DayTrading: Wtorek 24.08.2021

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
ForumBot
Maniak
Maniak
Posty: 3021
Rejestracja: 23 wrz 2012, 23:59

DayTrading: Wtorek 24.08.2021

Nieprzeczytany post autor: ForumBot »

Zapraszam do wymiany uwag i opinii na temat dzisiejszej sesji.


***************************
Regulamin działu DayTrading:

1. W wątku DT omawiamy bieżąca sytuacje na rynku i to co dotyczy danego dnia. Od dłuższych prognoz jest dział [url=https://forex-nawigator.biz/forum/prognozy-komentarze-analizy.html]Prognozy, komentarze, analizy[/url]
2. Zamieszczamy tylko i wyłącznie swoje analizy. Nie kopiujemy z innych serwisów.
3. Komentarz do własnej analizy nie może mieć charakteru rekomendacji. (to nie jest dział z sygnałami)
4. Kłótnie, ataki na innych użytkowników są niedopuszczalne.
5. Nie zaśmiecamy wątku. (wypowiedzi w stylu: "dałem S", "ja kończę na dziś" itp. jak i chwalenie się swoimi statami)

Nagminne łamanie powyższych zasad będzie skutkować nałozeniem zakazu pisania do końca bieżącego tygodnia.
Recydywa będzie karana ostrzeżeniami.
Przypominam że ponadto obowiązuje [url=https://forex-nawigator.biz/forum/regulamin-forum-nawigator-biz-t11778.html]Regulamin Forum[/url]

***************************

Przedstawione poglądy, oceny, opinie i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut. Poglądy te jak i inne treści nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie poniższych analiz ponosi inwestor.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Wtorek 24.08.2021

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

NASDAQ. 500 punktów w trzy dni? 250 punktów praktycznie bez korekty? Nowe scenariusze na otwarciu U.S.A? Otwarcie po weekendzie z luką w górę, brak zamknięcia luki i żadnego wahnięcia choćby na otwarciu za oceanem? Czyli już wiadomo, jaka dalsza polityka pieniężna? Czy to po prostu poszukiwania chętnych przed większą realizacją zysków? Kim są nowi nabywcy tego dobra? Ostatnimi szczęśliwcami, którzy kupili tanio, czy ubranymi na górce? Z zaciekawieniem czekam na to, co przyniesie dzisiejsza sesja. Czy zobaczymy obok siebie dwie świece D1 bez cienia dolnego?
NASDAQ100.png
Większy zakres czasowy dla ilustracji.
Swoją drogą, miło zobaczyć wykres jak z książki o analizie technicznej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 24.08.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

edek
prosto łatwo i jak na razie bardzo skutecznie
https://zapodaj.net/947370aebbeaa.jpg.html
teraz rynek 1,1735 i na razie nic nie skracam :P juz ryzykuje na głebsze zejscie :idea:
https://zapodaj.net/887cfe950e6e9.jpg.html
co do indeksow i wzrostow :?: :?: :?:
to moim zdaniem dokupuja na gorce nie szczesliwcy ale banki i fundusze
dla ktorych zysk jest istotny na przestrzeni powiedzmy roku i perturbacje jakies tam zawirowania w dół ich nie interesuja na przestrzeni miesiaca czy dwoch
poza tym kupuje spekula ale tylko do obrotow na szybko ,
zaś zakladajac do konca roku dodruk kasy
raczej rynek bedzie dalej powoli parł w gore az sie zmeczy ale przy takim parciu w gore trudno okreslic kiedy bedzie mocne przesilenie bo moze byc to za 1-3dni albo za 3mce czy np w styczniu
jednak 1ska na edku bo jakis obrot byc powinien :568: a 300dol to juz obrot oki :P
ropa wti
normalnie sieczkarnia juz irytujaca :mrgreen: ale jeszcze depo luzne /poziom zabezpiecz ok 300procent/
https://zapodaj.net/157babf8362d3.jpg.html
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
https://zapodaj.net/30c4490b33423.jpg.html
tez na razie prosto sie skraca ale mogliby juz wreszcie spasc do 63,0 chociaz i nie byloby mi przykro :P
https://zapodaj.net/7e8b5ccfd8104.jpg.html
https://zapodaj.net/0f1a36e27ba2c.jpg.html
mam pisalem ski na indeksach ale poki nie ma spadku to szkoda pokazywac bo trzepie do znudzenia DT
TAK JAK TERAZ NA ROPIE 3SKI GRAJA A BYLO Z 8
papppppppppp
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Wtorek 24.08.2021

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

XAB - wysyłasz z zapodaj.net a tam "zapodaj.net prosi Cię o zgodę na wykorzystanie Twoich danych osobowych w tych celach:" - kolejny syf.
Nasz sparing ciągle w grze.
3maj się
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4499
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Wtorek 24.08.2021

Nieprzeczytany post autor: navik »

Wariaty, nie mają litości dla eSek
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Awatar użytkownika
P4W3L
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 22 lip 2013, 10:34

Re: DayTrading: Wtorek 24.08.2021

Nieprzeczytany post autor: P4W3L »

navik pisze:
24 sie 2021, 08:35
Wariaty, nie mają litości dla eSek
Ski to gatunek na wymarciu hehehe, a na poważnie to dotarliśmy do strefy na SP500 z której możliwa korekta. Czytałem ostatnio o serii SP500 bez korekty conajmniej 5%. Uważam że w tym tygodniu będzie przesilenie. Pisałem o korekcie 5-7%. Może być grubo jeśli nie będzie popytu, koniec hossy (scenariusz alternatywny). Bazowy wg mnie po korekcie nowe ATH powyżej 4600.

