Metal spread trading

Wszystko na temat handlu kontraktami na surowce, towary rolne oraz metale szlachetne.
stophouse
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2010, 17:20

Nieprzeczytany post autor: stophouse »

Chyba czas na kilka słów podsumowania.
Zrobiłem w stosunku rocznym 40%. Grałem na spreadzie pomiędzy platyną i złotem, a potem pomiędzy złotem i srebrem. Dodatkowo trochę kasy dorobiłem na umocnieniu się złotówki względem euro i dolara i na oscylacjach WIG20.
Utopiłem trochę kasy w OIL i w NATGAS. Dodatkowo z transakcji złoto-srebro wyszedłem w dość niekorzystnym momencie, bo kasę potrzebowałem na inwestycję w sklep (jakby było inaczej, to przebiłbym 100k :) ).

Na początku brakowało mi trochę zimnej krwi, czy też byłem zbyt ostrożny i za szybko zamykałem transakcje (ze spreadu Pt/Au mogłem pociągnąć zdecydowanie więcej).

Bardziej szczegółowych danych nie będę tu podawał. Jak ktoś jest bardzo ciekaw, to może się ze mną skontaktować na priv.

Jak ktoś chce mi pomóc się nauczyć grać na walutach, to chętnie przyjmę naukę. Ja w tej chwili nie mam na nie metody, która wydawałaby mi się spójna, logiczna wewnętrznie i dobrze wychodziła w testach.

Mam kilka koncepcji nierozwiniętych:
Spread pomiędzy soybean, soyoil i soybean
Spread pomiędzy produktami na bazie oil: OIL, HEATINGOIL i Gasoline
Spread pomiedzy LEANHOGS i CORN ( w końcu świnie karmi się kukurydzą)
Przypuszczalnie są okazje również na parze LEANHOGS i CATTLE (w końcu ceny mięsa wieprzowego i wołowego nie mogą być od siebie całkiem w oderwaniu => pojawiają się jakieś ekstrema).

No i to tak w skrócie.

Dziękuję wszystkim za słowa wsparcia i cenne rady :wink:
Bardzo się niektórymi z nich przejąłem i już kupiłem sobie wiaderko - przyda się przy zbieraniu truskawek i w piaskownicy.

Jeśli ktoś chce ze mną pracować nad systemami, to proszę na priv. Poszukuję takiego "foreksowego" kolegi, z którym można by obgadywać różne podejścia.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2010, 21:05 przez stophouse, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
CoVal
Gaduła
Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 06 paź 2005, 22:45

Nieprzeczytany post autor: CoVal »

stophouse pisze:Chyba czas na kilka słów podsumowania.
Zrobiłem w stosunku rocznym 40%. Grałem na spreadzie pomiędzy platyną i złotem, a potem pomiędzy złotem i srebrem. Dodatkowo trochę kasy dorobiłem na umocnieniu się złotówki względem euro i dolara i na oscylacjach WIG20.
Utopiłem trochę kasy w OIL i w NATGAS. Dodatkowo z transakcji złoto-srebro wyszedłem w dość niekorzystnym momencie, bo kasę potrzebowałem na inwestycję w sklep (jakby było inaczej, to przebiłbym 100k :) ).

Na początku brakowało mi trochę zimnej krwi, czy też byłem zbyt ostrożny i za szybko zamykałem transakcje (ze spreadu Pt/Au mogłem pociągnąć zdecydowanie więcej).

Bardziej szczegółowych danych nie będę tu podawał. Jak ktoś jest bardzo ciekaw, to może się ze mną skontaktować na priv.

Jak ktoś chce mi pomóc się nauczyć grać na walutach, to chętnie przyjmę naukę. Ja w tej chwili nie mam na nie metody, która wydawałaby mi się spójna, logiczna wewnętrznie i dobrze wychodziła w testach.

Mam kilka koncepcji nierozwiniętych:
Spread pomiędzy soybean, soyoil i soybean
Spread pomiędzy produktami na bazie oil: OIL, HEATINGOIL i Gasoline
Spread pomiedzy LEANHOGS i CORN ( w końcu świnie karmi się kukurydzą)
Przypuszczalnie są okazje również na parze LEANHOGS i CATTLE (w końcu ceny mięsa wieprzowego i wołowego nie mogą być od siebie całkiem w oderwaniu => pojawiają się jakieś ekstrema).

