jak grochem o ścianę

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

DupnySystem pisze:
04 maja 2023, 09:27
ninjaproject pisze:
04 maja 2023, 00:48
Jesse Livermore właśnie to zauważył jak był jeszcze młodziakiem.
wtedy to nawet średnie kroczące działały :lol: bo nikt ich nie znał. Cały temat fal eliota czy ogólnie dostępnej AT działał ale 100 lat temu. I to też nie długo. Możliwe, że teraz też coś działa tylko cięzko to zdobyć. OKaże się za 70 lat co teraz działa :))))
Działa to samo, co zawsze.
AT tworzymy na bazie czytania wykresu, więc podstawą jest czytanie wykresu ze zrozumieniem.
Różnica pomiędzy 100 lat temu a teraz polega na tym, że 100 lat temu były dostępne tylko akcje, było ich stosunkowo niewiele, a ich zmienność była niewielka, zwykle nic się nie działo, a gdy się działo, to trwało rok, albo więcej.
Dzisiaj masz ok. milion plus różnych instrumentów finansowych, bazowych i pochodnych, oraz algorytmy zawierające tysiące transakcji na minutę, transakcji które trwają kilkadziesiąt milisekund, a wiele z nich jest anulowana zanim zostaną zrealizowane, co powoduje sztuczne ruchy cen.
Czyli, upraszczając, rynek musi ogólnie być bardziej, lub częściej o charakterze konsolidacyjnym.

Niemniej jednak, nadal te same czynniki, czyli popyt vs. podaż, decydują o ruchu ceny, a wykresy właśnie to zjawisko odzwierciedlają. Trader potrzebuje się nauczyć czytać co się dzieje, ze zrozumieniem, i jeszcze potrzebuje ogarniać podstawowe czynniki fundamentalne, i czytać dany instrument w całokształcie.
Często traderom się wydaje, że skoro zawiera transakcje na M15, to musi jedynie patrzeć dodatkowo na H1, albo H4, albo D1, i szuka jakichś magicznych zależności. Trader potrzebuje ogarniać wszystkie zasadnicze interwały powyżej tego interwału, na którym zawiera transakcje. Czyli, jeżeli jest to M15, to H1, H4, D1, MN1, i Y1.
I jeszcze musi rozumieć rytm danego rynku (np. istotne dane makro), i odczytywać co się dzieje i dlaczego.
Przykład jest teraz bardzo dobry.
Mamy początek miesiąca, był jeden dzień świąteczny, przynajmniej w Europie, i w Japonii dwa (trzy nawet), są ogłoszenia stóp procentowych w USA, polityki pieniężnej w EU, no i pierwszy piątek miesiąca jest jutro.
To na pewno jest okres, w którym trzeba być ostrożnym i obserwować zmienność i dynamikę danego rynku.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2236
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

azyl pisze:
03 maja 2023, 21:11
pierwsze tp się uruchomiło na danych. drugie wisi wysoko powyżej maksimum. pozycja na BE.
Wyjście z pozycji to mistrzostwo świata ! Aż szkoda ze nie przyłożyłeś kolejnej pozycji. Bo słyszałem lub czytałem od kilku profesjonalistów, którzy wręcz nabożnie głośili: "jak rynek jedie w naszą stronę to trzeba go wydoić. Amen".
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

ninjaproject pisze:
04 maja 2023, 10:27
adamkaluza pisze:
04 maja 2023, 02:11
ninjaproject pisze:
04 maja 2023, 00:48
Toż
Dyskusja z tobą to zawsze stracony czas a ja nie lubię tracić swojego cennego czasu.
A ja nie znoszę twojej impertynenckiej i protekcjonalnej postawy.
Wymądrzasz się jakbyś to Ty był najmądrzejszy, a inni nic nie wiedzą!
A potem, gdy odkryjesz Amerykę, to wychodzi co tak naprawdę wiesz... bardzo mało.
Wiesz tyle, co powinien wiedzieć każdy początkujący w pierwszym roku zajmowania się tym tematem.
Tez się zwróciłem do niego grzecznościowo wczoraj czy przedwczoraj nie odpowiedział wogóle
nie robię z tego problemu, taki urodzaj tego miejsca, mnóstwo ludzi i opinii
sposób patrzenia na pewne sprawy tak różnoraki ze czasem trzeba sobie darować dalsze postowanie
co do oscylatora RSIOMA nie znam wogóle

