VEGAS

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Użyszasz systemu VEGAS

Tak
28
16%
Nie
144
84%
 
Liczba głosów: 172

MohSETH
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 24 sie 2005, 22:38

Nieprzeczytany post autor: MohSETH »

Kieruję się pewną zasadą, jeśli ktoś nie przekona mnie w 5 min do swojego pomysłu nie wchodzę w to... Jeśli system nie jest na tyle prosty aby zrozumieć gop mógł 10 latek... pasuję;)

Pozdrawiam
Lepiej nie zarobić niż stracić. Graj zawsze z trendem.

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

MohSETH pisze: Jeśli system nie jest na tyle prosty aby zrozumieć gop mógł 10 latek... pasuję
Czy mam przez to rozumieć, że Vegas jest dla Ciebie za trudny?
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
fryk
Gaduła
Gaduła
Posty: 228
Rejestracja: 10 mar 2006, 13:24

Nieprzeczytany post autor: fryk »

Kwiatek nie mecz fxlamera, niech chlopak drazy temat i zapodaje nam wyniki

Cala metode masz opisana na forexfactory. Dla tych ktorzy nie maja jeszcze konta i nie moga sciagnac tych dokumentow - wlacznie z druga czescia opisu - wrzucilem wszystko na moj serwerek.
Oto link: http://www.es.jhost.pl/fx/vegas/
Jesli na prawde chcesz sprobowac tego systemu (jak ja) i tak czeka Cie lektura calosci. Pozdrawiam
Owoce sukcesu rosną na drzewach cierpliwości...

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Kwiatek pisze:jak jest wyznaczony Neutral Line Entry ?
Jest to cena zamknięcia 8 świecy wstecz, licząc aktualną świecę jako zero, plus 20 pips jako filtr. Poziom neutral line można zmieniać w ustawieniach i wyznaczyć ją na poziomie np 10 lub 30 pips od ceny zamknięcia 8 świecy wstecz, zależy od indywidualnych preferencji.

Kwiatek pisze:czy otwiera sie pozycje po dojsciu ceny do tego poziomu czy jedynie w momencie gdy zamkniecie swiecy znajdzie sie nad tym poziomem?
Gdy świeca zamknie się nad tym poziomem. Decyzja o otwarciu na tym poziomie zależy też od wielu innych czynników, na rynku w trakcie konsolidacji te poziomy mogą wprowadzać w błąd, przydatna jest dodatkowa analiza w postaci ważnych wsparć i oporów, zniesień fibo, formacji itp.
Kwiatek pisze:czy slope change to poziom tej sredniej?
To poziom zamknięcia 8 świec wstecz od aktualnej świecy. Aktualny poziom pokazuje linia Alfa.
Kwiatek pisze:czy zmiana nachylenia (wyhamowanie) sredniej jest wazne i jak mozna je wyznaczyc
Jest ważne, może oznaczać zmiane trendu krótkoterminowego. Informuje o tym alarm wbudowany we wskaźnik, dodatkowo widać to na SMA 8 która zmienia kolor po zmianie kierunku.
Generalnie te wszystkie poziomy i alarmy maja na celu informowanie nas o tym, że coś się dzieje, nie zawsze otwarcie pozycji w tym momencie może przynieść zamierzony efekt, tutaj potrzeba jeszcze trochę doświadczenia i ogrania z tą strategią. Zachęcam do testów i analiz na danych historycznych, później można grać w realu małymi pozycjami.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
fryk
Gaduła
Gaduła
Posty: 228
Rejestracja: 10 mar 2006, 13:24

Nieprzeczytany post autor: fryk »

fxlamer zdaje sie ze wlasnie audusd Ci wszedl, gbpaud tez sie ociera

Jakies nowe pozycje?

Ja dzisiaj zabieram sie do lektury. Fajnie to wszystko zaprezentowales. W ogole fajny jestes ;)
Owoce sukcesu rosną na drzewach cierpliwości...

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Witam,
Odnoszę wrażenie, że nie przeczytałeś dokładnie opisu strategii, tam są odpowiedzi na Twoje pytania.
Ale ok, spróbujemy:
Krzycho pisze:1. jakieś stop lossy się ustawia w ogóle, czy po prostu obserwujemy wykres i przy zmianie ze wzrostu na spadek lub odwrotnie wycofujemy się z pozycji?
S/L ustawiamy poniżej/powyżej ostatniego wsparcia/opru lub na poprzednim poziomie fibo.
Krzycho pisze:2. Linia "Alfa" - jak ją stworzyć?
Nie trzeba jej tworzyć, jest częścią wskaźnika FF_Tunnel. Jeżeli jednak chciałbyś ją dodać do innego wskaźnika, zajrzyj do kodu źródłowego i zobacz jak ją napisano.
Krzycho pisze:jak na platformie xtrade ustawić, żeby w oknie wskaźników gdzie jest SaRSI (to to samo co RSI?) znalazła się SMA (bo SMA pokazuje mi się zawsze w oknie wykresu głównego) - chcę po prostu mieć RSI i SMA w jednym oknie, żeby widzieć kiedy się przecinają
Napisałem o tym w drugim poście, pewnie dodajesz MA ze wskaźników własnych, musisz dodać MA ze wskaźników zawartych standardowo w MT i postępować tak jak opisałem w poście #2.

Obrazek

Jeżeli jednak chciałbyś dodać inną MA (lub inny wskaźnik) do okna RSI (lub innego), musisz w kodzie wskaźnika który chcesz nałożyć na inny wskaźnik, zmienić linię #property indicator_chart_window na linię #property indicator_separate_window
Ostatnio zmieniony 19 sie 2010, 23:08 przez fxlamer, łącznie zmieniany 4 razy.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
fryk
Gaduła
Gaduła
Posty: 228
Rejestracja: 10 mar 2006, 13:24

Nieprzeczytany post autor: fryk »

Zapodasz aktualne pozycje?
Owoce sukcesu rosną na drzewach cierpliwości...

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

fryk pisze:Zapodasz aktualne pozycje?
NIE! :twisted: (joke)
Fryk, loknij na dzienne, potem na 4H i zapodaj jakie byś zajął :)
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
fryk
Gaduła
Gaduła
Posty: 228
Rejestracja: 10 mar 2006, 13:24

Nieprzeczytany post autor: fryk »

Siedze w gułagu i nie mam opcji. Na jame zjade dopiero na mecz a po nim zakodze swojego pierwszego sysa bo mam olsnienie :) Pewnie dopiero na weekendzie zabiore sie za Vegasa szybka kasa ;)

A ty moze sie nie len ;) tylko otwieraj i wklejaj aktualne pozycje to zlepi sie wiecej ochotnikow do gry tym sysem.
Owoce sukcesu rosną na drzewach cierpliwości...

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Otrzymałem sporo pytań na temat zasad otwierania pozycji, zamykania i stop/loss. Kierując się zasadą, że obraz zastępuje 1000 słów, na obrazku wzorcowy styl gry wykorzystujący setup Vegas4H (734 pips w 14 dni):

Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 sie 2010, 23:09 przez fxlamer, łącznie zmieniany 2 razy.
Bedzie dobrze, luz......
=================

ODPOWIEDZ