Najlepszy broker w formule ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
pstaniszewski
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 11 cze 2013, 13:13

Najlepszy broker w formule ECN

Nieprzeczytany post autor: pstaniszewski »

Witam, poszukuję najbardziej korzystnej oferty na brokera w formule ECN. Moje "wymysły" to:

1. Formuła ECN, pewność i wiarygodność brokera (rachunki na Cyprze, Grecji etc. odpadają jak dla mnie)
2. niska prowizja - wszelkiego typu rabaty mile widziane
3. Pewność środków i łatwość (szybkość i bezkosztowość wpłat/wypłat z polskich banków) - tutaj raczej preferowany polski broker, chyba, że zagraniczni na tyle mają lepsze prowizje, że warto to rozważyć.
4. Będę grał na lotach i minilotach, kapitał - 10-50k PLN
5. Platforma - pewno MT4 - bo już się do tego przyzwyczaiłem chociaz otwarty jestem na inne tez jak będą konkurencyjne.

Na razie sprawdziłem sobie TMS Connect, WBK (ECN) a także Bossa i Noble Markets (MM) i takie mam wrażenia
1. Fajna współpraca z TMS, ale chciałbym miec niższe prowizje (standard 0,004%)
2. Bossa - te spready mnie jakoś nie satysfakcjonują, za to w Noble spread na EURUSD 1 pips już lepiej brzmi - ale ogólnie dosyć wysokie takiem mam wrażenie.
3. WBK - niby ok, ale wolę TMS bo nie widzę czegoś c by WBK miał a TMS nie a prowizję mam troszkę lepszą w TMS.

tak naprawdę zależy mi dosyć na niskiej prowizj(no i uczciej różnicy BID/ASK w takim wypadku) i przy pełnym bezpieczeństwie środków i możliwości szybkiego wpłacania/wypłacania. Oczywiście nieprzerwane działania platformy to jasna sprawa.
Pomożecie? :)

Awatar użytkownika
reQuorter
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 11 gru 2012, 11:21

Re: Najlepszy broker w formule ECN

Nieprzeczytany post autor: reQuorter »

Polecam BRE Forex ECN, osobiście.

Tutaj masz cały wątek o brokerze z BRE Banku:

http://forex-nawigator.biz/forum/bre-fo ... 21750.html

pstaniszewski
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 11 cze 2013, 13:13

Re: Najlepszy broker w formule ECN

Nieprzeczytany post autor: pstaniszewski »

ok, dzięki właśnie się zapoznaję. A ma coś lepszego od TMS tak na pierwszy rzut oka?
reQuorter pisze:Polecam BRE Forex ECN, osobiście.

Tutaj masz cały wątek o brokerze z BRE Banku:

http://forex-nawigator.biz/forum/bre-fo ... 21750.html

Awatar użytkownika
cytrynek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2012, 23:30

Re: Najlepszy broker w formule ECN

Nieprzeczytany post autor: cytrynek »

pstaniszewski pisze:Witam, poszukuję najbardziej korzystnej oferty na brokera w formule ECN. Moje "wymysły" to:

1. Formuła ECN, pewność i wiarygodność brokera (rachunki na Cyprze, Grecji etc. odpadają jak dla mnie)
2. niska prowizja - wszelkiego typu rabaty mile widziane
3. Pewność środków i łatwość (szybkość i bezkosztowość wpłat/wypłat z polskich banków) - tutaj raczej preferowany polski broker, chyba, że zagraniczni na tyle mają lepsze prowizje, że warto to rozważyć.
4. Będę grał na lotach i minilotach, kapitał - 10-50k PLN
5. Platforma - pewno MT4 - bo już się do tego przyzwyczaiłem chociaz otwarty jestem na inne tez jak będą konkurencyjne.

Na razie sprawdziłem sobie TMS Connect, WBK (ECN) a także Bossa i Noble Markets (MM) i takie mam wrażenia
1. Fajna współpraca z TMS, ale chciałbym miec niższe prowizje (standard 0,004%)
2. Bossa - te spready mnie jakoś nie satysfakcjonują, za to w Noble spread na EURUSD 1 pips już lepiej brzmi - ale ogólnie dosyć wysokie takiem mam wrażenie.
3. WBK - niby ok, ale wolę TMS bo nie widzę czegoś c by WBK miał a TMS nie a prowizję mam troszkę lepszą w TMS.

tak naprawdę zależy mi dosyć na niskiej prowizj(no i uczciej różnicy BID/ASK w takim wypadku) i przy pełnym bezpieczeństwie środków i możliwości szybkiego wpłacania/wypłacania. Oczywiście nieprzerwane działania platformy to jasna sprawa.
Pomożecie? :)
Na czym chcesz grać? Tylko waluty czy coś więcej? Jaka strefa czasowa serwera (różnice w świecach powyżej 1 h)?
Jaka dźwignia? 1:100 czy jednak większa?

