DayTrading: Piątek 05.04.2024

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
byq69
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 31 sie 2014, 14:19

Re: DayTrading: Piątek 05.04.2024

Nieprzeczytany post autor: byq69 »

Anomalia pisze:
05 kwie 2024, 18:19
Chciałam tego uniknąć, ale nie zdzierżę jednak :x

Wypaliłam się zawodowo, zmieniłam swoją pracę na coś totalnie odmiennego. Wcześniej, grałam na fx dla relaxu, na najbardziej ryzykownych instrumentach po to, by odpocząć od codziennego, dużego ryzyka i decyzji :lol:

Teraz pracuję m.in. z osobami o specjalnych potrzebach, z uchodźcami, ofiarami wojny, dzieciakami z rodzin poniżej progu ubóstwa, dla Unicefu.
Mogłabym jako argument pokazać straszliwe zdjęcia, także te z umierającymi dziećmi, z głodu i od ran, z innych kontynentów ale i z całkiem bliska. Nie o to jednak chodzi.

Kiedy przeczytałam Twoje słowa, od razu stanęła mi przed oczami moja przepiękna pracownica, eteryczna blondynka w Twoim mniej więcej wieku. Pielęgniarka chirurgiczna, frontowa. Jej zmęczone spojrzenie i mimochodem rzucona uwaga "nie zdajecie sobie sprawy, jak ciężka jest amputowana ludzka noga".
Więc nie, człowiek nie dostaje w życiu tego, na co zasłużył. Co musiałyby zrobić te dzieciaki, ludzie dotknięci głodem, wojną?! To co napisałeś, jest tak niesprawiedliwe i po prostu niemądre, że aż szkoda słów. Serio, gdy się umiera z głodu i pragnienia, ale w promieniach słońca to jest się szczęśliwszym, aniżeli my, w zasobnej Europie?
Zresztą, niepotrzebne i emocjonalne OT w tym wątku wyszło.

Wszystkiego dobrego.
tutaj poruszasz bardzoo pomijana w naszej kulturze kwestie. czasami ponosisz konsekwencje czynow poprzednich swoich pokolen. to tak jak dziedziczenie dlugu. nie mowie ze absolutnie ze kazdy kto zostal zraniony pozostawiony bez opieki stracil konczyne bez przyczyny logicznej jest w takiej sytuacji, to czysta hipoteza.

ogolnie jako osoba wyznajaca hmm w zasadzie nie wyznajaca zadnej religii zyjaca glownie w niderlandach ale jednakowoz zblizona sposobem myslenia do chinskiej szkoly duchowej tzn buddyzm hinduizm kungfu sila umyslu bariera bolu, moge stwierdzic smialo ze
ani europa, ani ameryka polnocna to nie jest szczyt szczescia jesli chodzi o miejsce do zycia i zalozenia rodziny.

np nasza kultura opiera sie na kombinatorstwie wplywach udzielaniu pomocy tylko w sytuacjach koniecznych a tak poza tym dbamy o wlasne zadki

podczas gdy nacje afrykanskie sa w stanie poradzic sobie w sytuacjach totalnie kryzysowych pozbawieni wody zywnosci nie mowiac juz o lacznosci ze swiatem
w najtrudniejszej sytuacji pomagaja sobie podczas gdy my majac lekka sytuacje probujemy sie wykiwac, bo pieniadze sa wazniejsze niz czlowiek

nasz narod i tak na tle europejskim poradzilby sobie lepiej wobec totalnej zaglady niz np niderlandzki
ze wzgledu na to ze mamy w genach przodkow wpisane przetrwanie
podczas gdy inne spolecznosci z krajow zachodu
bogacily sie naszym kosztem(czy kosztem koloni)
wiec nie wiedza co to znaczy zapierdalac za kromke chleba

koniec offtop
wybaczcie


gbbp jpy w dol wszystkie jeny beda rosly do wieczora grunt znalezc dobra cene, aczkolwiek dzis piatek wiec lepiej poprostu odpuscic :)
High Leverage Overtrading 8)

byq69
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 31 sie 2014, 14:19

Re: DayTrading: Piątek 05.04.2024

Nieprzeczytany post autor: byq69 »

Wypaliłam się zawodowo, zmieniłam swoją pracę na coś totalnie odmiennego. Wcześniej, grałam na fx dla relaxu, na najbardziej ryzykownych instrumentach po to, by odpocząć od codziennego, dużego ryzyka i decyzji :lol:
to jest cos ciekawego co laczy nas defacto zawodowo

wypalalem sie zawodowo minimum 5 razy majac wlasne firmy w warszawie

i te fx bylo gdzies tam obok jako dupochron

dupy nie ochronilo ale jednak wiedza zostala i teraz moje ciezko zarobione pieniadze jako operator mechanik mnoze x3 x4 x5 i w sumie jest mi z tym dobrze bo zadna inna mozliwosc nie dala mi tego
High Leverage Overtrading 8)