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Tomasz196407 pisze:
04 maja 2023, 11:07
ninjaproject pisze:
04 maja 2023, 10:27
adamkaluza pisze:
04 maja 2023, 02:11

Dyskusja z tobą to zawsze stracony czas a ja nie lubię tracić swojego cennego czasu.
A ja nie znoszę twojej impertynenckiej i protekcjonalnej postawy.
Wymądrzasz się jakbyś to Ty był najmądrzejszy, a inni nic nie wiedzą!
A potem, gdy odkryjesz Amerykę, to wychodzi co tak naprawdę wiesz... bardzo mało.
Wiesz tyle, co powinien wiedzieć każdy początkujący w pierwszym roku zajmowania się tym tematem.
Tez się zwróciłem do niego grzecznościowo wczoraj czy przedwczoraj nie odpowiedział wogóle
nie robię z tego problemu, taki urodzaj tego miejsca, mnóstwo ludzi i opinii
sposób patrzenia na pewne sprawy tak różnoraki ze czasem trzeba sobie darować dalsze postowanie
co do oscylatora RSIOMA nie znam wogóle
Przykro mi ale ja nie widzę żadnego pytania które skierowałeś do mnie. Może coś przeoczyłem. Możesz przekopiować jeszcze raz o co pytałeś?
Każdy interwał ma swojego sponsora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

adamkaluza pisze:
04 maja 2023, 12:55
Tomasz196407 pisze:
04 maja 2023, 11:07
ninjaproject pisze:
04 maja 2023, 10:27

A ja nie znoszę twojej impertynenckiej i protekcjonalnej postawy.
Wymądrzasz się jakbyś to Ty był najmądrzejszy, a inni nic nie wiedzą!
A potem, gdy odkryjesz Amerykę, to wychodzi co tak naprawdę wiesz... bardzo mało.
Wiesz tyle, co powinien wiedzieć każdy początkujący w pierwszym roku zajmowania się tym tematem.
Tez się zwróciłem do niego grzecznościowo wczoraj czy przedwczoraj nie odpowiedział wogóle
nie robię z tego problemu, taki urodzaj tego miejsca, mnóstwo ludzi i opinii
sposób patrzenia na pewne sprawy tak różnoraki ze czasem trzeba sobie darować dalsze postowanie
co do oscylatora RSIOMA nie znam wogóle
Przykro mi ale ja nie widzę żadnego pytania które skierowałeś do mnie. Może coś przeoczyłem. Możesz przekopiować jeszcze raz o co pytałeś?
ok,
skoro nie ma to nie ma problemu :)

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

azyl pisze:
03 maja 2023, 13:32
Adamkaluza już sam to kiedyś zauważyłeś, że podobnie patrzymy na wykresy więc te rady z twojej strony są dla mnie cenne. Przyglądałem się tym korektom na edku, teraz wziąłem nq pod lupę i miałbym pytanie. Czy szukasz ich na niższych interwałach czy na tym samym na którym tradujesz? jak traktujesz Inside bary i pojedyncze kontr trendowe bary w załóżmy kilkuświecowym impulsie? jako część tego impulsu czy już wyznaczasz nowy swing? pokaże na grafice o co chodzi. z obrazkami zawsze łatwiej się zrozumieć.
Noo jak ktoś zadaje mądre pytania to aż chcę się odpowiadać. Na tym TF na którym patrzysz ma być widoczna korekta. Pojedyncze bary są częścią impulsu (w którym są korekty niższego rzędu, czyli na mniejszych interwałach). Pojedynczy bar nie może być korektą ABC bo abc to trzy fale czyli przynajmniej trzy świece.
NQ1!_2023-05-04_17-36-55.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

@azyl,
Ty się nie daj nabrać na te bzdury co ten pokazuje.
On ci pokazuje po fakcie, na wykresie historycznym.
Tak każdy potrafi!