No i to tak w skrócie.

Dziękuję wszystkim za słowa wsparcia i cenne rady :wink:
Bardzo się nimi przejąłem i już kupiłem sobie wiaderko - przyda się przy zbieraniu truskawek i w piaskownicy.

Jeśli ktoś chce ze mną pracować nad systemami, to proszę na priv. Poszukuję takiego "foreksowego" kolegi, z którym można by obgadywać różne podejścia.
czesc... temat jakby mi dosyc bliski...
powiedz mi, w jaki sposob dobierasz instrumenty w pary ? czy tylko na tzw. zdrowy rozum, czy stosujesz jakies narzedzia ekonometryczne ?

grasz na rozjazd instrumentow, czy na powrot do stanu neutralnego ?

co do ropy i pochodnych to faktycznie mozna sie przejechac....

nigdy nie probowalem jednak handlowac na miesie - zastanawiam sie, czy w przypadku takich akcji, jak choroba wscieklych krow, czy swinska grypa to bylo widac jakas konkretna reakcje rynku ?

Probowales sie bawic na indexach takich jak dax, cac itp ?

pzdr,

CoVal

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Strategie spreadowe są bardzo zdradliwe. Dlatego nie robiłem nic między srebro i złoto,a tylko platyna i złoto nie w odniesieniu do tezauryzacji a przemysłu. Złoto pod tym względem nie pasuje, ale spread wsparty innymi narzędziami daje jakieś sygnały. Można też próbować platyna - pallad.
Spready na obligacjach, metalach, indeksach są sprawdzone i względnie działają. Obligacje są bardzo często stosowane przez banki (czy między tenorami czy też spread kredytowy).

Z mięsem bym uważał, bo wieprzowina i wołowina, choć się wydają, nie są substytucyjne. W ujęciu konsumenckim tak, w ujęciu globalnym nie.

Dlatego, moim zdaniem, strategie spreadowe mogą być dodatkiem do tych głównych.
Trade what you see, NOT what you hear or think

stophouse
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2010, 17:20

Nieprzeczytany post autor: stophouse »

Czekam na ekstremum, wchodzę i czekam na powrót do stanu "średniego". Używam małej dźwigni. Np teraz mam pozycje na Au/Ag. Pozycje zarabiają, gdy stosunek cen maleje (z 70 ku 60). Jestem w stanie przeżyć wzrost stosunku do 90. A nawet wtedy uśredniać w dół. Po prostu pozycje są odpowiednio małe. Większość kasy nie leży na koncie foreks tylko na lokacie (małe prawdopodobieństwo użycia). Wiadomo, że to nie da 40% w tydzień. Ale nie czarujmy się, nawet 20-40% rocznie to jest super wynik w handlu.
Raczej nie wiem jak grać na wybicie ze średniej w kierunku ekstremum. Trzeba przecież zająć pozycję "w którąś stronę", a jak jest średnio to nie wiem, czy pójdzie w górę, czy w dół.

jesli chodzi o mięsko - muzułmanie świń nie jedzą i być może to powoduje, że nie ma substytucji między cattle i lean hogs. Jak napisałem, chętnie bym się nad tym zastanowił głębiej, ale nie mam czasu. Może jak mi się sklep rozhula. Ale teraz w handlu detalicznym słabiutko.

A czasami są okazje, a nie ma ich jak ruszyć. Tzn. w zeszłym roku Al było najtańsze w historii (uwzględniając słabnącą siłę nabywczą $ - inflację). Najtańsze w historii!!! Od czasu gdy nauczono się produkować metaliczne Al!!!
Okazja wszechczasów? Niestety przetrzymanie lota Al przez rok kosztuje porównywalnie tyle co ten lot. Ja wiedziałem, że cena Al wzrośnie, ale nie wiedziałem, że tak szybko (w końcu dołek mógł trwać dłużej). Nawet wtedy sprawdzałem, czy można gdzieś kupić parę ton Al w realu. Chciałem wrzucić je ojcu do garażu (zerowe koszty przechowania). Niestety, nie udało się. :D

adam400
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 25 lut 2010, 20:24

Nieprzeczytany post autor: adam400 »

no tak ale 90 tys od jakiej kwoty, bo jak od 90 to zysjk 100% a jak od 900 to tylko 10% wiec slabo.