Co do edka, może być nowy dołek, jednak 1.16 nie powinno puścić w tym ruchu. Lki zamknięte wczoraj, jeśli się nie mylę to w okolicach 1.1650 będę je odnawiał. Na razie Edek do obserwacji.
„Śpieszymy się do dorosłości, żeby tęsknić za dzieciństwem, tracimy zdrowie dla pieniędzy, a potem płacimy by je odzyskać, żyjemy jakbyśmy nigdy nie mieli umrzeć, a umieramy jakbyśmy nigdy nie żyli” - Paulo Coelho

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 24.08.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

EDEK
https://zapodaj.net/f229efd203809.jpg.html
JEST GIT /2SKI zostawiłem a zreszta po co sie rozdrabniac 1ska ta z 1,1793 zostaje
pap reszta w zasadzie bez esek poczekam na jakis impuls w dół /ski na ropie caly czas DT
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4499
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Wtorek 24.08.2021

Nieprzeczytany post autor: navik »

P4W3L pisze:
24 sie 2021, 11:05
navik pisze:
24 sie 2021, 08:35
Wariaty, nie mają litości dla eSek
Ski to gatunek na wymarciu hehehe, a na poważnie to dotarliśmy do strefy na SP500 z której możliwa korekta. Czytałem ostatnio o serii SP500 bez korekty conajmniej 5%. Uważam że w tym tygodniu będzie przesilenie. Pisałem o korekcie 5-7%. Może być grubo jeśli nie będzie popytu, koniec hossy (scenariusz alternatywny). Bazowy wg mnie po korekcie nowe ATH powyżej 4600.

Co do edka, może być nowy dołek, jednak 1.16 nie powinno puścić w tym ruchu. Lki zamknięte wczoraj, jeśli się nie mylę to w okolicach 1.1650 będę je odnawiał. Na razie Edek do obserwacji.
Korekta na sp jeżeli zrobią to widziałbym zejście max do 4430 i dalej up
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Awatar użytkownika
P4W3L
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 22 lip 2013, 10:34

Re: DayTrading: Wtorek 24.08.2021

Nieprzeczytany post autor: P4W3L »

navik pisze:
24 sie 2021, 11:17
P4W3L pisze:
24 sie 2021, 11:05
navik pisze:
24 sie 2021, 08:35
Wariaty, nie mają litości dla eSek
Ski to gatunek na wymarciu hehehe, a na poważnie to dotarliśmy do strefy na SP500 z której możliwa korekta. Czytałem ostatnio o serii SP500 bez korekty conajmniej 5%. Uważam że w tym tygodniu będzie przesilenie. Pisałem o korekcie 5-7%. Może być grubo jeśli nie będzie popytu, koniec hossy (scenariusz alternatywny). Bazowy wg mnie po korekcie nowe ATH powyżej 4600.

Co do edka, może być nowy dołek, jednak 1.16 nie powinno puścić w tym ruchu. Lki zamknięte wczoraj, jeśli się nie mylę to w okolicach 1.1650 będę je odnawiał. Na razie Edek do obserwacji.
Korekta na sp jeżeli zrobią to widziałbym zejście max do 4430 i dalej up
4370 kluczowy, tam ostatnio SL poszły, w razie spadku obserwuj ten poziom imo.
Ja jednak uważam że poziomy nieco powyżej 4200 mogą zatrzymać spadki.
Powodzenia.

Edit my tu o poziomach niżej a czekamy na nowe szczyty hehe
„Śpieszymy się do dorosłości, żeby tęsknić za dzieciństwem, tracimy zdrowie dla pieniędzy, a potem płacimy by je odzyskać, żyjemy jakbyśmy nigdy nie mieli umrzeć, a umieramy jakbyśmy nigdy nie żyli” - Paulo Coelho

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4499
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Wtorek 24.08.2021

Nieprzeczytany post autor: navik »

P4W3L pisze:
24 sie 2021, 11:34

4370 kluczowy, tam ostatnio SL poszły, w razie spadku obserwuj ten poziom imo.
Ja jednak uważam że poziomy nieco powyżej 4200 mogą zatrzymać spadki.
Powodzenia.

Edit my tu o poziomach niżej a czekamy na nowe szczyty hehe
Tak nisko to raczej nie zejda - za duże ryzyko byłoby, że puszczą zwieracze. Nie po to bronili wsparcia na 4370 i LT zeby tam teraz schodzic i ryzykowac zwałe . Poziom 4400 ( jezeli w ogóle tak nisko zejdą ) to bedzie trampolina do dalszych wzrostów ...ihmo

edit. Myśle ,że pokusa wybicia poziomu 4500 bedzie wieksza i korekta ( jezeli już ją zrobią ) to bedzie tylko kosmetyka wykresowa , bo kierunek jest jeszcze cały czas UP ...ihmo
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Zablokowany