Niech weźmie DAX40 M15 i pokaże w rzeczywistości, na bieżąco!

Inaczej ujmując, on ci pokazuje tam, gdzie to akurat pasuje.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

update:
E/U uruchomił się sl. nie chciałem oddawać wszystkich pipsów więc przed wyjściem do pracy przesunąłem go wyżej.
wnioski/przemyślenia:
znowu złe wejście. cena od razu po wejściu powinna mi ruszyć w kierunku którego się spodziewam.


brakuje mi takiego hmm że tak powiem automatycznego otwierania pozycji. mam na myśli jasny i prosty schemat otwierania, zarządzania i zamykania pozycjom. coś takiego żebym to robił automatycznie, żeby ten trading był aż nudny, wejścia i wyjścia bardzo podobne do siebie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

SEROL666 pisze:
04 maja 2023, 10:59
azyl pisze:
03 maja 2023, 21:11
pierwsze tp się uruchomiło na danych. drugie wisi wysoko powyżej maksimum. pozycja na BE.
Wyjście z pozycji to mistrzostwo świata ! Aż szkoda ze nie przyłożyłeś kolejnej pozycji. Bo słyszałem lub czytałem od kilku profesjonalistów, którzy wręcz nabożnie głośili: "jak rynek jedie w naszą stronę to trzeba go wydoić. Amen".
hej,
rzeczywiście jak tak teraz patrzę na to pierwsze wyjście to prawdziwe arcydzieło. oczywiście to fart i to wielki, w każdym razie serducho się raduje gdy się patrzy na coś takiego.
ale czy Ci profesjonaliści też się tak piramidują podczas informacji o stopach procentowych? wiesz to bummm, trwa chwilę, a broker ma wtedy opóźnienia w wykonywaniu zleceń więc nie wiadomo czy mi nie otworzy 20 pipsów wyżej. i o ile, jeżeli do oporu mam jakąś znaczną odległość to okey mógłbym zaryzykować ale gdy do sufitu blisko a tam pewnie są już ustawione sell-e i tp to może z tego poziomu szybko cena uciec. to tylko takie moje przemyślenia, jeżeli się z nimi nie zgadzasz to śmiało pisz. chętnie wysłucham rad i opinii :)

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

adamkaluza pisze:
04 maja 2023, 17:39
azyl pisze:
03 maja 2023, 13:32
Adamkaluza już sam to kiedyś zauważyłeś, że podobnie patrzymy na wykresy więc te rady z twojej strony są dla mnie cenne. Przyglądałem się tym korektom na edku, teraz wziąłem nq pod lupę i miałbym pytanie. Czy szukasz ich na niższych interwałach czy na tym samym na którym tradujesz? jak traktujesz Inside bary i pojedyncze kontr trendowe bary w załóżmy kilkuświecowym impulsie? jako część tego impulsu czy już wyznaczasz nowy swing? pokaże na grafice o co chodzi. z obrazkami zawsze łatwiej się zrozumieć.
Noo jak ktoś zadaje mądre pytania to aż chcę się odpowiadać. Na tym TF na którym patrzysz ma być widoczna korekta. Pojedyncze bary są częścią impulsu (w którym są korekty niższego rzędu, czyli na mniejszych interwałach). Pojedynczy bar nie może być korektą ABC bo abc to trzy fale czyli przynajmniej trzy świece.
NQ1!_2023-05-04_17-36-55.png
przy weekendzie, zaczynając od danych historycznych i przewijając wykres bar po barze poszukam tego i sprawdzę jak to się u mnie kształtuje na wykresach:) i co ważniejsze, czy, jak, i z jakim skutkiem mógłbym to wcielić w życie:) a dzisiaj badanie swingów na nq ciąg dalszy :)

ODPOWIEDZ