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7015
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Piątek 05.04.2024

Nieprzeczytany post autor: baxik »

poniewaz tu rzadkosc by ktos cos pokazał na dt a ty cos pokazałes pozwolisz ze wrzucę ci tego rzeznika i trochę at
moze cos ci to pomoze :?:
zaznaczam nie pozycjonuje ani funta ani tym bardziej japońca i nie za bardzo znam korelacje zwłaszcza z edkiem
dluzej gbp/jpy
klin czerw, jest formacja przynajmniej na teraz popytowa :!: zasiegu nie podaje bo wyzej 200 czemu by nie :!:
rynek wg mnie na razie robi ABC
jesli go domknie to moze przerodzic sie w ABCDE lub mocniej wydluzyc ABC
a na mniejszych m15 i fbo jak widac
pozycjonujesz na sporym poziomie ryzyka wg mnie /przy twoim depo/ wiec slki wyraznie niezbedne :!:
to moze edek weekendowo jeszcze
dalej rynek ma ochote na wzrosty ale fed broni :568:
pozycje moje /ski ropa i lki gaz na week wyszly super przynajmniej na ceny zamkniecia zwlaszcza ropka szczycik 87,7 i niby dalej wzrostowo ale zamkniecie 86,7x czyli 100tka nizej :P
lki na indeksach tez do przezycia z tym ze zbyt delikatnie wchodziłem ale piatek :idea: / nie wolno pozycjonowac mocno tak uwazam
mimo iz mam sporo wieksze depo ryzykowac nie lubię i raczej margin level mam powyzej 200 procent przewaznie /
czyli tak prosciej przewaznie moge postawic przynajmniej 2razy wiecej pozycji niz mam :568: /dlatego tez rzadko tracę i straty wyzej 10procent depo to dla mnie przeszłość :arrow: :arrow: :arrow:
i wchodzenie na fx tylko dla zabawy uwazam za bład bo to przewaznie konczy się pustym depo
wchodzisz w pozycje tylko po to by zarobic to podstawa :568:
pozycjonujac na dt nalezy wiedziec jak moze byc na wyzej H czy d1 :idea: ale grac na wykresie na gora m5 :!:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

Regan
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 03 mar 2024, 20:33

Re: DayTrading: Piątek 05.04.2024

Nieprzeczytany post autor: Regan »

Piątek piątunio piąteczek i przekroczony tysiączek zysku :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
dopra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1009
Rejestracja: 25 wrz 2021, 19:46

Re: DayTrading: Piątek 05.04.2024

Nieprzeczytany post autor: dopra »

Regan pisze:
06 kwie 2024, 17:53
Piątek piątunio piąteczek i przekroczony tysiączek zysku :D
na jakim depozycie to zrobiłeś? bo pozycje nie małe a widzę depozyt 0

Regan
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 03 mar 2024, 20:33

Re: DayTrading: Piątek 05.04.2024

Nieprzeczytany post autor: Regan »

dopra pisze:
06 kwie 2024, 18:56
Regan pisze:
06 kwie 2024, 17:53
Piątek piątunio piąteczek i przekroczony tysiączek zysku :D
na jakim depozycie to zrobiłeś? bo pozycje nie małe a widzę depozyt 0
500 dolców. 300 wpłaciłem a 200 zarobilem w czwartek. Wlasnie się przeniosłem z XTB dzieki temu forum.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2348
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: DayTrading: Piątek 05.04.2024

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Regan pisze:
06 kwie 2024, 20:01
dopra pisze:
06 kwie 2024, 18:56
Regan pisze:
06 kwie 2024, 17:53
Piątek piątunio piąteczek i przekroczony tysiączek zysku :D
na jakim depozycie to zrobiłeś? bo pozycje nie małe a widzę depozyt 0
500 dolców. 300 wpłaciłem a 200 zarobilem w czwartek. Wlasnie się przeniosłem z XTB dzieki temu forum.
Gratki. XTB to zło są lepsi brokerzy. Słuszna decyzja
"If music is dying musicians are killing it" - MP

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7015
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Piątek 05.04.2024

Nieprzeczytany post autor: baxik »

regan
500 dolców. 300 wpłaciłem a 200 zarobilem w czwartek. Wlasnie się przeniosłem z XTB dzieki temu forum.
[/quote]
No wreszcie ktos /procz mnie/ pokazuje ze na fx mozna cos zarabiac bo wszedzie pisza ze na fx wiekszosc tylko traci
Moje tez graty
ropka i indeksy /poz na dzis/ i jesli bedzie podobne otwarcie na ropie to raczej zrobie mocny skrot /zwlaszcza na ropie/
to samo z gazem zrobię
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

Zablokowany