Pierz Andrzej pisze:jasonbourne jak bym mial teraz wybierac sztuke walki do nauki to bym wybral na 99.9% muay thai Wink
Muay Thay jest moim zdaniem przereklamowane i kontuzyjne, ale o gustach się nie dyskutuje. O krav madze myślę, ale chyba nie będę zmieniał szkoły.;)

Mi osobiście najbardziej podoba się boks, dobry, stary, oldskulowy, może nawet trochę "zakurzony" i zapomniany, ale wciąż piękny. Ludzie często podniecają się błyskotkami, nowinkami, nowościami, a moim zdaniem proste, stare, klasyczne rozwiązania są przeważnie najlepsze. Ale to już kwestia podejścia. Trenuję kickboxing, ale czasami mamy typowe treningi bokserskie i zawsze bardzo mi podobają. Tyle, że zajęcia teoretyczne są słabe, i po prostu trzeba się dokształcać, żeby lepiej sobie radzić na sparingach.;)
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

kru
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 09 kwie 2010, 08:57

Nieprzeczytany post autor: kru »

ogolnie cwiczylem pare lat kickboxing i muay-thai. co ci moge polecic w celu poprawy techniki to cwiczenia przed lustrem (shadow boxing), najlepiej popros tez trenera albo kogos bardziej doswiadczonego, zeby cie skorygowal kiedy bedziesz tak cwiczyl. zwroc uwage na to co poprawia. a potem cwicz cwicz i cwicz...

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Re: nauka boksu/kickboxingu

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

jasonbourne pisze:podszkolić samodzielnie, żeby co większe łajzy rozjebać o ścianę.
Niestety, nie pomogę Ci wprost, ale mam dwie uwagi:
- jeśli Twoja motywacja jest taka, jak wyżej, to najlepszą nauczycielką będzie ulica; żadne treningi nie nauczą Cię realnego mordobicia;
- dobrze by było, gdybyś jednak przemyślał tę motywację ;-)

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Wirus pisze:jeśli Twoja motywacja jest taka, jak wyżej, to najlepszą nauczycielką będzie ulica; żadne treningi nie nauczą Cię realnego mordobicia;
- dobrze by było, gdybyś jednak przemyślał tę motywację
Widzisz, ale nikt ciebie nie pytał o ocenę mojej motywacji, ale jak tak lubisz pisać sobie to sobie pisz, tyle że ja już nie zamierzam więcej odpowiadać na takie głupie,prowokacyjne posty bez polotu.

A swoją drogą treningi muay thay wyglądaja chyba bardzo podobnie do treningów kickboxingu:

http://www.youtube.com/watch?v=l4z8GhooBLk

http://www.youtube.com/watch?v=wwE8MOOClj0

Poza tym w Olsztynie i w innych miastach pewnie też, muay thai trenuje dużo fajnych dziewczyn.;)
Ostatnio zmieniony 28 mar 2012, 11:36 przez jasonbourne, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

ODPOWIEDZ