ToyToy Trading (bez wskaznikow) - czyli co mi sedes podpowie

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
4promile
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 19 sty 2010, 21:04

ToyToy Trading (bez wskaznikow) - czyli co mi sedes podpowie

Nieprzeczytany post autor: 4promile »

Witam.

Jako gorący zwolennik zarządzania kapitałem i psychiki inwestora, znajomość teorii rynku i całej wiedzy z nim związanej odkładam na dalszy plan.
Na potrzeby sprawdzenia niniejszej strategii założę, że rynek to wróg, który wie i rozumie wszystko.
W temacie sprawdzę, czy konsekwentne trzymanie się niezrozumiałej przez rynek strategii połączone z odpowiednim zarządzaniem kapitałem doprowadzi do zysku.

Otworzę pozycję za każdym razem, kiedy wrócę z łazienki. Kierunek otwarcia pozycji określi mi klapa sedesu. Tzn, kiedy wejdę do kibla i zobaczę klapę opuszczoną tzn sell, a jak klapa będzie na górze, wiadomo, buy. Nie mieszkam sam i u mnie to prawdziwa loteria. Parą walutową z którą się zmierzę (wraz z mym sedesem, więc para na parę) będzie EUR/USD. Każda pozycja będzie miała stałe parametry, SL=15 pipsów, TP=45 pipsów i wielkość 0,01 lota. Kapitał startowy 50$, cel 100$ lub 0$. Konto real, z moim sedesem wiele przeszliśmy i dozgonnie mu ufam. Mam nadzieje, że znów nie zawiedzie.
Właśnie kończę 1,5l niegazowanej i ruszam po radę.

Awatar użytkownika
4promile
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 19 sty 2010, 21:04

Nieprzeczytany post autor: 4promile »

Sedes powiedział sell.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
4promile
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 19 sty 2010, 21:04

Nieprzeczytany post autor: 4promile »

sedes mówi buy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Fesiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 579
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:32

Nieprzeczytany post autor: Fesiek »

4promile pisze: i psychiki inwestora
To jak z tą psychiką? Jeśli SL i TP jest stałe i nie ruszasz aż do zamknięcia zlecenia przez rynek to równie dobrze możesz zapuścić EA które złoży zlecenie zależnie od tego czy sekunda podjęcia decyzji jest parzysta czy nie parzysta. Od razu się dowiesz, że przy TP=3xSL będziesz miał około 25% skuteczności. Czyli w dłuższym terminie wyjdziesz na zero a konto będzie mniejsze o swapy i spreed. Jeśli jednak dużą rolę w systemie odgrywa psychika to i SL i TP powinny być dobierane zależnie od sytuacji na rynku, którą określa właśnie Twoja głowa.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

a co się stanie z kapitałem jak załóżmy że utkniesz w sedesie i nikt Cię z niego nie wyciągnie?
Masz jakiś plan awaryjny?
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
ka7
Gaduła
Gaduła
Posty: 160
Rejestracja: 20 cze 2010, 23:51

Nieprzeczytany post autor: ka7 »

rob zdjecie telefonem a najlepiej nagrania wideo z momentu gdy wchodzisz do toalety, a nastepnie wstaw tutaj jesli nie skriny to linki to video z tego jakze waznego momentu, po jakims czasie moglbys takze zmienic deske klozetowa aby sprawdzic czy to bedzie mialo wplyw na skutecznosc metody:)
Trzeba określić cele I zrobić to mądrze,To do czego dążę to sława i pieniądze,Chce mieć tak jak książę:Posiadłość i pałac,Własną podobiznę w skałach,Tak jak prezydenci w Stanach ,Spędzać życie na muzyce i niekończących balach,

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Ewentualnie zbudować robota, który sam za Ciebie będzie chodzić do toalety :wink:
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Moim zdaniem ciekawy pomysł, zakładając losowość rynku i możliwe jedynie 2 scenariusze (góra lub dół) jest szansa na powodzenie, z tym że tp=3xsl to trochę za dużo, ale moim zdaniem tp=2xsl powinno wypaść lepiej:p
Co do sedesu skoro jesteś z nim blisko to jako doradca powinien sprawdzić sie świetnie:)

Awatar użytkownika
4promile
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 19 sty 2010, 21:04

Nieprzeczytany post autor: 4promile »

Sedes mówi kupuj.

Co do psychiki inwestora o której pisałem, chodzi mi tu rzetelne trzymane się obranej strategii bez jakielkowiek jej naginania. Co do zdjęć lub filmików sedesu, to pragnie on pozostać anonimowy. Może zrobię mu zdjęcie jak będzie spał i nałożę czarny pasek w paintcie tak jak w wiadomościach. Zobaczymy.

Zlecenie poniżej złapało SL w parę minut po złożeniu. To już trzeci SL. Stan rachunku 45,50$. Sedes widocznie jeszcze się wgryza w rynek. Może dotargam mu telewizor z tvnbiznes do klopa. Albo chociaż radio.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mandrejk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 928
Rejestracja: 03 mar 2011, 22:16

Nieprzeczytany post autor: mandrejk »

Na żadnym filmie tak się nie uśmiałem, pod czas czytania tego dziennika :D
p.s
Mam lepszą propozycję, zanieś do sedesu laptopa niech sedes gra a Ty fru na piwko :)
Niezależnie od tego, czy spędzamy nasze życie śmiejąc się, czy płacząc (smucąc się) - to zawsze jest ten sam czas życia...

ODPOWIEDZ