Trading 212 - oficjalny wątek

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
4
36%
Poza paroma minusami są ok
3
27%
Przeciętny
2
18%
Mają wiele wad
1
9%
Stanowczo odradzam:
1
9%
 
Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
Trading 212
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 21 lis 2012, 21:43

Re: Trading 212 - oficjalny wątek

Nieprzeczytany post autor: Trading 212 »

Jeżeli chodzi o MT4: Trading 212 nie planuje oferowania tej platformy. Nie chcemy być jednym z brokerów, którzy używają Metatradera, natomiast inwestujemy dużo w udoskonalenia naszej własnej platformy. W przyszłym roku światło dzienne ujrzy nowa wersja platformy, która będzie miała więcej dostępnych opcji oraz nowy interfejs.
Trading 212

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Re: Trading 212 - oficjalny wątek

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl


Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: Trading 212 - oficjalny wątek

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

Panowie, fajnym ułatwieniem by było gdyby pozycja na jednym instrumencie się nie sumowała.
Mam 2 pozycje i nie mam bladego pojęcia która jaki profit/stratę robi.... bo nie widzę jej na wykresie
a informacja ogólna to średnia cena?

Awatar użytkownika
Trading 212
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 21 lis 2012, 21:43

Re: Trading 212 - oficjalny wątek

Nieprzeczytany post autor: Trading 212 »

Witam ponownie i dziękuję za kolejne pytanie.

Wspomniane kwestie będą dostępne w nowej wersji platformy (w przyszłym roku). Na wykresie będzie można śledzić zarówno swoją otwartą pozycję jak i zlecenia oczekujące, a także będzie możliwy hedging (czyli pozycje nie będą się już sumować).

Obecna średnia cena to cena, za którą otwarto pozycję, a nazwa pochodzi od tego, że pozycje sumują się i uśrednia cena gdy otworzy się np. 10 uncji złota, a potem 15 kolejnych. Od tej ceny wylicza się zysk lub stratę.

Dla każdej pozycji widnieje pole "zysk/strata" i tam jest wskazane jaki dokładnie jest wynik. Np. -100.00 to strata w wysokości 100 (a dalej - waluta konta). 100.00 to dla odmiany zysk w wysokości 100.00 w walucie konta.

Mam nadzieję, że teraz wszystko jest jasne, ale jeżeli nie - chętnie doprecyzuję.
Trading 212

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: Trading 212 - oficjalny wątek

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

Jeszcze mi przyszło do głowy jedno usprawnienie. Dodajcie swap do bezpośredniego wyniku, bo można zamknąć transakcje niby zyskowną, a swap tyle zjadł ze wyjście może okazać się stratą :)
wiem ze jest okienko ze swapem, ale na co robić ręczne kalkulacje skoro platforma może nas wyręczać.

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: Trading 212 - oficjalny wątek

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Mnie się bardzo podoba sumowanie pozycji i średnia cena. Może uda się jakoś zrobić, żeby było tak i tak. Np. pozycja całkowita będzie miała taki "plusik", który można rozwinąć i wyświetlały się będą poszczególne pozycje z detalami w ramach całej ekspozycji na jednej parze.

Awatar użytkownika
Trading 212
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 21 lis 2012, 21:43

Re: Trading 212 - oficjalny wątek

Nieprzeczytany post autor: Trading 212 »

Witam wszystkich,

Dziś kilka dobrych informacji.

Po pierwsze – platforma Trading 212 wprowadziła właśnie niższy spread na EUR/USD w wersji pro – zaczyna się on teraz od 0.9 pipsa.

Dodatkowo – chciałbym też przekazać, że wspominana przeze mnie wcześniej nowa wersja naszej platformy zostanie uruchomiona w lutym 2014 roku. Postaram się wkrótce zamieścić więcej informacji w tej kwestii, oraz wyłącznie dla forum forex-nawigator - udostępnić kilka zrzutów ekranu z nowej wersji platformy.

Pozdrawiam.
Trading 212

EXX
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 05 gru 2013, 20:28

Re: Trading 212 - oficjalny wątek

Nieprzeczytany post autor: EXX »

czy dziś się znajdzie ktoś kto się podzieli wrażeniami z handlu na T212 ?
bo nigdzie nie widze kwestii jak wyglada temat wypłat w t212 .

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Trading 212 - oficjalny wątek

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

EXX pisze:bo nigdzie nie widze kwestii jak wyglada temat wypłat w t212 .
http://forex-nawigator.biz/forum/darmow ... ml#p627398
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

ODPOWIEDZ