Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
koreczek
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 02 wrz 2011, 08:14

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: koreczek »

Dziękuje.Nie miałem szablonu,jakie były ustawienia wskażników niewiem?

Regan
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 03 mar 2024, 20:33

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Regan »

Czesc. Jestem nowy na tym forum i chciałbym zapytać o 2 rzeczy.

1) używacie okreslen których nie rozumie , co to są elki i eski ?? Probowałem rozkminić ze np elki to Long ale mi nie pasuje :)
2) od 2 lat korzystam z polskiej platformy bo mi PIT wysyłają. Zamykam od 5 do 15 pozycji dziennie a widze ze Wy w większości korzystacie z zagranicznych platform. Jak rozliczacie wtedy podatek ??

Na początek to tyle ...

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,
Regan pisze:
06 mar 2024, 20:07
Czesc. Jestem nowy na tym forum i chciałbym zapytać o 2 rzeczy.

1) używacie okreslen których nie rozumie , co to są elki i eski ?? Probowałem rozkminić ze np elki to Long ale mi nie pasuje :)
Pozycja długa -> Long position -> Long -> L -> eL -> eLka
Pozycja krótka -> Short position -> Short -> S -> eS -> eSka
;)
Regan pisze:
06 mar 2024, 20:07
2) od 2 lat korzystam z polskiej platformy bo mi PIT wysyłają. Zamykam od 5 do 15 pozycji dziennie a widze ze Wy w większości korzystacie z zagranicznych platform. Jak rozliczacie wtedy podatek ??
Nieskromnie mogę polecić narzędzie, które ogarnia obliczenie podatku w kilka chwil, niezależnie od liczby transakcji:
Forex Club Podatek - https://forexclub.pl/forex-club-podatek ... kowy-2023/

Jeśli chodzi o samo rozliczenie, to nie jest to sztuka tajemna, a często przy wyborze zagranicznego brokera otrzymujemy po prostu atrakcyjniejsze warunki handlu. Inwestujesz przez cały rok, rozliczasz się raz na rok -> z reguły warto się "przemęczyć", aczkolwiek nie jest to nic skomplikowanego ;)

Bazę wiedzy na temat samych podatków znajdziesz tutaj -> https://forexclub.pl//edukacja/podatki/

Jak masz jeszcze jakieś pytania, wal śmiało.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Regan
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 03 mar 2024, 20:33

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Regan »

Dziekuje za pomoc. Da się grac na większej dzwigni na zagranicznym brokerze bedac obywatelem UE czy ta regulacja max 1:30 jest nie do przeskoczenia ?

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 691
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

Jak zaznaczyć wszystkie obiekty jednym kliknięciem?, po to aby następnie je usunąć. Nie rozumiem w ogóle skąd się wzięły w tym wykazie skoro karta ( wykres ) jest ogólnie pusta/wyczyszczona.
Zamierzam zrobić kilka szablonów i mam problem, ponieważ jak je aplikuję to wyskakują mi graficzne obrazy obiektów, które są już usunięte. Chcę zatem wyczyścić kartę do zera i instalować indyki od początku, aby zapisać w szablonie a pojedyncze zaznaczanie jest długotrwałe, zresztą tam jest przycisk "wszystkie" ale jakby nieaktywny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Dziękuję i pozdrawiam.

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

Regan pisze:
07 mar 2024, 12:46
Dziekuje za pomoc. Da się grac na większej dzwigni na zagranicznym brokerze bedac obywatelem UE czy ta regulacja max 1:30 jest nie do przeskoczenia ?
da sie. musisz wybrac brokera z licencja offshore czyli takiego co nie obejmuja wymysly UE. ja korzystam z IC MARKETS i nie ma problemow ale testuje tez FP MARKETS - na razie jest ok.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Forex-trader pisze:
08 mar 2024, 06:59
Regan pisze:
07 mar 2024, 12:46
Dziekuje za pomoc. Da się grac na większej dzwigni na zagranicznym brokerze bedac obywatelem UE czy ta regulacja max 1:30 jest nie do przeskoczenia ?
da sie. musisz wybrac brokera z licencja offshore czyli takiego co nie obejmuja wymysly UE. ja korzystam z IC MARKETS i nie ma problemow ale testuje tez FP MARKETS - na razie jest ok.
Jest też inna możliwość -> zmiana klasyfikacji klienta z detalicznego na profesjonalnego / doświadczonego u brokera regulowanego w Unii Europejskiej. Tyle, że są tu określone warunki, które trzeba spełnić:
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Fx_boy pisze:
07 mar 2024, 21:38
Jak zaznaczyć wszystkie obiekty jednym kliknięciem?, po to aby następnie je usunąć. Nie rozumiem w ogóle skąd się wzięły w tym wykazie skoro karta ( wykres ) jest ogólnie pusta/wyczyszczona.
Zamierzam zrobić kilka szablonów i mam problem, ponieważ jak je aplikuję to wyskakują mi graficzne obrazy obiektów, które są już usunięte. Chcę zatem wyczyścić kartę do zera i instalować indyki od początku, aby zapisać w szablonie a pojedyncze zaznaczanie jest długotrwałe, zresztą tam jest przycisk "wszystkie" ale jakby nieaktywny.
Faktycznie, u mnie też ten przycisk "nie ogarnia" :D Ale cóż, MT4 to platforma, która jest na rynku tylko... ponad 15 lat, nie wszystko muszą mieć jeszcze dopracowane... :D
Te obiekty to głównie zaznaczenie miejsc transakcji (otwarcia, zamknięcia). Niektóre EA robią to samoczynnie lub inna opcja - nanosiłeś z historii rachunku transakcje na wykres. Tak czy inaczej, obecnie są dwa sposoby, aby szybko się ich pozbyć:
1) zamknąć wykres i użyć nowego
2) przytrzymać klawisz backspace (pojedyncze wciśnięcie usuwa ostatnio naniesiony obiekt)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

popek
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2014, 19:35

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: popek »

Można też zaznaczyć wszystkie obiekty klikając na pierwszy i ostatni obiekt na liście z wciśniętym klawiszem SHIFT.

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 691
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

@Raposo dzięki :), ja tak robię zamykam wykres otwieram nowy ( dziewiczy, niejako ) ładuję wybrane template i mam np. dwie grafiki tego samego indyka z tym, że jedna "martwa". Backspace też używam ale wtedy usuwa się pojedynczo. Zostaję przy MT4, bo jakoś nie mam przekonania do 5-tki, a może trzeba iść z "postępem"?, hehehe
Dziękuję i pozdrawiam.

ODPOWIEDZ