Dziennik - Maciek

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
zywy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 01 paź 2008, 14:34

Dziennik - Maciek

Nieprzeczytany post autor: zywy »

Czesc,

Postanowilem wrzucac info o moich kolejnych zleceniach. Mam nadzieje, ze pomoze mi to utrzymac dyscypline. Kilka slow o zalozeniach.

Po trzech stratnych zleceniach z rzedu koniec handlu w danym dniu. Nie otwieram pozycji bez SL.

Zamkniecie zlecenia tylko przez SL. SL ustawiany ponizej lini trendu(ew. wsparcia/oporu). Przesuwam SL w kierunku zyskownym po kolejnym potwierdzeniu trendu(przez potwierdzenie trendu rozumiem testowanie linii trendu). Maksymalny SL to ok. 15 pipsow.

Wielkosc pozycji to 0.1-0.2 lota. Przy zleceniu zyskownym mozliwosc powiekszenia pozycji.

Dziennik ma byc prowadzony do ok. konca stycznia. Kapital poczatkowy ok. 2700 PLN (zupdatuje po zamknieciu otwartego longa na eur/usd). Tylko EUR/USD. TF to tick charts, 1M i 5M. Nie korzystam ze wskaznikow.

Na koniec wejscia. Otwieram zlecenia tylko na podstawie tzw. price actions. W moim przypadku to
1) linie trendu - wejscia tylko w przypadku kolejnego potwierdzenia trendu (czyli odbicia od linii trendu), zalozenie jest, ze nie wchodze w przypadku, gdy linia trendu ma byc dopiero testowana
2) linie wsparc i oporow - jak wyzej
3) wybicia z trojkatow (czyli wlasciwie 1+2 :)
4) coraz nizsze minima, coraz wyzsze maksima

Pewnie wyjdzie wkrotce, ze to nie wszystkie zalozenia, ale zacznijmy od tego. Oczywiscie konstruktywna krytyka mile widziana ;)
Maciek

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

No to powodzenia.

Czy
Zamkniecie zlecenia tylko przez SL
znaczy że nie stosujesz TP ino podążasz za ceną przesuwając SL tak?
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

zywy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 01 paź 2008, 14:34

Nieprzeczytany post autor: zywy »

Tig3r pisze:No to powodzenia.
Czy
Zamkniecie zlecenia tylko przez SL
znaczy że nie stosujesz TP ino podążasz za ceną przesuwając SL tak?
Tak, z tym, ze:

1) nie wiem czy to idealne rozwiazanie, na razie doszedlem wlasnie do tego
2) po wstrzeleniu w trend zdarza sie, ze cena zaczyna isc bardziej stromo niz oryginalny trend i wtedy wlasciwie nie wiadomo co robic, gdy nagle okazuje sie, ze oryginalna linia trendu jest daleko, a o nowej linii trendu trudno mowic, bo cena leci pionowo. Zdarza sie wtedy, ze przesuwam SL na czuja np nawet na odleglosc 3 pipsow, co wlasciwie mozna traktowac jako TP. Generalnie jest to sytuacja, w ktorej czuje sie niekomfortowo ;) Staram sie tez trzymac zasady, ze jesli nie wiadomo co robic to powinno sie ewakuowac (w moim przypadku znaczy to: ustawiac SL na odleglosc kilka pipsow na wypadek, gdyby jednak dalej szlo w moja strone). Natomiast w praktyce, co tu ukrywac, roznie bywa, bo chciwosc to potwornie silny glos :) (Wlasnie licze na to, ze dzieki dziennikowo bede sie zachowywal racjonalniej)

Wlasciwie to co napisalem jest podobne do tego, co znalazlem, kiedys na tym forum, nawet zapisalem to sobie (nie mam linka do tego watku).

"5. If our trade is going really well, and the trend line looks pretty steep, we often change our strategy a little. We would not be looking to stop and reverse as usual, but be more concerned with not giving back all of our profits. If your price targets have been reached or you feel you are coming up on a strong support or resistance, then feel free to exit the trade. We like to give the trade a chance, usually waiting for a trend line violation or an opposite support or resistance break though. Sometimes there will be no mouteki price points or trend lines in the immediate area, so we look for technical reversal points to exit our trades with still a decent profit"

jomat
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 08 lip 2007, 13:01

Nieprzeczytany post autor: jomat »

swego czasu zrobiłem małe EA z ruchomym SL.
Wpisujesz Ticket (EA musi wiedzieć, którą otwartą pozycję ma chronić)
oraz SL w pipsach, sam wykrywa czy chodzi o Sell czy Buy.
Załóżmy, że chronisz Buy (SL=10 pipsów) , od chwili uruchomienia SL podąża za kursem gdy leci do góry i zawsze jest 10 pipsów niżej od maxa kursu,
jednocześnie jest na wykresie wizualizacja istniejącego ruchomego SL
w postaci żółtej krechy.
Jeśli Ci się przyda to mogę podesłać.

P.S. Oczywiście jeśli zawsze masz otwartą tylko jedną pozycję to można
program przerobić by nie trzeba było wpisywać numeru Ticket

P.S.2
Taki programowy Trailing Stop uruchamiany natychmiast i bez ograniczeń pipsowych

zywy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 01 paź 2008, 14:34

Nieprzeczytany post autor: zywy »

jomat pisze: od chwili uruchomienia SL podąża za kursem gdy leci do góry i zawsze jest 10 pipsów niżej od maxa kursu
Dzieki, podobna rzecz jest w metatraderze, i zdarzylo mi sie skorzystac, ale w sumie przesuwam SL recznie w miare rozwoju sytuacji. Jak bedzie potrzebny to sie odezwe ;)

anbarkh
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 17 lut 2007, 19:07

Nieprzeczytany post autor: anbarkh »

powodzenia










_____________
www.21forex.com

zywy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 01 paź 2008, 14:34

Nieprzeczytany post autor: zywy »

anbarkh pisze:powodzenia
Dzieki. Btw, wlasnie teraz jest taka sytuacja, kiedy nie wiadomo co robic :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

zywy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 01 paź 2008, 14:34

Nieprzeczytany post autor: zywy »

SL ustawiony na 1.3427. Do jutra!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Jaro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 14 kwie 2005, 20:15

Nieprzeczytany post autor: Jaro »

Interwały niskie. Ile czasu poswięcasz na grę? Bądź co bądź trzeba siedzieć kołkiem przed monitorem...
Masz określone godziny w czasie których "walczysz"?
Trend jest moim przyjacielem

zywy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 01 paź 2008, 14:34

Nieprzeczytany post autor: zywy »

SL przesuniety na 1.3452. Wytlumacze pozniej, lece do roboty.

ODPOWIEDZ