Tyler Durden...

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Tyler Durden
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:41

Re: Tyler Durden...

Nieprzeczytany post autor: Tyler Durden »

_/_/Dariusz_/_/ pisze:
Tyler Durden pisze:Widok z bliższa na to wejście na EUR/NZD.
Widać 2 spadające gwiazdy na H1. Pierwsza została zjedzona, a po drugiej na korekcie wszedłem w eski.

Cena wzrosła dziś o 250 pipsów, gdzie wczorajszy zakres to zaledwie 150 pipsów. Myśle że to wejście ma duże szanse powodzenia.
Potencjał spadku jest , ale celowałbym max na 70 p. Bo z większej perspektywy wygląda mi to na oRGR i kontynuację wzrostu .

Pozdrawiam.
Nie celuje w więcej :) - 50-60 pipsów na proficie automatycznie zamknie pozycje.
Prawde mówiąc jeżeli aktualna H1 zamknie się "wzrostowo" to pewnie wyjde z ręki.

A co do oRGR'a, może i coś tam na H4 widać, ale powiedzmy sobie szczerze - jutro ECB i FOMC - zarobić i stracić będzie można w obydwie strony :wink: .

Awatar użytkownika
Tyler Durden
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:41

Re: Tyler Durden...

Nieprzeczytany post autor: Tyler Durden »

No nic, wyszedłem z ręki.

+11% depo ( ok +0,55% calości na trading).
Odwrotna świeczka na H1 nie przekonuje mnie do dalszego trzymania esek, tym bardziej że wszedłem przeciwko trendowi.



Jednocześnie zająłem małą pozycję na longa na eur/cad.
Cena dosłownie stoi na jednym poziomie i konsoliduje od 12 godzin. Dość czytelna formacja flagi.

Na H4 widać 2, a być może i niedługo 3 pin bary, ale to nie jest raczej dobre miejsce na spadki. Jak by było, to już by to ktoś zrzucił.

Tyle na dziś - do jutra.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tyler Durden
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:41

Re: Tyler Durden...

Nieprzeczytany post autor: Tyler Durden »

Normalnie szok i niedowierzanie !!!
Generalnie ustawiłem się dziś na wzrosty na eur...

W mojej kilkuletniej kadencji, pierwszy raz widzę sytuację taką, że eur/usd leci 150 pips do góry, i jednocześnie eur/cad, eur/nzd i eur/aud leci na pysk też koło 120-150 pips.

Problem w tym, że ja siedze na 0.1 lota w eur/cad na longu, niemal z samego szczytu :wink: .
Aktualnie tracę 3,5% kapitału (-0,8% względem tego tygodnia) - z powodu Fedu zdjałem 50% stop co by sie nie dać głupio wyciąć, zwłaszcza że nienajlepsze "wejście" mam.

Gdybym zagrał na eur/usd to już bym zysk liczył, a tak to licze stratę.

Wygląda to tak, jak by inwestorzy sprzedawali amerykańsie dolary, ale nie kupywali euro, tylko dolary krajów surowcowych(CAD,AUD,NZD).

W zasadzie od tego wejścia zależy wynik tego godnia :wink: .
No nic, może korelacja pociągnie to eur/cad do góry, i wyjde z tego obronną ręką.
Jeżeli nie, to ten tydzień na tym wejściu się zakończy stratą 1,8%.

Oj ciężki ten miesiąc :wink: ...
Jedno jest pewne, jutro i wpiątek konsolidacji nie będzie :wink: .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tyler Durden
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:41

Re: Tyler Durden...

Nieprzeczytany post autor: Tyler Durden »

Siema,

Nowy tydzień i zabawa od nowa. Póki co ten miesiąc stratny i tak już pewnie zostanie.
Ten tydzień może ewentualnie zredukuje ilość straty :wink:.

Pierwsze wejście na domknięcie luki weszło. Aktualnie odwróciłem się na longa. Spore ruchy jak na poniedziałek, więc spodziewam się konsoli przynajmniej do USA.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ZomG
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 20 sie 2013, 13:26

Re: Tyler Durden...

Nieprzeczytany post autor: ZomG »

Tyler Durden pisze:No nic, wyszedłem z ręki.

+11% depo ( ok +0,55% calości na trading).
Czy to przypadkiem nie oznacza, że wpłaciłeś w tym tygodniu 5%? A miało być 1-2.