Jeśli najniższa prowizja to XTB (0,006%)
Jeśli dźwignia większa niż 1:100 to TMS (1:200)
Jeśli wielkość rynku (waluty, towary, indeksy, metale) to BRE Forex ECN

Powodzenia :)
Zamieszczane przeze mnie analizy i opinie są wyłącznie moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią żadnych rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Najlepszy broker w formule ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Ad.1) A Estonia? ;)
Ad.2) Pytanie 1. wynika z tego, że Armada Markets jest z Estonii, a oferują chyba najkorzystniejszą prowizję dla detalicznego inwestora w standardzie - 0.0020%. Z naszym rabatem 0.0018%. Sumując spread na EUR/USD można zamknąć się w łącznych kosztach rzędu 0,6 pips.
Ad.3) Depozyty w polskim oddziale Nordei.

Model MM w ogóle bym sobie darował. Nie wiem jak będziesz grał jednak praktyka pokazuje, że w długim terminie i tak ciężko spotkać zadowolonego inwestora handlującego w tym modelu. Z resztą nie bez powodu jest coraz więcej ECNów, a coraz mniej MM. Szkoda nerwów i czasu moim zdaniem.

Co do BRE... Prowizja jest standardowa jednak jeśli będziesz generował spory obrót to można ją negocjować. Jednak mają zajefajną rzecz w postaci BRE Smart Orders - kombajn do zawierania zleceń. Szczerze powiedziawszy nikt na rynku nie ma lepszej wtyczki do MT4 :). Przetestuj sobie na demie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

rem
Gaduła
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: 24 mar 2007, 13:59

Re: Najlepszy broker w formule ECN

Nieprzeczytany post autor: rem »

Z tego co piszesz, to rozważyłbym:
- BRE Forex ECN (zalety: serwer w PL i polskie regulacje; przyzwoite warunki i dobra opinia. Wady: Platforma MT4, z wieloma ograniczeniami stworzonymi na zlecenie MM i de facto zwiększające koszty tradingu dla klienta: http://forex-nawigator.biz/forum/bre-fo ... ml#p613899 );
- Alior (zalety: serwer w PL i polskie regulacje; b. dobra platforma dla ECN. Wady: trochę większe spready/koszty niż w BRE)
- Dukaskopy ( zalety: b. dobra platforma dla ECN; przyzwoite warunki i dobra opinia. Wada: serwer poza Polską - czasami możliwe lagi: http://forex-nawigator.biz/forum/predko ... ml#p594967 ; dodatkowe koszty i komplikacje przy wpłatach i wypłatach).

Jeśli chodzi o Armadę, to jak dla mnie nie do końca są klarowne zasady na jakich funkcjonują, co gryzie się z "pewnością i wiarygodnością brokera".

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Najlepszy broker w formule ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Mniej więcej prezentuje się to tak jak piszesz, tyle, że w Dukascopy lagi, o ile występują to wynikają nie z tego, że serwer jest poza PL, tylko z racji, iż platforma jest oparta na Javie i czasem to gryzie się z ustawieniami systemu operacyjnego, firewalli itd. Testy na demie od razu pokażą jak jest w Twoim przypadku.
Co do prowizji to przy depozycie powyżej 10 000 USD wchodzisz w pułap 0,0021% (uwzględniając nasz rabat) więc jest to już odczuwalna różnica względem polskiej konkurencji, mimo, że średnie spready są delikatnie większe (o 0.1 pipsa).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Najlepszy broker w formule ECN

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Rozróżniajmy regulacje z licencjami. Bo na tą minę boleśnie już ja wszedłem w przypadku Brokers Star.

Dukascopy jest regulowane ma gwarancje.

Broker z licencja na spot może nie mieć żadnych gwarancji, a jedynie licencję na oferowanie obrotu. Różnica jest ogromna.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

pstaniszewski
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 11 cze 2013, 13:13

Re: Najlepszy broker w formule ECN

Nieprzeczytany post autor: pstaniszewski »

rem pisze:Z tego co piszesz, to rozważyłbym:
- BRE Forex ECN (zalety: serwer w PL i polskie regulacje; przyzwoite warunki i dobra opinia. Wady: Platforma MT4, z wieloma ograniczeniami stworzonymi na zlecenie MM i de facto zwiększające koszty tradingu dla klienta: http://forex-nawigator.biz/forum/bre-fo ... ml#p613899 );
- Alior (zalety: serwer w PL i polskie regulacje; b. dobra platforma dla ECN. Wady: trochę większe spready/koszty niż w BRE)
- Dukaskopy ( zalety: b. dobra platforma dla ECN; przyzwoite warunki i dobra opinia. Wada: serwer poza Polską - czasami możliwe lagi: http://forex-nawigator.biz/forum/predko ... ml#p594967 ; dodatkowe koszty i komplikacje przy wpłatach i wypłatach).

Jeśli chodzi o Armadę, to jak dla mnie nie do końca są klarowne zasady na jakich funkcjonują, co gryzie się z "pewnością i wiarygodnością brokera".

No to Dukas dla mnie odpada bo jak słyszę dodatkowe koszty i komplikacje przy kasie to mam dość :)
A czy alior ma coś lepszego niż BRE? Bo rozumiem, że mają inną platformę niż MT4
pozdr
P

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Najlepszy broker w formule ECN

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Alior ma dużo bardziej zaawansowanego Protradera, a z resztą się nie różni specjalnie - jedynie detale mogą wchodzić w grę.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

ODPOWIEDZ