u Mighty BAZ'a - bistro caffe - nie tylko o dobrej kawie

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Mighty Baz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1463
Rejestracja: 18 wrz 2010, 09:33

Nieprzeczytany post autor: Mighty Baz »

Ink. pisze:No tu MB wyczerpał temat na temat wątku DT :) a ten wątek mi sie podoba jeśli oczywiście pozostanie w takiej formie jaką wymyślił Baz :)
niestety nie ode mnie zależy, mam nadzieję, że inni zapłodnią tenże...

btw, złoto swieci sie na czerwono, powinno spadac....ktos ma ochote zapodac dokad?
Ostatnio zmieniony 17 sty 2012, 11:58 przez Mighty Baz, łącznie zmieniany 1 raz.
DAYTRADER
powodzenia, kilometrow pips wam zycze

Awatar użytkownika
TeXs
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 886
Rejestracja: 09 maja 2007, 13:57

Nieprzeczytany post autor: TeXs »

Mighty nie korzystam z Waszej tajemnej wiedzy :)
Nie dostąpiłem jeszcze zaszczytu bycia oświeconym, chociaż może kiedyś się wybiorę do Ciebie aby zobaczyć co tam z tych fusów można wyczytać :)

Kiedyś bardzo dużo czasu poświęciłem fibo

Co do mojej szklanej kuli to jeśli nie macie nic przeciwko to też chętnie wrzucę swoje szamańskie wizje

miłego dnia :)

259
Maniak
Maniak
Posty: 3968
Rejestracja: 15 cze 2011, 23:20

Nieprzeczytany post autor: 259 »

A ja dziękuję bardzo za zaproszenie za kawę i jestem pewien podziwu dla gospodarza za gotowość wystawienia się na strzał - wszystko da się skrytykować i są tacy co nie umieją sobie tego odmówić…
Ale jak to mówią psy szczekają, a karawana idzie dalej...

Trochę teraz jestem zajęty, ale jak wpadnie mi coś ciekawego to chętnie podrzucę.
Jakże często ludzie mają już gotową opinię zanim zdążą pojąć istotę rzeczy.
A gdy już ta istota w pełni do nich dotrze, jakże często muszą zmagać się z konsekwencjami swojej opinii ;-)

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1463
Rejestracja: 18 wrz 2010, 09:33

Nieprzeczytany post autor: Mighty Baz »

TeXs pisze:
Kiedyś bardzo dużo czasu poświęciłem fibo
Wiesz jak to zabrzmiało? Może użyję paraboli..."wiesz, ile czasu poświeciłem na noszenie spodni?" :lol:

Fibosy są ok, o ile wiesz gdzie je ustawić.
DAYTRADER
powodzenia, kilometrow pips wam zycze

Awatar użytkownika
TeXs
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 886
Rejestracja: 09 maja 2007, 13:57

Nieprzeczytany post autor: TeXs »

Mighty Baz pisze:wiesz, ile czasu poświeciłem na noszenie spodni?" :lol:
jesteś wielki Migty :D

a co do fibosów to nie mówię, że nie działają :)
po prostu znalazłem coś prostszego i to wszystko

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1463
Rejestracja: 18 wrz 2010, 09:33

Nieprzeczytany post autor: Mighty Baz »

TeXs pisze:
Mighty Baz pisze:wiesz, ile czasu poświeciłem na noszenie spodni?" :lol:
jesteś wielki Migty :D
nie jestem wielki, raczej przy kości,
DAYTRADER
powodzenia, kilometrow pips wam zycze

259
Maniak
Maniak
Posty: 3968
Rejestracja: 15 cze 2011, 23:20

Nieprzeczytany post autor: 259 »

Mighty Baz pisze:btw, złoto swieci sie na czerwono, powinno spadac....ktos ma ochote zapodac dokad?
A w jakim horyzoncie czasowym?
Bo ja tak bardziej w dniach-tygodniach niż intraday...