Awatar użytkownika
Tyler Durden
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:41

Re: Tyler Durden...

Nieprzeczytany post autor: Tyler Durden »

ZomG pisze:
Tyler Durden pisze:No nic, wyszedłem z ręki.

+11% depo ( ok +0,55% calości na trading).
Czy to przypadkiem nie oznacza, że wpłaciłeś w tym tygodniu 5%? A miało być 1-2.
Nie. Po prostu na tamten moment byłem około + 300 zł do przodu w danym tygodniu i operowałęm depo ~ 500 zł.
Finalnie potem po fedzie poleciałem, bo eur osłabło w stosunku do walut surowcowych (tu mnie zaskoczyli).

Wynik zawsze podaje w stosunku do aktualnego depo, a to w nawiasie, to jest w odniesieniu do 10.000 zł, bo trzymam tą "stałą" wartość na trading.

W zeszłym tygodniu strata zamknęła się na 2% (200 zł), dlatego w czwartek i piątek sobie już darowałem trading.

Poza tym, jak raz na jakiś czas nagne MM to nie ma tragedii.

Ale zgoda - krystaliczny nie jestem. 2 tygodnie temu mnie poniosło i poleciałem na 4% łącznie.
Na ten moment ten miesiąc to około 8% straty. Wszystkie 3 tygodnie stratne. Carna seria :wink: .

Awatar użytkownika
Tyler Durden
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:41

Re: Tyler Durden...

Nieprzeczytany post autor: Tyler Durden »

Ostatnie wejście na eur/aud ok +11% depo (+0,22%).

Wyskoczyłem, bo trade w zyskownej strefie był już prawie 2 godziny. W tym tygodniu trochę poeksperymentuje z wychodzeniem po pewnym czasie trwania pozycji.

Ostatnio zauważam że fajnym sygnałem wejścia jest po prostu czysta świeca, z tym że ona "obowiązuje" tylko kilka kolejnych (2-4).

Przy okazji short eur/nzd pod H4 i układ spadkowy na H4 wg mojego systemu.

Do 2-3 godzin będe chciał zamknąć tą pozycję.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Tyler Durden...

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Tyler Durden pisze:Ostatnie wejście na eur/aud ok +11% depo (+0,22%).

Wyskoczyłem, bo trade w zyskownej strefie był już prawie 2 godziny. W tym tygodniu trochę poeksperymentuje z wychodzeniem po pewnym czasie trwania pozycji.

Ostatnio zauważam że fajnym sygnałem wejścia jest po prostu czysta świeca, z tym że ona "obowiązuje" tylko kilka kolejnych (2-4).

Przy okazji short eur/nzd pod H4 i układ spadkowy na H4 wg mojego systemu.

Do 2-3 godzin będe chciał zamknąć tą pozycję.
Co do tej świecy to nie na darmo dano jej nazwe "marubozu" jeśli taką masz na myśli nazywając ją "czysta".
W necie znalazłem pare przykładów zagrań
https://www.google.pl/search?q=marubozu ... Q_6r3SM%3A

Awatar użytkownika
Tyler Durden
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:41

Re: Tyler Durden...

Nieprzeczytany post autor: Tyler Durden »

Cblondyn pisze:
Co do tej świecy to nie na darmo dano jej nazwe "marubozu" jeśli taką masz na myśli nazywając ją "czysta".
W necie znalazłem pare przykładów zagrań
https://www.google.pl/search?q=marubozu ... Q_6r3SM%3A
Masz 100% racji z tym marubozu :)... Stało się dokładnie tak jak napisałeś.
Poszedł mi stop out na 50% kapitale, ale w sumie miałem mnóstwo okazji do wyjścia z zyskiem - no ale chciałem "więcej".

Finalnie na ten moment ten tydzień to około -0,7% co sprawa że cały ten miesiąc to jedna wielka porażka :wink: - tak słabego wyniku już dawno nie miałem...
Aktualnie mam jeszcze otwarte eski na EUR/AUD z wierzchołka i aktualnie niezrealizowany zysk to jakieś +0,5%...

Może w przyszłym tygodniu uda się coś ten wynik poprawić, ale na 95% jestem pewny, że ten miesiąc będzie grubo pod kreską, w zasadzie na ten moment jak się nic nie zmieni, to jakieś -8,7%.


Nic, mam nadzieje że kwiecień będzie "lepszy".
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