DayTrading: Wtorek 15.03.2022

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
ForumBot
Maniak
Maniak
Posty: 3048
Rejestracja: 23 wrz 2012, 23:59

DayTrading: Wtorek 15.03.2022

Nieprzeczytany post autor: ForumBot »

Zapraszam do wymiany uwag i opinii na temat dzisiejszej sesji.


***************************
Regulamin działu DayTrading:

1. W wątku DT omawiamy bieżąca sytuacje na rynku i to co dotyczy danego dnia. Od dłuższych prognoz jest dział [url=https://forex-nawigator.biz/forum/prognozy-komentarze-analizy.html]Prognozy, komentarze, analizy[/url]
2. Zamieszczamy tylko i wyłącznie swoje analizy. Nie kopiujemy z innych serwisów.
3. Komentarz do własnej analizy nie może mieć charakteru rekomendacji. (to nie jest dział z sygnałami)
4. Kłótnie, ataki na innych użytkowników są niedopuszczalne.
5. Nie zaśmiecamy wątku. (wypowiedzi w stylu: "dałem S", "ja kończę na dziś" itp. jak i chwalenie się swoimi statami)

Nagminne łamanie powyższych zasad będzie skutkować nałozeniem zakazu pisania do końca bieżącego tygodnia.
Recydywa będzie karana ostrzeżeniami.
Przypominam że ponadto obowiązuje [url=https://forex-nawigator.biz/forum/regulamin-forum-nawigator-biz-t11778.html]Regulamin Forum[/url]

***************************

Przedstawione poglądy, oceny, opinie i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut. Poglądy te jak i inne treści nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie poniższych analiz ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: DayTrading: Wtorek 15.03.2022

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Re: DayTrading: Poniedziałek 14.03.2022

Post autor: navik » 14 mar 2022, 23:50
Jeszcze trochę muszę sie pomęczyć , potem pier...ne kluczykami i tyle mnie widzieli.
..................
Zrozumieliśmy sie.
Nie mam pojęcia co jest głównym towarem wożonym na wschód. Bladego pojęcia nie mam.
...................
Czy sie zmienił trend ? Ale o jaki interwal chodzi ?
Powiem tak :
H4-spadkowo ale możliwe jutro odreagowanie dzisiejszej sesji do 13200? ( strzelam)
D1 - spadkowo , jeżeli połamiemy 13020 ( ostatni dołek ) to najbliższy przystanek jest na 12544
W1 - spadkowo do 12557- 12336 jak tam nie bedzie reakcj byków to lecimy nizej na 10700.
Generalnie to na wyższych interwałach jest S bezpieczniejsze do gry....
DT to wiadomo ze inna bajka.
Na nygusa patrzę przez pryzmat SP . A na sp widziałbym zejście na poziom minimum 4005 ( D1) mam tez szczelinę do domknięcia na poziomie 4015-4020 z dnia 01.04.2021r . Poziom 4000 nie był NIGDY :!: testowany od góry , wiec kiedy jak nie teraz ?
Jeżeli połamiemy poziom 4000 na SP to wtedy na NQ mozemy poleciec na 12557-12336 .
Dla mnie kluczowym poziomem jest właśnie poziom 4000 na SP . Jeżeli tam byki nie zareagują i nie bedzie mocnego odbicia to lecimy nawet na 3600 (W1) na SP a nygus to strach myślec ...10700? :idea:
Na poziomie 3500 jest 50% fibo całego wzrostu pandemicznego wiec co stoi na przeszkodzie żeby tam zejść ?
Dla mnie cały czas spadkowo jest , sentyment na świecie tez niezbyt dobry do wzrostów . Raczej bezpieczniej jest grać S ....

No ale wiadomo ze DT to inna sprawa . Trzeba pilnować i palec mieć na Enter

Dzięki navik, w imieniu swoim i reszty :D Nie no kurwa Ty to dopiero jesteś analizator :lol:

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: DayTrading: Wtorek 15.03.2022

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Nauczyłeś mnie tak, że nygusa gram tylko na Elę. Teraz oczywiście tylko na dołkach i zawsze jakiś, większy, mniejszy plus był. Teraz też mam Elę ale...do 13200-13300 i tylko dlatego, że nie mogłem się doczekać na 12920 :)

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Wtorek 15.03.2022

Nieprzeczytany post autor: navik »

Ja mało gram teraz bo czasu brak przez robotę i trochę mi przetrzepali dupe, dlatego odpuściłem na trochę . Dzis jest pierwszy raz jak siedze sobie ( dla relaksu) przed kompem od wybuchu wojny i patrzę i knuje scenariusze :lol:
Ale ogólnie to bardzo mało patrzę na świeczki w ostatnim czasie .
............
Myśle sobie jednak ze bezpieczniej jest grać S na indeksach i podbicia wykorzystywać do wejścia w szorty przynajmniej do momentu kiedy na SP nie zejdziemy do 4k. Tam sie okaże co dalej ....ihmo
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: DayTrading: Wtorek 15.03.2022

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Abstrahując od wykresu. Inwazja Rosji na Ukrainę w cenach,
bo już od ponad 2 tygodni, a co będzie jak pójdzie info o zwieszeniu broni, nawet czasowym?

