1:500

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 162
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

1:500

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »


Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: 1:500

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Czyli widać, że ani ujednolicone ostrzeżenia o ryzyku, ani ograniczenie lewara, ani inne zabiegi regulatora z UE niespecjalnie wpłynęły na zwiększenie odsetka zarabiających osób. Cieszy rekordowo wysoki zrealizowany zysk sumaryczny ale z drugiej strony mamy ogromną kwotę strat i prawie 4-krotnie więcej traderów w statystyce względem 2018-2019. Kto by się spodziewał? ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 162
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: 1:500

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

Rządzą nami idioci po najlepszych szkołach ekonomicznych.
Forex wygrał.

Zwiększyła się ilość osób uprawiających hazard, to nam statystyk nie poprawi. :D

1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 162
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: 1:500

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

It is estimated that nearly 80-85% of intraday traders end up losing money in the stock markets. Normally, 70% of the intraday traders do not last beyond the first year and 90% do not last beyond the third year.

5% zarabia i 95% traci czy 20% zarabia i 80% traci.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: 1:500

Nieprzeczytany post autor: raposo »

1to1 pisze:
15 lis 2023, 11:10
Rządzą nami idioci po najlepszych szkołach ekonomicznych.
Forex wygrał.

Zwiększyła się ilość osób uprawiających hazard, to nam statystyk nie poprawi. :D
Aby odgwizdać sukces ESMA i działań zmierzających do "przeniesienia" inwestorów na "fizyczny rynek", brakuje w raporcie tylko zestawienia z wykresem WIG20 za lata 2018-2022 i jak zmieniał się obrót :).

Co do statystyk... W praktyce wszyscy mogą mieć rację. Czyli zarabia zarówno 30%, jak i 5%. Wszystko kwestia skali. Swego czasu polscy brokerzy raportowali wyniki swoich klientów w ujęciu kwartalnym z podziałem na rodzaje instrumentów. Z reguły najgorzej wypadało XTB z racji, iż przyciąga najwięcej nowych ale też i ma największą bazę. U innych potrafiło zarabiać nawet 40-50% (w zależności od kategorii aktywów). Oczywiście, im krótsza skala, tym większe przekłamanie realiów. Im dłuższy termin, tym ciężej utrzymać dodatni wynik. Dodatkowo, +2 zł to nadal zysk w statystyce ale jednak ja bym powiedział w tej sytuacji, że "nie straciłem ale też nie zarobiłem".

Swoją drogą przydałyby się podobne statystyki wśród klientów domów maklerskich, którzy handlują tylko na akcjach + futures (a najlepiej z podziałem na te kategorie).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: 1:500

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Naoglądają się ludzie w necie jak się szortuje "nasraka" to efekt jest taki jaki jest. Widząc po zachowaniu giełd w tej chwili rok 2023 wcale nie będzie lepszy. Ci co trzymają akcje będą wygrani, tyle że to inny rynek. W opozycji jest cała masa leszczy szortujących indeksy bo kryzys, bo za dużo urosło, bo inni szortują itd.

1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 162
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: 1:500

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

raposo pisze:
15 lis 2023, 11:40
1to1 pisze:
15 lis 2023, 11:10
Rządzą nami idioci po najlepszych szkołach ekonomicznych.
Forex wygrał.

Zwiększyła się ilość osób uprawiających hazard, to nam statystyk nie poprawi. :D
Aby odgwizdać sukces ESMA i działań zmierzających do "przeniesienia" inwestorów na "fizyczny rynek", brakuje w raporcie tylko zestawienia z wykresem WIG20 za lata 2018-2022 i jak zmieniał się obrót :).

Co do statystyk... W praktyce wszyscy mogą mieć rację. Czyli zarabia zarówno 30%, jak i 5%. Wszystko kwestia skali. Swego czasu polscy brokerzy raportowali wyniki swoich klientów w ujęciu kwartalnym z podziałem na rodzaje instrumentów. Z reguły najgorzej wypadało XTB z racji, iż przyciąga najwięcej nowych ale też i ma największą bazę. U innych potrafiło zarabiać nawet 40-50% (w zależności od kategorii aktywów). Oczywiście, im krótsza skala, tym większe przekłamanie realiów. Im dłuższy termin, tym ciężej utrzymać dodatni wynik. Dodatkowo, +2 zł to nadal zysk w statystyce ale jednak ja bym powiedział w tej sytuacji, że "nie straciłem ale też nie zarobiłem".

Swoją drogą przydałyby się podobne statystyki wśród klientów domów maklerskich, którzy handlują tylko na akcjach + futures (a najlepiej z podziałem na te kategorie).
Czyli ESMA nie chodziło o traderów ale o ich kasę. :-)

Tez chciałbym te statystyki zobaczyć ale nie wiele będą się chyba różnić.
Był kiedyś konkurs futures parkietu.com to chyba 15-20% było na plus.
Na akcjach możesz trzymać latami nie musisz mieć stoplossa czyli możesz mieć stratę ale tego w statystykach nie zobaczysz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2023, 15:24 przez 1to1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: 1:500

Nieprzeczytany post autor: raposo »

ESMA oficjalnie miała za zadanie ochronić inwestora detalicznego, żeby ten aż tak często i tak dużo nie tracił. Oczywiście, nie mamy jak porównać jakby to było, gdyby interwencja produktowa ESMA nie weszła w życie ale z tych statystyk wynika, że jednak nie miało to żadnego wpływu na te elementy. Conajwyżej Kowalski traci "trochę wolniej" ale w ujęciu rocznym wygląda, że tak samo.

Konkursy to bardzo zła próba badawcza, bo z reguły celem nadrzędnym jest po prostu go wygrać, a nie zarobić X czy w ogóle zarobić.

I to prawda, akcje można trzymać "wiecznie", a często krótkoterminowi inwestorzy akcyjni podczas 'niepowodzeń' przechodzą po prostu na długi termin :D
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 162
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: 1:500

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

alinoe pisze:
15 lis 2023, 13:07
Naoglądają się ludzie w necie jak się szortuje "nasraka" to efekt jest taki jaki jest. Widząc po zachowaniu giełd w tej chwili rok 2023 wcale nie będzie lepszy. Ci co trzymają akcje będą wygrani, tyle że to inny rynek. W opozycji jest cała masa leszczy szortujących indeksy bo kryzys, bo za dużo urosło, bo inni szortują itd.
BIG TECH ma super zyski to chyba będzie kolejna fala hossy.

1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 162
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: 1:500

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

raposo pisze:
15 lis 2023, 15:22
ESMA oficjalnie miała za zadanie ochronić inwestora detalicznego, żeby ten aż tak często i tak dużo nie tracił. Oczywiście, nie mamy jak porównać jakby to było, gdyby interwencja produktowa ESMA nie weszła w życie ale z tych statystyk wynika, że jednak nie miało to żadnego wpływu na te elementy. Conajwyżej Kowalski traci "trochę wolniej" ale w ujęciu rocznym wygląda, że tak samo.

Konkursy to bardzo zła próba badawcza, bo z reguły celem nadrzędnym jest po prostu go wygrać, a nie zarobić X czy w ogóle zarobić.

I to prawda, akcje można trzymać "wiecznie", a często krótkoterminowi inwestorzy akcyjni podczas 'niepowodzeń' przechodzą po prostu na długi termin :D
Statystyki zarządzających funduszami tez mogli by podawać.

Zarabia smart money reszta traci, lewar bez znaczenia.

Na forexie jest 4 razy więcej ludzi i kasy, biznes sie rozwija. :D

ODPOWIEDZ