Larry Edelson: "Gold remains below key resistance at $1,670 — all the way up to $1,700. While it may rally up to the top level of that range — all of my indicators continue to point lower for gold. I still expect to see at least $1,415 gold — and probably lower — before gold resumes its next major bull leg higher.

For one thing, short-term trading cycles will soon roll over to the downside. Momentum indicators are also overbought, indicating a top is imminent. Several other indicators I follow are rolling over as well"

Ten facet nieźle określa górki ale ma straszne problemy z dołkami :-)
I z zapatrzeniem się w cykle które tak pięknie wyglądają na obrazkach... stracił dwa duże rajdy w zeszłym roku wieszcząc swoją korektę :-D
Złoto rzeczywiście ma szanse polecieć w dół ale w okolicach 1500-1600 siedzą chińczycy i kupują jak leci. Przy okazji ostatni dołek wypadł na lini wieloletniego trendu i mamy piękne odbicie...Oczywiście może spaść i niżej łamiac ten trend ale nie tak głęboko jak twierdzi Larry (nota bene podniósł właśnie prognozę z 1380 ;-) ) i raczej nie na długo. Znów chińczycy.
Ponad to do takiego spadku potrzeba czegoś naprawdę dużego. Np. bardzo realna wizja bankructwa Grecjii (obecnie brana pod uwagę). Albo rozpadu euro...
Na razie wsparcie bym widział w okolicach 1605/25. Opór ok. 1677/87 - linia trendu spadkowego - zależy jak kto sobie namaluje.
Ciekawa rzecz z Chinami - o ile mogą oni kupować złoto z zagranicy (a kupują bardzo dużo) to nie mogą oni go sprzedawać za granicę (mówię o handlu na giełdach, nie eksporcie). Nawet czerwoni baronowie - oczywiście oficjalnie ;-) Chiny dopiero zaczynaa budować swoją rezerwę złota i są daleko w tyle za wszystkimi. Chiny trzymają łapę na złocie w kraju jak kiedyś PRL na dolarach...

A'propos edka: UBS 1m 1.2, 3m 1.15...
Jakże często ludzie mają już gotową opinię zanim zdążą pojąć istotę rzeczy.
A gdy już ta istota w pełni do nich dotrze, jakże często muszą zmagać się z konsekwencjami swojej opinii ;-)

Vindykator

Nieprzeczytany post autor: Vindykator »

Mighty Baz pisze:
TeXs pisze:
Mighty Baz pisze:wiesz, ile czasu poświeciłem na noszenie spodni?" :lol:
jesteś wielki Migty :D
nie jestem wielki, raczej przy kości,
Ale przynajmniej coś targujesz, ja od rana siedzę i +8 pips, chyba walnę ten forex :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1463
Rejestracja: 18 wrz 2010, 09:33

Nieprzeczytany post autor: Mighty Baz »

259, z h1 z h4 widac spadek, fakt ze maja szanse jeszcze negowac, pytanie czy nadal zloto jest trendy dla carry trade, by kupowac na koncu obligacje


Vindykator, kto wcześniej wstaje temu...szybciej staje na wykresie zlecenie. :lol:
DAYTRADER
powodzenia, kilometrow pips wam zycze

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1463
Rejestracja: 18 wrz 2010, 09:33

Nieprzeczytany post autor: Mighty Baz »

259 pisze: Chiny dopiero zaczynaa budować swoją rezerwę złota i są daleko w tyle za wszystkimi. Chiny trzymają łapę na złocie w kraju jak kiedyś PRL na dolarach...
..
gdzieś na forum wisiał artykuł o tym jak Chiny chcą by waluta wróciła do parytetu złota, czyli yuan vs USD, złoto vs śmiecie :lol: :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 17 sty 2012, 15:41 przez Mighty Baz, łącznie zmieniany 1 raz.
DAYTRADER
powodzenia, kilometrow pips wam zycze

Zablokowany