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: DayTrading: Wtorek 15.03.2022

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Widzisz navik, bo ja pisałem do Ciebie w ....poprzedniej dobie :lol: i napisałem że 3960 na sp500 musi być.
Bo ja pod to grałem prawie rok temu więc teraz jest pewne :lol:+
Nie poszło bo mnie zastała 00.00 w pisaniu :lol:

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Wtorek 15.03.2022

Nieprzeczytany post autor: navik »

zakaven pisze:
15 mar 2022, 00:29
Abstrahując od wykresu. Inwazja Rosji na Ukrainę w cenach,
bo już od ponad 2 tygodni, a co będzie jak pójdzie info o zwieszeniu broni, nawet czasowym?
Pewnie w górę , ale nie ma co popadać w hurra optymizm. Trwa właśnie proces „ modelowania ” stref wpływów i nowych zależności gospodarek. Dotychczasowy ład światowy sie nieco poprzestawia, wiec nowych szczytów nie zobaczymy raczej za szybko. Ihmo
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Wtorek 15.03.2022

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Sory, ze się wtrącę. Może coś w tym jest?
Indeksy i surowce: grać głównie L-ki. S-ki natomiast baaardzo sporadycznie, przy naprawdę nietypowych sytuacjach: Covid, wojna i co tam jeszcze nas czeka w przyszłości (swoją drogą, bardzo ciekawe, czym nas życie zaskoczy).
Waluty: tutaj S-ki i L-ki, bo zarówno waluta bazowa jak i kwotowana mają teoretycznie prawo do umocnienia się względem drugiej.

Do przemyślenia, faktycznie bardzo może pomóc w spekulacji na indeksach nastawienie się tylko na zielone.
Osobiście po raz pierwszy jestem świadkiem tak silnego trendu spadkowego na indeksach (bo spekuluję dopiero 2-gi rok) i najbardziej zaskakujące są w nim są dla mnie te "korekty" po kilkaset pipsów.
Może to zabrzmi kontrowersyjnie, ale na podstawie swoich obserwacji, widzę że łatwiej zarabiąc na L-kach w trendzie spadkowym, niż na S-kach we wzrostowym :D (wiem, wiem, że ani jedno ani drugie, według prawideł spekulacji nie jest godnym pochwały rozwiązaniem)
Z drugiej strony, jak długo trwają trendy spadkowe na indeksach?
Jest bum i po paru tygodniach znowu rośnie

Patrzcie teraz, czas przed otwarciem Azji a już 100p od spodu. Absolutnie nie zdziwiłbym się widząc dzisiaj 13800 a jutro znowu 13000.
Wow! Szkoda, że mam odwagi grać w tych warunkach. A rok temu jeszcze bym się nie bał, mimo że byłem większym żółtodziobem niż obecnie.

Ale kwestia grania wyłącznie L na indeksach jest do przemyślenia.
Dzięki Panowie za podsunięcie pomysłu.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2022, 00:50 przez Mistyfikator, łącznie zmieniany 1 raz.

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Wtorek 15.03.2022

Nieprzeczytany post autor: navik »

zakaven pisze:
15 mar 2022, 00:32
Widzisz navik, bo ja pisałem do Ciebie w ....poprzedniej dobie :lol: i napisałem że 3960 na sp500 musi być.
Bo ja pod to grałem prawie rok temu więc teraz jest pewne :lol:+
Nie poszło bo mnie zastała 00.00 w pisaniu :lol:
Moze byc jak najbardziej .
W1 z 16.01.2022 którą traktuje jako sygnał do mocnej korekty, zasięgi mam takie : 3955 i 3527 . Wiec jak najbardziej poziom 3960 jest możliwy do zrobienia , bo nie wierze w to ze poziom 4k bedzie jakims mega silnym wsparciem które nas wywinduje na nowe ATH , raczej bedziemy go oklepywac od góry i od dołu aż w końcu połamią go w pizdu.
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: DayTrading: Wtorek 15.03.2022

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

navik pisze:
15 mar 2022, 00:38
zakaven pisze:
15 mar 2022, 00:29
Abstrahując od wykresu. Inwazja Rosji na Ukrainę w cenach,
bo już od ponad 2 tygodni, a co będzie jak pójdzie info o zwieszeniu broni, nawet czasowym?
Pewnie w górę , ale nie ma co popadać w hurra optymizm. Trwa właśnie proces „ modelowania ” stref wpływów i nowych zależności gospodarek. Dotychczasowy ład światowy sie nieco poprzestawia, wiec nowych szczytów nie zobaczymy raczej za szybko. Ihmo
Chciałem tylko ponownie zasugerować, że przy takiej zmienności lepsze 100 -200 pkt. w garści, i nie ma co się wkurwiać że nie zgarnąłeś 400, bo tam był szczyt albo dołek.

Zablokowany