Trend is your friend, czyli od 15 eur

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Trend is your friend, czyli od 15 eur

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Trend_is_your_friend pisze:
10 cze 2021, 17:16
Eur/usd
Otworzylem po południu longa bo była ładna dynamika, ale popełniłem dwa błędy
Duża dynamika była ? :lol: :lol: :lol:

A nie zauważyłeś, że dziś była decyzja ECB i konferencja ECB ? Wtedy zwykle jest duża dynamika i jazda we wszystkie strony i na czymś takim można zyskać mając wybitnego farta, ale straty jakoś się najczęściej pojawiają w takich sytuacjach.
Trend_is_your_friend pisze:
10 cze 2021, 17:16
2) Zbyt długo zwlekałem z ucięciem straty, efekt - wczorajszy zysk stracony
No jasne. Tym razem zbyt długo zwlekałeś, a innym razem za szybko zamkniesz, choć pozycja by się wylansowała.

To nigdy nie jest tak samo w prosty sposób. Nie wiem ile masz już doświadczenia, ale czeka Cię jeszcze wiele nauki. Może za 5 lub 10 lat zaczniesz odnosić sukcesy finansowe, więc lepiej przygotuj się na lata nauki i cierpliwości.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

N T
Gaduła
Gaduła
Posty: 190
Rejestracja: 26 sie 2020, 19:42

Re: Trend is your friend, czyli od 15 eur

Nieprzeczytany post autor: N T »

MarioDM pisze:
10 cze 2021, 18:46


To nigdy nie jest tak samo w prosty sposób. Nie wiem ile masz już doświadczenia, ale czeka Cię jeszcze wiele nauki. Może za 5 lub 10 lat zaczniesz odnosić sukcesy finansowe, więc lepiej przygotuj się na lata nauki i cierpliwości.
Może być tak że nawet i 30 lat nie wystarczy. Bodajże 90 % traderów z kultowej już pozycji - ,,Market Wizards'' finalnie poniosła klęskę mimo tego całego hajpu jaki wokół siebie dzięki autorowi - Shwagerowi wytworzyli. Wygranym pozostaje głównie autor.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Trend is your friend, czyli od 15 eur

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

N T pisze:
10 cze 2021, 18:54
MarioDM pisze:
10 cze 2021, 18:46


To nigdy nie jest tak samo w prosty sposób. Nie wiem ile masz już doświadczenia, ale czeka Cię jeszcze wiele nauki. Może za 5 lub 10 lat zaczniesz odnosić sukcesy finansowe, więc lepiej przygotuj się na lata nauki i cierpliwości.
Może być tak że nawet i 30 lat nie wystarczy. Bodajże 90 % traderów z kultowej już pozycji - ,,Market Wizards'' finalnie poniosła klęskę mimo tego całego hajpu jaki wokół siebie dzięki autorowi - Shwagerowi wytworzyli. Wygranym pozostaje głównie autor.
Miałem na myśli, że jeśli autor wątku jest zdolny to wystarczy mu jeszcze 10 lat, bo nie wiem jaki już ma staż.
Prawda jest taka, że większość nigdy nie zacznie zarabiać regularnie. Ci zdolni są w stanie w końcu zacząć zarabiać.
Co do info z Market Wizard, to uważam, że można zachować uzyskany zysk, ale trzeba do tego właściwie podejść. To jest jednak temat na długie zimowe wieczory :wink:
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Trend is your friend, czyli od 15 eur

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

GOLDM5.jpg
GOLDM5 z uwzględnieniem trendu dla kontekstu DT.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Trend is your friend, czyli od 15 eur

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

N T pisze:
10 cze 2021, 18:54
Bodajże 90 % traderów z kultowej już pozycji - ,,Market Wizards'' finalnie poniosła klęskę mimo tego całego hajpu jaki wokół siebie dzięki autorowi - Shwagerowi wytworzyli.
Warto dodać, że najpewniej to nie byli traderzy, którzy znali się na rzeczy, tylko akurat trafili w określony trend, który trwał kilka lat, bo mówimy tu przecież o akcjach, a gdy warunki rynkowe się zmieniły to oni tego nie dostrzegali i dalej trwali przy tej samej strategii, która już nie działała.
Dobrym przykładem jest Elliot. Ten od teorii fal. Przez jakiś czas jego teoria fal się sprawdzała i przynosiła zyski, lecz gdy zmienił się trend to Elliot popłynął. Z falami chciało by się dodać :D .
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

dreptak
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:44

Re: Trend is your friend, czyli od 15 eur

Nieprzeczytany post autor: dreptak »

Za niecałe 3.5 K nauczy Was handlować :
https://www.go.prowebinar.uk/funnel/aj/ ... wZTd1jg%3D

:D

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Trend is your friend, czyli od 15 eur

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

EURUSDM5:
EURUSDM5.jpg
Teraz, jak by podejść do tego twojego Longa?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Trend_is_your_friend
Gaduła
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: 09 cze 2021, 21:39

Re: Trend is your friend, czyli od 15 eur

Nieprzeczytany post autor: Trend_is_your_friend »

Dzieki za wszystkie komentarze, te mniej i bardziej konstruktywne. Widze, ze niektorzy jedyne co potrafia to na podstawie jednego trejda ocenic kogos i jedynie szydzic oraz pisac komentarze, ktore maja chyba tylko podniesc własne ego.

Za reszte konstruktywnych komentarzy dziekuje.

Anyway - tak jak mowilem, finalne saldo za jakis czas pokaze czy moja taktyka jest skuteczna czy nie.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Trend is your friend, czyli od 15 eur

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Trend_is_your_friend pisze:
10 cze 2021, 19:35
Dzieki za wszystkie komentarze, te mniej i bardziej konstruktywne. Widze, ze niektorzy jedyne co potrafia to na podstawie jednego trejda ocenic kogos i jedynie szydzic oraz pisac komentarze, ktore maja chyba tylko podniesc własne ego.

Za reszte konstruktywnych komentarzy dziekuje.

Anyway - tak jak mowilem, finalne saldo za jakis czas pokaze czy moja taktyka jest skuteczna czy nie.
Pokaże, ale pod warunkiem, że ta taktyka jest bardzo konkretnie, specyficznie opisana, a ty, jako jej wykonawca, będziesz się jej dokładnie trzymał. W innym wypadku nic nie będziesz tak naprawdę, mógł obiektywnie ocenić.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Trend is your friend, czyli od 15 eur

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Trend_is_your_friend pisze:
10 cze 2021, 19:35
Dzieki za wszystkie komentarze, te mniej i bardziej konstruktywne. Widze, ze niektorzy jedyne co potrafia to na podstawie jednego trejda ocenic kogos i jedynie szydzic oraz pisac komentarze, ktore maja chyba tylko podniesc własne ego.

Za reszte konstruktywnych komentarzy dziekuje.

Anyway - tak jak mowilem, finalne saldo za jakis czas pokaze czy moja taktyka jest skuteczna czy nie.
Rób swoje i nie wdawaj się w jałowe dyskusje ;)
Założenia Twojej strategii jak najbardziej słuszne. Byle sie ich trzymać. Rysuj na wykresie SR i LT bo to budzi wątpliwości pod co zagrywasz :)
Powodzenia :564:

ODPOWIEDZ