zyski sie powinno podawac w procentach

Dodano po 1 minutach:

ile chcesz tego aluminum? moge zalatwic w sztabkach z odlewni aluminium

stophouse
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2010, 17:20

Nieprzeczytany post autor: stophouse »

adam400 pisze:ile chcesz tego aluminum? moge zalatwic w sztabkach z odlewni aluminium
Szkoda, że Cię rok temu nie poznałem. Teraz już podrożało. :D
Napisałem w końcu - 40% w ujęciu rocznym.

Dodano po 11 minutach:
CoVal pisze:nigdy nie probowalem jednak handlowac na miesie - zastanawiam sie, czy w przypadku takich akcji, jak choroba wscieklych krow, czy swinska grypa to bylo widac jakas konkretna reakcje rynku ?

Probowales sie bawic na indexach takich jak dax, cac itp ?
Nie wiem wiele o mięsie - mam tylko przekonanie, że warto by to pobadać. W końcu gdy wieprzowina jest dużo tańsza od wołowiny, to przypuszczalnie ludzie chętniej ją kupują, farmerzy przestają hodować i sytuacja wraca do normy. No i pewnie jest jakiś związek między ceną mięsa i ceną paszy dla tego mięsa. Ale, czy na tym można zarobić nie wiem. Możliwe, że koszty utrzymania otwartych pozycji przez kilka miesięcy uniemożliwają zarobek. Nie sprawdziłem. Ale tu bym szukał - nawet z czystej ciekawości.

O wspomnianych indeksach nic nie wiem. Może poza tym, że trzeba było rok temu kupić :wink:, ale to wie każdy.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Teraz w tym temacie rozwiniemy strategie dotyczące spread na CFD lub futures na metale/indeksy czy też inne towary.

Na razie temat jest jaki jest, może ktoś ma lepszą propozycje na nazwę.
Trade what you see, NOT what you hear or think

stophouse
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2010, 17:20

Nieprzeczytany post autor: stophouse »

Moderatorze, dodaj proszę informację, że ten wątek jest przeklejony czy coś, bo tak się trochę od środka zaczyna.

No i tytuł taki mało prowokacyjny. Może lepiej "Zarób ze mną 90 kawałków". powinno chwycić. :lol:

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Profesjonalne analizy ?

Nieprzeczytany post autor: reptile »

stophouse pisze:Może lepiej "Zarób ze mną 90 kawałków". powinno chwycić
Albo wystarczy dodać profesjonalnie... :mrgreen:
Dobra nie każdy śmiga na reutersie :lol:
Niech ktoś rzuci szerszy obraz na ten
Nievinny pisze:spread kredytowy
I nie róbmy offtopa tak mało dobrych wątków na forum .. :roll:
Nievinny pisze:Jakiego off-topa?
Myśl była ogólna po wycięciu tematu z offtopa.. :wink: oraz wypowiedzi stophouse
Nievinny pisze:Spread kredytowy to jedna z popularnych strategii dot. obligacji i dyskusja nad nią an forum jest jak najbardziej ok.
Z tym się zgodzę, tylko nie ma o tym nic na forum, przyzwyczajeni do mt4 często nie widzą takich notowań i inny ważnych wykresów.. tylko cfd fx :twisted:
Budowanie strategii w mt4 też dzięki temu jest utrudniona, jedna platforma ma to inna tamto etc...
Dlatego prosiłem o naświetlenie tematu (wczytaj się w mój post :roll: i zrobiłem offtop) :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 26 lut 2010, 13:17 przez reptile, łącznie zmieniany 1 raz.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

reptile pisze:I nie róbmy offtopa tak mało dobrych wątków na forum ..
Jakiego off-topa? Spread kredytowy to jedna z popularnych strategii dot. obligacji i dyskusja nad nią an forum jest jak najbardziej ok.
Trade what you see, NOT what you hear or think

ODPOWIEDZ